Tapkime draugais! Sekite karščiausias pasaulio ir kelionių naujienas!
Iki liepos 31 d. geriausios sąlygos žiemos sezono kelionėms.
KITOS PASLAUGOS

Automobilio parkavimas online
Automobilių stovėjimo aikštelės oro uostuose
Traukinių bilietai
Kemperių nuoma užsienyje
JAV, Kanada, Skandinavija, Islandijoja, Australija, Naujoji Zelandija, Pietų Afrika, Namibija, Botsvana, Zimbabvė
Vilniaus oro uosto PRIVILEGIJŲ KORTELĖ
Kelionių vadovai - Lonely Planet
Vizos
Keliavimas su vaikais
Kelionės autobusu
Kelionės išsimokėtinai
Aviabilietai internetu
Dovanų čekis

Norite gauti specialius pasiūlymus pirmieji? Užsiregistruokite ir informaciją apie naujas ir specialias keliones atsiųsime Jums elektroniniu paštu!
 

Norite pirmieji sužinoti turizmo verslo naujienas? Užsiregistruokite, ir naujienlaiškį atsiųsime Jums elektroniniu paštu!
 

  »  Kitos paslaugos   »  Keliavimas su vaikais

Ar reikia notaro patvirtinto leidimo vaikui vykti į užsienį

 

Vyriausybė patvirtino Vaiko laikino išvykimo į užsienio valstybes tvarką, kuri iš esmės nepakeitė pagal Šengeno susitarimą galiojančios tvarkos. Lietuva pilnateise Šengeno teritorija tapo 2007 m. gruodžio 21 d., oro erdvėje – 2008 m. kovo 30 d. 

Naujoji tvarka vien tik techniškai suderino Vyriausybės nutarimo ir Šengeno susitarimo nuostatas. Lietuvos notarų rūmų patarėja civilinės teisės klausimais Daiva Dumčiuvienė dar kartą aiškina galiojančią vaiko išvykimo į užsienį tvarką. 

 

Vykstant į Šengeno valstybes
Jeigu vaiko kelionės tikslas yra Šengeno valstybė, tai taikomas Šengeno susitarimas ir nesvarbu, ar vaikas vyktų su tėvais, ar su vienu iš tėvų, ar su lydinčiu asmeniui ar net vienas, vieno iš tėvų sutikimo nereikia turėti ir valstybės sienos apsaugos pareigūnas jo nereikalaus. Tokiu atveju vykti pas notarą ir patvirtinti vaiko išvykimo į užsienio valstybę nereikia. 

 

Šengeno valstybės

Šengeno valstybės yra 24. Tai 22 ES narės: Austrija, Belgija, Danija, Graikija, Ispanija, Italija, Liuksemburgas, Nyderlandai, Portugalija, Prancūzija, Suomija, Švedija ir Vokietija, Lietuva, Latvija, Čekija, Estija, Lenkija, Malta, Slovakija, Vengrija, Slovėnija ir 2 ne ES valstybės - Norvegija ir Islandija. 

Šengeno erdvės reikalavimai netaikomi tokioms ES valstybėms kaip Didžioji Britanija, Airija, Kipras, Rumunija, Bulgarija ir Šveicarija. Vadinasi, jei vaikas vyksta į šias šalis, jo tėvams ar globėjams jau prieš kelionę reikės kreiptis į notarą. 

Vykstant į ne Šengeno valstybes

Jei vaikas vyksta į ne Šengeno valstybę, tai taikomas Vyriausybės nutarimas ir vaiko laikino išvykimo į užsienio valstybes tvarka. Pagal šią tvarką, jeigu vaikas vyksta su vienu iš tėvų, kito tėvo sutikimas nėra būtinas. 

Vykstant vaikui be tėvų

Jeigu vaikas vyksta ne su tėvais, bet su lydinčiais asmenimis ar vienas, tokiu atveju valstybės sienos apsaugos pareigūnui reiks pateikti vieno iš tėvų rašytinį sutikimą. Jeigu išvyksta vaikas, kuris turi globėją, tai sutikimą turi išduoti globėjas. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro. Sutikimas bus pateikiamas Lietuvoje valstybės sienos apsaugos pareigūnui. 

Vykstant į ne Šengeno valstybes per Šengeno valstybę

Jei vaikas išvyksta per Šengeno valstybę į ne Šengeno valstybę, tai tokiu atveju taip pat taikomas minėtas Vyriausybės nutarimas ir jeigu vaikas išvyksta su lydinčiu asmeniu ar vienas, tai kitos Šengeno valstybės sienos apsaugos pareigūnui reiks pateikti vieno iš tėvų ar globėjo sutikimą. Vadinasi, jeigu vaikas vienas ar su jį lydinčiu asmeniu skrenda, pvz., per Graikiją į Kiprą, jam reikia turėti vieno iš tėvų sutikimą. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro. 

Pažymėtina, kad užsienio Šengeno valstybės pareigūnas greičiausiai nesupras sutikimo, kuris bus išduotas lietuvių kalba, todėl gali prireikti šio sutikimo vertimo (nors tokio reikalavimo Vyriausybės nutarimas nenumato). 

Vykstant į Šengeno valstybę per ne Šengeno valstybę

Jei keliaujama per ne Šengeno valstybę į Šengeno valstybę, tai tėvų sutikimo išvykti reikės. Nors ne Šengeno valstybė yra tik tranzitinė, minėtas Vyriausybės nutarimas nustato, kad sutikimo reikia tais atvejais, kai vaikas išvyksta į užsienio valstybes, nepriklausančias Šengeno erdvei. Vadinasi, jeigu vaikas vienas ar su jį lydinčiu asmeniu skrenda, pvz., per Londoną į Ispaniją, jam reikia turėti vieno iš tėvų sutikimą. 

Į klausimą „Ar šiuo metu yra rizika, kad dabar vaikas gali išvykti į kitą Šengeno valstybę vienas be tėvų žinios?“ Lietuvos notarų rūmų patarėja civilinės teisės klausimais Daiva Dumčiuvienė atsako: „Tokią riziką galima prilyginti rizikai, kai vaikas be tėvų žinios palieka namus Lietuvos teritorijoje. Paskelbus vaiko paiešką Šengeno erdvėje, kitų Šengeno valstybių teisėsaugos pareigūnai ne mažiau aktyviai ieškos vaiko, kaip ir Lietuvos teisėsaugos pareigūnai.“ Vaiko asmens dokumentas privalomas

Vaikas bet kuriuo kelionės atveju turi turėti asmens dokumentą. Kitos Šengeno valstybės teisėsaugos pareigūnai turi teisę savo šalies teritorijoje patikrinti asmens tapatybę. Be to, laikantis saugumo reikalavimų, pareigūnai tikrina asmens dokumentus aerouostuose ir jūrų uostuose.

 

PRIEŠ KELIONĘ

Parasyk kelioniu konsultantui

Aplankyk kelioniu biura

Paslaugos ir privalumai

Kelioniu draudimas

Valiutu kurso skaiciuokle

Pasitikrink skrydzio statusa

Vizos

Parašyk kelionių konsultantui

Aplankyk kelionių biurą

Paslaugos ir privalumai

Kelionių draudimas

Valiutų kurso skaičiuoklė

Pasitikrink skrydžio statusą

Vizos

                                                                                                               

  kontaktai
Skambinkite 8 5 212 5805   |   Rašykite sales@estravel.lt   |   Užeikite į Konstitucijos pr. 26, Vilnius