Kūrybinio rašymo ir fotografijos stovykla Lisabonoje

7 n. apartamentiniame viešbutyje + pervežimai + teoriniai ir praktiniai kūrybinio rašymo bei fotografijos užsiėmimai + lankytinų vietų bilietai

Apie kelionės pasiūlymą

Data:
Įskaičiuota:
7 n. apartamentiniame viešbutyje + pervežimai + teoriniai ir praktiniai kūrybinio rašymo bei fotografijos užsiėmimai + lankytinų vietų bilietai
Kaina:
nuo 790€

Programa

Saulės nubučiuotoje Lisabonoje nuo vandenyno pakilus šiltam vėjui taip ir norisi atidaryti visus namų langus. Pažvelgi pro vieną – sekmadienio varpai skambina, nueini prie kito – kaimynai operų arijų klausosi, kiti – indus plaudami fado dainuoja, o pro virtuvės langą girdi kaip kieme portugalų šeima barasi. Čia kvepia kepamomis sardinėmis, čia žydi ir vaisius krauna apelsinmedžiai, čia dundėdami septyniomis kalvomis rieda geltoni tramvajukai.

Tai bus turtinga, intensyvi ir ypatinga savaitė, per kurią patirsite visą gražiosios Lisabonos žavesį, klausysitės įdomiausių jos istorijų, drauge su rašytoja ir komunikacijos specialiste Viktorija mokysitės kūrybinio rašymo subtilybių, o su profesionalia fotografe Laima įgysite žinių ir patirties, kaip fotografuoti geriau. Kūrybiškumas bus žadinamas ir kurstomas pasitelkiant visus penkis mūsų pojūčius, todėl Lisaboną patirsite unikaliu būdu – per skonį, kvapą, matymą, lytėjimą ir garsą.

1 diena:

Vilnius – Lisabona. Skrydis iš Vilniaus į Lisaboną. Atvykimas į oro uostą, pervežimas iki apartamentinio viešbučio Lisabonoje. Laisvas laikas.

2 diena:

Lisabona. Pradžia. Įkvepiančios istorijos – kaip jas surasti, išgirsti ir užrašyti/nufotografuoti. Kaip išnaudoti galingiausią komunikacijos formą – storytellingą. Kompozicija, gatvės fotografija.

Istorijos, kurias slepia Lisabonos gatvės ir kiemeliai. Miestas, garsėjantis šiais būdvardžiais: seniausias, mažiausias, ilgiausias, drąsiausias, naujausias, garsiausias. Kinematografiškoji Lisabona.

3 diena:

Lisabona. Kaip pažadinti savo kūrybiškumą, kai jis išsenka. Žymiųjų Lisabonos rašytojų F. Pessoa ir J. Saramago žinia kuriantiems. Emocija fotografijoje, arba kaip iš niekuo neypatingo kadro išgauti „oho” efektą. Technika ir nustatymai.

Kuo kvepia Lisabona. Europos miestas, kuriame nosis lengvai užuodžia vandenyną, apelsinus, džiaustomus skalbinius, Azijos ir Afrikos prieskonius bei legendas.

Kavos istorijos – pasivaikščiojimas su užduotimis.

4 diena:

Lisabona. Pastabumas ir jautrumas žodžiui, vaizdui, turiniui. Ką aš apie save ir kitus pasakoju tekstu ir vaizdu. Kaip fotografuoti žmones ir daiktus.

Lisabona – nuo blusų iki karalių. Daiktų istorijos, kurias norisi paliesti.

5 diena:

Lisabona. Baimė, klaida, stresas – kūrybiškumas konfliktinėse ir krizinėse situacijose. Atvejo analizė.

Portugalai, pakeitę pasaulio žemėlapį. Skoniai, kuriuos atradėjai parplukdė laivų flotilėmis į Europą – džiaugsmas gomuriui. Kultūra ir menas. Pasimatymas su Atlanto vandenynu.

6 diena:

Lisabona. Poilsio diena su užduotimis.

Rekomenduojamos šios savarankiškos išvykos:

 • Sintra ir jos pilys (karališkoji rezidencija Pena, maurų pilis ir kt.);
 • Vandenyno pakrantė, paplūdimys;
 • Obidos – kelionė laiku į Viduramžius;
 • Lankytini objektai Lisabonoje.
7 diena:

Lisabona. Spalvos ir šviesa tekste. Spalvos ir šviesa fotografijoje.

Saudade. Lisabona – ilgesio, nostalgijos ir meilės miestas. Fado karalienė Amália Rodrigues ir jos palikimas. Magiškasis fado.

8 diena:

Lisabona – Vilnius. Stovyklos apibendrinimas, atsisveikinimas. Pervežimas viešbutis – oro uostas. Skrydis iš Lisabonos oro uosto į Vilnių.

Įskaičiuota

 • Profesionalios Estravel ekspertų konsultacijos ir pagalba kelionės metu;
 • pervežimai: oro uostas – viešbutis – oro uostas;
 • 7n. jaukiuose apartamentuose;
 • teoriniai ir praktiniai kūrybinio rašymo bei fotografijos užsiėmimai, kūrybinės užduotys;
 • kvapą gniaužiančios Lisabonos istorijos, vaizdai ir pažintys;
 • lankytinų vietų ir transporto bilietai.

Papildomai

 • Rekomenduojame pasirūpinti kelionių ir sveikatos draudimu. Dėl palankiausio pasiūlymo teirautis kelionių konsultanto;
 • skrydis: Vilnius-Lisabona; Lisabona-Vilnius (nuo 400 eur/asm.);
 • kelionės programoje nenurodytas maitinimas: pietūs ir vakarienės;
 • asmeninės išlaidos.

Rekomendacijos

Ar reikalinga viza kelionei į Portugaliją?

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia, tačiau pravartu žinoti, kad Lietuvos Respublikos piliečiai, viešintys Portugalijoje ilgiau kaip 90 dienų, turi užregistruoti savo gyvenamą vietą atitinkamoje valdžios institucijoje.

Kokie dokumentai reikalingi keliaujant į Portugaliją?

Keliaujant į Portugaliją Lietuvos Respublikos piliečiams viza nėra reikalinga. Su savimi būtina turėti Lietuvos Respublikos pasą arba asmens tapatybės kortelę (ATK), galiojančią ne trumpiau kaip 6 mėnesius nuo paskutinės kelionės dienos. Daugiau informacijos rasite čia.

Ar rekomenduojate keliaujant į Portugaliją užsakyti kelionių ir sveikatos draudimą?

Taip, keliaujant į Portugaliją rekomenduojame pasirūpinti kelionių ir sveikatos draudimu. Dėl palankiausio draudimo pasiūlymo ir daugiau dominančios informacijos kreipkitės į Estravel kelionių konsultantą.

Kokie skiepai privalomi skrendant į šalį?

Keliaujant į šalį privalomų skiepų nėra, tačiau yra keletas rekomenduojamų. Visą rekomenduojamų skiepų sąrašą rasite paspaudę čia.

Kokia valiuta Portugalijoje?

Oficiali valiuta Portugalijoje euras (EUR), todėl skrendant į Portugaliją nereikės sukti galvos dėl valiutos keitimo.

Ar galima planuojant kelionę užsakyti ekskursijas? Kiek kainuoja ekskursijos Portugalijoje?

Taip, planuojant kelionę galima užsakyti papildomas grupines arba individualias ekskursijas poilsio Portugalijoje metu. Kelionių konsultantas bus nepamainomas pagalbininkas renkantis geriausius gidus ir įdomiausias ekskursijų programas. Ekskursijų programos ir kainos kinta, todėl daugiau informacijos apie ekskursijas Portugalijoje suteiks konsultantas.

Ką rekomenduojate paragauti Portugalijoje?

Portugališka virtuvė labai spalvinga: šviežios turtingo skonio jūros gėrybės ir daržovės ant grilio. O kur dar nuostabūs desertai, priversiantys nusikalsti net besilaikančius griežčiausios dietos, pavyzdžiui gardusis pastei de nata pyragėlis su kiaušinių kremu. Paragaukite garsiojo Potveino, gardžios mėsos ir paukštienos. Vien menkę portugalai gali paruošti 300 būdų. Atmintyje ilgam išliks sodrių vynų ir burnoje tirpstančių saldumynų skonis, įspūdį paliks ir uždarame inde kartu su žuvim troškinta mėsa cataplana.

Ką parvežti lauktuvėms iš atostogų Portugalijoje?

Lauktuvėms iš atostogų Portugalijoje parvežkite potugališkų vynų, keramikos, gaminių iš kamštinės medžiagos, tradicinių amatininkų dirbinių, šalies simbolį – gaidelį, kuris šalyje labai gerbiamas dėl legendos apie Barcelos miestelio gaidį.

Apie lektores

Kaip kalba įsimylėję žmonės, taip apie Lisaboną ir jos magiją gali pasakoti ir kūrybos namų „Kregždynas” bendraautorės Viktorija ir Laima, jau kuris laikas gyvenančios tarp Portugalijos sostinės ir Vilniaus. Šį kartą jos kviečia į nepaprastą kelionę–stovyklą.

Šios stovyklos metu kūrybinio rašymo, storytelling‘o ir fotografijos mokymus veda ir po Lisaboną vedžioja kūrybos namų „Kregždynas” įkūrėjos ir puoselėtojos, pačios gyvenančios tarp Vilniaus ir Lisabonos:

 • VIKTORIJA URBONAITĖ. 13 metų skyrė studijoms, gavo 3 aukštojo mokslo diplomus, yra turinio komunikacijos specialistė. Buvo Popiežiaus Pranciškaus vizito turinio komunikacijos vadove. Dėsto Lietuvos žurnalistikos centre, rengia atvirus kūrybinio rašymo ir storytelling‘o mokymus. Rašo ir bendradarbiauja su leidykla „Dvi tylos”.
 • LAIMA PENEK. Profesionaliai fotografuoja jau 13 metų, jos žinių bagaže – 2 aukštojo mokslo diplomai. Yra dėsčiusi Kūrybinių industrijų ir Naujųjų medijų meno studentams, šiuo metu rengia atvirus fotografijos mokymus. Laima buvo pagrindine fotografe Popiežiaus Pranciškaus vizito metu, yra dirbusi su aktoriumi Jean-Claude Van Damme ir pasaulinio garso rinkodaros guru Seth Godin. Jaučia aistrą renginių bei gatvės fotografijai.
Užsakykite kelionę jau dabar!
Informacija
 • +370 5 212 58 05
 • Susisiekti
 • Donatas Kaminskas
  Kelionių konsultantas