Pažintinė kelionė po Graikiją autobusu

7 n. kelionė aplankant Metsovo, Meteorą, Osios Lukas, Atėnus, Termopilus, Salonikus, Ouranopolį ir Atoną

Apie kelionės pasiūlymą

Pasirinkite datą:
Įskaičiuota:
skrydžiai + 7 n. 3* viešbučiuose + pusryčiai ir vakarienės + ekskursinė programa + grupiniai pervežimai
Kaina:
nuo 719€

Kelionės programa

Leiskitės į pažintinę kelionę po Graikiją autobusu ir vos per vieną savaitę aplankykite svarbiausius šalies istorinius objektus. Kelionės programoje: Meteorų vienuolynų kompleksas ant įspūdingos uolos, Delfų orakulas, Atėnų įžymybės, Termopilų mūšio vieta, kruizas po paslaptingąjį Atono pusiasalį – nepriklausomą vienuolių respubliką, kurioje veikia net 20 stačiatikių vienuolynų ir daugybė kitų dėmesio vertų vietų. Lydimi cikadų čirpimo leisitės vaizdingais maršrutais po Graikijos kalvas, kur prieš tūkstančius metų virė šalies religinis ir politinis gyvenimas, susipažinsite su graikų mitologija ir pajusite tikrą spartietišką dvasią!

1 diena:

Vilnius – Kavala. Tiesioginis skrydis iš Vilniaus į Kavalos oro uostą. Pervežimas į viešbutį, apgyvendinimas. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

2 diena:

Metsovo. Pusryčiai, išsiregistravimas iš viešbučio. Keliausite vaizdingais maršrutais į Metsovo – žavų kalnų miestelį, esantį 1150 m virš jūros lygio aukštyje, Pindos kalnų papėdėje. Gyvenvietė pasižymi unikalia medžio ir akmens architektūra. Jūsų laukia vietinio sūrio ir vyno degustacija.

Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

3 diena:

Meteora. Pusryčiai, išsiregistravimas iš viešbučio. Keliausite į garsųjį Meteorų vienuolyno kompleksą, pastatytą ant aukštų uolų. Tai viena populiariausių lankytinų vietų Graikijoje, įtraukta ir į UNESCO paveldo sąrašą. Apsilankysite dviejuose viduramžių ortodoksų laikų vienuolynuose ir Bizantijos ikonų dirbtuvėse, kur galėsite susipažinti su autentišku amatu – piktogramų rašymu. Į viešbutį vyksite vaizdingais maršrutais Parnas kalnuose Delfų apylinkėse.

Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

4 diena:

Delfai – Osios Lukas. 

Pusryčiai, išsiregistravimas iš viešbučio. Pažintinės kelionė po Graikiją tęsis aplankant Delfus – antikos laikus menančią šventavietę, be galo svarbią graikų mitologijoje ir istorijoje. Apsilankysite Apolono kulto centre, kur buvo garbinamas šis saulės šviesos dievas. Pavaikščiosite vietomis, kuriose senovės Graikijoje virė politinis ir religinis gyvenimas, aplankysite Dioniso teatrą, didingą Pitijos žaidynių stadioną, pamatysite sakralinį ratą, atėniečių iždo liekanas. Toliau keliausite į Distomo apylinkes, Osios Lukas vienuolynų kompleksą, skirtą palaimintajam Lukui. Tai dar viena svarbi architektūrinė ir religinė vieta Graikijoje, kurioje galėsite pasigrožėti auksinėmis mozaikomis. 

Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

5 diena:

Atėnai. Pažintinė kelionė Graikijoje tęsis žavingoje šalies sostinėje – Atėnuose. Aplankysite Akropolio muziejų – tikrą antikos lobyną. Ekskursijos metu pažinsite centrinę miesto dalį, kurioje – imperatoriaus Hadriano arka, Olimpo Dzeuso šventykla, Nacionaliniai sodai, Panatenajski stadionas, kuriame vyko pirmosios modernios Olimpinės žaidynės. Keliausite per Syntagma aikštę, kurioje įsikūręs ir Graikijos parlamentas, pamatysite karališkuosius rūmus ir Nežinomo kareivio kapą, prie kurio nuolat budi prezidento sargybininkai, dėvintys tradicines uniformas. 

Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

6 diena:

Termopilai – Salonikai. Pusryčiai, išsiregistravimas. Šeštąją kelionės Graikijoje dieną apsilankysite kitoje istoriškai svarbioje vietoje – Termopiluose, kur vyko spartiečių ir persų karių mūšis. Toliau vyksite į Salonikus, antrą pagal dydį Graikijos miestą. Mieste gausu istorinių paminklų, menančių Romos, ankstyvosios krikščionybės ir Turkijos laikus. Verta apsilankyti Bizantijos muziejuje, Šv. Demetrijaus bazilikoje.

Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

7 diena:

Ouranopolis – Atonas. Po pusryčių vyksite į Ouranopolį – buvusį žvejų kaimelį Chalchidikės pusiasalyje. Vienas iš keliautojų traukos centrų šiame mieste – Fosfori apžvalgos bokštas, senovėje saugojęs netoliese esančius vienuolynus. Nuvyksite į uostą, iš kurio leisitės į vaizdingą kruizą palei Atono pusiasalio vakarinę dalį – Chalkidikės pusiasalio rytinę dalį. Pamatysite stačiatikių vienuolių respubliką, dar vadinamą Šventojo Kalno valstybe, kurios lankymas yra griežtai ribojamas – tai autonominė vietovė Graikijoje su 20 nuo senų laikų veikiančių vienuolynų.

Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

8 diena:

Kavala – Vilnius. Po pusryčių – išsiregistravimas iš viešbučio. Pervežimas į Kavalos oro uostą. Tiesioginis skrydis iš Kavalos į Vilnių. 

 • Estravel kelionių ekspertų konsultacijos kelionės metu;
 • tiesioginiai skrydžiai: Vilnius – Kavala, Kavala – Vilnius;
 • visi kelionės programoje numatyti grupiniai pervežimai autobusu;
 • 7 n. 3* viešbučiuose;
 • maitinimas: pusryčiai ir vakarienės;
 • ekskursinė programa; 
 • kelionės vadovo paslaugos.
 • Rekomenduojame užsakyti kelionės ir sveikatos draudimą*;
 • privalomi mokesčiai vietoje: lankomų vietų bilietai, vietinis gidas, kelionė per Atoną, degustacija: ~150 EUR, mokama grynaisiais;
 • privalomas turistinis mokestis: 0,5-4 EUR/dieną vienam viešbučio numeriui;
 • atostogų pratęsimas Graikijoje*;
 • asmeninės išlaidos.

*Dėl palankiausio pasiūlymo teirautis kelionių konsultanto.

Ar reikalinga viza pažintinei kelionei po Graikiją? 

Europos Sąjungos piliečiams, keliaujantiems į Graikiją ne ilgesniam kaip 90 dienų laikotarpiui per bet kurį 180 dienų laikotarpį, vizos nereikia.

Kokie asmens dokumentai reikalingi keliaujant į Graikiją?

Pažintinei kelionei į Graikiją būtinas Lietuvos Respublikos piliečio pasas arba Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelė (ATK), kurie galiotų ne trumpiau kaip 6 mėnesius po grįžimo iš kelionės datos. Daugiau informacijos apie dokumentus reikalingus keliaujant į Graikiją rasite oficialiame URM puslapyje čia.

Ar rekomenduojate keliaujant į Graikiją užsakyti kelionių ir sveikatos draudimą?

Taip, planuojant pažintinę kelionę po Graikiją rekomenduojame pasirūpinti kelionių ir sveikatos draudimu. Dėl palankiausio draudimo pasiūlymo ir daugiau dominančios informacijos kreipkitės į Estravel kelionių konsultantą. Draudimą taip pat galite užsakyti savarankiškai, internetu – paspauskite čia.

Ką reikia žinoti keliaujant į Graikiją 2020 m. vasarą? 

Verta žinoti, kad keliaujantiems į Graikiją nuo 2020 m. liepos 1 d. iki rugpjūčio 31 d., likus ne mažiau kaip 48 val. iki atvykimo į šalį, reikia užpildyti specialią kleivio identifikavimo formą (angl. PLF – Passenger Locator form). Formoje būtina nurodyti detalią informaciją apie išvykimo vietą, ankstesnių apsilankymų kitose šalyse trukmę ir apsistojimo Graikijoje adresą.

Atkreipiame dėmesį, kad šioje formoje adresai turi būti nurodomi pilni, su pašto indeksu (tiek išvykimo vietos, tiek apsistojimo Graikijoje vietos), o Graikijos regionai, į kuriuos vykstama, pateikiami graikų kalba: pvz.: Kreta Kriti, Rodas Notio Aigaio. Užpildžius formą keliautojui priskiriamas QR kodas, kurį prašoma pateikti atspausdintą ar parodyti mobiliajame telefone prie atvykimo į oro uostą vartų.

Keleivio identifikavimo formą galite pildyti čia.

Ar yra privalomų skiepų keliaujant į Graikiją?

Keliaujant į šalį privalomų skiepų nėra, tačiau yra keletas rekomenduojamų. Visą rekomenduojamų skiepų sąrašą rasite paspaudę čia.

Kokia valiuta Graikijoje?  

Oficiali valiuta Graikijoje – euras (EUR), todėl planuojant pažintinę kelionę po Graikiją valiutos keitimu papildomai rūpintis nereikės. 

Ar reikalinga speciali apranga lankantis Meteorų vienuolyno komplekse? 

Lankantis Meteorų vienuolyno komplekse, reikėtų gerbti tradicijas – dėvėkite rūbus, kurie dengtų pečius ir kelius. 

Ką rekomenduojate paragauti keliaujant Graikijoje? 

Estravel kelionių ekspertai pataria paragauti ne vieną tūkstantmetį skaičiuojančios graikų virtuvės tradicijų: Tzatziki – tradicinio agurkų ir jogurto padažo, baklažanų ir mėsos apkepo Musaka, vietinių balandėlių Dolmades įsuktų į vynuogės lapą, o be Graikiškų salotų su Fetos sūriu pietūs išvis neįsivaizduojami. Jeigu norite išragauti visko – užsisakykite žuvies arba mėsos patiekalų Meze rinkinį ir būtinai paskanaukite Raki gėrimo.

Ką parvežti lauktuvių iš kelionės po Graikiją? 

Kelionių ekspertai pataria parvežti natūralaus alyvuogių aliejaus – tai graikiškasis auksas, iš kurio gaminamas ne tik aliejus, bet ir įvairūs kosmetikos gaminiai, kurie taip pat gali būti vertinga dovana. Alyvuogės, įvairūs sūriai ar vynas – taip pat bus puikios lauktuvės.

Užsakykite kelionę jau dabar!
Informacija
 • +370 5 212 58 05
 • Susisiekti
 • Vyka Večkytė-Kavaliauskienė
  Kelionių konsultantė

Jums taip pat gali patikti