Blogas

Estravel kelionių ekspertų patarimai, naudinga informacija bei aktualios naujienos kiekvienam keliautojui.

5 dalykai kurie daro Madeiros salą unikalia

Estravel kelionių ekspertai sako, kad Madeira – tiesiog privalo atsirasti Jūsų 2024 m. atostogų sąraše, nesvarbu ar keliautumėte dar šią žiemą ar kitu metų sezonu. Kas daro Madeiros salą tokia unikalia ir populiaria tarp keliautojų visame pasaulyje?

1. Aktyvią veiklą gamtoje ras įvairaus fizinio pasiruošimo žmonės

Madeirą myli gamtos ir aktyvaus poilsio gerbėjai. Čia yra daugiau kaip 2000 kilometrų takų žygiams, tad keliautojai čia atras pačio įvairiausio sudėtingumo žygių trasų:  nuo lengvo pasivaikščiojimo iki sudėtingesnių žygių į aukščiausias kalnų viršūnes. Estravel komanda keliautojams planuojantiems keliones į Madeirą rekomenduoja TOP 3 žygius, kuriuos būtina patirti Madeiroje, net jei čia lankotės ir gana trumpą laiką: Vereda da Ponta de Sao LaurencoVereda do Pico Ruivo, Levada das 25 fontes e Risco.

2.  Salos ilgis tik 57 km – tik 1 val. pervažiuoti išilgai automobiliu

Nors sala maža ir kompaktiška, čia rasite visko: nuo vandenyno iki džiunglių, nuo bananų plantacijų iki aukščiausių skardžių, nuo kalnų iki gražiausių botanikos sodų. Salos ilgis yra vos 57 kilometrai, o jei važiuotumėte tiesiausia linija – tikrai neužtruktumėte ilgai. Vis dėlto atminkite, kad Madeira yra tikrai kalnuota, serpantinų kelių čia daug, tad 5 kilometrų važiavimas tiesiu keliu ir tų pačių kilometrų važiavimas serpantinų keliais nelygus tam pačiam kelionės laikui. Visuomet reikėtų laikytis galimo leistino greičio, pristabdyti prieš staigesnius ar aštresnius posūkius, pamažu važiuoti šalia dramatiškų skardžių. 

3. Futbolo fanų meka – čia gimė garsus futbolininkas Cristiano Ronaldo

Jeigu esate tikri futbolo fanai, o Cristinano Ronaldo yra Jūsų mylimas žaidėjas – keliaukite į Madeirą. Daugiausiai įdomybių susijusių su šiuo futbolininku išvysite Funšalyje, salos sostinėje, o pats pirmas dalykas, kur jau pajusite C. Ronaldo dvasią – Santa Kruzo oro uoste atvykus, nes salos oro uostas būtent jo vardu ir pavadintas. Funšalyje šio futbolininko garbei stovi jo bronzos skulptūra, muziejus su įvairiais sportininko apdovanojimais ir realaus dydžio šokoladine skulptūra, aplinkui rasite įvairių suvenyrų parduotuvėlių su C. Ronaldo simbolika.  

4. Gineso rekordo apdovanotų fejervekų šou per Naujuosius

Įspūdingiausi naujametiniai fejerverkai – kasmet būna Funšalio, Madeiros salos sostinėje, jūrų uoste, į jį suplaukus keliolikai kruizinių laivų. 2023 m. Madeiroje Naujuosius metus pasitiko net 11 tūkst. turistų. Ar galite patikėti, koks didelis tai skaičius keliautojų tokiai nedidelei salai? Įdomu tai, kad Madeiros Naujametinių fejerverkų šou yra apdovanotas pasaulio Gineso rekordo įvertinimu. Estravel kelionių ekspertų komanda planuojantiems švęsti Naujuosius Madeiroje, kviečia kelionę planuoti likus daugiau nei keletui mėnesių iki šventės – populiariausi viešbučiai dažnai būna išparduoti jau labai anksti. 

5. Yra patogiausia sala keliauti – daugiau kaip 40 km tunelių

Kelių infrastruktūra gera, tunelių daug, todėl keliavimas per salą automobiliu yra labai patogus. Būtent kelionės automobiliu ir yra čia populiariausios. Pati kelių danga taip pat tikrai gera, automobiliu galite privažiuoti labai arti populiariausių populiariausių lankytinų vietų, žygių takų (vis dėlto į Funšalio centrą dėl intensyvesnio eismo verčiau keliauti pėsčiomis (jei gyvenate Funšalyje) arba viešuoju transportu). Daugelyje Madeiros vietų automobilių stovėjimas yra nemokamas. 

Pasaulyje yra tūkstančiai salų, tačiau Madeira – tikrai viena gražiausių. Tai kryptis, kurioje visko yra tiek daug, kad net viešint čia pusę metų, nespėsite visų grožybių ir įdomybių pamatyti. Tačiau bent žvilgtelėti į Madeiros grožį – privaloma kiekvienam! Norite keliauti? Siųskite užklausą  el. p. keliones@estravel.lt, pildykite užklausos formą arba skambinkite tel. nr. 85 212 58 05.

Parašykite komentarą

Jums taip pat gali būti įdomu: