Blogas

Estravel kelionių ekspertų patarimai, naudinga informacija bei aktualios naujienos kiekvienam keliautojui.

Alandų salų kruizas: kelionių ekspertės Žydrės rekomendacijos

Nors šiuo metu galimybės keliauti yra ribotos, tačiau jų yra tikrai nemažai ir netgi – sezono naujienų! „Tallink“ kruizinė kompanija keliautojams šią vasarą pristatė džiugią naujieną – unikalų kruizą Baltijos jūra į Alandų salas Suomijoje, kokio iki šiol dar nebuvo.

Į kruizą po Alandų salas jau leidosi Estravel Vilnius vadovė Žydrė Gavelienė, kuri dalinasi šviežiausiais įspūdžiais:  „Labai mėgstu kruizus, tačiau šie metai kruizų industrijai smogė labai stipriai ir vykti į egzotišką kruizą kol kas nėra galimybių.  Kruizinės kompanijos ieško naujų galimybių pritraukti turistus, taigi „Tallink“ kruizinės kompanijos naujiena  Alandų salų kruizas – vykdomas pačiu laiku, kad pasimėgautumėte saulėtekiu ir saulėlydžiu jūroje.“ ,- įžvalgomis, kas lėmė pasirinkimą keliauti į Alandų salas dalinasi kelionių ekspertė.

Kelionė yra trumpa, tad kaip protingai suplanuoti laiką, ką Alandų salose aplankyti – ekspertiškais patarimais iš patirties dalinasi Ž. Gavelienė.

Išvykimas į Alandų salas

Išplaukimas į Alandų salas vyksta iš Rygos tarptautinio uosto. O tai yra 2 dideli privalumai:

 • Rygą lengva pasiekti automobiliu ar autobusu. „Aš rinkausi „Lux Express“, nes noriu mėgautis kiekviena atostogų minute – žiūrėti filmą, skaityti knygą, ar maloniai šnekučiuotis su draugais. Vykstantiems automobiliu reikia įvertinti ir automobilio parkavimo kaštus“.,- savo patirtimi dalinasi Ž. Gavelienė. Autobusų bilietus ar automobilio nuomą nuvykimui iki Rygos visuomet galite užsakyti Estravel.

  Šis kruizas yra idealus dievinantiems šiaurietiškos gamtos grožį bei ramybę ir mėgstantiems aktyvų laisvalaikį – salose puikiai išvystyta dviračių infrastruktūra!
 • Rygos autobusų terminalas įsikūręs patogioje miesto dalyje, tad mažiau nei per pusvalandį pėsčiomis, mėgaujantis galingos Dauguvos upės ir didingų Rygos tiltų vaizdais galima nukeliauti iki Rygos jūrų uosto keleivių terminalo: „Saulėtą dieną rekomenduočiau pasivaikščiojimą rinktis palei  romantiškąjį Pilsetas kanalą.“,- pataria Estravel Vilnius vadovė.
Atvykimas į laivą 

„Visada rekomenduoju pirmą dieną atvykimo į laivą nepalikti paskutinei minutei. Labai smagu žiūrėti nuo denio į laivą atvykstančius keliautojus. Jie šį kartą – ypatingi, nes didžioji dauguma atsiveža ir savo dviračius. Kituose kruizuose kelionių dviračiais mėgėjų būna mažesnė dalis“.,- patarimus dalina kelionių ekspertė.

Kaip vyksta registracija į laivą? Atvykus į uostą, prie savarankiško registravimosi terminalo, nuskanavę kruizo bilietų QR kodą, esantį ant Jūsų kruizo bilietų, gausite įlaipinimo kortelę (ji tarnaus visos kelionės metu, kaip raktas į jūsų kajutę).

Toliau pagal rodykles keliaujate į „Tallink“ laivą, kuriame Jus pasitiks paslaugūs laivo darbuotojai, viską paaiškins ir nukreips kajutės link. Nenustebkite, kad laivo darbuotojai Jūsų nuolat prašys dezinfekuoti rankas – tai naujieji higienos reikalavimai. „Kiekviena laivo kajutė turi 2 arba 4 lovas, tualetą bei dušą. A kategorijos kajutės nuo B skiriasi tuo, kad turi langą. Man daug smagiau keliauti, kai matai galingos jūros vaizdus.“,- kelionės patirtimis dalinasi Ž. Gavelienė. 

Ketinate kruizu keliauti su mažaisiais? Galite būti tikri, kad kelionė jiems tikrai neprailgs – laivas yra puikiai pritaikytas keliaujantiems su vaikais. Jiems yra įkurtas žaidimų kambarys „Lotta“.

Vakarienė laive

Tradiciškai, išplaukiant laivui svečiai gali pasimėgauti pirmąja vakariene laive. Žydrė Gavelienė rekomenduoja šio kruizo metu rinktis vakarienes švediško stalo restorane ir užsisakyti jas iš anksto. Vakarienes dar prieš kruizą Jums gali užsakyti Estravel kelionių ekspertai.

Ant savo kortelės-kajutės rakto rasite nurodytą vakarienės laiką, ši kortelė bus taip pat Jūsų bilietas į vakarienę. Paprastai vakarienei skiriami du laikai 17:30 ir 20:30. Vakarienės kaina 1 asmeniui, užsakant iš anksto – 26 €. 

Švediško stalo asortimentas platus: šalti ir karšti užkandžiai, žuvies, mėsos ir vegetariški patiekalai, desertai, sūriai, vynas ir alus.Tallink“ laivo darbuotojai, prisitaikydami prie naujų koronaviruso higienos reikalavimų, Jus aptarnaus prie švediškų stalų.“

Laive yra ir kitų maitinimo įstaigų: greito maisto restoranų, užkandinių, barų, bet plačiausias ir sveikiausias asortimentas yra „Buffet“ restorane.

Tradiciškai po vakarienės keliaujama arba į muzikinį renginį arba pasivaikščioti laivo deniu ir palydėti saulę: „Šio kruizo metu likau maloniai nustebinta kokybišku, spalvingu muzikos ir šokio šou. Norintiems vakaroti ilgiau ir aktyviau, rekomenduoju sudalyvauti loterijoje, diskotekoje. Taip pat labai populiarios šokių pamokos.“

Pusryčiai 

Pusryčiauti laive galima net keliuose restoranuose. Kelionių ekspertė pataria pusryčiams rinktis švediško stalo restoraną – ir dėl sveiko maisto pasirinkimo, ir dėl nuostabių Alandų salų archipelago  vaizdų per didžiulius restorano langus. Pusryčius iš anksto Jums taip pat gali užsakyti Estravel kelionių ekspertai. Jų kaina suaugusiam asmeniui – nuo 13 €.

Atplaukimas į Alandų salas

Laivas į Alandų salų sostinę, Mariehamną atplaukia 9 val. ryto. Žydrė Gavelienė pastebi, kad Alandų salos – idealiai sukurtos aktyvaus poilsio mėgėjams. Jose  keliautojai turi tik 9 val., tad reikėtų pasirinkti gerai apgalvotą salos pažinimo būdą, jei pamatyti norite kuo daugiau. Ž. Gavelienė rekomenduoja 3 geriausius salos pažinimo būdus:

 1. Savarankiška kelionė dviračiais. „Dviračių trasos – puikios kokybės ir aiškiai sužymėtos. Google maps šiuo atveju nėra labai efektyvus padėjėjas. Savo dviračius galima gabentis laivu už papildomą mokestį arba išsinuomoti uoste. Rekomenduoju dviračių nuomos kompaniją „Rono“. Joje dviratį išsirinksite pagal savo norą – elektrinį, kalnų ar dvigubą.“,- patarimus dėsto Ž. Gavelienė. Trąsų kelionėms dviračiu žemėlapį galite peržiūrėti čia.
 2. Kelionė  dviračiais su gidu. Ją būtina užsakyti iš anksto, o tuo pasirūpinti visuomet gali Estravel kelionių ekspertai. Keliaudami šiuo būdu, ne tik pasportuosite, bet ir pamatysite tikrai gražiausias vietas bei išgirsite įdomiausius gido pasakojimus apie lankomas vietas.
 3. Visos dienos ekskursija autobusu. Šią ekskursiją rekomenduojame užsakyti dar prieš kelionę – Jums tai padaryti mielai padės Estravel kelionių konsultantas. Norintiems aplankyti daugiau salų ir išgirsti dar daugiau istorijų.

Nesate aktyvaus laisvalaikio mėgėjas ir svajojate apie lėtas atostogas? Galite tiesiog pasivaikščioti po Marienhamną, pasimėgauti saule nedideliame balto smėlio paplūdimyje „Lilla Holmen“ ir pasinerti į užburiančią šiaurietiškos gamtos ramybę.

Ką galite aplankyti vos per vieną dieną Alandų salose?
 • Didžiausią kada nors pastatytąs karinį objektą Alandų salose Bomarsund.
 • Viduramžių pilį Kastelholm.
 • Jan Karlsgården muziejų po atviru dangumi.
 • Fängelsemuseum Vita Björnen kalėjimą, pastatytą 1784 m.
 • Mariehamno jūrinį kvartalą Sjökvarteret.
 • Nuostabaus grožio paplūdimį „Lilla holmen“ nedidelėje saloje, kur mėgausitės paukščių čiulbėjimu.
 • Pėsčiųjų taką gamtos apsuptyje Nåtö naturstig.
 • Apžvalgos aikštelę Vattentornet su vaizdu į Mariehamną.
 • Jūrų muziejų ir muziejaus laivą Pommern.
Kur galite užkąsti ?
 • Smakbyn restorane, priklausančiameį garsiam virtuvės šefui Michael Björklund. Šią vietą verta aplankyti net jei norite tik pasižiūrėti.
 • Kavinukėje Uffe på berget su nuostabiu vaizdu.
 • Kepyklėlėje Johannas hembakta: joje visuomet rasite šviežios duonos, tiesiai iš krosnies.
 • Vietinėje alaus darykloje Pub Stallhagen.
 • Jaukioje kavinėje Stick Stugan.

„Keliaujant savarankiškai būtina gerai planuoti savo laiką, kad prieš pusvalandį iki laivo išplaukimo spėtumėte grįžti į laivą.“,- keliautojų dėmesį atkreipia Žydrė Gavelienė. 

Vakaras laive

Estravel Vilnius vadovė pastebi, kad prieš muzikinę programą didelį būrį azartinių žmonių sutraukia „Bingo“ žaidimas ir keliautojams pataria mėgautis kiekviena kelionės akimirka: „Jeigu leidžia kelionės biudžetas, rekomenduoju laive vakarieniauti  tame pačiame „Buffet“ stiliaus restorane su panoraminiais langais. Man nieko nėra gražiau už tolstantį uostą ir nuostabias mažas saleles.“ 

Po vakarienės keliautojus ir vėl džiugina muzikinė programa, naujas šou. Po jos laimingieji, nusipirkę bilietus, mėgausis loterija. „Smagu žiūrėti, kaip vėlyvoje diskotekoje linksminasi būrys skirtingo amžiaus žmonių. Nuo garbingo amžiaus senjorų, iki vos vaikščioti pramokusių mažylių.“

Diena laive

Iki atvykimo į Rygos tarptautinį uostą kelionių ekspertė rekomenduoja pasimėgauti pusryčiais bei įplaukti į Rygą grožintis vaizdais iš „Tallink“ laivo 9 aukšte esančio atviro denio. Į uostą laivas atvykta 11 val. , tad galite tęsti pažintį su Ryga arba neskubėdami keliauti namo.

Ką dar verta žinoti keliaujantiems kruizu į Alandų salas?
 • Keliaujant kruizu apsauginės veido kaukės dėvėti nebūtina, tačiau reikalaujama nuolat dezinfekuoti rankas
 • Laive galima nusipirkti gaiviųjų gėrimų bei kitų prekių – čia dirba nemaža maisto prekių bei duty free parduotuvė. Tai padaryti galima ir Alandų salose – jose taip pat yra kavinių, parduotuvių.
 • Kelionei tinkami dokumentai – ir asmens tapatybės kortelė, ir pasas.
 • Dviratį už papildomą 10 € mokestį galite gabentis kruizu.
 • Keliaujant dviračiais  būtina turėti su savimi vandens, kremą nuo saulės, lengvą švarkelį nuo vėjo ir papildomą bateriją telefonui pakrauti.
 • Laive viešose vietose yra nemokamas WI-FI ryšys.

Kelionių ekspertės Žydrės Gavelienės atostogų įspūdžiai bei rekomendacijos taip užbūrė, kad į šį kruizą mielai leistumėtės ir Jūs? Šiam unikaliam kruizui vasarą yra tik vienas išplaukimas 08.10, tad užsakykite kelionę, kol yra laisvų vietų! Kreipkitės į kelionių konsultantus +370 5 212 5805 arba sales[@]estravel.lt ir mes padėsime suplanuoti Jums nepamirštamą kelionę! Domina daugiau kruizų Baltijos jūra? Juos visuomet rasite estravel.lt.

Palikti atsiliepimą

Prisijunkite, kad paliktumėte komentarą.

Jums taip pat gali patikti kiti Estravel blogo įrašai