Blogas

Estravel kelionių ekspertų patarimai, naudinga informacija bei aktualios naujienos kiekvienam keliautojui.

#Estraveltalentai keliauja: Kelionė į Aliaską: Pažintis su Ankoridžu

Tiems, kas nori bent akies krašteliu pažvelgti į nuostabią Aliaską, dalinamės Estravel talentų atsiliepimais iš po kelionės po Aliaską, konkrečiai – iš populiariausio miesto Aliaskoje – Ankoridžo. Apie savo įspūdžius Aliaskoje šiame bloge pasakoja Estravel vadovė Žydrė, kuri su Aliaska susipažino įspūdingu būdu – kruizu! Pažintį su Aliaska verčiausia pradėti būtent nuo Ankoridžo. Bet prieš tai – turime puikių žinių: akciją lėktuvų bilietams

Akcija lėktuvų bilietams į Ankoridžą

Būkite sužavėti didingais kraštovaizdžiais, įspūdingais ledynais, kalnais, žmogaus nepaliesta laukine gamta, įvairiapusiška Aliaskos gyvūnija nuo lokių ir briedžių iki karališkų erelių bei nepraleiskite progų geriausių pasaulyje lašišų! 

Akcijos sąlygos: 

 • Skrydis ekonomine klase, maršrutu Ryga-Ankoridžas-Ryga. 
 • Kelionės laikotarpis: visą šią vasarą iki pat spalio 31 d. 
 • Įskaičiuotas rankinis ir registruotas 23 kg bagažas. 
 • Įskaičiuotas karštas maistas ir nealkoholiniai gėrimai lėktuve, asmeninis ekranas su nemokamomis pramogomis (ausinės už papildomą mokestį).
 • Jei skrydį pradedate iš Vilniaus į Rygą, prie lėktuvo bilieto kainos reikės pridėti apie 200
 • Perkantiems lėktuvų bilietus – 24/7 pagalbos linija visos kelionės metu.
 • Bilietai nekeičiami ir negrąžinami.

Primename keliautojams, kad Estravel kelionių ekspertai Jums prie pasirinktų kelionės datų gali priderinti ir užsakyti visas susijusias kelionių paslaugas: pervežimus, viešbučius, kruizus, ekskursijas, kelionės ir lėktuvų bilietų draudimą ir daugiau.

Kodėl vasara – geriausias laikas keliauti į Alaiaską? 

 • Vasara – vienintelis geriausias metų laikas kada geriausia keliauti į Aliaską – dirba daugiausiai lankytinų vietų, yra geriausi orai su daugiausiai saulės, didžiausia tikimybė pamatyti laukinės gyvūnijos, geriausios sąlygos žygiams nacionaliniuose parkuose. 
 • Vasara sezono metas, todėl įprastai lėktuvų bilietai į Aliaską būna tikrai brangūs – pasinaudodami šia akcija turite išskirtinę galimybę nuskristi į Aliaską už labai gerą kainą. 
 • Kruizai po Aliaską vyksta tik vasarą, o Ankoridžas – pagrindinis uostas kruizų startui.  Kitais sezonais kruizai Aliaskoje neplaukioja. Jei norite lėktuvų bilietus derinti su kruizu po Aliaską – informuokite apie tai Estravel kelionių konsultantą ir suorganizuosime Jums visą kelionę nuo A iki Z. 

Kuo žavus Ankoridžas? 

Ankoridžas – pats didžiausias Aliaskos valstijos miestas ir, ko gero, pats turtingiausias, kalbant apie galimybes čia tyrinėti vietinių gyventojų ir atvykusių gyventojų kasdienybę, kultūrą, tradicijas ir menus. Didžiausiame Alaskos mieste žmonės kalba daugiau kaip 100 kalbų, tarp jų yra lietuvių. Ankoridže dažniausiai prasideda keliautojų pažintis su paslaptingaja Alaska, nes čia yra didžiausias oro uostas valstijoje. Kasmet Alaska sulaukia daugiau kaip milijono turistų. Tad Ankoridže užburia keliautojus ne tik pasakojimais apie nutolusius Akaskos kampelius, bet moksliniais filmais apie šiaurės pašvaistę, vietinius gyvūnus, Alaskos gamtosaugą. galima patirti tiek laukinės gamtos malonumus, tiek vietinių svetingumą, tiek pasinerti į tradicijų puoselėjimo ritualus.

Žydrės rekomenduojamos ekskursijos, lankytinos vietos ir patirtys Ankoridže

 1. Apžvalginė Ankoridžo ekskursija troleibusu. Ekskursija trunka apie 1 val. (yra galimybė rinktis ir ilgesnį turą, tačiau valandos norint apvažiuoti pagrindines Ankoridžo lankytinas ir svarbias vietas, trumpo turo pakanka). Traukinuku nuvažiuosite ~24 kilometrus labai vaizdingu maršrutu, o grožintis vietos panoramomis, įdomias istorijas pasakos vietinis gidas. 
 2. Gurmaniškos patirtys vietiniuose restoranėliuose. Ankoridžas garsėja fantastiškomis vietinėmis jūros gėrybėmis. Verta paragauti karališkojo krabo, lašišos, palutso ir ne tik. Prie šviežiai sugautų ir tiek meistriškai, tiek vietiniu amerikietišku būdu paruoštų jūros gėrybių tiks ir vietinio alaus taurė. 
 3. Aliaskos informacijos ir pažintinis centras. Nuostabu tai, kad visos ekspozicijos, pristatymai šame centre yr nemokami, tad galima greitai ir smagiai susipažinti su vietinių kultūra ir tradicijomis. Verta apsilankyti pristatymuose apie vietines gentis ir sužinoti tikrai įdomių istorijų, Žydrės asmeninė rekomendacija – apsilankyti pristatyme apie  Nalukataq teritorijos bendruomenę, pasižiūrėti filmą apie Aliaską 1964 m. sukrėtųsį stipriausią pasaulyje žemės drebėjimą). 
 4. Apsilankyti Šiaurės pašvaistės centrą. Fantastiškas filmas apie šiaurės pašvaistes ir jas tyrinėjančius mokslininkus Aliaskoje. 
 5. Pasivaikščioti dviračiams, žygiams, riedučiams skirtu taku, kuri tęsiasi net 11 mylių (17 km). Vaikščiojant šiuo  taku stebėsite pasakiškus kalnų, vandens peizažus ir mėgausitės grynu oru bei laukinės gamtos grožiu.

Ką dar verta žinoti, planuojant dieną ar keletą Ankoridže? 

 • Būtinai pasilikite laisvo laiko tiesiog pasivaiškčioti po miestą, užsukti į vietinius restoranėlius, jaukias gatveles, lankytinas vietas, memorialus ir pan.
 • Savaitgalis Ankoridže yra savaitgalis – vietinių gyvenimas, pramogos verda. Galbūt netikėtai pavyks jose ir sudalyvauti betyrinėjant miestą penktadienio ar šeštadienio vakarą. 
 • Geriausios kavos verta ieškoti ne prabangiuose restoranuose, o jaukiose vietinėse kavinukėse. 
 • Netikėta, tačiau Aliaskoje nuolat vyksta žemės drebėjimai (kurie turizmui tikrai netrukdo, o vietiniai – tiesiog pripratę) – įdomūs potyriai, tačiau jiems reikia nusiteikti. 
 • Puikus laikas keliauti vasarą, nes dienos ilgumas šiuo metu 22 val. 
 • Nebūdinga Alaskai, bet miestas yra visiškai plokščias nes prieš tūkstančius metų vietovė buvo po ledynais.
 • Vietinių gyventojų  nestebina žemės drebėjimai, karts nuo karto užsklystantys elniai.

Aliaska – beprotiškai didelė, įvairi ir įdomi – vien kiek nuotykių ir patyrimų Žydrė rekomenduoja patirti Ankoridže. O kur dar visa Aliaska! Norintiems daugiau įspūdžių apie Aliaską ir kitas Estravel organizuojamas keliones – rekomenduojame prenumeruoti mūsų naujienlaiškius, stebėti mūsų Facebook, Instagram paskyras – čia informacija keliautojus pasiekia greičiausiai. 

Norintiems užsakyti keliones į Aliaską ir ne tik – visuomet padės mūsų kelionių ekspertų komanda: keliones@estravel.lt , 85 212 58 05.

Parašykite komentarą

Jums taip pat gali būti naudinga ir įdomu: