Blogas

Estravel kelionių ekspertų patarimai, naudinga informacija bei aktualios naujienos kiekvienam keliautojui.

Didinamas skrydžių į Stambulą skaičius iš Vilniaus

Džiugios žinios keliautojams – nuo 2021 m. gegužės 4 d. didinamas skrydžių Vilnius – Stambulas – Vilnius dažnis. Skrydžius vykdo viena geriausių aviakompanijų Europoje – Turkish Airlines

Skrydžiai bus vykdomi 6 kartus per savaitę: pirmadieniais, antradieniais, ketvirtadieniais, penktadieniais ir šeštadieniais pagal žemiau nurodytą tvarkaraštį. Tvarkaraštyje skrydžių laikai nurodyti vietiniais laikais (Vilniaus – Lietuvos laiku, Stambulo – Turkijos laiku).

Atkreipiame dėmesį, kad dėl valstybių Vyriausybių sprendimų ir pandeminės situacijos skrydžių tvarkaraštis gali keistis.

Vilnius-Stambulas-Vilnius skrydžių tvarkaraštis

Laikotarpis Maršrutas Savaitės diena Išvykimas Atvykimas
Nuo 02.24 iki 03.27

Vilnius-Stambulas I ir VI 11:05 14:40
Stambulas-Vilnius 08:30 10:10
Vilnius-Stambulas IV ir V 20:55 00:30
Stambulas-Vilnius 18:20 20:00
Nuo 03.28 iki 04.30
Vilnius-Stambulas IV, V, VII 19:55 22:30
Stambulas-Vilnius 16:25 19:00
Nuo 03.29 iki 04.26
Vilnius-Stambulas I, VI 12:00 14:40
Stambulas-Vilnius 08:30 11:05
Nuo 05.04
Vilnius-Stambulas IV, V, VII 19:55 22:30
Stambulas-Vilnius 16;25 19:00
 Vilnius-Stambulas I, II, VI 12:00 14:40
Stambulas-Vilnius 08:30 11:05

Turkish Airlines“ – viena daugiausiai vykdanti skrydžių bendrovė šiuo metu. Su šia aviakompanija rekomenduojame planuoti skrydžius ne tik į Turkiją, bet ir į kitus tolimus pasaulio kampelius. Jungiamieji skrydžiai per Stambulą yra puikus pasirinkimas į:

 • Braziliją;
 • Etiopiją;
 • Filipinus;
 • Japoniją;
 • Indoneziją;
 • Keniją;
 • Kuala Lampūrą;
 • Maldyvus;
 • Tanzaniją;
 • Šri Lanką.

Kaip po pandemijos aviakompanija atnaujina skrydžius, nuolat stebėkite čia.

Ar reikia COVID-19 testo neigiamo rezultato, norint keliauti į Turkiją?

Keliautojai vykstantys į Turkiją, turi turėti neigiamą COVID-19 testo rezultato sertifikatą. Testas turi būti atliktas ne seniau kaip 72 val. prieš skrydį. Rekomenduojame sertifikatą turėti išduotą anglų kalba.

Keliautojai, neturintys neigiamo COVID-19 testo rezultato sertifikato, nebus įleidžiami į lėktuvą. Vaikai iki 6 metų neigiamo testo sertifikato turėti neprivalo. 

Kokių dar dokumentų reikia keliaujant į Turkiją 2021 m.? 

Vykstantys į Turkiją keliautojai, nuo kovo 15 d., turi užpildyti atvykimo į Turkiją deklaraciją. Ši forma turi būti užpildyta iki skrydžio į Turkiją likus ne mažiau kaip 72 val. Užpildyta forma turi būti pateikiama registracijos į skrydį metu (popierinė versija arba elektroninė telefone).

Keleiviams, vykstantiems tranzitu per Turkiją ir nepaliekantiems tranzitinės zonos, šios formos pildyti nereikia.

Kokios saugumo priemones įgyvendina “Turkish Airlines” aviakompanija?

Už visas papildomai taikomas higienos ir saugumo priemones, Turkish Airlines” aviakompanija gavo APEX* Health Safety powered by SimpliFlying aukščiausią įmanomą Deimantinio statuso įvertinimą.

*Airline Passenger Experience Association

 • Turkish Airlines”  prioritetas yra užtikrinti saugius ir patogius skrydžius, todėl aviakompanija įgyvendina papildomas saugumo priemones. Plačiau apie tai žiūrėkite šiame video
 • Išsami informacija apie papildomas saugių skrydžių užtikrinimo priemones, taikomas registracijos ir laipinimo į skrydį metu, skrydžio  metu ir po jo, pateikiamos čia.
 • Informacija apie “Turkish Airlines” orlaivių dezinfekciją – čia
 • Visuose “Turkish Airlines” lėktuvuose naudojami HEPA (High Efficiency Particulate Air) filtrai, tapatūs naudojamiems medicinos įstaigose ir sulaikantys 99.97% visų dalelių, kurių skersmuo didesnis nei 0.3 mikrono. Plačiau apie HEPA filtrus.
 • Saugumo priemonės ir procedūros taikomos Stambulo oro uoste – čia

Estravel kelionių ekspertės Dianos komentaras:
Stambulo oro uostas – vienas naujausių ir moderniausių. Jis savo veiklą pradėjo tik 2019 m. Keliauti per jį yra ypatingai patogu ir saugu, nes oro uosto erdvės yra išties didelės. Jos leidžia laikytis saugaus atstumo tarp kitų keleivių. “

Kodėl dabar geriausias metas įsigyti „Turkish Airlines“ skrydžių bilietus?

 • Ypač palankios bilietų keitimo sąlygos.
 • Aviakompanija leidžia keliauti su didesniu registruoto bagažo kiekiu. Priklausomai nuo skrydžio, keleivis, skrisdamas ekonomine klase gali vežtis 1 vnt. 30 kg arba 2 vnt. po 23 kg bagažo.
 • Keliaujantiems tranzitu suteikiama nemokama nakvynė (yra papildomų sąlygų).
 • Oro linijos ypatingai didelį dėmesį skiria keleivių bei įgulos narių saugumui užtikrinti tiek prieš skrydį, tiek skrydžio metu. Aviakompanija taiko itin aukštus higienos standartus bei įvedė papildomas priemones registracijos bei laipinimo į skrydį metu.

Daugiau naudingos informacijos, kodėl verta keliauti su „Turkish Airlines“ oro linijomis, žiūrėkite šiame video.

Ką reikia žinoti besiruošiantiems keliauti su „Turkish Airlines“?

PRIEŠ SKRYDĮ:

 • Registracija internetu. Siekiant sumažinti nebūtinus kontaktus,turkrekomenduojama į skrydį registruotis internetu, oficialiame „Turkish Airlines“ puslapyje arba per „Turkish Airlines“ mobiliąją aplikaciją.
 • Registracijos į skrydį laikas. Atkreipkite dėmesį į tai, kad registracija į tarptautinius skrydžius, įskaitant ir skrydžius iš Vilniaus į Stambulą bei atgal, uždaroma likus 75 min. iki skrydžio pradžios.
 • Rankinis bagažas. Siekiant sumažinti nebūtinus fizinius kontaktus, į orlaivį leidžiama pasiimti tik 1 rankinio bagažo vienetą, kurio išmatavimai neviršija 40x30x15 cm, o svoris – 4 kg. Šiuos apribojimus viršijantis rankinis bagažas turi būti priduotas kartu su registruojamu bagažu, registracijos į skrydį metu. Skrydžio biliete nurodytas rankinio bagažo svoris bus pridėtas papildomai prie maksimalaus registruojamo bagažo svorio. Daugiau informacijos apie rankinį bagažą skaitykite oficialiame aviakompanijos puslapyje, nurodytose taisyklėse ir reikalavimuose arba žiūrėkite šiame video.
 • Asmeninės apsaugos ir higienos priemonės. Atvykus į oro uostą ir skrydžio metu privaloma dėvėti apsauginę veido kaukę. Vienkartinės veido kaukės turi būti keičiamos naujomis ne rečiau nei kas keturias valandas, todėl turėkite atsarginių kaukių ir rankų dezinfekcijos priemonių. Jų turi užtekti visai kelionei. Panaudotas kaukes įdėkite į atskirą maišelį, neliesdami kaukės paviršiaus.

ĮLAIPINIMAS Į SKRYDĮ

 • Priemonės darbuotojams. Prieš kiekvieną skrydį įgulos nariams matuojama temperatūra, visi įgulos nariai dėvi apsaugines veido kaukes, akinius ir pirštines.
 • Apsauginių kaukių naudojimas. Visi keleiviai turi dėvėti apsauginę veido kaukę registracijos į skrydį metu, įlaipinimo į skrydį metu bei lėktuve.
 • Bekontaktis laipinimas. Įlaipinimo į lėktuvą metu privaloma laikytis saugaus atstumo nuo kitų keliautojų. Keleiviai bus kviečiami prie laipinimo vartų nedidelėmis grupėmis, o visas skrydžio dokumentų tikrinimas bus atliekamas bekontakčiu būdu.
 • Įlaipinimo galerijos. Įlaipinimas į lėktuvus bus vykdomas naudojant įlaipinimo galerijas. Išskirtiniais atvejais, kai nėra galimybės naudoti įlaipinimo galerijas, bus užtikrinti reikalingi atstumai autobusuose, kuriais keleiviai vyks į lėktuvą.
 • Įlaipinimo tvarka. Siekiant išvengti spūsties lėktuve įlaipinimo metu, jis bus atliekamas laikantis nurodytos tvarkos, pradedant laipinimą nuo paskutinių eilių lėktuve.

LĖKTUVE:

 • Lėktuvo valymas ir dezinfekcija. Po kiekvieno skrydžio visi kontaktiniai paviršiai lėktuvo viduje, tokie kaip staleliai, ranktūriai, ekranai, ekrano valdymo pulteliai, daiktų dėtuvės virš kėdžių, oro padavimo angos, skaitymo lempos, šoninės panelės, langai, tualetai, pertvaros, žurnalų dėtuvės, dekoratyvinės pertvaros ir spintelės kruopščiai dezinfekuojamos. Visi lėktuvai kruopščiai dezinfekuojami laikantis dviejų etapų dezinfekcijos procedūros. Daugiau apie lėktuvo dezinfekciją žiūrėkite šiame video.
 • Hepa filtrai. Visuose „Turkish Airlines“ lėktuvuose naudojami HEPA (High Efficiency Particulate Air) filtrai, tapatūs naudojamiems ligoninėse bei kitose medicinos įstaigose. Jie sulaiko 99.97% visų dalelių, kurių skersmuo didesnis nei 0.3 mikronai. Daugiau informacijos apie hepa filtrus – šiame video.
 • Oro kokybė lėktuvo salone. Skrydžio metu oras lėktuvo kabinoje nuolat filtruojamas Hepa filtrais. Ši filtravimo sistema atnaujina orą lėktuvo salone kas 3 minutes.
 • Oro srauto judėjimas lėktuve. Oras lėktuvo kabinos viduje paduodamas per oro padavimo angas kabinos viršuje ir ištraukiamas kabinos apačioje. Tuomet jis keliauja į Hepa filtrus bei išorę. Tokiu būdu užtikrinama, kad oras lėktuvo salono viduje cirkuliuoja tik iš viršaus į apačią ir necirkuliuoja horizontaliai tarp krėslų.
 • Higienos ekspertai. Visuose „Turkish Airlines“ skrydžiuose kartu su įgula skris paskirtas higienos ekspertas. Jis bus atsakingas už higienos orlaivyje kontrolę bei saugaus socialinio atstumo laikymąsi.
 • Apsauginių kaukių dėvėjimas. Skrydžio metu privaloma dėvėti apsauginę veido kaukę, kuri dengtų burną ir nosį. Galite dėvėti medžiaginę arba chirurginę veido kaukę. Vienkartinio naudojimo kaukės turi būti keičiamos ne rečiau nei kas 4 valandas, todėl turėkite pakankamai vienkartinių kaukių, kad jų užtektų visai kelionės trukmei. Panaudotas kaukes įdėkite į atskirą maišelį, neliesdami kaukės paviršiaus.
 • Daiktai, kuriuos galima įsinešti į lėktuvo saloną. Siekiant apriboti nebūtinus fizinius kontaktus, į orlaivį leidžiama pasiimti tik 1 rankinio bagažo vienetą (pvz. rankinę, vaikišką vežimėlį, nešiojamo kompiuterio krepšį, ir pan.), kurio išmatavimai neviršija 40x30x15 cm, o svoris – 4 kg. Šiuos apribojimus viršijantis rankinis bagažas turi būti priduotas kartu su registruojamu bagažu registracijos į skrydį metu. Skrydžio biliete nurodytas rankinio bagažo svoris bus pridėtas papilomai prie maksimalaus registruojamo bagažo svorio.
 • Rankų dezinfekcinis skystis. Visuose „Turkish Airlines“ lėktuvuose bei jų tualetuose yra rankų dezinfekcinis skystis.
 • Higienos rinkinys keleiviams. Ilguosiuose „Turkish Airlines“ skrydžiuose visiems keleiviams bus išdalinti higienos rinkiniai. Juose keleiviai ras apsauginę veido kaukę, antiseptinę servetėlę bei rankų dezinfekcijos priemonę. Trumpųjų skrydžių rinkiniuose bus apsauginė veido kaukė ir antiseptinė servetėlė.
 • Lėktuve naudojamos tekstilės higienos užtikrinimas. Skrydyje naudojami tekstilės gaminiai (antklodės, miego rinkiniai, ir pan.) valomi specializuotose valyklose, aukštoje temperatūroje, naudojant specialias chemines medžiagas, kurios nesukelia alerginių reakcijų ir kurių naudojimą autorizuoja tarptautinės organizacijos.
 • Antklodės. Antklodės naudojamos tik skrydžiuose, kurių trukmė yra 4 valandos ir daugiau.
 • Pagalvės. Siekiant užtikrinti higienos reikalavimus, pagalvėlės skrydžiuose nebus naudojamos.
 • Spauda lėktuve. Siekiant užtikrinti higienos reikalavimus, spausdinti leidiniai lėktuvo salonuose nenaudojami. Visus leidinius, laikraščius ir žurnalus galėsite rasti „PressReader“ aplikacijoje, likus 24 valandoms iki skrydžio ir po jo. Daugiau informacijos rasite oficialiame aviakompanijos puslapyje.
 • Ausinių naudojimas. Visuose tarptautiniuose „Turkish Airlines“ skrydžiuose bus naudojamos vienkartinės ausinės. Taip pat galite naudotis savo asmeninėmis ausinėmis.
 • Skrydžio „pramogų sistema“. Skrydžio pramogų sistemoje pasirinkus skiltį „About Covid-19” rasite informacinius video iš patikimų šaltinių 12 kalbų.
 • Aplikacija „Companion“. Naudodami aplikaciją „Companion“ su lėktuve veikiančiu Wi-Fi ryšiu galėsite naudotis skrydžio „pramogų sistema“ ir valdyti ją per savo asmeninius mobilius įrenginius.
 • Maitinimas. Maistas ruošiamas laikantis pačių aukščiausių higienos standartų. Taip pat pakoreguota maisto pateikimo koncepcija – siūlomas supakuotas maitinimas bei vienkartinio naudojimo priemonės tam, kad kontaktų skaičius būtų sumažintas kuo įmanoma labiau. Maitinimo tipas priklauso nuo skrydžio trukmės. Skrydžiuose, kurių trukmė trumpesnė nei 2 valandos, vanduo bus teikiamas tik buteliuose. Specialaus maitinimo tipo pasirinkimas šiuo metu nėra galimas. Daugiau informacijos apie maitinimą skaitykite čia.

IŠLAIPINIMAS IŠ LĖKTUVO:

 • Išlaipinimo procesas. Išlaipinimas iš lėktuvo vykdomas naudojant laipinimo galerijas. Išskirtiniais atvejais, kai nėra galimybės naudoti įlaipinimo galerijas, bus užtikrinti reikalingi atstumai autobusuose, kuriais keleiviai vyks iš lėktuvo.
 • Išlaipinimas bus vykdomas etapais po 10 žmonių kas 2 minutes, laikantis įgulos skelbimų ir instrukcijų.

SAUGUMO PRIEMONĖS IR PROCEDŪROS STAMBULO ORO UOSTE

Apie saugumo priemones Stambulo oro uoste žiūrėkite šiame video. Daugiau naudingos informacijos taip pat rasite oficialioje „Turkish Airlines“ aviakompanijos svetainėje.

Palikti atsiliepimą

Prisijunkite, kad paliktumėte komentarą.

Jums taip pat gali patikti kiti Estravel blogo įrašai: