Blogas

Estravel kelionių ekspertų patarimai, naudinga informacija bei aktualios naujienos kiekvienam keliautojui.

Atnaujinamos kelionės autobusais po Baltijos šalis

Džiugios naujienos pasiilgusiems kelionių – nuo 05.22 atnaujintas autobusų judėjimas tarp Baltijos šalių! Pirmieji susisiekimą autobusais tarp Lietuvos, Latvijos ir Estijos atnaujino mūsų partneriai “LUX Express”. Kompanija atnaujina 3 tarptautinius maršrutus (su kasdieniais išvykimais): Vilnius-Ryga-Vilnius, Vilnius-Talinas-Vilnius ir Ryga-Talinas-Ryga. Taip pat atnaujinami ir „Eurolines“ reisai iš Kauno į Rygą nuo birželio 5 d., o iš Vilniaus ir Kauno į Taliną, Gdanską ir Varšuvą – nuo birželio 15 d.  „Ecolines“ atnaujina reisus į Rygą ir Taliną nuo gegužės 29 d. Viskas ką reikia žinoti norintiems dabar keliauti šiais maršrutais – Estravel bloge.

Ką reikia žinoti šiai dienai, keliaujant autobusu po Baltijos šalis? 

 • Nors Lietuvoje reikalavimai apsauginių veido kaukių dėvėjimui švelnėja, tačiau keliaujant autobusu į Latviją ar Estiją, visos kelionės metu apsauginę kaukę dėvėti yra būtina.
 • Viešint Estijoje – apsauginės kaukės dėvėjimas yra rekomendacinio pobūdžio, tačiau keliaujant Lietuvoje ir Latvijoje – dėvėti apsauginę veido kaukę reikia.
 • Keliautojams, kurie prieš numatomą kelionę jaučiasi prastai – prašoma saugiai likti namuose ir nerizikuoti savo bei aplinkinių sveikata keliaujant.

“LUX Express” autobusų kompanija

“LUX Express” autobusų maršrutų Baltijos šalyse tvarkaraštis (išvykimai kasdien)

Maršrutas Išvykimo laikas Autobuso tipas
Vilnius-Ryga-Vilnius
Vilnius-Ryga 6:45 LUX Lounge
10:00 LUX Express
12:00

LUX Lounge

17:30

Ryga-Vilnius

7:00

LUX Lounge

10:00
12:00 LUX Express
17:30 LUX Lounge
Vilnius-Talinas-Vilnius
Vilnius-Talinas

22:30

LUX Express

Talinas-Vilnius
Talinas-Ryga-Talinas
Talinas-Ryga 7:00 LUX Lounge
10:00 LUX Express
12:30 LUX Lounge
18:00
Ryga-Talinas 7:00

LUX Lounge

12:30
15:00 LUX Express
18:00

LUX Lounge

Kaip „LUX Express“ autobusai yra pasiruošę saugioms Jūsų kelionėms?

 • Visi įmonės autobusai yra aprūpinti dezinfekciniu rankų skysčiu (prie priekinių ir vidurinių autobuso durų).
 • Neturintys apsauginės veido kaukės, nemokamai ją galės gauti pas autobuso vairuotoją.
 • Norintiems keliauti dar saugiau ir užsitikrinti didesnį atstumą nuo kitų keleivių, siūloma naujovė – užsakyti dvi sėdimas vietas (viena šalia kitos). Užsakant dvi sėdimas vietas, antrajai galioja 50% nuolaida.*
 • Užsakant autobuso bilietą, verta žinoti, kad laikinai nebus galimybės rinktis vietų už vairuotojo (pirmųjų 4 autobuso vietų).
 • Tiek verslo, tiek ekonominės klasės keleiviams laikinai nebus galimybės įsigyti užkandžių, vandens bei naudotis kavos aparatu.
 • Užsakinėti autobusų bilietus rekomenduojame ne pas vairuotoją, o internetu iš anksto. Norinčiųjų autobuso bilietą įsigyti iš vairuotojo, prašoma atsiskaityti kreditine kortele, o ne grynaisiais.
 • Jeigu įlipus į autobusą, vairuotojui turite parodyti asmens dokumentą – parodykite jį laikantis saugaus atstumo.
  *Keliaujant maršrutu Vilnius-Ryga arba Vilnius-Talinas, dvigubos vietos papildomai pirkti nereikia. Pagal LR Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymus, keleiviai be jokių priemokų turi būti sodinami po vieną.

Kodėl Estravel rekomenduoja kelionėms rinktis “LUX Express” autobusus?

Mūsų partnerių “LUX Express” autobusai – puikus pasirinkimas ir dažnai keliaujantiems, ir verslo klientams. Kodėl?

 • Turite galimybę keliauti dar patogiau, pasirinkę moderniausią kompanijos autobusą „Lux Express Lounge“, kuriame už nedidelį papildomą mokestį galite užsakyti verslo klasės vietas pačiame autobuso gale. Verslo klasės vietos – platesnės, užtikrinančios daugiau privatumo bei daugiau erdvės kojoms.
 • “LUX Express Lounge” autobusas veža ne tik tarptautiniais maršrutais (Vilnius-Ryga; Ryga-Talinas; Talinas-Sankt Peterburgas), bet ir vietiniu Estijos maršrutu: Talinas-Tartu.
 • Verslo keleiviai, prioritetą teikiantys darbui – nepraras darbo laiko, nes autobusuose yra bevielis internetas (Wi-Fi) bei elektros lizdai pakrauti telefonui, kompiuteriui ar planšetei.
 • Užsakant “LUX Express” autobusų bilietus, kartu su jais turite galimybę užsakyti ir taksi paslaugas ir taip sutaupyti brangaus laiko (keliaujant į Rygą, Varšuvą, Vilnių, Taliną, Tartu ir Sankt Peterburgą).
 • Dažnai keliaujantiems – naudinga PINS lojalumo programa. Kuo daugiau keliaujate – tuo didesnes nuolaidas gaunate ateities kelionėms (pvz. VIP keleiviai gali gauti 10-25% nuolaidas autobusų bilietams).
 • Komfortiška kelionė – reguliuojamos sėdynės, daug erdvės kojoms, individualūs medijos ir pramogų ekranai, neturintiems ausinių – jos dovanojamos.
 • Kiekvienas verslo klasės bilietus turintis keleivis nemokamai vaišinamas užkandžiu ir vandens buteliuku.
  *Primename, kad maitinimo paslaugos, siekiant sumažinti kontakto su kitais keleiviais galimybę, laikinai neteikiamos.

Estravel ekspertės Monikos komentaras: “Kai manęs klausia, kaip patogiau nuvykti į Rygą, aš rekomenduoju keliauti autobusu, o automobilį palikti namie. Kelionė autobusu išties puiki alternatyva keliauti patogiai, komfortiškai ir dar galiu dirbti kelionės metu neprarandant darbo dienos laiko. “Lux Express” autobusuose sudarytos visos sąlygos prisijungti prie interneto, pakrauti kompiuterius ar telefonus, visuose autobusuose patogios ir erdvios sėdimos vietos. O jei mėgstate žiūrėti filmus, tai kelionės laikas Jums neprailgs, nes “Lux Express” siūlo platų jų pasirinkimą įvairiomis kalbomis. Verslo keleiviams išskirtinai rekomenduoju išbandyti “Lux Express Lounge” autobusuose įrengtas verslo klasės vietas – dar daugiau erdvės ir privatumo taip reikalingo jūsų neprailgstančiai ir darbingai kelionei.”

“Eurolines” autobusų kompanija

“Eurolines” autobusų maršrutų tvarkaraštis

Maršrutas Išvykimo laikas Autobuso tipas
Kaunas-Ryga-Kaunas (nuo 06.05)
Kaunas-Ryga (iki oro uosto) 07:20 – 11:30 Verslo klasės
Ryga-Kaunas 15:30 ir 17:30
Kaunas-Gdanskas-Kaunas (nuo 06.15)
Kaunas-Gdanskas 22:40 – 06:10 Verslo klasės
Gdanskas-Kaunas 19:00
Kaunas-Varšuva-Kaunas (nuo 06.05)
Kaunas-Varšuva 22:35 – 04:15 Verslo klasės
Varšuva-Kaunas 21:00 ir 21:15
Vilnius-Ryga-Vilnius (nuo 06.15)
Vilnius-Ryga 20:00 – 00:10 Verslo klasės
Ryga-Vilnius 15:30 ir 17:00
Vilnius-Talinas-Vilnius (nuo 06.15)
Vilnius-Talinas 20:00 – 05:05 Verslo klasės
Talinas-Vilnius 21:30
Vilnius-Gdanskas-Vilnius (nuo 06.15)
Vilnius-Gdanskas 21:00 – 06:10 Verslo klasės
Gdanskas-Vilnius 19:00
Vilnius-Varšuva-Vilnius (nuo 06.15)
Vilnius-Varšuva 21:00 – 04:15 Verslo klasės
Varšuva-Vilnius 21:00 ir 21:15

Kaip „Eurolines“ autobusai yra pasiruošę saugioms Jūsų kelionėms?

 • Visi autobusai dezinfekuojami prieš ir po kiekvieno reiso;
 • tarp keleivių palaikomas ne mažesnis nei 1 metro atstumas, todėl į autobusus keleiviai sodinami po vieną;
 • įrengtos vietos rankų dezinfekcijai, kurias rasite  įlipę į autobusą;
 • autobusų vairuotojai dėvi apsaugines veido kaukes ir yra aprūpinti visomis reikalingomis dezinfekcinėmis priemonėmis;
 • kelionės autobusu metu keleivių prašoma: dėvėti apsauginę veido kaukę, vos įlipus į autobusą dezinfekuoti rankas ir laikytis minimalaus 1 m atstumo nuo kitų keleivių. 

Kodėl Estravel rekomenduoja kelionėms rinktis “Eurolines” autobusus?

 • Autobusų vairuotojai – turintys ilgametę patirtį;
 • ypatingai patogios autobusų sėdynės, nes kojoms yra daug vietos;
 • kelionės metu galėsite naudotis nemokamu bevieliu internetu;
 • galėsite mėgautis nemokamais filmais, muzika ir e-žurnalais, esančiais media centre. Jis prieinamas įsijungus nemokamą 4G internetą Jūsų išmaniajame telefone, planšetėje ar nešiojamame kompiuteryje; 
 • prireikus galėsite pasikrauti telefoną ar kompiuterį – autobusuose įrengti elektros lizdai;
 • net ir ilgesnė kelionė bus maloni, nes visos kelionės metu užtikrinamas autobuso kondicionavimas;
 • galimybė pasinaudoti švariu ir tvarkingu tualetu.

Kodėl Estravel ekspertė Monika rekomenduoja išbandyti keliones autobusais?

 • Kelionės autobusu kaina įprastai būna mažesnė, nei keliaujant kitomis transporto priemonėmis (pvz.: lėktuvais ar automobiliu).
 • Keliauti autobusu patogu, nes nereikia rūpintis automobilio stovėjimo vieta.
 • Sutaupote laiko prieš išvykimą – nereikalinga registracija prieš kelionę ir nėra bagažo patikros kaip būna oro uoste, o keliaujant autobusu į išvykimo vietą galima atvykti vos 15-20 min. iki numatyto išvykimo.

Kodėl verta užsakyti autobusų bilietus Estravel kelionių agentūroje?

Estravel kelionių agentūra turi informaciją apie visų autobusų kompanijų maršrutus, išvykimo/atvykimo laikus ir puikiai išmanome keliavimo autobusais specifiką ir standartus. Užsakydami autobusų bilietus per Estravel kelionių konsultantus tikrai neapsiriksite, nes:

 • Estravel klientų pagalbos linija – atvira 24/7. Galite būti tikri, kad Jums prireikus visuomet gausite profesionalią pagalbą iškilus nenumatytoms situacijoms.
 • Jeigu Jūsų kelionė autobusu būtų atšaukta, Estravel kelionių konsultantai padės kuo greičiau įsigyti autobusų bilietus į alternatyvius autobusų reisus.
 • Įvykus autobusų maršrutų tvarkaraščių pokyčiams (pvz.: pavėlinus išvykimo laiką ar atšaukus reisą), pasirūpinsime patogiu kelionės laukimu (viešbučiu, maitinimu ar pervežimais).
 • Jeigu autobusų kompanija Jūsų kelionės metu neįgyvendins numatytų įsipareigojimų, Estravel kelionių centro konsultantai padės suformuoti autobusų kompanijai pretenziją dėl patirtos žalos atlyginimo.
 • Įvykus nenumatytoms aplinkybėms, jei tik turite galimybę, rekomenduojame rinktis alternatyvius keliavimo būdus. Galite būti tikri, kad Estravel konsultantai padės greitai įsigyti skrydžių, traukinių, keltų bilietus.

Parašykite komentarą

Jums taip pat gali patikti kiti Estravel blogo įrašai: