Blogas

Estravel kelionių ekspertų patarimai, naudinga informacija bei aktualios naujienos kiekvienam keliautojui.

Atostogos Graikijoje: kurį regioną pasirinkti?

Atsakymas į klausimą, kur atostogauti Graikijoje, banaliai paprastas – kad ir kurią Graikijos dalį pasirinksite, tikrai nenusivilsite. Visur rasite turtingą kraštovaizdį, idiliškus paplūdimius ir labai skanų maistą. Visgi, skirtingos salos ir regionai turi savo ypatumus, todėl, kad galėtumėte išsirinkti kelionės tikslą, geriausiai atliepiantį tai, ko ieškote ateinančioms atostogoms, susipažinkite su populiariausiomis atostogų kryptimis Graikijoje.

Populiariausios Graikijos salos 

Kreta

Kreta – didžiausia ir, ko gero, populiariausia Graikijos sala. Ir visai pelnytai. Kreta pilna senosios graikų kultūros artefaktų, svetingų tradicinių kaimelių, išskirtinio grožio paplūdimių, puikių viešbučių, vilų ir apartamentų.

Kretoje esantis Chanijos miestas – tikras salos brangakmenis. Būtinai aplankykite jo senamiestį, kuriame persipina osmanų ir istorinio Venecijos miesto architektūrų stiliai. Kreta yra geriausiai žinoma ir labiausiai mylima lietuvių keliautojų dėl patogių skrydžių ir plataus viešbučių pasirinkimo nei nuostabių paplūdimių, idealiai tinkančių atostogoms su vaikais. 

Rodas

Puiki vieta pažinti graikišką vynininkystės tradiciją, kadangi, būtent, Rodo saloje radosi pirmasis vynuogynas visoje Graikijoje. Taip pat neaplenkite senųjų kaimų, kuriuose vis dar gyvos audimo ir keramikos tradicijos. Pasijuskite tarsi pasakoje aplankę Drugelių slėnį – vešlų ir žalią kilometro pločio kanjoną, kuriame augančių medžių išskiriamo nektaro kvapas pritraukia milijonus drugelių. Tai tikrai nepamirštamas reginys! Unikali patirtis yra lankyti Rodo miesto senamiestį dieną ir naktį. 

Korfu 

Jei norite žalių atostogų, tuomet traukite į Korfu – žaliausią salą Graikijoje. Čia auga daugiau nei 3 milijonai alyvmedžių! Mat XIV – XVIII amžiuje salos gyventojams mokėdavo po auksinę monetą už kiekvieną pasodintą alyvmedį, kadangi anuomet alyvuogių aliejus buvo naudojamas kaip kuras apšviesti Venecijos miesto gatvės žibintus. 

Milas 

Tai, ko gero, paties egzotiškiausio kraštovaizdžio sala visoje Graikijoje. Įspūdingą salos landšaftą suformavo prieš tūkstančius metų išsiveržęs ugnikalnis. Tad, jei svajojate apie pavydą keliančias atostogų nuotraukas, rinkitės atostogas Milo saloje. Čia rasite rožinės, oranžinės bei raudonos spalvos paplūdimius, kuriems tokias spalvas suteikia vulkaniniai akmenys. Taip pat nepraleiskite progos su baidare pasiplaukioti po urvus, kuriuose viduramžiais nuo persekiotojų slėpdavosi Viduržemio jūros piratai!

Mikonas

Tobula atostogų kryptis mėgstantiems prabangą, patogumą ir kitus gyvenimo malonumus. Mikonas garsėja savo naktiniu gyvenimu, pasaulinio lygio restoranais bei gausybe garsiausių mados namų parduotuvių. Tad, jei jau seniai svajojate apie švelniai egoistiškas atostogas, per kurias visą dėmesį norite skirti sau ir tik sau – Mikonas Jūsų laukia! Būdami čia būtinai paskirkite bent vieną vakarą aplankyti Armenistis švyturį – tai geriausia vieta stebėti saulėlydžius visoje saloje!

Zakintas 

Zakinte gausu nuostabių paplūdimių, kuriuos mėgsta ne tik žmonės, bet ir vėžliai. Zakinto sala garsėja čia kiaušinius dedančiais jūriniais vėžliais (Caretta caretta), juos išvysti galite nardydami, plaukiodami baidarėmis ar nusipirkę bilietą į specialią vėžlių stebėjimo ekskursiją. Na, o jei saloje svečiuojatės liepos mėnesio gale, turite pakankamai avantiūrizmo ir kantrybės, galite leistis į naktinį pasivaikščiojimą viename iš Zakinto jūrinio parko paplūdimių, kurio metu galbūt pamatysite ką tik išsiritusius vėžliukus, skubančius link jūros!

Tasas

Taso sala iš kitų Graikijos salų išsiskiria savo kalnuotu reljefu, pėdas glostančiomis Egėjo jūros bangomis, švelniu pušynų ošimu bei nuostabių paplūdimių gausa. Šioje saloje galima geriausiai susipažinti su tradiciniais graikų papročiais, kadangi vietiniai gyventojai įsikūrę čia pat – kalnų kaimeliuose. Pažintis su Taso sala gali tapti labai unikalia, išsinuomojus automobilį ir leidžiantis 100 km ilgio nutiestu keliu aplink šią Graikijos salą.

Evija

Tai antra pagal dydį Graikijos sala. Nuo kitų Graikijos salų Evija išsiskiria kraštovaizdžio įvairove: kalnuotais regionais, derlingomis lygumomis, tankiais miškais ir gražiais paplūdimiais. Ši sala – keliautojų dar nepilnai atrastas rojaus kampelis Graikijoje, į kurį dažnai vyksta ilsėtis ir patys graikai. 

Pažintinės kelionės į skirtingus Graikijos regionus 

Graikiją sudaro net 13 skirtingų regionų, šis kraštas gali pasiūlyti daug daugiau istorijos ir kultūros, nei pavienės atostogautojų pamėgtos salos. Tad, jei mėgstate pažintines keliones ir aktyvesnį poilsį, siūlome paįvairinti atostogas Graikijoje, pasirinkus pažintinę kelionę į kurią nors vieną dar neaplankytą Graikijos dalį. Vienos įspūdingesnių pažintinių kelionių Graikijoje – Meteorai ir kitos žvaigždės bei graikų pranašystė. Jei norėtumėte  aplankyti kitą Graikijos regioną – susisiekite su Estravel kelionių konsultantu ir gausite geriausiai jūsų norus atitinkantį pasiūlymą.

Peloponesas: dievų ir herojų žemė

Visiems istorijos fanatikams ir senosios graikų kultūros gerbėjams tiesiog būtina aplankyti Peloponeso pusiasalį ir gyvai išvysti Homero apdainuotas žemes. Juk Peloponesas – heleniškosios kultūros lopšys. Nuo pat Mikėnų civilizacijos laikų šis kraštas buvo svarbus politinis ir kultūrinis centras. Čia susidūrė graikų, romėnų, osmanų ir bizantiškosios kultūrų įtakos. Laukinio kraštovaizdžio apsupti, tūkstančius metų stūksantys griuvėsiai, ramūs kaimeliai ir netikėti gastronominiai atradimai. Jei norite pabėgti nuo Graikijos saloms būdingo šurmulio – idiliškų atostogų vykite į Peloponesą.

Įsimylėjėlių rojus – Santorinas 

Pietinėje Egėjo jūros dalyje esanti Santorino sala visame pasaulyje žinoma kaip jaunavedžių meka. Ir ne veltui – Santorinas siūlo visa tai, ko tik gali trokšti romantikos ieškančios širdys: įspūdingo grožio panoramas, skanų maistą ir išskirtinius saulėlydžius. Miestelių panoramos su akinančiai baltais fasadais ir vaiskiai mėlynais stogais privers pasijusti tarsi vaikščiojant po atviruką. Saloje pilna veiklos – vandens sportas, muziejai, išskirtiniai paplūdimiai ir prabangūs viešbučiai.

Graikijos salų kruizas

Tiems, kas mėgsta veiklos ir kultūros prisodrintas atostogas, siūlome rinktis įspūdingą kruizą po Graikijos salas. Jo metu aplankysite žymiąsias Mikono, Milo, Santorino bei Kretos salas, taip pat ir istorija, mitiniais pasakojimais alsuojančius uostus: Atėnus, Salonikus ir Kušadasį. Ši unikali kelionė leis jums kur kas geriau pažinti skirtingų Graikijos regionų kultūrą bei tradicijas ir dar labiau pamilti šį kraštą. Jau nekalbant apie nesibaigiančius gastronominius įspūdžius, kurie lydės visos kelionės metu.

Grakija – šalis, kurią be galo lengva įsimylėti. Leiskitės į įspūdingą kelionę ir pamilkite šias dievų sukurtas salas! Norite geriausio kelionės į Graikijos salas varianto? Siųskite užklausą  el. p. keliones@estravel.lt, pildykite užklausos formą arba skambinkite tel. nr. 85 212 58 05.

Parašykite komentarą