Blogas

Estravel kelionių ekspertų patarimai, naudinga informacija bei aktualios naujienos kiekvienam keliautojui.

Atostogos medikams 2020 m. rudenį – viskas, ką reikia žinoti

!SVARBI INFORMACIJA MEDIKAMS, NORINTIEMS IŠNAUDOTI TURIMĄ 200 EUR KOMPENSACIJĄ ESTRAVEL! Estravel komanda džiaugiasi ir didžiuojasi, galėjusi pagal projektą “Atostogos Medikams” aptarnauti beveik tūkstantį medikų, kurie už savo darbą pandemijos įkarštyje gavo 200 eurų kompensaciją poilsiui bei pramogoms Lietuvoje. Gaila, bet pagal numatytas projekto taisykles, Estravel negali aptarnauti daugiau medikų. Tačiau jau radome patikimus partnerius, kurie padės Jums panaudoti turimą kompensaciją dar iki 2020-12-15. Viskas, ką Jums reikia padaryti, norint pateikti užklausą – užpildyti užklausos formą. Daugiau informacijos apie šiuos pasikeitimus skaitykite čia

Nuo rugsėjo 1d. Covid-19 pandemijos metu dirbę medikai galės pasinaudoti turizmo paslaugų kompensavimo priemone. Sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams valstybė skirs po 200 €, už kuriuos bus galima išsirinkti atostogas Lietuvoje. Ką reikia žinoti ir kaip tuo pasinaudoti?

1. Kokios turizmo paslaugos bus kompensuojamos valstybės?
Apgyvendinimo paslaugos, organizuotos turistinės kelionės ir turizmo paslaugų rinkiniai, kuriuos gali sudaryti pervežimo, transporto priemonių nuomos, apgyvendinimo ir kitos neatsiejamos paslaugos, pavyzdžiui – maitinimas, sveikatingumo paslaugos ir bilietai į lankytinus objektus. Įsigytos paslaugos gali būti teikiamos tik Lietuvos teritorijoje.

2.Kas gali įsigyti valstybės kompensuojamas turizmo paslaugas?
Sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai – gydytojai (medicinos gydytojai, gydytojai rezidentai, šeimos gydytojai ar gydytojai specialistai), akušeriai ir bendrosios praktikos slaugytojai. (Ekonomikos ir Inovacijų Ministerija su savivaldybėmis bei Sveikatos Apsaugos Ministerija derina sąrašo praplėtimą kitais su virusu kovojusiais sveikatos apsaugos sistemos darbuotojais).

3.Kada bus galima įsigyti ir pasinaudoti valstybės kompensuojamomis turizmo paslaugomis?
Valstybės kompensuojamomis turizmo paslaugas įsigyti ir jomis pasinaudoti bus galima nuo 2020 m. rugsėjo mėn. 1 d. iki 2020 gruodžio  15 d.

4.Kokia suma už suteiktas turizmo paslaugas kompensuojama valstybės?
Valstybės kompensuojamų turizmo paslaugų vertė vienam sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojui – 200 eurų su PVM.

5.Ar galima įsigyti turizmo paslaugų už mažesnę sumą?
Galima, tačiau nepanaudota dalis sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams nekompensuojama.

6.Ar galima įsigyti turizmo paslaugų už didesnę sumą?
Galima, tačiau, jei turizmo paslaugų, kuriomis nori pasinaudoti sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojas, suma yra didesnė, skirtumą sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojas padengia savo lėšomis.

7.Ar galima įsigyti valstybės kompensuojamas turizmo paslaugas kelis kartus mažesnėmis sumomis?
Ne. Kompensuojamas turizmo paslaugas vienas sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojas gali įsigyti tik vieną kartą iš vieno paslaugų teikėjo.

8.Ar galima įsigyti valstybės kompensuojamas turizmo paslaugas iš kelių tiekėjų?
Negalima. Valstybės kompensuojamų turizmo paslaugų suma į dalis neskaidoma, todėl paslaugas galima įsigyti tik iš vieno paslaugų teikėjo. Valstybės kompensuojamomis turizmo paslaugomis vienas sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojas gali pasinaudoti tik vieną kartą, o nepanaudota lėšų dalis nėra kompensuojama.

9.Į ką reikėtų kreiptis, norint įsigyti valstybės kompensuojamas turizmo paslaugas?
Sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai, norėdami pasinaudoti valstybės kompensuojamomis turizmo paslaugoms, turėtų kreiptis į turizmo paslaugų teikėją, kurio siūlomą turizmo paslaugą ketina įsigyti. Teikėjų sąrašas bus patalpintas puslapyje www.atostogosmedikams.lt iki rugsėjo 1 d.

10.Kokius dokumentus reikėtų turėti su savimi? Ką reikės pateikti įsigyjant turizmo paslaugas?
Kreipdamiesi dėl valstybės kompensuojamų turizmo paslaugų įsigijimo, sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai turėtų su savimi turėti ir teikėjui pateikti profesinį pažymėjimą ir jo kopiją ar galiojančios licencijos numerį, taip pat asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą bei jo kopiją. Sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams turizmo paslaugų teikėjas taip pat pateiks paslaugos gavėjo sąžiningumo deklaraciją ir paprašys ją pasirašyti.

11.Ar paslaugų užsakymas vyks tiesiogiai?
Taip. Paslaugas reikės užsisakyti tiesiogiai iš turizmo paslaugų teikėjo.

12.Ar turizmo paslaugos kompensuojamos tik sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojams ar ir jų šeimos nariams?
Sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojas gali įsigyti kompensuojamas turizmo paslaugas tik vieną kartą iš vieno paslaugų teikėjo savo vardu. Užsakant apgyvendinimo paslaugas, apribojimai numerio tipui ir kategorijai nėra taikomi. Paslaugos negali būti perleistos tretiesiems asmenims.

13.Ar gali šia priemone naudotis odontologai, burnos higienistai?
Negali.

14.Ar gali šia priemone naudotis greitosios pagalbos vairuotojai?
Taip, paramedikai ir greitosios pagalbos vairuotojai taip pat galės pasinaudoti, tačiau savivaldybės iki tol turės pateikti jų sąrašus.

15.Kokius darbuotojus savivaldybių administracijos gali įtraukti į nelicencijuotų medikų sąrašus?
Savivaldybių administracijos teikia sąrašus nelicencijuotų medikų, kurie dirbo COVID–19 pandemijos metu: paramedikų ir greitųjų pagalbos automobilių vairuotojų, infekcijų kontrolės specialistų, klinikos laborantų (kurie ėmė tepinėlius dėl COVID-19),  slaugytojų padėjėjų, kineziterapeutų bei ergoterapeutų. Paslaugos bus suteikiamos tik asmenims, esantiems sąraše.

16.Nuo kada galima užsisakyti turizmo paslaugas?
Paslaugų teikimas bus galimas nuo rugsėjo 1 d. iki lapkričio 30 d. Turizmo paslaugas užsakyti bus galima pradėjus veikti internetiniam įrankiui paslaugų gavėjams identifikuoti. Informacija apie įrankio paleidimą bus atnaujinta artimiausiu metu.

17.Kaip man sužinoti, ar galiu naudotis 200 eur kompensacija?
Projekte galės dalyvauti galiojančias licencijas turintys gydytojai, slaugytojai ir akušeriai. Savo licencijos galiojimą galite pasitikslinti www.licencijavimas.lt. Nelicencijuoti gydymo įstaigų darbuotojai kompensaciją galės gauti, jeigu jie bus įtraukti į savivaldybių sudarytus ir Ekonomikos ir inovacijų ministerijos patvirtintus Nelicencijuotų gydymo įstaigų darbuotojų sąrašus. Šiuo metu sąrašai yra sudarinėjami. Sąrašuose esantys gydymo įstaigų darbuotojai gaus vardinius kuponus su unikaliu serijos numeriu – tai bus jų dokumentas, patvirtinantis galimybę pasinaudoti kompensacija.

18.Ar bus viešai skelbiami medikų sąrašai?
Ne, medikų sąrašai nebus viešinami.

Jei turite papildomų klausimų, susisiekite su mumis ir mes pasistengsime į visus juos atsakyti.

Parašykite komentarą