Blogas

Estravel kelionių ekspertų patarimai, naudinga informacija bei aktualios naujienos kiekvienam keliautojui.

Estravel talentai keliauja – Irenos įspūdžiai iš Indijos

Indija – viena didžiausių pasaulio valstybių, kurioje kontrastai – be galo ryškūs: užburiantį gamtos grožį keičia tarp lūšnynų iškilę dangoraižiai, viduryje chaoso aptinkama širdį glostanti ramybė, o įprastą vietinių gyvenimą ryškiausiomis spalvomis nudažo tikėjimas bei šventės.

„Kiekvienas atranda savo Indiją“, – nuostabiais prisiminimais apie net dvi keliones į Indiją dalinasi kolegė Irena. Pasak Irenos, ši šalis tokia didelė ir marga, kad norint ją iškeliauti vienos savaitės kelionės tikrai neužtektų, tačiau protingai suplanavus kelionės maršrutą tikrai pamatysite Indijos įžymybes.

Ką reikia žinoti pirmą kartą keliaujant į Indiją? Kuriuos objektus verta  pamatyti? Pataria kolegė Irena.

Kodėl Indija?

Apie Indiją sklando gausybė legendomis apipintų pasakojimų, tačiau aplankyti ją bent kartą gyvenime ir ją pamatyti savo akimis – tikrai verta. Irena pasakoja, kad kaip ir visos šalys – Indija turi savų minusų kaip oro tarša, didelis triukšmas bei skurdas, tačiau be viso to – joje gausu nuostabiausių patirčių: nepakartojama istorija, gausybė išminčių, senovinių miestų ir didingų šventyklų, neįtikėtinai graži gamta, arbatos bei kavos plantacijos, auksiniai paplūdimiai. O kur dar ore tvyrantis cinamono kvapas, be galo draugiški, nuolat besišypsantys žmonės, dažnai netgi tampantys keliautojų gidais, joga bei ajurveda! 

Kelionės į Indiją metu Irenai didžiausią įspūdį paliko šventyklos bei kvapą gniaužiantis Tadžmahalas, dvasiniai užsiėmimai ir neribotos savęs pažinimo galimybės, tapusios didžiausiu kelionės į Indiją atradimu. „Ašramas  (hinduizme vienuolynas, kuriame mokomasi jogos sistemos bei meditacijos pagrindų) Indijoje – nepakartojamas, leidžiantis pamatyti ne tik Indiją, bet ir visą pasaulį kitomis akimis.“,- įspūdžiais dalinasi Irena.

Pasak Irenos, žmonių bendravimas – dar viena unikali priežastis, dėl kurios verta nuvykti į Indiją: „Vietiniai gyventojai tokie draugiški, kad dažnai tampa keliautojų gidais, tiesiog susipažinus gatvėje. Jie noriai vedžioja keliautojus, jiems pasakoja įdomybes apie žinomus objektus. Taip pat dažnai kviečia pas save į svečius ir netgi supažindina su šeima.“

Ką verta pamatyti keliaujant po Indiją? TOP 10:


Pirmą kartą keliaujantiems Irena pataria rinktis tokį maršrutą, kurio metu pamatytumėte svarbiausius Indijos objektus – tam idealiai tiks „Auksinis trikampis“. Jį sudaro 3 šiaurės Indijos miestai – Delis, Agra ir Džaipuras. Jei kelionei galite skirti daugiau laiko, šios vietos – išties vertos Jūsų dėmesio.

 1. Agra.Tadžmahalas – vienas įspūdingiausių Indijos statinių, tapęs šalies simboliu.
 2. Iškirtinio grožio Virupaksha šventykla Hampyje. Tikintieji plūsta pagerbti hinduizmo dievą Šivą.
 3. Delis – triukšmingoji Indijos sostinė ir vienas lankomiausių  miestų visame pasaulyje.
 4. Varanasis ypatingą religinę reikšmę indams turinti vieta prie Gango upės. Nuo seno joje gyveno šventieji, asketai, mąstytojai.
 5. Amber fortashinduistinė tvirtovė ant kalno, su pasakišku vaizdu į milijoninį Džaipūro miestą.
 6. Kerala – viena vaizdingiausių Indijos vietų: prieskonių, kavos ir arbatos plantacijos, senoji ajurvedos medicina, jogos centrai.
 7. Kočinas – vienas įdomiausių Pietų Indijos miestų, seniausias ir didžiausias Keralos uostas.
 8. Goa paplūdimiai – ypatingo dėmesio vertas  auksinio smėlio Palolem paplūdimys.
 9. Khajuraho švenykla – viena populiariausių turistinių vietų Indijoje, garsėjanti erotinėmis skulptūromis.
 10. Mumbajus – neįtikėtinų kontrastų miestas, kur tarp lūšnynų iškilę dangoraižiai.

Irenos rekomendacijos, ko verta paragauti Indijoje


„Indijos virtuvė kiekviename regione – skirtinga. Kai kur labai aštri, o pietuose – kiek švelnesnė. Jei minima, jog patiekalas aštrus – įvertinkinte savo galimybes, nes aštrumo bus išties daug.“,- rekomendacijomis dalinasi Irena. Labiausiai jai patikę patiekalai:

 • Tradicinis patiekalas – troškinys
 • Paratha duona, kepta su įvairiais įdarais.
 • Masala chai – tradicinė prieskoninė arbata.
 • Kulfi desertas – indiški ledai.
 • Lassijogurtinis gėrimas.

Ką verta žinoti keliaujant į Indiją?


Irena Indijoje lankėsi 2 kartus, tad keliaujantiems pirmą kartą, pataria atkreipti dėmesį į kelis labai svarbius dalykus:

 • Geriamąjį vandenį patartina nusipirkti ir vartoti tik iš butelių (perkant būtinai patikrinti, ar butelio dangtelis tikrai uždarytas), taip pat jį naudoti išsivalyti dantims.
 • Gerbkite šventyklas – tai labai svarbi vieta indams. Prieš į jas įeinant, nusiaukite batus. Tą dieną, kai planuojate lankyti šventyklas, mūvėkite ilgas kelnes, o prieš įeidami į šventyklą užsimeskite skarelę ant pečių, kad atviro kūno būtų kuo mažiau.
 • Didžiuosiuose miestuose, kaip ir visur verta pasisaugoti kišenvagių, todėl derėtų pasirūpinti savo daiktų saugumu.
 • Atidžiai skaičiuokite gražą, o dėl kainos derėkitės 4-6 kartus, kol ji bus sumažinta.  Vietiniai linkę apgudrauti turistus.
 • Prieš kelionę pasidomėti indų papročiais. Taip išvengsite didelio kultūrinio šoko.
 • Kritiškai vertinkite visas situacijas – dažnas indas žada, net jei negali to įgyvendinti.
 • Kainos vietoje – pakankamai draugiškos, tačiau prie žymių objektų aukštesnės. Valiutos keitimas – vietoje. Geriausia išsikeisti dolerius. Kortelėmis ne visur galima atsiskaityti, tad turėkite su savimi grynųjų pinigų. 
 • Skrydžių bilietus užsakykite iš anksto ir būtinai pasirūpinkite kelionės draudimu. Jį užsakę į nuotykius Indijoje leisitės ramia širdimi!

Kaip geriausia pažinti Indiją?

Pasak Irenos, norint išties pažinti Indiją, verta užsakyti gido paslaugas. Gidu dažnai tampa patys vietiniai gyventojai ar taksistai, mielai sutinkantys ne tik nuvežti į svarbiausius objektus, bet ir apie juos papasakoti keliautojams. Taip pat Irena priduria, kad keliaujantiems dviese – labai patogu važiuoti traukiniais. „Geriausia, jei kelionei traukiniu pasirinksite pirmą klasę. Joje tikrai švaru ir tvarkinga.“ Mėgstantiems vairuoti Irena pataria išsinuomoti motorolerius Goa paplūdimiuose.

Dar vienas nuostabus būdas pažinti Indiją – kruizas po Tolimuosius Rytus. Jo metu, per palyginus trumpą laiką, pamatysite net 4 nuostabius Indijos miestus: Kočiną, Mangalūrą, Goa bei Mumbajų.

Indija – be galo didelė ir nuostabi, kiekvieną kartą keliaujant atrandama vis iš naujo. Žinome, kad dabartinė situacija pasaulyje – laikina, o į tokias tolimas šalis kaip Indija galėsime keliauti jau netrukus. 

Keliaujantiems pirmą kartą Irena rekomenduoja kelionę, kurios programoje būtų numatytas „Auksinio trikampio“ lankymas. Jį aplankę pamatysite pagrindines Indijos įžymybes. Jei svajojate pajusti tikrąją Indijos magiją, kviečiame kreiptis į mus nurodytais kontaktais – mes mielai suplanuosime Jūsų nepamirštamą kelionę į cinamonu kvepiančią Indiją!

Palikti atsiliepimą

Prisijunkite, kad paliktumėte komentarą.

Jums taip pat gali patikti kiti Estravel blogo įrašai: