Blogas

Estravel kelionių ekspertų patarimai, naudinga informacija bei aktualios naujienos kiekvienam keliautojui.

Kaip tinkamai pasiruošti kelionei į tarptautinę parodą?

COVID-19 pandemija tarptautinių parodų pasauliui šiemet – tikras iššūkis. Tačiau džiugu, kad pamažu tarptautinių parodų pasaulis atsigauna. Kinijoje tarptautinės parodos planuojamos jau nuo šių metų liepos mėnesio, o didžiausioje parodų sostinėje Vokietijoje – nuo šio rudens. Beje, iš Vokietijos parodų rūmų mus pasiekė dar viena gera žinia – nuo šiol parodos priskiriamos ne masiniams renginiams, todėl užtikrinant aukščiausius saugumo ir higienos standartus gali vykti ir šią vasarą. Vis dėlto, dalis parodų lieka nukeltos į vėlesnes datas.

Estravel kelionių ekspertė Eglė sako, kad nėra to blogo, kas neišeitų į gerą – atsirado papildomo laiko  ne tik dar profesionaliau pasiruošti parodai, bet ir dar kruopščiau suplanuoti į ją kelionę. Kaip tai padaryti? Pataria Estravel verslo klientų skyriaus vadovė Eglė Kaušienė, kartu su mūsų partnerių, Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų Lietuvoje vadove, Audrone Gurinskiene

Kaip tinkamai pasiruošti kelionei į parodą? 

Svarbiausios ir didžiausios tarptautinės parodos įprastai vyksta ne Lietuvoje, todėl kelionė į parodą iš jos tampa svarbia plano dalimi. Kaip tinkamai pasiruošti kelionei ir kokius faktorius rekomenduojama apgalvoti prieš užsakant skrydžius, viešbučius bei kitas paslaugas? Naudingais patarimais dalinasi mūsų Eglė. 

  • Skrydžių bilietai. Auksinė taisyklė – laimi planuojantys iš anksto. Kuo anksčiau užsakysite skrydžius, tuo didesnė tikimybė gauti žemesnę skrydžio bilieto kainą bei rinktis iš didesnės laisvų vietų lėktuve pasiūlos.
  • Viešbučių pasirinkimas ir užsakymas. Per svarbius renginius miestuose viešbučių užimtumas – labai didelis. Tai reiškia, kad planuojant kelionę paskutinę minutę, bus daug sunkiau rasti laisvų kambarių geromis kainomis. Ypatingai, jeigu ieškote viešbučio patogioje miesto vietoje, šalia parodų centro ar visuomeninio transporto stotelės. Eglės patarimas keliautojams – rezervuoti tinkamiausią Jums viešbutį kuo anksčiau. Jeigu paroda vyksta kartą į 2-3 metus – viešbučius rekomenduojama rezervuoti bent prieš metus. Jeigu paroda kasmetinė – viešbutį rezervuokite bent prieš 6 mėn. 
  • Pervežimų/automobilių nuomos užsakymas. Turbūt žinote, kad eismas miestuose tarptautinių renginių metu būna intensyvesnis nei įprastai. Norite nevėluoti ir visur spėti laiku? Pasirūpinkite pervežimais arba automobilio nuoma iš anksto, kad nereikėtų ilgai laukti vėluojančių autobusų ar taksi automobilių. Atminkite, kad įprastai į parodas vykstama ir su tam tikru bagažu (reklamine medžiaga, dovanomis partneriams ir kt.), todėl į parodą vykti su iš anksto užsakytu pervežimu ar nuomotu automobiliu – bus daug patogiau, nei viešuoju transportu.
  • Apgalvokite būdus, kaip sumažinti finansinę riziką. Tokia situacija pasaulyje kaip COVID-19 pandemija gali pasikartoti bet kada. Todėl planuodami kelionę apgalvokite kaip apsaugoti už kelionę sumokėtus pinigus, jei negalite vykti į parodą: užsakykite skrydžių bilietų draudimą, lanksčias atšaukimo sąlygas garantuojančius viešbučius bei pervežimus ir kitas aktualias paslaugas. Kaip tai padaryti – tikrai patars Estravel kelionių ekspertai.
  • Pasirūpinkite tvarkingais dokumentais. Jeigu į parodą vyksta įmonės darbuotojai – būtinai pasirūpinkite tvarkingais verslo kelionių (komandiruočių) dokumentais. Taip pat atminkite, kad Jūsų dalyvavimą parodoje gali finansuoti ir ES – pasitikrinkite, ar nereikia papildomų dokumentų ir finansavimui gauti ir kt. 

5 naudingi patarimai planuojantiems dalyvauti parodose

Estravel kelionių ekspertai žino, kad vertingiausi patarimai būna tuomet, kai jais dalinasi savo sričių ekspertai.  O kaip kokybiškai pasiruošti tarptautinei parodai? Atsakymo į šį klausimą ieškojome Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmuose, atstovaujančiuose svarbiausius Vokietijos parodų centrus (Diuseldorfo, Hamburgo, Hanoverio bei Miuncheno). 5 naudingais patarimais, ketinantiems dalyvauti parodose, dalinasi šių rūmų vadovė Lietuvoje – Audronė Gurinskienė. 

  1. Investuokite į parodoje ketinančią dirbti komandą. Dalyvavimas tarptautinėse parodose tikrai kainuoja nemažai, o reprezentatyvus komandos elgesys parodos metu – labai svarbus. Prieš keliaujant į parodą nepamirškite darbuotojams suorganizuoti reikalingus mokymus ar klausimų-atsakymų sesijas.
  2. Pasiruoškite kokybiškam kontaktų užmezgimui. Jeigu planuojate keliauti į tarptautines parodas ar muges ir Jums reikalingi kontaktai, pavyzdžiui, Vokietijoje, – pagalvokite, galbūt verta turimą informaciją internetinėje svetainėje, dalomąją parodų medžiagą pasiruošti ne tik anglų, bet ir vokiečių kalbomis. Pasak p. Audronės, taip parodysite savo partneriams, klientams didelę pagarbą.
  3. Partnerius į savo stendą pakvieskite iš anksto. Turite klientų svetur, kuriuos norėtumėte matyti savo stende? Tuomet nepamirškite tinkamai jų pakviesti iš anksto! Kuo anksčiau apie savo dalyvavimą parodoje pranešite – tuo didesnė tikimybė, kad partneris apsilankys Jūsų stende.
  4. Pasidomėkite naujausiomis parodų tendencijomis. Parodų pasaulis – labai dinamiškas, todėl jose dažnai atsiranda naujų dalyvių ir temų. Būna, kad tam tikros parodos persikelia į kitus miestus, atsiranda naujų specializuotų parodų. Būtinai pasidomėkite tokiomis parodų naujienomis – taip nuolat jausite šių renginių pulsą, galėsite planuoti kur verta dalyvauti ir kur apsilankyti.
  5. Išnaudokite atsiradusį papildomą laiką deryboms. Galbūt Jūsų netenkina parodos organizatorių pasiūlyta stendo vieta? Galbūt norite pasiderėti dėl kainos? Dabar tam – pats geriausias laikas. Smogus pandemijai – niekas neturi iliuzijų, kad visi iki vieno dalyvio atvyks į parodą, o parodų centrams išlaikyti dalyvius – labai svarbu. 

Ketinate dalyvauti parodoje ar joje apsilankyti? Norite profesionaliai suplanuoti kelionę, kurioje būtų pagalvota apie finansinės rizikos mažinimą? Tuomet patikėkite kelionės planavimą Estravel kelionių ekspertams. Mūsų ilgamečiai klientai patikėdami savo verslo kelionių bei individualių atostogų planavimą žino, kad gaus tik aukščiausio profesionalumo paslaugas ir protingai suplanuotas keliones.

Palikti atsiliepimą

Prisijunkite, kad paliktumėte komentarą.

Jums taip pat gali būti įdomu kiti Estravel kelionių blogo įrašai: