Blogas

Estravel kelionių ekspertų patarimai, naudinga informacija bei aktualios naujienos kiekvienam keliautojui.

Kelionė į kontrastų kupiną Bankoką

Populiariausia atostogų kryptis Pietryčių Azijoje – Tailandas – hipnotizuoja keliautojus auksu blizgančiomis šventyklomis, svajingais paplūdimiais, atogrąžų kraštovaizdžiu ir skonių kupina virtuve. Tad keliauti į Bankoką gal ir nenustebinsime. Tačiau! Kai kurie pasaulio miestai yra tokie ikoniški, kad kelionės juose niekada netaps banalios. O Bankokas – vienas tokių. Begaliniai kontrastai tarp meditacijos tyla persismelkusių budistinių šventyklų ir dūzgiančio naktinio gyvenimo. Tarp dangų remiančių dangoraižių ir gyvybe trykštančių turgelių. Tarp blizgančių rooftop barų ir gatvės virtuvės šedevrų. Tarp klišinių turistinių vietų ir ryškios pogrindinės menų scenos. Bankokas toks gyvas – kosmopolitiškas, bet kartu, savitas ir autentiškas, dėl to nepaliaujantis stebinti, kad ir kelintą kartą čia lankytumeisi.

Žemiau kviečiame susipažinti su rekomendacijomis, ką pamatyti ir patirti atvykus į Bankoką tiesiog būtina!

JJ Green naktinis turgus 

JJ Green naktinis turgus, ko gero, kiekvieno keliautojo-hipsterio svajonė ir tinkamiausia vieta rasti unikalių, vienetinių suvenyrų. Jau nekalbant apie tai, kokia egzotika keliauti į turgų vėlyvą vakarą, o ne ankstyvą rytą, kaip kad daugelis esame patyrę vaikystėje. Kitaip nei visai netoliese esančiame Chatuchak turguje, JJ Green atmosfera kur kas labiau „atsipūtusi“ ir bohemiška, kadangi čia – pusiau sendaikčių turgus, pusiau populiari ir gyvybinga gėrimų vietelė. JJ Green turguje geriausia lankytis nuo ketvirtadienio iki sekmadienio vakaro, maždaug nuo 17:00 iki vidurnakčio. Nors savaitgaliais, kai turgus pats judriausias, daugelis barų veikia ir gerokai po vidurnakčio.

Plaukiojantis Khlong Lat Mayom turgus 

Kadangi tokie neįtikėtinai unikalūs turgeliai yra Bankoko vizitinė kortelė, rekomendacijas pratęsiame su plaukiojančiu Khlong Lat Mayom turgumi. Turguje ant vandens galėsite įsigyti įvairių užkandžių, desertų, augalų, drabužių ir įvairių suvenyrų. Apsipirkti čia galite užsisakę ekskursiją laivu Bang Ramat kanalu. Patikėkite, ši patirtis tiesiog būtina viešint Bankoke! Turgus veikia savaitgaliais nuo 8 val. iki 17 val. 

Gatvės maisto atradimai 

Bankokas neabejotinai yra vienas iš geriausių miestų atrasti nuostabią Pietryčių Azijos gatvės maisto kultūrą. Todėl lankydamiesi čia tiesiog privalote užsukti į keletą žymiausių Bankoko gatvės maisto taškų ir pamaloninti savo skonio receptorius naujais potyriais. Pasirinkimas platus: nuo lakštinių makaronų iki jūrų gėrybių. Naujų skonių Bankoke ieškokite Bang Lamohu (veikia nuo ryto iki popiet), Yaowarat (veikia nuo vakaro iki nakties), Silom (veikia visą dieną), Pratunam (veikia nuo vakaro iki nakties).

Tailandietiškas boksas 

Dar vienas dalykas, kuriuo garsėja Rytai – kovos menai. Ne išimtis ir Tailandas, turintis net specifinę tailandietiško bokso rūšį Muay Thai. Tai kaipgi atostogaujant Bankoke nepažiūrėti bent vieno Muay Thai mačo? Geriausios vietos tam – Rajadamnern arba Lumpinee bokso arenos. Na, o jei stebint, kas vyksta ringe, kils noras išbandyti ir patiems, tai galite padaryti vienoje iš daugelio Muay Thai mokyklų, veikiančių Bankoke.

Ieškantiems visiškos autentikos

Kartais keliaujant taip norisi ištrūkti iš populiarių turistinių maršrutų ir pajusti tikrąją vietos dvasią, pagyventi tuo, kuo gyvena vietiniai. Jei visose savo kelionės trokštate autentikos, Bankokas siūlo unikalias galimybes patirti, ką reiškia būti čionykščiu gyventoju. Išbandykite patyriminį turizmą ir pavakarieniaukite, o gal net apsistokite pas vietinius žmones! Taip pat kartu padirbėkite ryžių plantacijoje, pasimokykite batikos ir tailandietiškos virtuvės paslapčių iš Bankoko gyventojų.

Didžiųjų rūmų kompleksas 

Tikras Bankoko brangakmenis – auksu tviskantis, Didžiųjų rūmų kompleksas. Anksčiau čia gyveno karališkoji Tailando šeima, tačiau šiuo metu rūmai naudojami valstybės reikmėms. Didžiųjų rūmų kompleksui priklauso ir Wat Phra Kaeo šventykla, kurioje yra garsusis Smaragdinio Budos atvaizdas, prie kurio prisiliesti gali tik Tailando karalius! Wat Phra Kaeo šventykla yra pagrindinė budistinė Tailando šventykla, kurios religinę svarbą būtų galima prilyginti Paryžiaus Dievo Motinos katedrai. Šventyklos, kaip ir viso rūmų komplekso, fasadą ir interjerą puošia daugybė freskų, skulptūrų, mozaikų ir kitų dekoratyvių architektūros elementų. Būdami Bankoke nepraleiskite progos čia apsilankyti, tačiau atminkite, kad lankytojai privalo dėvėti pagarbią aprangą.

Kur galima rasti daugiau informacijos apie Tailandą?

Daugiau informacijos apie Tailandą, lankytinas vietas, patirtis, rekomendacijas kada geriausia keliauti, kokių renginių, festivalių nepraleisti ir daugiau rasite apsilankę oficialiame Tailando turizmo informacijos centro puslapyje – „Amazing Thailand.

Primename, kad užsakant pažintinę ar kruizinę kelionę, lėktuvo bilietus, apgyvendinimą ir kitas reikiamas kelionių paslaugas  į Tailandą, Estravel komanda taip pat pasidalina rekomendacijomis. Estravel keliautojai taip pat turi ir budinčią liniją – o tai reikia – 24/7 pagalba, jei kelionės metu įvyktų nenumatytų pokyčių.

Jei keliaujate atostogų į Tailandą pirmą kartą, šalies sostinė Bankokas privalo būti Jūsų lankomų miestų, salų sąraše. Šiame mieste įdomių veiklų ras tiek suaugusieji, tiek keliaujantys su šeima mokinių atostogų metu. O jei vykstate atostogų į Tailando kurortines vietas, dažnai skrydžio persėdimas vyks Bankoke, tad su šiuo įspūdingu miestu tikrai susitiksite. Norite keliauti? Siųskite užklausą  el. p. keliones@estravel.lt, pildykite užklausos formą arba skambinkite tel. nr. 85 212 58 05.

Parašykite komentarą

Jums taip pat gali būti įdomu: