Blogas

Estravel kelionių ekspertų patarimai, naudinga informacija bei aktualios naujienos kiekvienam keliautojui.

#Estraveltalentai keliauja: Vykos įspūdžiai ir patarimai keliaujantiems į Juodkalniją

Juodkalnija, kaip ir mūsų kiek anksčiau liaupsinta Albanija, dar mažai lietuvių atrasta vasaros atostogų kryptis Pietų Europoje. Estravel kelionių ekspertė Vyka ką tik grįžo iš kelionės po Juodkalniją, ir sako, kad šią kryptį Balkanų pusiasalyje – verta rinktis kiekvienam, kas nori suderinti aktyvų pažinimą ir saulėtą poilsį. Sužinokite viską – kodėl Juodkalnija, kaip ją patogiausia pasiekti, ką joje verčiausia pamatyti ir ką verta žinoti kiekvienam keliaujančiam.  Jūsų dėmesiui – Vykos įspūdžiai ir kelionių patarimai planuojantiems kelionę į Juodkalniją. 

Kaip ir kodėl patogiausia keliauti į Juodkalniją? 

“Juodkalnija – nuostabi šalis, norintiems derinti poilsį ir pažinimą. Tiesioginiai skrydžiai trumpi, Adrijos jūra labai švari ir šilta, oras pukus, o gamta – įspūdinga. Juodkalnijoje labai didelė viešbučių įvairovė, tad kiekvienas tikrai išsirinks sau tinkamą. Kainos – labai patrauklios tiek pačių kelionių iš Lietuvos, tiek ekskursijų Juodkalnijos viduje.” – apie atostogas Juodkalnijoje pasakoja Vyka.  

Kodėl verta planuoti vasaros kelionę į Juodkalniją? 

Vyka Estravel keliautojams pateikia 7 Juodkalnijos privalumus, kodėl ši šalis – ideali kryptis vasariškoms atostogoms.

 1. Trumpas skrydis – tikra palaima tiems keliautojams, kurie prioritetą teikia kuo trumpesnei kelionei lėktuvu. Tiesioginis skrydis užtruks tik 2 val.
 2. Šilta ir labai švari Adrijos jūra . Vienas malonumas mėgstantiems maudynes jūroje. Jūros temperatūra vasaros sezonu siekia ~22-26 laipsnius šilumos.
 3. Puikus oras – vasaros sezonu oro temperatūra Juodkalnijoje yra ~25-30 laipsnių šilumos, daug saulės.
 4. Įspūdinga gamta – lietuviams visur nuvykus norisi žalumos, kalnų (net 85 % teritorijos sudaro kalnai) ir ežerų, o Juodkalnijoje to gausu. Daug įspūdingų kanjonų, vaizdingos įlankos, kalnai, ežerai, upės ir istoriniai miestai.
 5. Geros kainos – Juodkalnija tikrai draugiška piniginei. Tiek kelionių kainos į Juodkalniją iš Lietuvos, tiek ekskursijų, maisto, gėrimų, suvenyrų kainos yra patrauklios. Pvz.: Espresso kavos puodelis kainuoja ~1 €, patiekalas restorane nuo ~6 €. Iš esmės kainos panašios kaip Lietuvoje, bet šiek tiek mažesnės.
 6. Didelė viešbučių įvairovė – daug viešbučių įvairiam biudžetui ir įvairiems poreikiams. Norite pigiau – išsirinksite gerus apartamentus. Norite prabangiau – rasite ir puikių “viskas įskaičiuota” poilsio variantų. Norite tik su antrąja puse? Rinkitės tik suaugusių poilsiui skirtą viešbutį. 
 7. Patogu keliauti automobiliu šalyje – jei tik turite laiko ir norite kuo daugiau keliauti po šalį, rekomenduojame išsinuomoti automobilį ir lankyti gražiausias Juodkalnijos vietas. 

Kokiam keliautojui rekomenduojame atostogauti Juodkalnijoje?

Estravel kelionių ekspertė Vyka į Juodkalniją rekomenduoja keliauti tiems, kurie nori derinti poilsį viešbutyje ir paplūdimiuose su aktyviu šalies pažinimu. Juodkalnija patiks mėgstantiems atostogų metu kuo daugiau pamatyti, leistis į pažintines ekskursijas ar norintiems keliauti savarankiškai – patrauklios automobilių nuomos kainos šalies viduje. 

Kokį Juodkalnijos kurortą pasirinkti poilsiui?

Juodkalnija turi 6 pagrindinius kurortus, į kuriuos keliauja ilsėtis turistai. Vykos rekomendacijos, kuriuose kurortuose verta ilsėtis.

 • Norintiems aktyvesnio, gyvybingesnio kurorto – Vyka rekomenduoja rinktis poilsį Tivate arba Budvoje. Tivatas patrauklus tuo, kad yra įsikūręs nuostabios Kotoro įlankos viduryje, o pakrantė stebina prabangių jachtų uostu. Budva garsėja ne tik gyvybingu dienos ritmu, bet ir smagiu naktiniu gyvenimu. Abiejuose kurortuose gausu parduotuvių, restoranų, barų. 
 • Norintiems ramesnio poilsio patiks Petrovacas ar Bečičis. Abu kurortai traukia ramesnio poilsio gerbėjus, parduotuvių, restoranų yra, tačiau nedaug. Petrovace galite pasivaikščioti promenada palei jūrą, o nuo Bečičio lengvai pėsčiomis pasieksite Budvos kurortą.
 • Norintiems ypatingo kraštovaizdžio Kotoras arba Herceg Novis. Kotoras yra itališkos dvasios miestas, įsikūręs įspūdingoje vietoje tarp didelių kalnų masyvų, o pats uostas garsėja UNESCO saugomu senamiesčiu, kuris primena Vidramžių laikus. Herceg Novis taip pat gali pasigirti įspūdinga vieta – kurortas yra arti Kroatijos sienos, prie Kotoro įlankos ir kalnų. 

TOP 5 lankytinos vietos-ekskursijos Juodkalnijoje

Per savaitę Juodkalnijoje Vyka aplankė ne tik daug viešbučių (su tikslu atrinkti geriausius mūsų keliautojams), bet ir nemažai įspūdingiausių šalies vietų. Pamatyti čia tikrai yra ką. Kokias ekskursijas ir lankytinas vietas Juodkalnijoje Vyka rekomenduoja keliautojams? 

TOP 1 | Kotoras ir Kotoro įlanka

Kotortas – viena įspūdingiausių Juodkalnijos vietų, kurią būtina aplankyti kiekvienam keliautojui. Pamatykite nuostabaus grožio uostą, Kotoro senamiestį kuris saugomas UNESCO, San Giovanni pilį, žmogaus rankų sukurta Lady of the Rocks salelę su senovine bažnyčia ir daugiau. Peizažai – tarsi iš atviruko. Kotoro įlankoje taip pat pamatysite ir Perastą – nedidelį, jaukų kaimelį Kotoro įlankoje. Peraste gyvena tik 247 žmonės, tačiau miestelis turi ypatingai turtingą istoriją, puikiai išsilaikiusią senovinę architektūrą, įspūdingas panoramas, romantišką pakrantę su jaukiais restoranėliais. 

TOP 2 | Taros upės kanjonas

Įspūdingas Taros upės kanjonas nustebins net ir visko mačiusius keliautojus. Šis kanjonas yra 2-asis giliausias pasaulyje, kurį supa didžiuliai žali kalnai, o apačioje teka vaizdinga upė. Jeigu leisitės į ekskursiją, kurios metu aplankysite Taro kanjoną, pakeliui išvysite ir ledyninės kilmės ežerą. Šis ežeras vadinamas Juodoju arba Kalnų akimis. Taip šis ežeras vadinamas dėl tamsiai mėlyno atspalvio, kurį sukuria jame atsispindinčios pušys – kartais spalva tokia tamsi, kad primena juodą. 

TOP 3 | Nacionalinis Škoderio ežero parkas

Jeigu norite aplankyti dar daugiau ypatingų gamtos vietų Juodkalnijoje, rekomenduojame keliauti į Škoderio ežero parką. Ežeras yra prie Juodkalnijos ir Albanijos sienų, tad ir vieta šio parko ypatinga. Šiame parke populiaru leistis į žygius kalnuose, akimis ieškoti unikalios gyvūnijos ir įsiamžinti pasakiškų peizažų fone. Dažniausiai ekskursiją Škoderio ežero nacionaliniame parke lydi nuostabi iškyla laive, grožintis nuostabiomis panoramomis. 

TOP 4 | Budva 

Labai gyvybingas, aktyvaus poilsio gerbėjų mylimas kurortas, kurio senamiestis primena Dubrovniką Kroatijoje. Budvos senamiestis išsikišęs į jūrą tarsi kokia sala ir visas jis aptvertas gynybine siena. Ypatinga patirtis čia pabuvoti. 

TOP 5 | Kelionė į Dubrovniką Kroatijoje

Juodkalnija  yra visai šalia Kroatijos, tad jei turite galimybę būtinai nuvykite į Dubrovniką. Miestas turi viską – ir gamtą, ir istoriją, ir pažinimo galimybes. Šiame mieste buvo filmuota nemažai serialo “Sostų karai” epizodų, tad šio serialo gerbėjai čia vaikštinėja spindinčiomis akimis – pajusti gyvą to meto (XV-XVI a.) įvaizdį – neįtikėtina. Būtina aplankyti Dubrovniko senamiestį, kuris išsikišęs į jūrą ir yra tarsi nedidelė sala. 

Kokiuose viešbučiuose Juodkalnijoje rekomenduoja ilsėtis Estravel kelionių ekspertė Vyka?

Kaip ir minėjome, viešbučių pasirinkimas Juodkalnijoje labai didelis. Vyka šalyje viešėjo beveik 50 viešbučių, tad tikrai gali rekomenduoti pačius verčiausius keliautojų dėmesio. 

Kad Estravel keliautojams viešbutį Juodkalnijoje pasirinkti būtų lengviau – Vyka sudarė TOP 3 viešbučių pasiūlymus įvairiems keliautojų poreikiams. 

TOP 3 viešbučiai Juodkalnijoje nedideliam biudžetui

 • Slovenska Plaza Hotel Complex 3*  kokybiški ekonominės klasės apartamentai Budvoje, ~1,5 km atstumu nuo paplūdimio, tačiau labai arti Budvos centro su visais restoranais ir barais – tik 0,7 km.
 • Skyprime 3*  – jaukūs apartamentai, ant kurių stogo rasite nedidelį, bet gilų baseiną. Kambariai tvarkingi, šviesūs ir švarūs. 
 • Martinovic 4*jaukūs kambariai įkurti vilų-namų komplekse, pačioje Budvoje. 

TOP 3 viešbučiai Juodkalnijoje šeimoms

 • Iberosta Bellevue 4*nuostabus viešbutis su labai gražia žalia teritorija, labai kokybiška erdvė mažiems vaikams, labai geras maistas. 
 • Montenegro Beach Resort  4* – labai gražūs, renovuoti superior tipo kambariai, galima lankytis Mediteran viešbučio vandens parke (mokamai).
 • Mediteran  4* visi renovuoti superior tipo kambariai, labai simpatiški, viešbutis turi nuosavą vandens parką. 

TOP 3 viešbučiai Juodkalnijoje suaugusiųjų/draugų/porų poilsiui

 • Budva  4+* viešbutis pačiame Budvos kurorto centre, prie promenados. Keliautojai puikiai vertina SPA. 
 • Blue Kotor Bay Premium Spa Resort 5*gražus ir stilingas, vietovė kurioje yra viešbutis priklauso UNESCO, šalia viešbučio yra graži promenada.
 • Avala Resort & Villas  4+*pačiame Budvos senamiestyje esantis viešbutis, nemažas baseinas su gražia panorama, nemokami gultai ir skėčiai nuo saulės nemokamai. 

TOP 3 viešbučiai Juodkalnijoje ypatingai prabangiam poilsiui

 • Regent Porto Montenegro 5* – labai gražus viešbutis savo dvasia ir stiliumi primenantis Veneciją, šalia viešbučio promenada, jachtų prieplauka. Modernūs kambariai, atokus paplūdimys. 
 • Lazure Hotel & Marina  5*  – viešbutis turtingas savo istorija, dalis kambarių yra XVIII a. pastate, priešais – prieplauka su prabangiomis jachtomis. Kambariuose prabangi Rituals prekės ženklo kosmetika. 
 • The Chedi Lustica Bay  5*  – Tivato regione esantis viešbutis, privačiame rajone. Viešbutis – tarsi atskiras miestelis su kavinėmis, parduotuvėmis, toliau nuo aktyvių kurortų. Viešbutis turi 2 privačius paplūdimius, stilingus kambarius. 

Labai naudingi praktiniai Vykos kelionių patarimai planuojantiems atostogas Juodkalnijoje

 • Įdomus faktas, kad nors Juodkalnija nėra Europos Sąjungos narė, valiuta Juodkalnijoje yra euras. Tai didelis privalumas, nes keistis valiutos nereikia. Šalyje patogu atsiskaityti tiek kortele, tiek grynaisiais.
 • Internetas Juodkalnijoje nėra toks spartus ir pigus kaip Lietuvoje, todėl jei kelionės metu Jums būtinas interneto ryšys – rekomenduojame įsigyti interneto kortelę, kurios kaina ~15 €. 
 • Paplūdimiai Juodkalnijoje yra žvyro, todėl būtinai turėkite vandens batus tiek sau, tiek vaikams. 
 • Paplūdimio poilsiui į Juodkalniją verčiau keliauti su vyresniais vaikais – jūros krantas yra gana gilus, tad mažiesiems keliautojams gali būti nesaugu. Taip pat vaikus gali varginti ilgesnių atstumų kelionės norint pamatyti lankytinas vietas. 
 • Jeigu Juodkalnijoje planuojate nuomoti automobilį – būtinai iš anksto susiplanuokite parkingo vietas. Juodkalnijoje sudėtinga rasti patogių parkingo vietų arti lankytinų vietų. Viešbutį taip pat verta rinktis tokį, kuris turėtų parkingo vietą. 

Juodkalnijos turizmo šūkis – Wild Beauty. Ir iš tiesų – šalies grožis nuostabus, laukinis, istorinis. Norite pažinti šią unikalią šalį? Estravel komanda suplanuos Jums tobulas atostogas Juodkalnijoje – tiek poilsinę, tiek suplanuos maršrutą įspūdingai kelionei automobiliu ar užsakys Jums reikalingus lėktuvų bilietus. Laukiame Jūsų kelionės į Juodkalnija užklausų el. paštu ar skambučių

Parašykite komentarą

Daugiau naudingų Estravel kelionių patarimų: