Blogas

Estravel kelionių ekspertų patarimai, naudinga informacija bei aktualios naujienos kiekvienam keliautojui.

#Estraveltalentai keliauja: D.U.K Žydrei apie Madeirą

Madeira – unikali sala, kuri idealiai tinka gamtos mylėtojams ir aktyvaus poilsio mėgėjams. O ką reikia žinoti apie keliavimą į Madeirą dabar – tiesiogiai iš darbostogų Madeiroje į dažniausiai užduodamus klausimus Jums atsako Estravel vadovė Žydrė.

Kodėl Madeira – ideali kryptis poilsiui ir darbostogoms dabar? 

 1. Madeira, Kanarai, Kipras – šilčiausios saulėtos kryptys Europoje šaltuoju rudens-žiemos sezonu.   
 2. Madeira iš šių saulėtų krypčių išsiskiria labiausiai: įspūdį palieka nuolat žaliuojanti ir žydinti augmenija. O spalvos didina laimės hormonų kiekį!
 3. Kaip šalis tvarkosi su COVID-19 pandemija – labai svarbus faktorius keliaujant šiandien.  Madeiros autonominis regionas – vienas iš sėkmingiausiai įdiegusių testavimą atvykstantiems. Be to, Madeiroje – mažiausias susirgimų kiekis lyginant su kitomis dviem kryptimis (Kanarų salomis/Kipru).
 4. Mėgautis salos grožiu ir svetingumu, kai keliautojų srautai mažesni – dabar pats geriausias laikas.

Kaip nuskristi į Madeirą?

Madeiros salą 2021 m. visus metus (sausį-gruodį) galite pasiekti reguliariais skrydžiais su persėdimais, 2-3 kartus per savaitę. Skrydžio trukmė kartu su persėdimais trunka apie 9 val.

Nuo kovo 16 d. į Madeiros salą pradedami vykdyti užsakomieji tiesioginiai skrydžiai. Skrydžiai bus vykdomi vieną kartą per savaitę, antradieniais, iki spalio 15 d.

Visi skrydžiai, tiek reguliarieji, tiek užsakomieji tiesioginiai, vykdomi į Funšalio oro uostą.

Ar Madeira įsileidžia lietuvius dėl pandeminės situacijos?

Madeira keliautojus lietuvius įsileidžia, tačiau norint mėgautis atostogomis saloje – būtinas neigiamas COVID-19 testas. Jį galima atlikti Lietuvoje likus ne daugiau nei 72 val. iki atvykimo į Madeirą. Atkreipiame dėmesį, kad testo atlikimu turi pasirūpinti pats keliautojas savarankiškai  – kelionių agentūra tokios paslaugos neteikia. 

Kol kas yra ir antra galimybė – atlikti nemokamą testą atvykus į Madeirą. Šiuo atveju turėsite izoliuotis iki to laiko, kol gausite neigiamą COVID-19 testo atsakymą (per 12 val.). 

Rekomenduoju testą atlikti Lietuvoje, nes ramia širdimi galėsite keliauti ir mėgautis, bei elgsitės atsakingai kitų žmonių atžvilgiu.” – patirtimi dalinasi Žydrė. 

Keliautojams atvertas “žaliasis koridorius” 

Madeira keliautojams atvėrė vadinamąjį “žalią koridorių” – jis taikomas tiems, kas jau yra persirgę koronavirusu arba yra paskiepyti dviejomis skiepo dozėmis. Tai reiškia, kad šiems keliautojams atvykus į Madeirą nereikia turėti papildomo COVID-19 testo rezultato ir nereikia saviizoliuotis.

Jeigu esate paskiepyti nuo koronaviruso, su savimi Jums reikia turėti skiepo įrodymą: skiepų pasą arba skiepyjimų įrodymą, kuriuose turi būti nurodyta: Jūsų vardas ir pavardė, gimimo data, sveikatos pažymos numeris, skiepo tipas ir data, testo tipas ir data.

Jeigu esate persirgę koronavirusu, su savimi Jums reikia turėti oficialią pažymą, kurį įrodo, kad Jūs esate persirgę koronavirusu COVID-19, per paskutines 90 dienų. Šiame dokumente būtinas žodelis anglų kalba – recovered (liet.: atgijęs, atsigavęs). 

Tiek skiepo atveju, tiek persirgimo atveju, visi dokumentai privalo būti pateikiami portugalų arba anglų kalbomis. 

Kokius dokumentus reikia pasiruošti norint keliauti į Madeirą? 

Žydrė dalinasi patirtimi, kokie dokumentai būtini, norint sėkmingai keliauti į Madeirą dabar. 

 • Pasas arba asmens tapatybės kortelė. Pasirinktas dokumentas turi galioti ne trumpiau nei 3 mėnesiai po kelionės pabaigos.
 • Neigiamo COVID-19 testo, atlikto prieš 72 val. iki atvykimo, sertifikatas anglų kalba. Vaikams iki 12 metų testo sertifikato pateikti nereikia.
 • Užpildyta keliautojo į Madeirą anketa. Užpildyti anketą galima ir anksčiau nei prieš 72 val. iki kelionės, bet neigiamo COVID-19 testo sertifikato kopiją būtina patalpinti dar prieš kelionę. Anketoje reikia nurodyti:
  – asmens identifikavimo duomenis;
  – atvykimo ir išvykimo informaciją (skrydžio laikus ir numerius);
  – viešbučio, kuriame gyvensite, adresą;
  – vėliau, kai turėsite neigiamą testą, ji taip pat patalpinsite šioje anketoje.
 • Atvykę į oro uostą turėkite lengvai pasiekiamą užpildytą anketą (spausdintą ar skaitmeniniame formate) ir joje nurodytą QR kodą. Jį net keletą kartų skanuoja oro uostų darbuotojai.

Ar daug COVID-19 ribojimų taikoma gyventojams ir turistams Madeiros saloje? 

Siekiant užkardyti viruso plitimą, šiuo metu Madeiroje galioja prevencinių priemonių rinkinys:

 • Susibūrimai galimi iki 5 asm. (išskyrus tos pačios šeimos atstovus).
 • Ribojamas žmonių judėjimas nuo 23:00 iki 05:00 val. (komendanto valanda). 

Taip pat taikomos ir įprastos saugumo priemonės:

 • COVID-19 pandemijos valdymo taisyklės Madeiros saloje detaliai aprašytos šiame dokumente
 • Visi asmenys nuo 6 metų privalo dėvėti apsaugines veido kaukes visose viešose patalpose, lauke, taip pat viešame transporte (taksi, autobusai ir kt.).
 • Kaukių dėvėjimas nėra privalomas paplūdimiuose ir prie baseino, bet turi būti išlaikytas 2 metrų аtstumas.
 • Privaloma laikytis saugaus 1,5 m. atstumo nuo kitų asmenų.
 • Uždarose patalpose bei kitose viešose vietose kaukių dėvėjimas yra privalomas.  Parduotuvėse ribojamas klientų srautas. 
 • Parduotuvėse ir kitose uždarose viešose patalpose, prieš įeinant į vidų, dažnai prašoma dezinfekuoti rankas.

Kokia oro temeperatūra Madeiroje?

Švelnios oro sąlygos Madeiroje tinkamos tiek vyresniems, tiek jaunesniems keliautojams. Vidutinė oro temperatūra svyruoja nuo 18 iki 25 °C šilumos.  Lietingų dienų skaičius šalčiausiais mėnesiais vidutiniškai apie 7 d. per mėnesį.  Per paskutines 2 savaites (skaičiuojant nuo gruodžio pabaigos) lijo tik 2 dienas. Ir tai lietaus sulaukėme ne visoje saloje, o tik tam tikroje salos dalyje. 

Lepinanti oro temperatūra dienos metu apie 19 °C šilumos, tačiau kai saulė nusileidžia – reikia šiltesnio megztuko. Nors Madeira nedidelė sala, skirtingose salos dalyse vyrauja skirtingi orai. Beje, reikia atsiminti, kad Madeira yra Atlanto vandenyne, todėl pasitaiko ir vėjuotų dienų (ypatingai žiemos metu). 

Ar būtinas automobilis norint pakeliauti po Madeiros salą? 

Automobilis norint pažinti Madeiros salą – nėra būtinas. Keliautojai gali naudotis viešojo transporto paslaugomis arba kelionių organizatorių siūlomomis ekskursijomis. Tačiau, žinoma, vairuoti automobilį Madeiros saloje, įgudusiems vairuotojams yra žymiai didesnis malonumas, nei kitose salose. Eismas Madeiroje vyksta mums įprasta kaire kelio puse.  Keliai Madeiroje nėra mokami. 

Nors sala yra labai kalnuota, tačiau vairuotojų patogumui yra daug tunelių – dėl jų diskomforto vairuojant praktiškai nejauti. Jeigu palygintume tunelių skaičių kvadratiniam kilometrui įvairiose šalyse – Madeira, ko gero, laimėtų pirmąją vietą. 

Beje, norintiems aplankyti Funšalio botanikos sodą ir Monte parką – Žydrė rekomenduoja vengti vairavimo patiems. 

Ar Madeiroje geras interneto ryšys? 

Internetas saloje yra gana neblogas, tačiau tai labai priklauso nuo vietovės. Žydrė su šeima įsigijo mobilaus interneto paketą, kad galėtų netrukdomai mėgautis kokybišku ryšiu su Lietuva (o jis tikrai labai svarbus darbostogų metu). 

Ar lengva susikalbėti su vietiniais?

Jeigu bendraujate angliškai – problemų tikrai neturėtų kilti. Per 2 savaites nebuvo tokių situacijų, kad atsakymų nepavyko išsiaiškinti. Tačiau net ir prastesnės anglų kalbos žinios neturi riboti Jūsų noro keliauti po Madeirą. Jei prasčiau mokate anglų kalbą – Žydrė rekomenduoja rinktis iš anksto suplanuotus Estravel kelionių paketus su tiesioginiais užsakomaisiais skrydžiais, pervežimais, apgyvendinimu, maitinimu ir iš anksto užsakytomis ekskursijomis.  

Kokios trukmės atostogas Madeiroje rinktis? 

Žydrė planuojantiems atostogas Madeiroje rekomenduoja rinktis bent 10 d. trukmės arba ilgesnes keliones, nes gamtos ir kultūros grožio saloje yra labai daug. Jeigu norite išvykti tik trumpam pabėgimui nuo kasdienių rūpesčių – tinka 1 sav. Jei įprastoms atostogoms ir norint kuo daugiau pamatyti – ne mažiau kaip 10-14 d. Jeigu keliaujate darbostogų (workation) tikslu – idealu Madeiroje likti bent 2-3 mėn.

Kas labiausiai žavi Madeiroje?

 • Nuostabi gamta – kaip Havajai laikomi pasaulio gamtos perlu, taip Madeirą galima laikyti Europos gamtos perliuku. 
 • Patogus ir komfortiškas keliavimas po salą: aiškus kelių ženklinimas ir “užsupimą” keliuose sprendžiantys tuneliai.
 • Daug aktyvios veiklos gryname ore: levadų, žygių takai. Takai puikiai sužymėti, todėl keliaujant labai lengva susigaudyti. Žydrė planuojantiems keliauti po levadų, žygių takus rekomenduoja naudotis specialia mobiliąja programėle telefone. 
 • Maistas yra nenupasakojamas – portugališka ir afrikietiška įtaka pavergia kiekvieno širdį. 

Kokius žygius gamtoje rekomenduotumėte? 

Žydrė keliautojams rekomenduoja TOP 3 labiausiai patikusius žygių takus. 

 1. Vereda da Ponta de Sao Laurenco (PR8)– vidutinio sunkumo 7,2 km, 4 val trukmės.
 2. Vereda do Pico Ruivo (PR1.2)– lengvas 5,4 km, 3 val trukmės.
 3. Rabacal – Levada das 25 fontes e Risco (PR6)  vidutinio sunkumo,  11 km, 5 val. trukmės.

Kurioje salos dalyje geriausia apsistoti? 

Jeigu keliaujate su tikslu aktyviai pažinti salą –  patogiausias Madeiros taškas bus aplink Funšalį (sostinė).  Salos sostinėje rekomenduočiau apsistoti ir tiems, kurie norėtų labiau pažinti kultūrą, gurmaniškas vietas ar naktinį gyvenimą. Norintiems lėtų atostogų variantų – jų tikrai pavyks rasti kitose salos dalyse (rekomenduojama prieš keliaujant pasitarti su Estravel kelionių ekspertais). 

Keliaujant į Madeirą taip pat nerekomenduojama keisti gyvenamosios vietos kas pora dienų. Sala nėra labai didelė, todėl patogiausia bus visai kelionei pasirinkti 1-2 apgyvendinimo vietas (pavyzdžiui dalį kelionės galite gyventi pietuose – Funšalyje, o kitą kelionės dalį – šiaurės rytuose, Porto Moniz. Jei norėsite daugiau pakeliauti po salą, išsinuomokite automobilį ir lankykite įsūdingiausias vietas važinėdami aplink.

Kokiam keliautojui Madeira tinka  labiausiai? 

Daug lengviau būtų pasakyti, kokio tipo keliautojui Madeira nėra tinkama. Žydrė Madeiros nerekomenduoja tiems keliautojams, kurie ieško plačių balto smėlio paplūdimių ir ramios jūros. Madeira neįtiks ir nemėgstantiems ar negalintiems daug ir fiziškai judėti. Madeira yra labai kalnuota, tad net ir norint pasivaikščioti mieste, tenka įveikti didesnį ar mažesnį kalnelį.

Ar verta į Madeirą keliauti su vaikais?

Tikrai verta! Nors COVID-19 apribojo Madeiros vandens parko veiklą, salos levadų takai – vaikams yra ne mažiau patrauklūs nei kompiuteriniai žaidimai. Man visada džiaugiasi širdis, kai matau jaunuosius keliautojus ne tik vežimėliuose, bet ir kopiant į kalnus tėvų nešioklėse. Didžiausias Madeiros privalumas – daug saulėtų dienų, švelni oro temperatūra. 

Kada geriausia vykti į Madeirą, kad būtų malonus oras poilsiui su vaikais? 

Galima keliauti visus metus, tačiau jei vykstate trumpesniam laikui (pvz.: savaitei), rekomenduočiau vykti kovą, balandį, gegužę arba rugsėjį/spalį, kai nėra per daug karšta aktyviai ilsėtis ir pramogauti lauke.

Saugus ir sveikas autonominis regionas – tai svarbiausi dalykai renkantis atostogas šiandien.

Svarbi informacija keliautojams

Nuo sausio 29 d. visiems keleiviams, skrendantiems (su “Lufthansa” oro linijų bendrove) iš Madeiros į Lietuvą tranzitu per Frankfurtą reikalingas neigiamas Covid-19 testo rezultatas, atliktas ne anksčiau kaip 48 val. prieš išvykstant.

Testą galima pasidaryti privačiose polikninikose arba oro uostuose. Testo pažymą reikia parodyti oro uoste, prieš registruojantis į skrydį.

Estravel webinaras apie Madeirą – nemokama peržiūra

Mūsų webinaras apie Madeirą buvo vienas išsamiausių ir labiausiai keliautojus dominančių renginių pastaruoju metu – Estravel ekspertų klausėsi ~100 keliautojų, o klausimų sulaukėme kelių dešimčių. Kviečiame   šį webinarą peržiūrėti Jums patogiu metu. Galbūt Estravel kelionė į Madeirą bus Jūsų atostogų pasirinkimas?

Prieš užsakant kelionę – visuomet rekomenduojame pasitarti su Estravel kelionių ekspertais dėl konkretaus viešbučio, salos vietovės į kurią norėtumėte vykti. Labai svarbu, kad pasirinktas kelionės paslaugų komplektas atitiktų Jūsų ir Jūsų artimųjų poreikius bei lūkesčius. 

Palikti atsiliepimą

Prisijunkite, kad paliktumėte komentarą.

Geriausi kelionių į Madeirą pasiūlymai: