Blogas

Estravel kelionių ekspertų patarimai, naudinga informacija bei aktualios naujienos kiekvienam keliautojui.

Kur be apribojimų gali keliauti paskiepyti ir įgiję įmunitetą?

COVID-19 vakcinacijos programa visame pasaulyje įgauna pagreitį – vis daugiau piliečių skiepijama ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse, artėja tarptautinio skiepų paso įdiegimas. 

Skiepai ne tik apsaugo keliautojus nuo viruso, bet ir leidžia be apribojimų keliauti į daugelį pasaulio šalių. Pozityvi naujiena tai, kad jau nemažai šalių laukia keliautojų, kurie yra paskiepyti nuo COVID-19 arba jau yra įgiję imunitetą nes yra persirgę šiuo virusu.  Taigi, kur keliauti pasiskiepijus?

Kur galima keliauti jau paskiepytiems ar imunitetą įgavusiems piliečiams? Kokius dokumentus būtina su savimi turėti? Svarbiausią informaciją pateikiame žemiau esančioje atmintinėje. 

Svarbu! Estravel nėra atsakingi už Lietuvos ar kitų užsienio šalių priimtus bei keičiamus reikalavimus, valdant COVID-19 pandemiją. Dėl apsisprendimo vykti į kelionę ir dėl keliavimo reikalavimų išpildymo yra atsakingas pats keliautojas. 

SKIEPŲ TVARKA

Jeigu planuojate keliones, įsitikinkite, kad COVID-19 vakciną gavote pagal pilną skiepijimo schemą. Tai reiškia, kad turite gauti dvi vakcinos dozes, o norint keliauti turi būti praėjusi ne mažiau kaip savaitė po skiepo antra vakcinos doze. 

BŪTINA TURĖTI SKIEPUS PATVIRTINANTĮ DOKUMENTĄ

Planuojantiems keliones taip pat būtina turėti ir Jūsų skiepus patvirtinantį dokumentą. Lietuvoje skiepus patvirtinantį faktą pagrindžia esveikata.lt puslapyje esantis, atspausdintas “063 vakcinacijos įrašas”. Sistema suteikia galimybę gauti išrašą ir anglų kalba.

Skiepų dokumente privaloma pateikti šiuos duomenis: 

  • nurodyti asmens duomenys;
  • skiepų atlikimo data;
  • vakcinos pavadinimas;
  • skiepus atlikusios įstaigos kontaktinė informacija;
  • Jūsų kontaktinė informacija. 

ĮGIJUSIEMS IMUNITETĄ DĖL PERSIRGIMO KORONAVIRUSU

Jeigu esate persirgę koronavirusu ir jau turite imunitetą – ruošiantis kelionei Jums bus reikalinga sveikatos priežiūros įstaigos pažyma. Grįžtantiems/ atvykstantiems į Lietuvą, pažyma turi įrodyti, kad asmuo persirgo koronavirusu ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų – tuomet nereikalaujamas nei testas, nei saviizoliacija.

Jeigu koronavirusas buvo diagnozuotas Lietuvoje ir duomenys apie asmens ligą yra pateikti esveikata.lt sistemoje – atskiros pažymos iš gydymo įstaigos grįžtant į Lietuvą pateikti nereikia. 

Keliaujant į užsienį šią pažymą būtina turėti išverstą į anglų kalbą (arba kitą, jei to reikalauja šalies, į kurią vykstate, taisyklės).

ŠALYS, KURIOS JAU LAUKIA PASKIEPYTŲ AR IMUNITETĄ TURINČIŲ KELIAUTOJŲ

Šis šalių sąrašas bus nuolat pildomas, priklausomai nuo šalių taisyklių paskiepytiems/turintiems imunitetą keliautojams.

Šalis Išimtys keleiviams, skiepytiems nuo COVID-19 Išimtys turintiems imunitetą – persirgusiems Papildoma naudinga informacija
Bahamos Nereikia testo ir saviizoliacijos Išimčių nėra Po antro skiepo turi būti praėję ne mažiau kaip 14 dienų.
Danija
Nereikia testo ir saviizoliacijos Išimčių nėra Vakcinuoti keleiviai taip pat neturi pagrįsti svarbios atvykimo priežasties
Estija Nereikia testo ir saviizoliacijos Nereikia testo ir saviizoliacijos Skiepai turi būti gauti arba imunitetas įgytasper 6 mėn. iki atvykimo į šalį.
Gvatemala
Nereikia testo ir saviizoliacijos Išimčių nėra Po antro skiepo turi būti praėję ne mažiau kaip 14 dienų.
Juodkalnija Nereikia testo ir saviizoliacijos Nereikia testo ir saviizoliacijos Išimtis taikoma pateikusiems antikūnų testą (atliktą ne seniau nei prieš 30 dienų), arba antros skiepo nuo COVID-19 dozės gavimo patvirtinimą.
Kipras Nereikia testo ir saviizoliacijos Išimčių nėra Išimčių taikymas numatomas nuo gegužės 10 d.
Kroatija
Nereikia testo ir saviizoliacijos Nereikia testo ir saviizoliacijos Imunitetas persirgus turi būti įgytas 180 d. laikotarpyje iki kelionės
Lietuva Nereikia testo ir saviizoliacijos Nereikia testo ir saviizoliacijos Gavus skiepą/imunitetą nuo teigiamo testo rezultato turi būti praėję ne daugiau kaip 180 dienų. Būtina gydymo įstaigos pažyma.
Lenkija Nereikia testo ir saviizoliacijos Išimčių nėra
Maldyvai
Nereikia testo ir saviizoliacijos Išimčių nėra Po antro skiepo turi būti praėję ne mažiau kaip 14 dienų.
Madeira Nereikia testo Nereikia testo Gavus skiepą/imunitetą nuo teigiamo testo rezultato turi būti praėję ne daugiau kaip 90 dienų. Būtina gydymo įstaigos pažyma anglų kalba.
Moldova Nereikia pildyti epidemiologinės kortelės ir izoliuotis Išimčių nėra
Sakartvelas (Gruzija) Nereikia testo ir saviizoliacijos Išimčių nėra
Rumunija Nereikia testo ir saviizoliacijos Nereikia testo ir saviizoliacijos Po antros skiepo dozės turi būti praėję ne mažiau kaip 10 dienų. Imunitetas persirgus turi būti gautas 90 dienų laikotarpyje.
Slovėnija Nereikia testo ir saviizoliacijos Nereikia testo ir saviizoliacijos Gavus skiepą/imunitetą nuo teigiamo testo rezultato turi būti praėję ne daugiau kaip 90 dienų. Būtina gydymo įstaigos pažyma anglų kalba.
Seišeliai Nereikia saviizoliacijos Išimtys netaikomos Būtina atlikti testą 72 val. iki atvykimo į Seišelius ir reikia gauti patvirtinimą iš Health Travel Authorization platformos.
Tailandas Trumpesnė saviizoliacijos trukmė Išimtys netaikomos Platesnės išimtys paskiepytiems keliautojams numatomos nuo birželio mėn.

NAUDINGOS NUORODOS PLANUOJANTIEMS KELIONES

Palikti atsiliepimą

Prisijunkite, kad paliktumėte komentarą.

Daugiau vertingų Estravel kelionių ekspertų patarimų: