Blogas

Estravel kelionių ekspertų patarimai, naudinga informacija bei aktualios naujienos kiekvienam keliautojui.

Mitai ir tiesa apie kruizus

MITAS NR.1: kruizais daugiausia keliauja senjorai.

Visos planetos keliautojų gyvenimo ritmas per pastaruosius dešimtmečius smarkiai keitėsi. Keitėsi žmonių mentalitetas, uždarbis, požiūris. Jei anksčiau senjorai laiką leisdavo namie, o kelionės sąvoka dažniau asocijuodavosi su išvykomis pas giminaičius, tai dabar, esant modernioms priemonėms, skirtingiems keliavimo būdams, stipriai į priekį pažengus medicinai – keliauti tapo daug lengviau, o dalis žmonių tikrai gali tai sau leisti. Štai kodėl pirmiausia reikia pastebėti, kad augo ne kruiziniais laivais keliaujančių senjorų skaičius, o keliaujančių senjorų skaičius apskritai.

Žmonės tampa drąsesni, o kruizas yra labai patogus būdas mėgstantiems įvairiapusiškas keliones (ar nusiteikusiems tiesiog gerai pailsėti). Šie laivai – lyg moderniausi miestai ant vandens, galintys patenkinti pačių išradingiausių poreikius. Kiekvieną dieną pažintis su skirtingais pasaulio kampeliais, vakarienė puikiuose laivo restoranuose, SPA malonumai, sportinės veiklos galimybės, miuziklai, koncertai, bėgimo takai, laipiojimas dirbtinių uolų sienomis, bangų simuliatoriai, barai, klubai ir daugybė kitų laisvalaikio leidimo būdų sako, kad jaunesni žmonės tikrai ras ką veikti.

Todėl sakome ne – kruizais keliauja didelė dalis jaunų žmonių, kurie vertina komfortą ir naktį mieliau leidžia patogiose lovose ar geriausiuose pasaulio restoranuose, klubuose, o ne prie vairo ar oro uoste laukdami skrydžio.

MITAS NR.2: kruizai nėra skirti šeimoms.

Kruizinių laivų kompanijos, kaip Royal Caribbean ar Carnival, gali pasiūlyti gausybę paslaugų vaikams: žaidimų aikštelės, baseinai, žaidimų kambariai, užsiėmimai su animatoriais ir t.t. Yra kruizų kompanijų, pvz.: Disney Cruise Line, kurios orientuotos tik į šeimas su vaikais. Juose didžioji dalis dienos programos skirta mažiesiems keliautojams, laivo personalas atrodo kaip iš tikrų pasakų, gyvi pasirodymai, koncertai vaikams – pilna visos dienos programa, kiekvieną kartą atrodanti vis kitaip. Tėvai patys renkasi, ar leisti laiką kartu su atžalomis, ar palikus vaikus profesionalioje priežiūroje pusdienį skirti sau.

MITAS NR. 3: leisti laiką laive – nuobodu.

Turime įtarimą, kad šis mitas skleidžiamas tų, kurie greičiausiai nėra net kojos įkėlę į kruizinį laivą! Pirmas iššūkis Jums – susiorientuoti miesto dydžio, koncentruotoje atostogų oazėje ant vandens. Patariame daug laiko dairymuisi neskirti, o pirmiausia suskubti pasidomėti siūlomomis kelionėmis ar pramogomis lankomose vietose (tiesa, tai galima padaryti dar prieš perkant kruizą).

Visos kompanijos pateikia galimų ekskursijų aprašus ir kainas. Ekskursijas galima užsisakyti iš anksto arba pačio kruizo metu, tačiau norinčių tikrai būna daug, todėl svarbu suspėti, kol yra laisvų vietų. Tiems, kurie nenori lipti iš laivo dienos metu – jogos, aerobikos treniruotės, mini golfas, krepšinis ir kt. sportinės veiklos, SPA ir grožio procedūros, baseinai, kazino, miuziklai, koncertai, makiažo, maisto ruošimo pamokos. Ir tai tik dalis visų siūlomų užsiėmimų kruizo metu. Daugelis pramogų laive, išskyrus ekskursijas, treniruotes su instruktoriais, SPA ir grožio procedūras, yra nemokamos.

Toliau, sutriuškinę gajausius mitus, pereiname prie klausimų, kurie aktualūs artėjančiam rudens-žiemos sezonui.

Kada geriausia keliauti kruiziniu laivu – vasarą ar žiemą?

Į šį klausimą nėra neteisingo atsakymo. Kruizų geografija tokia plati, kad skirtinguose pasaulio kampuose bet kuriuo metu galite rasti tiek vasarą, tiek žiemą. Viskas priklauso nuo to, kiek galite išleisti atostogoms. Pati kruizo kaina kartais gali ir mažai skirtis, tačiau reikia įvertinti nuvykimo iki vietos kaštus. Populiariausios kryptys rudenį yra

Mitai ir tiesa apie kruizus

Australija, o žiemą Karibų jūros regionas, Bahamai, Pietų Amerika, tačiau siūlome neužmiršti ir Pietryčių Azijos, Artimųjų Rytų. Nemažai keliautojų renkasi ir Viduržemio jūros kruizus, kurie šiuo laikotarpiu pigesni, o pažintis su lankomomis vietomis patogesnė, nes nevargina karščiai.

Jau kelinti metai iš eilės taip pat pastebime, kad dalis keliautojų renkasi kelionę kruiziniu laivu per didžiąsias žiemos šventes. Kruizų kompanijos dažnai siūlo patrauklias kainas naujametiniams kruizams, tik svarbu, kuo anksčiau įsigyti kelionę. Pastarųjų metų populiariausi kruizai per Naujuosius Metus buvo po JAE ir Omaną bei į Bahamus iš Niujorko. Atsiliepimai iš keliavusių – patys geriausi. Kam nepatiktų sutikti Naujuosius aplankant bent keletą skirtingų šalių ar siaučiant vakarėlyje su pasaulinio garso žvaigždėmis ant vandens?

Kodėl verta keliauti kruiziniu laivu?

Pirmiausia todėl, kad sutaupote laiko – naktį galite ilsėtis, linksmintis baruose ar klubuose, visiškai nesirūpindami persikėlimu nuo taško A į tašką B. Kruizas – du viename – transporto priemonė ir viešbutis ant vandens. Jums nereikia persėsti, persikelti, iš naujo kelionės metu pakuoti daiktų. Vienintelį kartą įsikrausčius į kajutę daugiau nereikės niekuo rūpintis visos kelionės metu.

Jeigu apsisprendėte rinktis kruizinę kelionę

Jei jau apsisprendėte rinktis kruizinę kelionę, pirmiausia reiktų nutarti ko tikitės iš kruizo? Taip pat didelį dėmesį reikia skirti ir pasirenkamai kompanijai bei laivui. Skirtingos kompanijos, skirtingos laivų koncepcijos, skirtingus poreikius turintiems keliautojams. Štai Celebrity Cruises, Cunard Line laivai skirti keliautojams norintiems ramesnių ir prabangesnių atostogų. Royal Caribbean, Carnival kruizai, MSC kruizai puikiai tiks šeimoms dėl daugiau siūlomų pramogų vaikams. Taip pat yra kompanijų, kurios taiko didžiules nuolaidas vaikams, dėl ko šeimos gali ženkliai sutaupyti.

Prisiminkite, kad visada galite rinktis iš dviejų, nes kita, dažnai pamirštama, kruizų rūšis – upių kruizai. Jų išskirtinumas yra tai, kad plaukdami didžiausiomis pasaulio upėmis jie dažniausiai stoja didmiesčiuose, kurių uostai yra pačiame centre. Tai reiškia, kad išlipę iš laivo denio Jūs iš karto atsiduriate senamiestyje, pačioje miesto širdyje, todėl nereikia gaišti laiko kelionei iš/ į uostą.

Kruizai gali būti skirtingos trukmės (nuo 2 dienų iki metų) bei labai skirtingos geografijos (nuo keleto skirtingų uostų vienoje jūroje iki keleto kontinentų), auga „solo“ (pavieniui) keliaujančių keliautojų skaičius, tad neverta baimintis, kad kelionėje nuobodžiausite ar neturėsite su kuo vakarieniauti. Jei ketinate keliauti kruiziniu laivu pirmą kartą – rekomenduojame išbandyti Viduržemio jūrą, nes įspūdingi miestai žvelgiant iš jūros atrodo daug įdomiau.

Palikti atsiliepimą

Prisijunkite, kad paliktumėte komentarą.