Blogas

Estravel kelionių ekspertų patarimai, naudinga informacija bei aktualios naujienos kiekvienam keliautojui.

Naujiena. Tiesioginiai skrydžiai iš Palangos į Bergeną!

Nuo šio rudens startuoja naujas oro tiltas, sujungsiantis Palangos oro uostą ir Norvegijos miestą Bergeną. Į antrąjį pagal dydį Norvegijos miestą iš Palangos skraidins aviakompanija „Norwegian Air Shuttle”. Skrydžiai bus vykdomi nuo spalio mėnesio du kartus per savaitę – trečiadieniais ir šeštadieniais.

„Labai džiaugiamės, kad tokia kryptis pirmą kartą atidaroma Palangos oro uoste. Iki šiol per pajūrio oro uostą mūsų šalies gyventojai galėjo pasiekti Norvegijos sostinę – Oslą, tačiau, augant paklausai, pavyko surasti galimybes išplėsti ir maršrutų geografiją šioje Skandinavijos šalyje”, – teigia Lietuvos oro uostų Aviacinių paslaugų skyriaus vadovas Aurimas Stikliūnas.

Anot eksperto, susidomėjimas šios krypties galimybėmis jaučiamas ne tik iš Lietuvos gyventojų, tačiau ir Norvegijoje, kur mūsų šalis vis dažniau minima, kaip puiki vieta atostogoms, turizmui ar aktyviam laisvalaikiui.

Lietuvos pajūryje veikiančių asociacijų atstovai teigia, kad mūsų šalyje veikia apie 300 Norvegijos kapitalo įmonių, dalis iš jų įsikūrusios arba operuoja būtent Klaipėdos regione.

„Klaipėdos ekonominės plėtros 2030 strategijoje numatyta ir ją įgyvendinantys partneriai ypač orientuojasi į Norvegiją. Su šia šalimi nuosekliai siekiama stiprinti bendradarbiavimo ryšius jūrinėje industrijoje, pritraukiant Norvegijos kapitalo investicinius projektus gamybos ir ypač paslaugų centrų srityje. Susisiekimo oro transportu Klaipėda-Norvegija skatinimas yra vienas iš esminių Klaipėdos ekonominės plėtros krypčių”, – sako „Klaipėda ID” Verslo projektų vadovas Kazys Pupinis.

Ką pamatyti Bergene?

Bergenas – antrasis pagal dydį miestas Norvegijoje, įsikūręs šalies pietvakariuose. Šis miestas yra viena iš labiausiai turistų lankomų Norvegijos vietų.

Mieste keliautojai dažniausiai aplanko istorinę Bryggen krantinę (UNESCO paveldo sąrašo dalis) – šiandien tai yra pagrindinė miesto centro ašis, o anksčiau buvo Hanzos pirklių prekybinis taškas.

Miesto svečiams įdomu apsilankyti ir žymiame žuvų turguje, kuriame galima rasti ne tik šviežiausių produktų, bet ir įvairių suvenyrų bei amatininkų dirbinių.

Bergene veikia ir didžiausias Norvegijoje akvariumas. Lankytojai jame gali ne tik susipažinti su vandens pasaulio eksponatais, pažinti jūros gyvenimą, bet ir iš arti pamatyti įvairias gyvates, krokodilus, vėžlius ir kitus egzotinius gyvūnus.

Didelio susidomėjimo sulaukia po atviru dangumi įsikūręs Senasis Bergeno muziejus, kuriame eksponuojama tradicinių medinių namų architektūra. Kultūros objektų ieškotojai susidomės meno muziejumi, turinčiu didžiausią meno kolekciją visoje Skandinavijoje.

Oficialūs bilietų pardavimai iš Palangos į Bergeną jau prasidėjo, keleiviai vietas šiam skrydžiui gali rezervuoti oro bendrovės puslapyje.

Šiuo metu iš Palangos oro uosto galima skristi iš viso 8 kryptimis – į Varšuvą, Rygą, Oslą, Minską, Maskvą, Londoną, Kopenhagą ir Dortmundą. Iš visų trijų Lietuvos oro uostų šiuo metu keleiviai gali vykti 94 kryptimis, iš jų – daugiau nei 20 krypčių yra tiesioginiai skrydžiai į kitų šalių sostines.

Tiesioginiai skrydžiai bus vykdomi kiekvieną trečiadienį ir šeštadienį. Skrydžių laikas – išskrisite X, grįšite Y. Daugiau informacijos žiūrėkite skrydžių tvarkaraštyje:


*Tiesioginių skrydžių į Bergeno (BGO) iš Palangos oro uosto (PLQ) skrydžiams nuo spalio 30 d. kainos prasideda nuo 110€ (į abi puses), tačiau konkrečių kainų Jus dominančiomis kelionės datomis teiraukitės Estravel kelionių konsultanto. Į nurodytą skrydžio bilieto kainą įskaičiuotas rankinis 10 kg/asm. svorio bagažas ir du vienetai registruoto bagažo po 23 kg/asm.

Kelionių patarimai besiruošiantiems vykti tiesioginiais skrydžiais į Bergeną su “Norwegian Air Shuttle” avialinijomis:

1. Asmens dokumentai. Keliaudami į Norvegiją su savimi turėkite asmens tapatybės kortelę arba Lietuvos Respublikos piliečio pasą. Plačiau apie būtinus kelionei dokumentus skaitykite oficialiame URM puslapyje čia.

2. Registruoto bagažo įsigijimas. Registruotą bagažą galite įsigyti dviem būdais:
1) Kreipdamiesi į jus aptarnavusį Estravel konsultantą, kuris užsakys Jums registruotą bagažą.*
2) “Norwegian Air Shuttle” aviakompanijos oficialioje svetainėje čia.
3) oro uoste registracijos į skrydį metu (oro uoste perkant registruotą bagažą, jis gali kainuoti brangiau).

3. Registracija į skrydį. Registraciją į skrydį (angl. check in) galite atlikti 3 būdais:
1) “Norwegian Air Shuttle” čia. Registruotis skrydžiui nemokamai galite likus 36 valandoms iki skrydžio).
2) Oro uoste prie registracijos į skrydį langelio (nemokamai, tačiau jei registraciją į skrydį vykdysite oro uoste, atvykite  į oro uostą bent 2 valandos iki skrydžio).
3) Jeigu aviabilietus perkate Estravel kelionių centre, Jus užregistruoti į skrydį galės Estravel kelionių konsultantas.*

4. Atvykimas į oro uostą. Skrendant į Bergeną, į Palangos oro uostą rekomenduojame atvykti bent  2 valandos iki skrydžio (jei iš anksto esate užsiregistravę į skrydį, galite atvykti į oro uostą 1 val. anksčiau). Skrendant iš Bergeno į Palangą, į Bergeno  oro uostą atvykite bent 2 valandomis anksčiau.

Norite tiesioginiu skrydžiu vykti į Bergeno oro uostą iš Palangos? Bilietų pardavimai jau prasidėjo! Susisiekite su Estravel kelionių konsultantu ir įsigykite bilietus vieni pirmųjų!