Blogas

Estravel kelionių ekspertų patarimai, naudinga informacija bei aktualios naujienos kiekvienam keliautojui.

Vilnius švenčia 700-ąjį gimtadienį | Renginiai Vilniuje

Nuotrauka: GoVilnius Facebook

Ar žinote, kad Vilniaus miestui 2023 m. sausio 25 d. suėjo 700 metų? Savo jubiliejų Vilnius šventė prieš tai, švenčia ir dabar, ir švęs visus 2023-iuosius metus. Kokie šventiniai renginiai ir naujienos džiugina ir džiugins miesto svečius ir gyventojus? Estravel komanda atrinko labai įdomių renginių rekomendacijas, kuriuose verta sudalyvauti.  

Aplankyti šventišką Vilnių kviečia ne tik Estravel komanda, bet ir pasaulio žiniasklaida. Džiaugiamės, kad Vilnius buvo paminėtas garsiame JAV portale “CNN” kaip kryptis, kurią verta įsitraukti į lankomų krypčių sąrašą 2023 m. Plačiau – skaitykite čia.

Rekomenduojami šventiniai renginiai:

FESTIVALIAI – KONCERTAI

2023 m. rugsėjo 15-17 d. –  penkioliktąjį kartą vyks tradicinė Tautų mugė Vilniuje, kurios metu vilniečius ir miesto svečius pasitiks Lietuvoje gyvenantys įvairiausių tautų piliečiai ir tautinių bendrijų nariai. Jie pristatys ir supažindins su savo krašto tradicijomis, kulinarinėmis subtilybėmis ir amatais. Renginiai vyks Gedimino prospekte ir Kudirkos aikštėje. Mugės svečių lauks parodos, koncertai ir edukaciniai užsiėmimai. Muzikinius pasirodymus mugės scenoje pristatys svečiai iš Ukrainos ir Lenkijos.

2023 m. rugsėjo 23-24 d. ir 27 d. – vyks Pasaulinė Turizmo diena, kurios metu 700 metų švenčiantis vilnius kvies visus kartu žaisti, žygiuoti, atrasti, juoktis ir stebėtis. Renginio metu numatomi orientaciniai žaidimai, nemokamos ekskursijos ir muziejų lankymas, aktyvios veiklos ir daugiau.

Iki 2023 m. spalio 29 d.  – tarptautinis šiuolaikinės tekstilės festivalis „IMAGINE!“. Kviečiame atvykti į Istorijų namus (T. Kosciuškos g. 3, Vilnius), kur išvysite istoriją pasakojančius lietuvių menininkių šiuolaikinės tekstilės darbus ir kitus kūrinius iš Zimbabvės, Benino, Angolos, Portugalijos, Maroko, Prancūzijos, Nyderlandų, Estijos, Brazilijos, Pietų Korėjos, Peru, Indonezijos.

AKTYVŪS – SPORTO RENGINIAI

2023 m. rugsėjo 16 -22 d. – visoje Lietuvoje minima tarptautinė Europos judumo savaitė. Sostinėje vilniečiai ir miesto svečiai bus kviečiami į pažintines keliones dviračiais, troleibusu, o Tarptautinės dienos be automobilio metu – judėti viešuoju transportu nemokamai.

2023 m. spalio 1 d.ĖJIMAS Vilniuje. Mėgstantys žygius, bus kviečiami pasivaikščioti po mylimą Vilnių. Žygeiviai galės pasirinkti 5, 10 ar 25 km ėjimo iššūkį. ĖJIMO startas ir finišas – Nepriklausomybės aikštė. Renginio metu galėsite stabtelti poilsio stotelėse, kur Jūsų lauks įdomios ir įtraukiančios pramogos.

PARODOS

Iki 2023 m. spalio 15 d.Vilniui skirta paroda VU bibliotekos P. Smuglevičiaus salėje, kur bus galima išvysti VU bibliotekos fonduose saugomus dokumentus kaip rankraščiai, fotografijos ir kt.

Iki 2024 m. sausio 28 d. – paroda “Vilniaus pokeris”, kuri vyksta MO muziejuje. Vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami švęsti Vilniaus istoriją bei kritiškai pažvelgti į modernaus miesto patirtį bei ateitį.

SPEKTAKLIAI

2023 m. rugsėjo 19 d. – vienos dalies spektaklis pagal vieno inovatyviausių ir svarbiausių šiuolaikinės dramos kūrėjų Europoje Iwan Wyrypajew pjesę „Saulėtoji Linija“. Renginys mokamas, vyks Menų spaustuvėje, Šiltadaržio g. 6, Vilniuje.

2023 m. rugsėjo 24 d. – šokio ir muzikos spektaklis „Šokio simfonija iš Šiaurės Jeruzalės“.  Tai ansamblio „Lietuva“ ir „Prabudimo orkestras“ premjera. Šis spektaklis buvo sukurtas specialiai Vilniaus geto likvidavimo 80-mečiui paminėti.

NEMOKAMOS EKSKURSIJOS IR RENGINIAI MOKSLEIVIAMS

Iki 2023 m.  gruodžio 10 d.:

  •  “Laiko mašina per 700 metų”*, skirta 1-4 kl. moksleiviams. Vos per 1 val. mažieji ekskursijos dalyviai keliaus laiku per amžius nuo Vilniaus miesto įkūrimo XIV a. iki XXI a. Renginio metu vaikai išgirs įdomių pasakojimų, laavins vaizduotę ir užsiims kūrybiška veikla.
  • “700 metų sav(it)ų istorijų”*, skirta 5-8 kl. moksleiviams. Eskursijos metu dalyviai susipažins su praeities ir dabarties Vilniumi, prie miesto augimo prisidėjusiomis garsiomis ir istorinėmis asmenybėmis.
  • “Išnarplioti Vilnių kūrybingai”*, skirta 9-12 kt. moksleiviams. Orientacinio žaidimo metu moksleiviai keliaus po Vilniaus senamiestį, spręs įvairias užduotis ir susipažins su miesto istorija.

*Dalyvių skaičius ribotas, reikalinga išankstinė registracija.  

Kur dar galima rasti informacijos apie renginius Vilniuje 700 metų jubiliejaus proga? 

Nuotrauka: GoVilnius Facebook

Specialiai Vilniaus jubiliejui yra sukurtas portalas www.700vilnius.lt. Jame rasite daugiau naujienų apie renginius ir detalesnius jų aprašymus, sužinosite įdomių dalykų apie patį Vilnių ir kt. Taip pat prie Vilniaus 700-ojo jubiliejaus kviečiami prisidėti visi gyventojai ir miesto svečiai – šiame portale galite siūlyti savo idėjas kaip dar originaliai atšvęsti miesto gimtadienį.

Vilnius – nuostabus miestas, į kurį verta atvykti ne tik dėl renginių, bet ir dėl puikių restoranų, gyvybingų barų, nuostabios senamiesčio architektūros, jaukių viešbučių, inovatyvių sprendimų. Estravel norintiems švęsti Vilniaus gimtadienį ir susipažinti su miestu iš arčiau, padės suplanuoti dienos, dviejų ar ilgesnes keliones po sostinę tiek individualiems keliautojams, tiek keliautojams su grupe.  Kreipkitės – pasikalbėsime, rekomenduosime, įgyvendinsime! 

 m.

Parašykite komentarą

Daugiau naudingų Estravel kelionių patarimų ir naujienų: