Blogas

Estravel kelionių ekspertų patarimai, naudinga informacija bei aktualios naujienos kiekvienam keliautojui.

Patarimai planuojantiems kelionę į Japoniją

Tekančios saulės šalis – Japonija – turtinga savo kultūra, žavi savo asketiškumu ir su juo tobulai derančiomis inovacijomis. Modernūs dangoraižiai įsilieja į senovinių šventyklų peizažus, trapūs sakurų sodai dera su didingų kalnų ir bambukų giraičių panoramomis, iki šių dienų visą pasaulį žavinčios geišos ir samurajai įkvepia unikalią anime kultūrą. Japonija – nors tolima ir paslaptinga, su Estravel – ji ranka pasiekiama. Svajojantiems ir planuojantiems keliauti į Japoniją, paruošėme atmintinę, kurioje rasite atsakymus į šiuos klausimus:

 • Kokie dokumentai reikalingi?
 • Kokie praktiniai patarimai keliaujant į Japoniją?
 • Ką būtina žinoti keliaujant po Japoniją traukiniais
 • Kokias lankytinas vietas būtina išvysti kelionėje?
 • Kaip patogiausia keliauti po Japoniją?

Kokie dokumentai būtini planuojant kelionę Japoniją?

 • Lietuvos piliečiams trumpalaikiam buvimui ar tranzitui – vizos nereikia.
 • Lietuvos Respublikos pasas, kuris galiotų ne trumpiau nei 6 mėn. nuo paskutinės kelionės dienos.
 • Užpildyta keliautojo atvykimo forma dar prieš kelionę. Plačiaužiūrėti čia.
 • Keliaujant į Japoniją privalomų skiepų nėra, tačiau yra keletas rekomenduojamų. Visą rekomenduojamų skiepų sąrašą rasite paspaudę čia.
 • Keliaujant į Japoniją rekomenduojame įsigyti aviabilietų draudimą.
 • Keliaujant į Japoniją rekomenduojame įsigyti kelionių ir sveikatos draudimą.

Kokie praktiniai patarimai keliaujant į Japoniją?

 • Įsigykite Japan Rail traukinių pasą – greitieji traukiniai čia gali pasiekti daugiau kaip 300 km/val. greitį ir yra vieni populiariausių, patogiausių ir ekonomiškiausių keliavimo būdų Japonijoje. Estravel yra vienintelis JR traukinių atstovas Lietuvoje – tik pas mus galite įsigyti traukinių bilietus po Japoniją
 • Turėkite grynųjų pinigų vietine valiuta – daugėlyje Japonijos restoranų, kavinių, barų ar lankytinuose objektuose atsiskaityti už paslaugas galima tik grynaisiais pinigais. Išsikeisti pinigų rekomenduojame oro uoste esančiose keityklose.
 • Verta išmokti keletą frazių japoniškai – visoje šalyje nedaugelis vietinių moka anglų kalbą. Taip pat verta atsisiųsti vertėjo programėlę į savo išmanųjį telefoną.
 • Įsigykite vietinę SIM ir interneto kortelę – pasirinkę norimą mobiliojo ryšio planą, galėsite naudotis internetu, atsisiųstomis programėlėmis.
 • Rūkyti galima tik tam skirtose vietose – didmiesčiuose rūkymas gatvėse yra draudžiamas, apie tai įspėja ženklai. Kai kurie restoranai leidžia rūkyti ir yra atskyrę rūkančiųjų ir nerūkančiųjų erdves. 
 • Vietos, kuriose reikia nusiauti batus – daugelyje turistinių objektų, šventyklose, kai kuriuose restoranuose ar svečiuojantis pas japonus namuose reikia nusiauti batus ir palikti juos prieangyje.
 • Etiketas su vizitinėmis kortelėmis – jeigu keliaujate verslo reikalais, turėkite su savimi vizitinių kortelių. Paduokite jas abiem rankom, laikydami už kortelės kraštų taip, kad jūsų vardas ir pavardė būtų įskaitomi kolegai. 
 • Pagarbus kreipimasis į pašnekovą – kreipdamiesi į vietinį Japonijos gyventoją, prie jo vardo pridėkite žodį “san”, pavyzdžiui: Hana san, Emiko san ir pan. Taip parodysite pagarbą savo pašnekovui.
 • Etiketas valgant su lazdelėmis – valgydami su tradiciniais japoniškais stalo įrankiais –  lazdelėmis –  nerodykite jomis į kitą asmenį. Taip pat nepalikite įsmeigtų lazdelių ryžių dubenėlyje. Namuose prie altorėlių tokiu būdu japonai maitina anapilin iškeliavusias sielas.
 • Išbandykite automatizuotus tualetus – Japonijoje galite išbandyti tualetus, kurie išsivalo patys, yra šildomi, reguliuoja vandens srovę ar skleidžia muziką. Atkreipiame dėmesį, kad ne daug kur rasite muilo ar popierinius rankšluosčius, tad verta su savimi turėti dezinfekcinio skysčio ir servetėlių. 
 • Negudraukite laukiant eilėse – japonai griežtai laikosi taisyklių kasdieniame gyvenime. Eiti į kitą eilę ar brautis į priekį yra nemandagu. 
 • Vaikščiojant negurkšnokite ir nevalgykite – tai Japonijoje nepriimtina. Geriau sustokite ir pasimėgaukite maistu sėdėdami. 
 • Nepilkite sojos padažo ant ryžių – ryžiai Japonijoje patiekiami kaip garnyras, pilant soją ant jų galite įžeisti ar net supykdyti virtuvės šefą. 
 • Valgant maistą drąsiai šliurpkite ir raugėkite –  nors lietuviams toks elgesys neprideramas, japonams tai didžiulis komplimentas. Tai reiškia, jos svečias mėgaujasi maistu ir nori pagirti virtuvės šefą. 

TOP 20 lankytinų vietų Japonijoje

 1. Tokijas – Japonijos sostinė, kurioje dera modernūs dangoraižiai ir istorinės šventyklos.
 2. Kiotas – miestas, kuris žinomas dėl  tradicinių medinių namų, geišų kultūros ir gražių šventyklų, tokių kaip Kinkaku-ji (Auksinis paviljonas) ir Fushimi Inari šventykla.
 3. Osaka – miestas, kuris garsėja savo gatvės maistu, energingu naktiniu gyvenimu ir tokiomis lankytinomis vietomis kaip Osakos pilis ir “Universal Studios Japan”.
 4. Hirošima – tragišką istoriją turintis miestas, kuriame yra Taikos memorialinis parkas ir muziejus, primenantis Antrojo pasaulinio karo metu įvykdytą atominį bombardavimą.
 5. Nara – apsilankykite Naros parke, kad pamatytumėte draugiškus elnius ir istorines šventyklas, pavyzdžiui, Todai-dži, kurioje stovi didžiulė bronzinė Budos statula.
 6. Kanadzava – žinoma dėl gerai išlikusių Edo epochos rajonų ir gražaus Kenrokueno sodo.
 7. Nikko – čia yra Toshogu šventykla, įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, ir nuostabaus grožio Nikko nacionalinis parkas.
 8. Hokaido – Japonijos šiauriausia sala, kuri garsėja žiemos sportu, natūraliomis karštosiomis versmėmis ir vaizdingais kraštovaizdžiais.
 9. Hakonė – populiari karštųjų versmių vieta, iš kurios atsiveria nuostabūs vaizdai į Fudži kalną ir Aši ežerą.
 10. Koya-san – šventas kalnas su daugybe budistų šventyklų.
 11. Kumano Kodo – senovinių piligrimų takų tinklas Kii pusiasalyje, garsėjantis vešliais miškais ir gražiomis šventyklomis.
 12. Mijadžimos sala – joje yra garsieji plūduriuojantys torii vartai Itsukushima šventykloje.
 13. Kobė – miestas, kuriame verta paragauti garsiosios Kobė jautienos. 
 14. Takayama – žavus miestas Japonijoje, kuris garsėja gerai išsilaikiusiu senamiesčiu ir festivaliais.
 15. Jakušima – UNESCO pasaulio paveldo vietovė, žinoma dėl senovinių kedrų miškų ir pėsčiųjų takų.
 16. Okinava – atogrąžų rojus su nuostabiais paplūdimiais ir unikalia Okinavos kultūra.
 17. Matsumoto pilis – viena gražiausių Japonijos istorinių pilių.
 18. Himedži pilis – dėl savo nuostabaus balto fasado dažnai vadinama Baltojo garnio pilimi.
 19. Kamakura – žinoma dėl milžiniškos bronzinės Budos statulos ir gražių paplūdimių.
 20. Shirakawa-go ir Gokayama – šie istoriniai kaimai garsėja tradicinėmis sodybomis, dengtomis šiaudiniais stogais, ir yra įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Patogiausi būdai keliauti po Japoniją

 • Mėgstantiems savarankiškas keliones – Estravel komanda pasirūpins lėktuvų bilietų užsakymu, parinks patogiausias skrydžių jungtis iš Jūsų pasirinkto miesto. Taip pat Estravel yra vienintėlis JR traukinių atstovas Lietuvoje, kur galite įsigyti Japan Rail traukinių pasą. Su šiuo pasu greitai ir patogiai pasieksite Japonijos lankytinas vietas. 
 • Norintiems keliauti su gidu – Estravel galite įsigyti pažintines keliones į Japoniją, kurių metu lydimi kelionės anglakalbių gidų pažinsite šalies kultūrą, beprotiškai įdomią istoriją, margą ir inovatyvią šiandieną.
 • Norintiems pamatyti kaip įmanoma daugiau – idealus pasirinkimas kruizinės kelionės po Japoniją. Estravel komanda parenka įdomius maršrutus ir kruizinius laivus, kurie dovanoja tūkstančius įspūdžių.

Estravel komanda visuomet pasirūpina ne tik pilnu pažintinės ar kruizinės kelionės maršrutu į Japoniją, bet ir patogių maršrutų ir gerų kainų lėktuvų bilietais. Norite užsisakyti kelionę, pasikonsultuoti dėl kelionės ir ją suplanuoti? Kreipkitės į Estravel kelionių konsultantus 85 212 58 05 arba el. p. keliones@estravel.lt

Jums taip pat gali būti įdomu: