Blogas

Estravel kelionių ekspertų patarimai, naudinga informacija bei aktualios naujienos kiekvienam keliautojui.

Vilniaus oro uostas plečiasi: naujas T4 keleivių išvykimo terminalas

Sausį džiaugėmės pradėtomis naujojo ketvirtojo (T4), išvykimo terminalo statybomis Vilniaus oro uoste. O dabar galime pasidžiaugti įsibėgėjusiomis T4 statybomis ir nauju etapu – pradėtas montuoti terminalo fasadas. Smagu ir tai, kad šio terminalo statybos jau lenkia numatytą planą – darbai vyksta greičiau, nei buvo numatyta.  Daugiau apie naują T4 keleivių išvykimo terminalą skaitykite čia

Pranešime spaudai Lietuvos oro uostų Plėtros departamento vadovas Arnas Dūmanas sako: „Šiemet pradėti statybų darbai įgavę didelį pagreitį, jau galima matyti, kaip sparčiai ryškėja terminalo vaizdas. Fasadui kėlėme aukštus reikalavimus, nes turime aiškų tikslą – tapti aplinkai neutraliu oro uostu. Tam buvo itin svarbu numatyti optimalias konstrukcijas ir parinkti prie jų derančias medžiagas. Dabar montuojamas fasadas užtikrins optimalų saulės šviesos pralaidumą, kuris patalpas leis maksimaliai apšviesti natūralia šviesa, taip pat pastatą sušildyti natūralia energija. Svarbi ir tinkama sienų izoliacija bei varža, kad pastatas greitai neatvėstų arba pernelyg neprikaistų. Tokie racionalūs sprendimai ir unikali pastato inžinerija leis mums sumažinti eksploatacines išlaidas, taip pat – bendrą poveikį aplinkai“.

Naujas keleivių išvykimo terminalas – strategiškai svarbus avacinis objektas visai Lietuvai – jis leis aptarnauti didesnį keleivių skaičių, diegti naujas inovacijas dar geresnėms keliautojų patirtims, padės užtikrinti didesnį efektyvumą kitose oro uosto operacijose. Naujasis išvykimo terminalas bus 14,4 tūkst. ploto – šis terminalas, jį pastačius, išaugins Vilniaus oro uosto išvykimo terminalų plotą net trečdaliu!

Vienas svarbiausių dalykų, kuo didžiuosis T4 išvykimo terminalas – ne tik didesniu pajėgumu aptarnauti keleivius, bet ir

Lietuvos oro uostų pranešime spaudai, susisiekimo minisras Marius Skuodis komentavo: Aviacijai perėjus iš atsigavimo į augimo fazę, investicijos į naująjį Vilniaus oro uosto terminalą tiesiog būtinos. Naujasis terminalas pagrindiniame Lietuvos oro uoste leis aptarnauti dvigubai didesnį keleivių skaičių ir – net neabejoju – pakels oro uosto paslaugų kokybės standartą į kitą lygį. Jį pastačius kartu atsivers galimybės rekonstruoti ir senąjį pastatų kompleksą“.

Pagal planą, naujuoju keleivių išvykimo terminalu keliautojai galės naudotis 2025 metų pradžioje. Džiugu ir tai, kad kartu su nauju terminalu, bus atnaujinta transporto priemonių prieigų infrastruktūra (keičiama kelio danga, naujos stoginės ir kt.). 

Buvęs Lietuvos oro uostų laikinasis vadovas Aurimas Stikliūnas ankstesniame pranešime spaudai taip pat minėjo, kad naujasis terminalas atveria didesnes galimybės plėsti skrydžių geografiją. Esame svarbaus pokyčio visai Lietuvos aviacijai centre. Galimybės aptarnauti daugiau orlaivių, daugiau keleivių – tiesiogiai siejasi su mūsų ateities perspektyvomis būtų lyderiais regione, o tai reiškia pereiti į kitą kokybinį lygmenį ir konkuruoti dėl platesnės skrydžių geografijos visoje šalyje. Visas šis projektas susideda iš daugelio pokyčių – tai ne tik statybų projektas, bet ir inovacijų oro uostuose diegimo platforma, kurioje pagaliau galėsime pritaikyti moderniausias technologijas oro uostų efektyvumui didinti ir keleivių patogumui. Tai be jokios abejonės pats svarbiausias visų Lietuvos oro uostų projektas artimiausiems keliems metams, kuriam dedikuojame daug savo vidinių resursų.

“Tikiu, kad naujasis Vilniaus oro uosto terminalas pritrauks dar didesnius keliautojų srautus, padidins skrydžių ir siūlomų atostogų krypčių iš Lietuvos sąraša. Plėtimasis atneš ir kitų pozityvių dalykų. Naujose erdvėse veiks savitarnos registracijos į skrydį punktai, o tai ne tik sutaupys keliautojų laiko, bet ir užtikrins greitesnę patikrą, mažesnes eiles registruojantis į skrydį.” – džiaugiasi Estravel E-verslo skyriaus vadovė Diana Žymančienė.

Naujajame keleivių išvykimo terminale bus: 

  • keleivių registracijos zona;
  • savitarnos zona, kurioje bus galima priduoti bagažą savarankiškai;
  • saugumo patikros zonos;
  • išvykimo/atvykimo vartai Šengeno šalių keleiviams;
  • komercinės prekybos zonos ir oro bendrovių biurai;
  • kitos viešosios erdvės.

Naudingos nuorodos

Parašykite komentarą

Jums taip pat gali būti įdomu ir daugiau Estravel kelionių naujienų: