Blogas

Estravel kelionių ekspertų patarimai, naudinga informacija bei aktualios naujienos kiekvienam keliautojui.

Kelionės keltais: Viking Line keltų naujienos 2024 m .

Keliaujantys į Skandinavijos šalis poilsio ar darbo tikslais gali rinktis keliavimą ne tik lėktuvu, traukiniu ar automobiliu, bet ir keliones keltais Baltijos jūra. Metams einant į pabaigą, kviečiame apžvegti kas naujo kelionių keltais pasaulyje laukia 2024 m. Pristatome Viking Line keltų kompanijos naujienas.

1 NAUJIENA | Maršrutu Helsinkis – Stokholmas kursuos net 2 Viking Line laivai

Nuo 2024 m. kovo 8 d. maršrutą Helsinkis – Stokholmas papildys dar vienas laivas – Viking Cinderella (iki 2560 keliautojų). Iki šiol plaukdavo tik vienas laivas – Gabriella (iki 2400 keliautojų). Tai itin džiugi žinia, nes padvigubėjęs plaukimų skaičius, leis didesniam keliautojų skaičiui pasiekti Helsinkį arba Stokholmą. 

Įdomybės apie Viking Cinderella laivą-keltą

 • 1989 m. Perno laivų statykloje Turku mieste pastatytas Viking Cinderella kadaise buvo didžiausias pasaulyje automobilinis keltas.
 • Dešimtajame dešimtmetyje jis tapo Baltijos jūros pramogų centru, kuriame viešėjo geriausi atlikėjai.
 • Laive vyko daugybė Suomijos sporto apdovanojimų ceremonijų, į jį atvykdavo tokios garsenybės kaip Mika Häkkinenas, 1998 m. tapęs Formulės-1 pasaulio lenktynininkų čempionu.
 • 2003 m. laivas buvo pavadintas Viking Cinderella ir plaukiojo su Švedijos vėliava, taip išsiskirdamas iš kitų Viking Line laivyno laivų.

2 NAUJIENA | Naujas laivas nuo 2024 m. kovo mėn. plaukimams iš/į Stokholmą

Džiugi žinia – nuo 2024 m. kovo mėn. Viking Line kompanijos laivų gretas papildys naujas laivas – Birka Gotland. Šiame laive keliautojams netrūks pramogų – įvairūs restoranai, parduotuvės, SPA salonai ir pramoginė programa, kurią kurs garsūs Švedijos artistai. Šiuo laivu bus plaukiama maršrutais:

 • Stokholmas – Marienhamnas – Stokholmas. 
 • Stokholmas – Marienhamnas – Visbis – Marienhamnas – Stokholmas (kovo – rugpjūčio mėn.).
 • Stokholmas – Marienhamnas –  Härnösand – Stokholmas (gegužę, birželį ir rugsėjį).
 • Stokholmas – Marienhamnas – Ryga – Stokholmas (rugsėjį ir gruodį).
 • Stokholmas – Marienhamnas – Bornholmas – Visbis – Stokholmas (gegužę ir rugpjūtį).
 • Stokholmas – Marienhamnas – Istadas – Visbis – Stokholmas (gegužę ir rugpjūtį).

3 NAUJIENA | Papildomi plaukimai maršrutaus Helsinkis – Talinas/Talinas – Stokholmas

Nuo 2024 m. birželio 18 d. Iki rugpjūčio 11 d. prisidės papildomi plaukimai maršrutais Helsinkis – Talinas ir Talinas – Stokholmas. Keliones keltais šiais maršrutais vyks su Gabriella ir Viking Cinderella laivais.  Tai puiki proga planuoti trumpas savaitgalio keliones jūromis vasarą, kol Baltijos šalyse ir Skandinavijoje šilčiausi orai.

4 NAUJIENA | Naujas mini kruizas

Nuo 2024 m. gegužės keliautojai bus kviečiami leistis į mini kruizą maršrutu Helsinkis – Gotlando sala – Helsinkis. Gotlando saloje laivas sustos Visbio mieste. Plaukimai vyks su Viking Gabriella laivu. Numatomos plaukimų datos –  2024 m. gegužės 17 ir 31 d., birželio 14 ir 16 d. bei rugpjūčio 29 d.

Ką rekomenduojame pamatyti mini kruizo metu?

 • Helsinkyjelankantis šiame Estijos mieste, rekomenduojame pamatyti Helsinkio katedrą, Gamtos istorijos muziejų ar Šiuolaikinio meno centrą, užkilti į Linnanmäki apžvalgos bokštą. 
 • Gotlando saloje (Visbis) – kelionės metu sustosite Gotlando uoste Visbyje, kuris keliautojus traukia Viduramžių dvasia. Čia akį traukia gynybiniai bokštai, bažnyčių griuvėsiai, senamiestis, akmeniniai pastatai. Taip pat verta aplankyti botanikos sodus, apsilankyti istorijos muziejuje, kurio eksponatai mena vikingų ir dar senesnius laikus. 

Primename, kad Estravel kelionių centre galite užsakyti keltų bilietus su Viking Line ir visomis kitomis keltų kompanijomis, kurių laivai plaukia maršrutais po Baltijos jūra.  Keltų bilietus galite užsakyti, kreipiantis tel. Nr.: 85 212 58 09, el. P. keliones@estravel.lt arba užsakant internetu. Atkreipiame dėmesį, kad ne visais maršrutais galėsite įsigyti keltų bilietus internetu. Tokiu atveju dėl keltų bilietų užsakymo siųskite užklausą

Jums taip pat gali būti įdomu: