Blogas

Estravel kelionių ekspertų patarimai, naudinga informacija bei aktualios naujienos kiekvienam keliautojui.

Turizmo diena 2023 m.: nemokami renginiai Vilniuje

Estravel komanda kasmet pasaulinę Turizmo dieną švenčia keliaudami, o  šiemet keliauti po Vilnių ir švęsti Turizmo dieną kviečiame ir Jus! Rugsėjo 23-24 dienomis, Turizmo dienos proga, Vilniuje vyks nemokami renginiai, bus galimybė nemokamai sudalyvauti ekskursijose, aplankyti įvairius muziejus ir daugiau. Kviečiame aplankyti Vilnių ir leistis į turistinius žygius kartu su antrąja puse, šeima, draugais ar raskite naujų bendražygių pakeliui. Lietuvos sostinė Vilnius turizmo dienos proga miesto gyventojams ir jo svečiams papasakos daugybę istorijų, parodys savo fotogeniškiausias, įdomiausias ir paslaptingiausias vietas! Nepraleiskite progos aplankyti Vilnių ir turėti iš tiesų įdomų ir įspūdžių kupiną savaitgalį Vilniuje!

Orientacininis žaidimas – „Atrask Vilniaus herojus“

Turizmo dienos savaitgalį atvykę į Vilnių, ne tik susipažinsite su išskirtinėmis miesto erdvėmis, bet ir su asmenybėmis, kurios kasdien jas įprasmina ir puoselėja. Kviečiame sudalyvauti orientaciniame žaidime Atrask Vilniaus herojus, kurio metu turėsite ieškoti po Vilnių išslapstytų užuominų, spręsite mįsles ir kartu daugiau sužinoti apie sostinės herojus, be kurių Vilnius nebūtų Vilniumi.  Dalyvavimas žaidime nemokamas. Atvykus į Turizmo informacijos centrą (Pilies g. 2.) gausite žaidimo skrajutę su visomis instrukcijomis ir užšifruotomis vietomis. Skrajutę galima pasiimti rugsėjo 23 d. nuo 10 val., žaidimas vyks nuo 13 iki 17 val. Sėkmingai pabaigus žaidimą, nugalėtojai bus apdovanoti – prizus bus galima atsiimti Turizmo informacijos centre iki 18 val. Prizų skaičius ribotas – simboliškai 700!

Trail Masters Vilniuje: pėsčiomis per 700 metų

Vilniečiai ir miesto svečiai bus kviečiami į naktinį žygį po Vilnių, kurio metu bus vaikščiojama “700” formos trasa Vilniaus centre. Svarbus atributas – pasiimkite ką nors šviečiančio tamsoje (lemputėmis, girliandomis ar turėti žibintuvėlį ar pan.). Juk Vilniaus gimtadienis ir tortui būtinos žvakutės! Žygio pradžia – prie Baltojo tilto, 20 val. Maršruto trasą (12 km.) ves per legendines, o kai kuriems ir pirmą kartą regimas vietas. Renginio organizatoriai dalyvius vaišins gimtadienio užkandžiais, gėrimais ir pramogomis.  Dalyvavimas nemokamas, tačiau būtina užsiregistruoti ČIA. Pirmieji 2000 pasiekusių finišą dalyvių, gaus atminimo medalį.

Pasakos vaikams ir tėveliams

Rugsėjo 24 d., sekmadienis, 11 val. Rotušės aikštėje kviečiame atvykti su visa šeima ir pasiklausyti 7 pasakų apie Vilnių, kurias seks gidė, lektorė Vida Norkūnienė. Renginys nemokamas ir truks apie 1 val. Laukiami visi – vaikai ir tėveliai, dėdės, tetulytės ir seneliai.

Nemokamas muziejų lankymas Vilniuje

Paskutinis mėnesio sekmadienis, rugsėjo 24 d. – ypatinga galimybė aplankyti daugelį Vilniaus muziejų nemokamai. Pateikiame keletą rekomendacijų, kur sužinosite ir pamatysite klasikinį bei šiuolaikinį meną, skirtingas madas ir dizainą, istorijos įdomybes ir daugiau.   Visi muziejai, kuriuos galėsite aplankyti nemokamai – sužinokite čia.

  • Gedimino pilies bokštas – galėsite išvysti Vilniaus miesto panoramą bei pamatyti bokšte įkurdintą ekspoziciją, supažindinančią lankytojus su Vilniaus, kaip politinio Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės centro, istorija.
  • Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai – čia išvysite Lietuvos valstybės ir jos valdovų istorijos bei kultūros paveldą, archeologijos rinkinius, Europos dailės kūrinius ir daugiau.

  • Nacionalinė dailės galerija – net 11 nuolatinės ekspozicijos salių, kuriose išvysite daugiau kaip 46 tūkst. XX-XXI a. Lietuvos dailės eksponatų.
  • K. Varneliomuziejus  – dailininko, kolekcininko ir žinomo optinio meno atstovo Kazio Varnelio namai – muziejus, kuriame išvysite daugiau nei 40 ekspozicinių salių.

Nemokamos ekskursijos Vilniuje

Pasijuskite tikrais turistais, dalyvaudami nemokamose ekskursijoje Vilniuje! 

  • 2023 m. rugsėjo 24 d. – susipažinkite su „Nepapasakotomis Vilnius NATO Summit istorijos“. Ekskursija vyks sekmadienį 12, 13, 14, 15, ir 16 val. Ekskursijos metu kartu  su gidais keliausite per miesto centre esančias ir istoriškai svarbias Vilnius NATO viršūnių susitikimo vietas. Išgirsite įdomių faktų, iššūkių, su kuriais susidūrė lietuviai, ruošdamiesi šiam didžiam susitikimui Lietuvoje, apie nustebinusius delegacijų įgeidžius ir daugiau.  Atkreipiame dėmesį, kad dalyvių skaičius labai ribotas – ekskursijoje gali dalyvauti tik tie, kurie užsiregistravo.

Pramogų, nemokamų ekskursijų Vilniuje Turizmo dienos proga bus tikrai daug, tad kvieskite į Vilnių draugus, kituose miestuose gyvenančius tėvelius, brolius, seseris, tetas ir kartu pažinkite mūsų nuostabų Vilnių. Prireikus puikių viešbučių rekomendacijų nakvynėms ir jų užsakymo Vilniuje – žinote kur kreiptis – į Estravel

Daugiau apie Turizmo dieną sostinėje ir nemokamas ekskursijas Vilniuje skaitykite “Go Vilnius.

Parašykite komentarą

Daugiau Estravel komandos patarimų ir kelionių naujienų: