Blogas

Estravel kelionių ekspertų patarimai, naudinga informacija bei aktualios naujienos kiekvienam keliautojui.

Estravel talentai keliauja — Vykos įspūdžiai iš Andalūzijos

Praėjusį mėnesį dalinomės kolegės Monikos patirtimis Brazilijoje, o dabar keliamės kiek arčiau — į Ispanijos pietus, vieną gražiausių šalies regionų, Andalūziją, po kurį spalį keliavo Estravel ekspertė Vyka. Ji keliavo po žavingą Kosta del Solio pakrantę (išvertus iš ispanų k. — „saulėtasis krantas“), kurioje įsikūrę populiariausi Andalūzijos kurortai ir miestai.

Vyka gali patvirtinti, kad kurortai čia puikūs, o saulės spindulių ir šilumos — tikrai netrūksta. Patys ispanai sako, kad per metus čia nebūna žemesnės nei 18 ºC temperatūros. Vasarą termometro stulpelis rodo iki 40 ºC, todėl toks laikas idealus mėgstantiems paplūdimio poilsį, maudynes jūroje ir saulės voniose. Norintiems daugiau laiko skirti regiono pažinimui, Vyka rekomenduoja keliauti į Andalūziją kiek atslūgus karščio bangai — pvz.: spalio – lapkričio mėnesiais. Tokiu metu keliautojų mažiau, tad keliauti po populiarias tarp turistų vietas — daug patogiau.

Kuo ypatinga Andalūzija?

Andalūzija — tikras kelionių gurmanų rojus: stulbinantys kraštovaizdžiai, maurų palikimas, platūs ilgi paplūdimiai, didingos pilys, visame pasaulyje garsėjanti ispanų virtuvė ir įtraukiantys flamenko ritmai. Vienas iš populiariausių Andalūzijos miestų — Malaga. Tai nuostabaus grožio uostamiestis su žavingu senamiesčiu, katedra ir populiaria tarp keliautojų Gibralfaro pilimi, nuo kurios atsiveria įspūdinga miesto panorama.

Andalūzijoje keliautojų dėmesio verta ne tik Malaga, bet ir netoliese, šalia Viduržemio jūros įsikūrę kurortai — Benalmadena, Toremolinos, Marbela. Benalmadena dar vadinama baltuoju Andalūzijos kaimeliu dėl joje esančių autentiškų baltų namukų. Kurortas keliautojus pakeri panorama nuo Kalamoro kalno, Puerto Marina prieplauka ir promenada, nuo kurios galima pasižvalgyti į prabangias jachtas, skaniai pavalgyti bei apsipirkti. Toremolinos — judrus kurortas, pritraukiantis įvairaus amžiaus keliautojus iš visos Europos. Kurorte gausu žaliuojančių gėlynų, kurie sukuria ypatingai jaukią atmosferą. Čia patiks naktinio gyvenimo mėgėjams. Vertinantiems prabangų poilsį Vyka rekomenduoja Marbelos kurortą, garsėjantį Auksine Mylia — 2 km besidriekiančiu smėlio paplūdimiu.

Andalūzija — tai ne tik žavūs kurortai, bet ir miestai su garsiais istoriniais paminklais, architektūros lobiais bei ypatingais gamtos kampeliais. Kiek laiko reikia skirti, norint pažinti garsiausius regiono mietus? Vykos kelionės patirtis rodo, kad kiekvienam miestui pakaks skirti po dieną. Andalūzijos miestų TOP 5: Granada, Sevilija, Ronda, Kordoba ir Gibraltaras. 

Granada — vienas iš lankomiausių miestų Andalūzijoje. Tai fantastiško grožio kraštas, apdainuotas ir operos solisto Pavarotti, dainoje „Granada”. Šiame mieste pagrindinė įžymybė yra įstabieji Alhambros rūmai, buvusi maurų tvirtovė. Tiesa, norinčių patekti į tvirtovę keliautojų daug, todėl lankytojo bilietus vertėtų įsigyti 2-3 mėn. prieš kelionę.

Sevilija — žavingoji Andalūzijos regiono sostinė, kerinti nuostabiais apelsinmedžių aromatais ir įspūdinga architektūra. Verta aplankyti gotikinę miesto katedrą, prašmatnius Alkazaro rūmus su karališkais sodais ir miesto aikštę Plaza de España, kurios pagrindinis išskirtinumas — dailūs mozaikomis puošti suoleliai, skirti kiekvienai Ispanijos provincijai.

Ronda —  magiška atmosfera alsuojantis kalnų miestas, garsėjantis akmeniniu tiltu Puente Nueno, nuo kurio atsiveria vaizdas į 120 m gylio tarpeklį. Akmeninės siauros gatvelės, garsioji bulių koridos arena Plaza de Toros — tai, dėl ko verta nuvykti į Rondą. Vyka rekomenduoja užsukti į vyninę La Sangre de Ronda su jaukiu vidiniu kiemeliu, įsikūrusią viename seniausių miesto pastatų.

Kordoba — unikalus istorinis miestas, kurio pagrindinis išskirtinumas yra didingoji katedra-mečetė, užburianti freskų ir mozaikų grožiu. Nuostabūs vaizdai atsiveria vaikštant romėnišku 16 arkų viaduku virš Gvadalkivyro upės. Viešint Kordoboje Vyka rekomenduoja pasivaikščioti vienoje unikaliausių miesto vietų — senajame žydų kvartale, kuriame smagu paklaidžioti siaurų gatvelių labirintais ir pasigrožėti iš vazonų svyrančiomis spalvingomis gėlėmis.

Gibraltaras — vos 6,5 kv. m² gamtos lopinėlis, priklausantis Didžiajai Britanijai, tačiau patogiai pasiekiamas iš Malagos. Vyka viešintiems Gibraltare rekomenduoja keltuvu užkilti į 400 m. aukščio uolą, nuo kurios atsiveria ypatingo grožio miesto panorama. Taip pat verta apsilankyti įspūdinguose San Miguel stalaktitų urvuose, kurie senovėje būdavo vadinami „vartais į pragarą“ ar vaikštant mieste stebėti žaismingas beuodeges beždžionėles. Turintiems daugiau laiko taip pat verta iš Gibraltaro persikelti į Maroką ir pavaikštinėti po Tanžero uostamiestį.

Ką būtina paragauti, viešint Ispanijoje?

Kelionė į Ispaniją — puiki proga paragauti visame pasaulyje garsių ispaniškų patiekalų. Vykos TOP rekomendacijos: paelja — ispaniškas ryžių patiekalas su jūros gėrybėmis ar mėsa; tapas — įvairūs lengvi užkandžiai. Vyka rekomenduoja išragauti tradicinių ispaniškų dešrų, kurios yra svarbi Ispanijos kulinarinio paveldo dalis. Gaspačio šalta pomidorų sriuba čia taip pat labai populiari.

Sangrija  — šviežių vaisių ir vyno gėrimas irgi vertas dėmesio ir jo paragauti galite kone kiekviename Ispanijos restorane ar kavinėje. Kadangi šalis yra prie Viduržemio jūros, čia džiugina gausus šviežių jūros gėrybių bei žuvies patiekalų pasirinkimas. Smaližiams Vyka rekomenduoja paragauti ispaniškų spurgų — čiūrų su karštu šokoladu.

Kokiam keliautojui Vyka rekomenduoja ilsėtis Andalūzijoje? 

Kelionė į Ispaniją, Andalūziją puikiai tinka įvairaus amžiaus ir poreikių keliautojams: mėgstantiems keliauti savarankiškai ir kuo daugiau pamatyti – patiks kelionė automobiliu po įdomiausius Andalūzijos miestus; šeimų ar porų poilsiui — atostogos kokybiškuose viešbučiuose fantastiško grožio vietovėse, jaunimui patiks naktinis gyvenimas gyvybinguose kurortuose. Karščiams šiek tiek atslūgus regione ilsisi ir vyresnio amžiaus keliautojai. Smagiausia, kad Andalūzijoje viešasis transportas gerai išvystytas ir pakankamai nebrangus, tad visiems keliautojams daugelį vietų galima patogiai pasiekti autobusais ir traukiniais.

Svajonių krypties visai nebūtina dairytis už Atlanto — mėgstantiems šilumą, paplūdimius, turtingą architektūrinį paveldą ir istoriją — kelionė į Ispaniją, Andalūzijos regioną tikrai sužavės! Pažintį su Ispanija drąsiai pradėkite nuo Andalūzijos: keliaukite po žavingus regiono miestus ir puikius kurortus. Jei sunku išsirinkti — Jums visuomet padės Estravel kelionių ekspertai!

Jums gali patikti: