Blogas

Estravel kelionių ekspertų patarimai, naudinga informacija bei aktualios naujienos kiekvienam keliautojui.

Kaip planuojant kelionę sumažinti finansinę riziką?

Mieli keliautojai, planuojant keliones iš anksto, visuomet rekomenduojame pagalvoti apie galimas rizikas ir jų sumažinimo galimybes. Jeigu norite keliauti į šalį/zoną/regioną, į kurią vykti gali būti pavojinga dėl plintančio koronaviruso, rekomenduojame kelionės paslaugas užsakyti ne betkur, o Estravel kelionių agentūroje. Kodėl? 

 • Estravel kelionių konsultantai pasirūpins ne tik aviabilietais, bet ir aviabilietų draudimu, kuris Jums leis laisvai keisti kelionės planus, su minimaliais atšaukimo mokesčiais. Šis draudimas Jums kainuos 10% nuo skrydžio bilieto kainos. Draudimo kompanija taiko išskaitą 20 %, todėl Jūs atšaukus skrydžius atgausite net 80 % nuo sumokėtos bendros aviabilieto kainos. Tai reiška, kad pvz.: jeigu Jūsų aviabilieto kaina yra 300 €, draudimo įmoka bus 30 €, atsisakius skrydžio bilieto, Jūs atgausite 240 €.
 • Užsakius šį aviabilietų draudimą, galite atsisakyti skrydžių nenurodant jokios priežasties. Norėdami susigrąžinti 80 % sumokėtos aviabilietų sumos, apie skrydžio bilietų atsisakymą turite pranešti raštu ne vėliau, kaip 72 val. iki pirminio skrydžio pradžios. Taip pat primename, kad Jūs galite apsidrausti visus įsigytus skrydžių bilietus, net jei jie įvardinami kaip negrąžinami. Aviabilietų draudimas turi būti užsakomas tą pačią dieną, kaip ir aviabilietai. Šį draudimą užsakydami aviabilietus galite užsakyti Estravel kelionių agentūroje.
 • Estravel kelionių agentūroje tikrai pasirūpinsime kokybišku, mūsų rekomenduojamu viešbučiu, kuris keliautojams siūlo lanksčias atšaukimo sąlygas. Taip Jūs nepatirsite jokių finansinių nuostolių, net jei kelionę atšauksite ir 24 val. prieš jos pradžią.
 • Mūsų kelionių konsultantai užsakys pervežimus ir ekskursijas iš tiekėjų, siūlančių lanksčiausias atšaukimo sąlygas, kad nepatirtumėte jokių nuostolių, užsakant šias paslaugas.
 • Kelionių paketus visuomet rekomenduojame pirkti Estravel kelionių agentūroje, nes mūsų kelionių konsultantai palaiko glaudžius ryšius ir su kitais kelionių organizatoriais, ir su viešbučiais, ir su draudimo kompanijomis. Būkite tikri, kad iš mūsų gausite tik patikimą ir kompetentingą informaciją. 
 • Mūsų partneriai „Gjensidige“ atlygins nuostolius klientams, turintiems neįvykusios, nutrūkusios kelionės draudimą į vietoves, kur dėl užfiksuotų koronaviruso atvejų ar karantino, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija vykti nerekomenduoja. Atkreiptinas dėmesys, jog draudimo sutartis turi būti sudaryta iki paskelbiant tokią rekomendaciją.

  „Visiems, kurie yra apsidraudę neįvykusios, nutrūkusios kelionės draudimu ir atsisako planų keliauti į vietoves, kuriose yra paskelbtas karantinas ir Lietuvos užsienio reikalų ministerija rekomenduoja nevykti, atlyginsime iki 90 proc. kelionės kainos, kaip numatyta neįvykusios kelionės draudimo taisyklėse. Žala bus atlyginama tiems, kurie neįvykusios kelionės draudimo sutartis yra sudarę iki paskelbiant rekomendaciją nevykti į konkrečią šalį. Šia draudimo apsauga galės pasinaudoti ir kelionių agentūrose, ir individualiai keliones pirkę žmonės“, – kalbėjo draudimo bendrovės „Gjensidige“ Draudimo produktų, rizikos vertinimo ir kainodaros vadovas Baltijos šalims Andrius Dambrauskas. Rekomendacijas apie šalis sekite http://keliauk.urm.lt/lt/location

Taip pat primename, kad jeigu dėl koronaviruso pavojaus norėtumėte atšaukti kelionę, rekomenduojame laikytis Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos nurodytų sąlygų kelionės atšaukimui. VVTAT pateikia tokias kelionės atšaukimo sąlygas

 1. Turistas gali bet kuriuo metu iki organizuotos turistinės kelionės pradžios nutraukti kelionės sutartį sumokėjęs tinkamą ir pagrįstą sutarties nutraukimo mokestį;
 2. Turistas turi teisę nemokėti sutarties nutraukimo mokesčio, jeigu kelionės tikslo vietoje ar visiškai greta atsiranda nenugalimos jėgos aplinkybių, dėl kurių gali tapti neįmanoma vykdyti kelionę ar nuvežti turistus į kelionės tikslo vietą. Tokiu atveju turistas turi teisę reikalauti, kad jam būtų grąžinti už kelionę sumokėti pinigai, tačiau jam nesuteikiama teisė papildomai gauti žalos atlyginimą.
 3. Vertinant nenugalimos jėgos aplinkybes yra vadovaujamasi URM informacija, į kurias šalis ar vietoves nerekomenduojama vykti. Jei vietovė, kuri įtraukta į turisto maršrutą patenka į nerekomenduojamų vykti vietovių sąrašą, turistai gali prašyti kelionių organizatorių nutraukti sutartį ir grąžinti už kelionę sumokėtus pinigus, netaikant sutarties nutraukimo mokesčio.
 4. VVTAT visais atvejais turistams rekomenduoja kreiptis į kelionių organizatorius dėl galimybės pakeisti kelionės kryptį ar susitarti dėl kitokių sąlygų.