Blogas

Estravel kelionių ekspertų patarimai, naudinga informacija bei aktualios naujienos kiekvienam keliautojui.

Kelionės į Egiptą: kurį Egipto kurortą pasirinkti poilsiui?

Egiptas – populiarumu niekuo nesusileidžia lietuvių pamėgtai Turkijai. Ir ne veltui: maloniai kaitri saulė, šilta jūra, nuostabus povandeninis Raudonosios jūros pasaulis su margaspalviais koraliniais rifais bei puikiausi 5* viešbučiai su didelėmis teritorijomis, didele pramogų ir paslaugų gausa visai šeimai, įvairiausiems poreikiams. O kur dar išskirtinės galimybės susipažinti su senovės Egipto civilizacijos lobynais: Giza, Luksoru ir ne tik. Pagrindiniai Egipto kurortai, į kuriuos keliauja saulėtų atostogų pasiilgę keliautojai yra 3 – Hurgada, Šarm el Šeichas ir Marsa Alamas. Kurį kurortą geriausia pasirinkti Jums? 

Šarm el Šeichas 

Kurortas, kuriame įsikūrę prestižiškiausi viešbučiai. Dažniausiai čia keliauja tie, kurie ieško ir prabangos, ir unikalių nardymo patirčių gražiausiuose koraliniuose rifuose. Taip pat Šarm el Šeiche yra nemažas Adults Only (tik suaugusiems) skirtų viešbučių pasirinkimas, tad kurortas mėgstamas ne tik šeimų, bet ir porų, draugų kompanijų. Iš Šarm el Šeicho šviežiausius įspūdžius parsivežė Estravel kelionių ekspertė Irena.

“Šarm el Šeichas – pats moderniausias, naujausias ir nuolat besivystantis Egipto kurortas. Labai šiuolaikiškas kurortas, kuris pritraukia daug investicijų, turi nuostabią gamtą, gerą infrastruktūrą ir gausybę pramogų mėgstantiems ne tik lėtą paplūdmio, bet ir aktyvų poilsį. Labiausiai keliautojus į Šarm el Šeichą traukia nuostabūs koraliniai rifai – šiame kurorte jie yra prie pat viešbučių, tad labai palanku norintiems išbandyti nardymo malonumus. Ypatingai patogu keliaujantiems su vaikais, nes norint susipažinti su povandeniniu pasauliu nereikia niekur toli važiuoti – užtenka tik nueiti į paplūdimį.” 

Šarm el Šeichas taip pat yra unikalus ir savo klimatu – čia nėra sezoniškumo, šiluma laikosi visus metus, todėl viešbučiai keliautojų laukia 12 mėnesių per metus. Vasaros sezonu karštis siekia apie 40 laipsnių šilumos, tačiau čia karštis sausas ir ne toks kaitrus kaip kitose Afrikos žemyno vietose, tad vasaros metu “pakelti” egiptietišką šilumą nebus sudėtinga.

Šarm el Šeiche taip pat gausu pramogų ir ekskursijų, į kurias galima leistis norint praturtinti savo atostogas. TOP Irenos rekomendacijos planuojantiems kelionę į Šarm el Šeichą.

  • Nardymas – būtina pramoga, kurią verta išbandyti kiekvienam atostogaujančiam Šarm el Šeiche. 
  • Moto safaris – nuostabi pramoga tiek vaikams, tiek suaugusiems, susipažįstama su beduinų tradicijomis, ragaujama vietinė arbata, vietoje kepama duona.
  • Žygis į Mozės (Sinajaus) kalną – reikalauja ištvermės ir jėgų, bet vaizai nuo kalno – atperka viską. 
  • Kelionė į Kairą ir Gizos piramides – patogus nuvykimas, arčiau, nei iš kitų Egipto kurortų.
  • Ekskursijos už Egipto sienų: organizuojamos ekskursijos į Jordaniją kur galite pamatyti įspūdingą Petros miestą bei Izraelį, kur galite visą dieną pasimėgauti Negyvosios jūros malonumais. 

Marsa Alamas 

Marsa Alamas – paslaptingas ir gana laukinis kraštas. Čia jus pasitiks nepaprasta Raudonosios jūros gyvūnija ir augmenija – tad rinktis šį kurortą savo atostogoms rekomenduojame poilsiautojams, kurie nori išbandyti nardymo malonumus. Priešingai nei Šarm el Šeiche – Marsa Alame yra mažiau galimybių aktyviam poilsiui ir ekskursijoms, todėl Marsa Alamą dažnai renkasi ramesnio poilsio gerbėjai, kurie dievina kokybišką gerą poilsį per daug nenutolstant nuo viešbučio.  

Marsa Alamas, palyginus su kitais Egipto kurortais, gana ramus, tačiau nuotykių, pramogų ir kitokios veiklos Jums tikrai netrūks: gausu prabangių viešbučių, įvairiausių stovyklaviečių, nardymo centrų. Norintiems pasimėgauti nardymu yra nardymams skirtas beveik 100 kilometrų ilgio jūrinis ruožas, kuris puikuojasi gražiausiais Raudonosios jūros rifais, uolomis ir spalvingais koralais. Giluminio nardymo mėgėjai išbandyti jėgas galės jūros žolių įlankose, kuriose slepiasi jūriniai žinduoliai, o prie Elphinston rifo – grožėtis plaukiojančiais baltaisiais rykliais.

Marsa Alamas taip pat yra puiki vieta pradėti pažintines keliones po Egiptą – vienas tokių pavyzdžių – nuostabus kruizas paslaptinga Nilo upe, kur derinama Egipto istorijos pažintis su poilsiu būtent Marsa Alamo kurorte. Kruizo Nilu ypatumas – ne tik daugybė unikalių senovės Egipto istorinių vietų, bet ir vyšnaitė ant torto – “viskas įskaičiuota” poilsis Marsa Alamo kurorte prie jūros (Marsa Alamas garsėja puikiais koraliniais rifais), 5* viešbutyje. Tad vienos kelionės metu bus suderinti ir vaikų, ir saugusių norai, tiek lėtų, tiek aktyvių atostogų poreikiai. Kruizas bus nuostabi idėja keliaujant ir su mažais, ir su vyresniais vaikais. Vien pats keliavimo būdas laivu paliks didelį įspūdį vaikams.

Hurgada 

Idealus kurortas lėtam paplūdimio poilsiui prie Raudonosios jūros bei pramogoms viešbučiuose – tai pats seniausias ir tikrai populiarus tarp keliautojų kurortas – patrauklios kainos, daugybę pramogų turintys viešbučiai, galimybės paįvairinti poilsį ekskursijomis, geri smėlio paplūdimiai, aktyvios vandens pramogos (kaitavimas ir pan.). Čia gyvena daug vietinių, todėl geriausiai galima pajausti tikrą egiptiečių gyvenimo ritmą. Viešbučių pasirinkimas Hurgadoje labai platus ir įvairiam biudžetui – tiek nuo ekonominės klasės viešbutukų tiek iki prabangiausių poilsio variantų. Nemažai viešbučių Hurgadoje turi didelius vandens parkus, nusileidimo kalnelius, todėl Hurgada dažnai yra mėgstamas pasirinkimas tarp šeimų su vaikais. 

Apie atostogas Hurgadoje taip pat pasakoja Estravel kelionių ekspertė Karolina: “Hurgada labai patiks tiems, kurie dievina šiltą klimatą, maudynes ir aktyvias vandens pramogas. Kiekvienas keliautojas čia ras iš ko pasirinkti tiek kalbant apie viešbučius, tiek apie pramogas. Atostogaujant Hurgadoje būtinai užsisakykite ekskursiją į netoliese Hurgados esančią Rojaus salą – Paradise Island. Pauksite iki salos jachta, o kol plauksite – galima mėgautis iš vandens išnyrančių žaismingų delfinų. Pačioje Rojaus saloje – tobulas laikas pasimėgauti balto smėlio paplūdimiais, itin skaidria žydra jūra ir saulės voniomis.” 

Hurgadoje taip pat populiarios ekskursijos keturračiais, o dėl palankaus vėjo Hurgados pakrantės iti mėgstamos burlenčių sporto gerbėjų ir kaituotojų. Tad jei mėgstate ekstremalias vandens pramogas – Hurgadoje tikrai galėsite jas išbandyti.

Tad trumpai sureziumuokime – kurį Egipto kurortą Jūs pasirinksite savo 2024-25 m. atostogoms? 

  • Šarm el Šeichas – nauja, modernu, šiuolaikiška, prabangu ir nuostabu aktyvaus poilsio, ekskursijų gerbėjams. 
  • Marsa Alamas – ramiam ir lėtam paplūdimio bei viešbutiniam poilsiui, nerūpestingoms atpalaiduojančioms atostogoms. 
  • Hurgada – smėlio paplūdimio poilsis, puikūs viešbučiai šeimoms su vaikais, aktyvios vandens sporto pramogos. 

Egiptas – nepakeičiama kryptis saulėtoms ir karštoms visos šeimos atostogoms tiek vasarą, tiek rudenį, tiek žiemą bei pavasarį. O dar maloniau keliauti, kai tiek į Šarm el Šeichą, tiek į Marsa Alamą, tiek į Hurgadą turime patogius tiesoginius užsakomuosius skrydžius. Kviečiame greitai ir patogiai kelionę užsisakyti Estravel kelionių centre ir pradėti krauti atostogų lagaminą! Norite pasitarti ar individualaus kelionės pasiūlymo? Pasitarkime: +370 5 212 58 05 arba keliones@estravel.lt ir suplanuokime Jūsų įsimintinas atostogas Egipte kartu!

Parašykite komentarą

Jums taip pat gali būti įdomu: