Viešbučių klasifikacija arba ženklinimas žvaigždutėmis
Viešbučių klasifikavimo sistema priklausomai nuo regiono ar šalies skiriasi. Skirtingi pavadinimai bei ženklinimas naudojami viešbučių, teikiančių vienodo/panašaus lygio paslaugas, atskirimui. Viešbučiai vertinami atsižvelgiant į tokius kriterijus kaip: kambarių skaičius ir dydis, sanitarinių ir higienos patalpų įrengimas, teikiamų paslaugų įvairovė ir kt.
Priklausomai nuo regiono ar šalies net ir vienodam žvaigždučių skaičiui įvertintų viešbučių(bei juose teikiamų paslaugų) lygis gali ženkliai skirtis. Pavyzdžiui, 3* viešbučiai Paryžiaus ar Londono centre gali neturėti tradicinės erdvios registratūros, lifto daugiaaukščiame pastate, kambariai gali būti labai maži, senovinio interjero ir/ar nusidėvėję, juose gali nebūti televizoriaus, minibaro ir pan. Skandinavijos šalyse, priešingai, daugelis 3* viešbučių išsiskiria minimalistiniu šiuolaikišku interjeru, kambariai paprastai yra erdvūs, komfortiški ir šviesūs, paslaugų įvairovė atitinka viešbučio kategoriją.
Įsiregistravimo ir išsiregistravimo laikas
Įsiregistravimo bei išsiregistravimo laikas, priklausomai nuo konkretaus viešbučio taisyklių, gali skirtis. Standartiškai viešbučiai naujus svečius priima/įregistruoja tarp 14:00-18:00, išsiregistruoti paprastai būtina iki 11:00-12:00. Planuojant į viešbutį atvykti anksčiau(t.y. iki 14:00) arba vėliau (t.y. po 18:00) rekomenduojama apie savo planus įspėti viešbutį užsakiusį kelionių konsultantą arba susisiekti su viešbučiu tiesiogiai. Ankstyva registracija į kambarį, jeigu tuo metu jau yra laisvų bei apgyvendinimui paruoštų kambarių, gali būti patvirtinta nemokamai arba už papildomą mokestį. Vėlyvas įsiregistravimas (iš anksto įspėjus, kad atvyksite vėliau), dažniausiai yra nemokamas. Neinformavus viešbučio apie vėlyvą įsiregistravimą, po 18:00 kambario rezervacija gali būti anuliuota taip atlaisvinant kambarį kitiems svečiams, ypač tais atvejais, kuomet kambarys nėra apmokėtas iš anksto. Pasitaiko situacijų, kuomet mažesni/šeimų valdomi viešbučiai ar apartamentai vėlyvą įsiregistravimą apmokestina, nes labai dažnai apartamentinio tipo apgyvendinimo įstaigų registratūrų personalas dirba ne visa parą.
Problemos atvykus į viešbutį
Turint nusiskundimų(pvz. dėl kambario, viešbučio paslaugų ir pan.) rekomenduojame nedelsiant informuoti viešbučio registratūros personalą. Daugumą problemų galima išspręsti greitai ir paprastai, kuomet apie susidariusią situaciją pranešama „čia ir dabar“.
Nutikus skubios pagalbos reikalaujančioms situacijoms(pvz., atvykus į viešbutį registratūros personalas nemato kambario rezervacijos), privaloma iškart susisiekti vaučeryje/rezervacijos patvirtinime nurodytu „Estravel“ skubios pagalbos(24/7) kontaktu.
Pretenzijų sprendimas
Keleivis turi teisę pateikti pretenziją apie viešbutį per 2 savaites nuo išsiregistravimo iš viešbučio dienos. „Estravel“ turi teisę atsisakyti nagrinėti po šio termino pateiktus skundus. Bet koks piniginės kompensacijos reikalavimas turi būti pagrįstas – kartu su pretenzija privaloma pateikti išlaidas patvirtinančius dokumentus. „Estravel“ priima tik raštiškai pateiktas pretenzijas
Kreditinės kortelės duomenys ar depozitas – kaip garantija
Viešbučiai, apartamentai bei kitos apgyvendinimo įstaigos įsiregistravimo metu turi teisę paprašyti kreditinės kortelės duomenų ar depozito kaip garantijos. Tai standartinė procedūra, siekiant apsidrausti nuo situacijų, kuomet sugadinama/išnešama kambariuose esanti nuosavybė, pasinaudojama papildomai apmokestinamomis paslaugomis(kambaryje įrengtu minibaru ar kt.). Išsiregistravimo iš kambario metu depozitas yra grąžinamas.
Miesto arba „pagalvės“ mokestis
Vis daugiau miestų Lietuvoje ir pasaulyje įsiveda papildomą miesto arba kitaip dar vadinamą turisto „pagalvės“ mokestį. Šis mokestis gali būti skaičiuojamas procentine išraiška nuo nakvynės kainos arba fiksuota suma, taip pat gali skirtis priklausomai nuo viešbučio kategorijos(žvaigždučių skaičiaus). Pavyzdžiui, Lisabonoje miesto mokestis yra fiksuotas – 2Eur/asmeniui už nakvynę mieste, Amsterdame miesto mokestis yra 7% nuo nakvynės kainos. Labai dažnai miesto mokestis nėra įtraukiamas į galutinę kambario kainą ir turi būti sumokėtas atvykus į viešbutį (įsiregistravimo arba išsiregistravimo iš kambario metu). Rekomenduojame šią informaciją pasitikslinti iš anksto – kilus klausimams ar neaiškumams susisiekti su viešbučiu tiesiogiai arba pasiteirauti „Estravel“ kelionių konsultanto.
Viešbučiai JAV ir Kanadoje
Paprastai dviviečiai „twin“ tipo(dvi atskiros lovos) kambariai JAV bei Kanadoje negali būti garantuoti iš anksto ir patvirtinami tik atvykus į viešbutį, įsiregistravimo metu.
Taip pat labai dažnai į kambarių kainas yra neįskaičiuojami pusryčiai ir vietiniai mokesčiai – rekomenduojama atkreipti dėmesį į rezervacijos informaciją bei pasitikslinti apie galimus papildomus mokesčius iš anksto.
Viešbučio keitimas arba atšaukimas
Bet kokie su viešbučio rezervacija susiję pakeitimai ar atšaukimai (jeigu pagal konkrečios rezervacijos sąlygas yra galimi) privalo būti atlikti per „Estravel“. Atlikus keitimus tiesiogiai viešbutyje „Estravel“ nebėra atsakinga dėl jokių tolimesnių su pakeitimais susijusių pretenzijų sprendimo.