Pažintis ir poilsis Albanijoje

Įspūdingiausios Albanijos vietos per savaitę ir 7n. poilsis nuostabiame kurorte

Apie kelionės pasiūlymą

Pasirinkite datą:
Įskaičiuota:
Tiesioginis skrydis iš Vilniaus + 14 n. 3-4*+ maitinimas + pervežimai
Kaina:
nuo 919€

Programa

Pasakiškai žydrais vandenimis ir nepakartojama gamta apsupta Albanija – nauja, tačiau sparčiai tarp poilsiautojų populiarėjanti Estravel kelionių agentūros rekomenduojama kryptis ir poilsinei, ir pažintinei kelionėms. Čia galėsite pasigrožėti  Albanijos Alpėmis, mėgautis pėdas glostančiu paplūdimių smėliu ir neskubėdami gurkšnoti kvapnią albanišką kavą.

Šios pažintinės kelionės metu išvysite gausybę unikalių architektūrinių ir gamtos objektų, UNESCO saugomų paveldo objektų. Net neabejojame, kad poilsis Albanijoje Jus maloniai nustebins: patrauklios ir nedidelės poilsio bei pramogų kainos, erdvūs platūs balto smėlio paplūdimiai, kuriuose nėra tokio didelio turistų srauto kaip kitose Viduržemio jūros šalyse, šviežios, jūra kvepiančios Viduržemio virtuvės gėrybės, istoriniai, šimtmečius skaičiuojantys architektūriniai paminklai, vietinių gyventojų svetingumas ir šalies saugumas – visa tai galite patirti renkantis kelionių agentūrą Estravel.

1 diena:

Vilnius – Tirana. Tiesioginis skrydis į Tiraną iš Vilniaus.  Atvykus į Tiraną – pervežimas į viešbutį, kuriame – laisvas laikas, vakarienė, nakvynė viešbutyje.

2 diena:

Kruja – Ardenica – Fieris (~150 km). Antrosios dienos rytą gardžiai ir gausiai papusryčiavę išsiregistruosite iš viešbučio ir keliausite į istorija bei tradicijomis turtingą Krują, kurios paslaptis padės įminti lietuviškai istorijas pasakojantys gidai. Ekskursija Krujoje atvers duris į garsaus Albanijos didvyrio Skanderbego Baltąją pilį ir ten įsikūrūsį etnografijos muziejų. Vėliau apsilankysite vienoje iš seniausių Albanijos turgaviečių, kur galėsite įsigyti vietinių meistrų gamybos produktų atsiminimui ar lauktuvėms. Po pirmųjų nuotykių: laisvalaikis Krujoje.

Po laisvo laiko Krujoje Jūsų lauks pervežimas į Ardenicą. Čia aplankysite Dievo Motinos gimimo vienuolyną, kurį puošia nuo XVIII a. išlikusios freskos. Pasigrožėję jomis, vyksite į Fierį. Čia Jūsų laukia ekskursija į garsų Apolonijos archeologijos centrą ir vietą, kur kadaise mokėsi Romos imperatorius Augustas – neabejojame, kad čia bent trumpam pasijusite lyg senovės Romoje. Po ekskursijos – vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

3 diena:

Vliorė – Karaburuno pusiasalis (~30 km). Šią dieną keliausite į Vliorę. Tai vienas didžiausių Albanijos miestų, turinčių dailią balto smėlio pakrantę, kurią skalauja žydri Adrijos ir Jonijos jūrų vandenys. Čia pamatysite ne tik įspūdingą kraštovaizdį, bet ir istoriškai itin svarbią vietą albanams, kurioje paskelbta šalies nepriklausomybė. Pasivaikščiosite ir miesto centro gatvėmis: apsilankysite vėliavų aikštėje,  pamatysite nepriklausomybės paminklą, 16 a. Murato mečetę.

Apžiūrėję istorines įžymybes keliausite į tikrą rojų žemėje – Karaburno pusiasalį, kur mėgausitės visos dienos kruizu. Ekskursijos kruize metu neįpareigojančiai poilsiausite, grožėsitės Albanijos gamtos stebuklais. Po ekskursijos* laivu Jūsų laukia vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

*Gali keistis kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ar kainos.

4 diena:

Zvernec – Porto Palermo – Sarandė (~30 km). Po saulėto kruizo pailsėję viešbutyje iš jo išsiregistruosite ir autobusu keliausite į Nartos įlanką, esančią Vliorės šiaurėje, kur šiltus saulės spindulius gaudo skaidrūs Jonijos jūros vandenys. Vėliau apsilankysite* Zvernec mieste, įsikūrusiame užburiančių pušynų apsuptoje saloje, į kurią veda net 270 metrų medinis tiltas. Išvysite dar XVIII a. statybos Mergelės Marijos vienuolyną.

Vėliau mėgausitės vaizdingo maršruto kelione per garsiąją Llogaro kalnų perėją, esančią daugiau kaip 1000 metrų aukštyje. Po šios gana ekstremalios ekskursijos vyksite į Porto Palermo, kur aplankysite vieno iš Albanijos istorinių veikėjų Ali Pašos tvirtovę – iš jos pamatysite kvapą gniaužiantį vaizdą į Jonijos jūrą ir turėsite laisvo laiko pasivaikščiojimui pajūriu. Vėliau keliausite į viešbutį – Jūsų lauks gardi vakarienė ir nakvynė.

*Gali keistis kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ar kainos.

5 diena:

Mesopotamas – Butrintas – Syri I Kalter (~30 km). Pirmoje dienos pusėje apsilankysite Mesopotamo vietovėje, kur stovi įspūdinga XVIII a. Šv. Mikalojaus bažnyčia, o po to – pasiruoškite gausiems architektūriniams įspūdžiams! Keliausite į Butrintą, antikinį uostamiestį, dar vadinamą „Balkaniškąja Pompėja“, kuri įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą. Apsilankysite romėniškų pirčių griuvėsiuose, agoroje (turgaus aikštėje), amfiteatre, Asklepijo šventykloje, ceremonijų alėjoje ir Minervos šventykloje.

Antroje ekskursijos* dalyje – kelionė autobusu prie Syri I Kalter, krištolo tyrumo versmės, vadinamos „Žydrąja akimi“. Ši vieta laikoma viena gražiausių visoje Albanijoje! Vėliau – vakarienė, nakvynė viešbutyje.

*Gali keistis kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ar kainos.

6 diena:

Girokasteris – Cobo vynuogynas (~120 km). Ryte autobusu keliausite į UNESCO saugomą miestą Girokasterį, buvusio Albanijos diktatoriaus Envero Hodžos akmeninį miestą. Apsilankysite vienoje iš seniausių pilių Balkanų regione, lankysitės muziejuje, kurį supa tvirtos pilies sienos. Vėliau pasivaikščiosite po žavų Girokasterio senamiestį, kuriame stūkso nedideli akmeniniai namukai. Prieš kelionę į Cobo vynuogyną turėsite laisvo laiko Skenduli namuose – tradiciniame albanų name su gausybe išsilaikiusių namų eksponatų.

Po įspūdingo akmeninio miesto Jūsų laukia kelionė* į garsųjį Cobo vynuogyną, kur pamatysite kaip gaminamas tikras vietinis albaniškas vynas. Ekskursijos pabaigoje – gardaus vyno degustacija, kur ragausite vietinių vynų. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

*Gali keistis kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ar kainos.

7 diena:

Beratas – Tirana (~120 km). Išsiregistravę iš viešbučio keliausite* į vadinamąjį „tūkstančio langų“ miestą, kuris, kaip ir Girokasterio akmeninis paveldas, yra įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą.  Čia pasivaikščiosite Bizantijos laikų Berato tvirtove, apsilankysite nacionaliniame ikonografijos Onufrijaus muziejuje. Po Berato, apsilankysite istoriniuose Magalemo ir Goricos rajonuose, kur galėsite detaliau apžiūrėti namelių fasadus ir kitas albaniškas architektūrines įžymybes.

Po garsiojo „tūkstančio langų“ miesto Berato, stabtelėsite paskutinei ekskursijai Albanijos sostinėje Tiranoje. Tai miestas, kuriame susipina senovinė ir moderni kultūros. Tiranoje apsilankysite nacionalinio didvyrio Skanderbego aikštėje, kur šiam herojui pastatytas monumentas. Taip pat išvysite XIX a. stebėjimo bokštą.

*Gali keistis kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ar kainos.

8 diena:

Tirana – Duresas. Pusryčiai viešbutyje. Išsiregistravimas iš viešbučio, grupinis pervežimas į 4* „Horizont“ viešbutį.

9 diena:

Duresas. Poilsis ir maitinimas viešbutyje arba Albanijos įžymybių lankymas.

10 diena:

Duresas. Poilsis ir maitinimas viešbutyje arba Albanijos įžymybių lankymas.

11 diena:

Duresas. Poilsis ir maitinimas viešbutyje arba Albanijos įžymybių lankymas.

12 diena:

Duresas. Poilsis ir maitinimas viešbutyje arba Albanijos įžymybių lankymas.

13 diena:

Duresas. Poilsis ir maitinimas viešbutyje arba Albanijos įžymybių lankymas.

14 diena:

Duresas. Poilsis ir maitinimas viešbutyje arba Albanijos įžymybių lankymas.

15 diena:

Duresas – Tirana – Vilnius. Pusryčiai viešbutyje, išsiregistravimas iš viešbučio. Grupinis pervežimas į oro uostą. Skrydis iš Tiranos į Vilnių.

Įskaičiuota

 • Profesionalios Estravel ekspertų konsultacijos ir pagalba kelionės metu;
 • tiesioginis skrydis: Vilnius – Tirana, Tirana – Vilnius;
 • rankinis bagažas iki 5 kg/asm.;
 • registruotas bagažas iki 20 kg/asm.;
 • grupiniai pervežimai: Tirana-viešbutis-oro uostas;
 • kelionė autobusu;
 • 7 n. 3* ir 4* viešbučiuose (pažinties metu);
 • maitinimas: 7 pusryčiai ir 7 vakarienės (pažinties metu);
 • 7 n. 4* viešbutyje (poilsio metu);
 • maitinimas: „viskas įskaičiuota“ (poilsio metu);
 • gido paslaugos.

Papildomai

 • Rekomenduojame apsidrausti kelionių ir sveikatos draudimu;*
 • privalomi mokėjimai vietoje: įėjimo bilietai į lankomus objektus, vietiniai gidai, vietinio vyno degustacija: apie 125 EUR.
 • neprivalomi mokesčiai: pietūs laive kelionėje aplink Karaburuno pusiasalį: apie 10 EUR / žmogui.
 • papildomas maitinimas: pietūs (pažinties metu);
 • apsilankymas sakraliniuose objektuose reikalauja tinkamos aprangos: pridengti keliai ir pečiai.
 • pageidaujantiems – priemoka už vienvietį kambarį pažinties metu (~150 EUR);
 • asmeninės išlaidos.

*Dėl palankiausio pasiūlymo teirautis kelionių konsultanto.

Rekomendacijos

Ar reikalinga viza keliaujant į Albaniją?

Europos Sąjungos piliečiams, keliaujantiems į Albaniją ne ilgesniam kaip 90 dienų laikotarpiui per bet kurį 180 dienų laikotarpį, vizos nereikia. 

Kokie dokumentai reikalingi keliaujant į Albaniją?

Kelionei į šalį būtinas Lietuvos Respublikos piliečio pasas, kuris galiotų ne trumpiau kaip 6 mėnesius po grįžimo iš kelionės. Daugiau informacijos apie dokumentus reikalingus keliaujant į Albaniją rasite oficialiame URM puslapyje čia.

Ar rekomenduojate keliaujant į Albaniją užsakyti kelionių ir sveikatos draudimą?

Taip, keliaujant į Albaniją rekomenduojame pasirūpinti kelionių ir sveikatos draudimu. Dėl palankiausio draudimo pasiūlymo ir daugiau dominančios informacijos kreipkitės į Estravel kelionių konsultantą.

Kokie skiepai privalomi keliaujant į Albaniją

Keliaujant į Albaniją privalomų skiepų nėra, tačiau yra keletas rekomenduojamų. Visą rekomenduojamų skiepų sąrašą rasite paspaudę čia.

Kokia valiuta galima atsiskaityti Albanijoje?

Albanijos valiuta – Albanijos lekas (ALL). Euro ir leko santykį galite rasti čia. Daugelyje vietų galima atsiskaityti eurais. Estravel kelionių konsultantai pataria Albanijoje, kur galite, dėrėtis, kad gautumėte geriausią kainos pasiūlymą.

Kaip savarankiškai galiu pasiekti rekomenduojamus lankytinus objektus Albanijoje?

Šioje pažintinėje kelionėje per vienus gražiausių Albanijos kampelių, Jūs kasdien leisitės į ekskursines programas, kurios padės ir geriau pažinti, ir labiau pasimėgauti kokybišku poilsiu Albanijoje, tad dėl savarankiško lankytinų objektų pasiekimo galite nesirūpinti – pervežimai ir gidų paslaugos įskaičiuotos į kelionės kainą.

Kur dar daugiau galėčiau sužinoti apie Albaniją?

Jeigu norite detaliau susipažinti su Albanija, pateikiame naudingų nuorodų:

 • Į UNESCO paveldą įtraukti Albanijos objektai – spauskite čia.
 • Oficialus Albanijos turizmo puslapis – spauskite čia.

Ar į Albaniją rekomenduojama vykti su vaikais?

Taip, į Albanija vykti su šeima, vaikais itin patogu – čia ramu, nėra didelės masės turistų, o pati Albanija itin saugi ir svetinga  tiek pavieniams keliautojams, tiek šeimoms su vaikais.

Ką verta paragauti Albanijoje?

Albanijoje rekomenduojame paragauti šviežių jūrų gėrybių patiekalų, įdarytos paprikos, keptos mėsos patiekalų. Norintiems trupučio egzotikos, siūlome paragauti Tarator šaltos sriubos, o mėgstantiems saldumynus – paragauti tradicinio albaniško deserto Kurabie. Pilnamečiams keliautojams taip pat verta paragauti tradicinės Albanijos degtinės – Rakijos.

Ką parvežti lauktuvėms iš Albanijos?

Albanijoje lauktuvėms perkami rankų darbo kilimai, vietiniai saldumynai, vynas ir brendis. Jei turite galimybę lengvai transportuoti – galite lauktuvėms parvežti metalo dirbinių.

Viešbutis

„HORIZONT“ 4*, DURESAS

Modernus ir elegantiškas „Horizont“ 4* viešbutis puikiai tiks Jūsų ramiam poilsiui. Ilsėsitės erdviame kambaryje, kuriame veikia belaidis internetas. Vos už kelių žingsnių rasite Adrijos jūros skalaujamą smėlėtą paplūdimį, už 6 km Dureso miesto centrą, o už 32 km – Tiranos oro uostą.

Viešnagės metu galėsite mėgautis „viskas įskaičiuota“ maitinimu viešbučio restorane ir ragauti albanų bei tarptautinės virtuvės patiekalų. Jūsų laukia gardūs pusryčiai, pietūs, vakarienė ir užkandžiai. Prie baseino esančiame bare galėsite ragauti vietinių alkoholinių ir gaiviųjų gėrimų. Už papildomą mokestį galėsite atsigaivinti fojė esančiame bare.

Galėsite sportuoti sporto centre bei atsipalaiduoti prie viešbutyje esančio baseino. Turėsite galimybę už papildomą mokestį lepintis SPA centro malonumais.

Mažieji keliautojai taip pat galės smagiai leisti laiką vaikiškame baseine.

Užsakykite kelionę jau dabar!
Informacija
 • +370 5 212 58 05
 • Susisiekti
 • Vyka Večkytė-Kavaliauskienė
  Kelionių konsultantė

Panašūs pasiūlymai