Pažintis su Albanija

Pažintinė kelionė po Albaniją, aplankant: Tiraną-Krują-Ardenicą-Fierį-Vliorę-Karaburuno pusiasalį-Zvernecą-Porto Palermo-Sarandę-Mesopotamą ir daugiau

Apie kelionės pasiūlymą

Pasirinkite datą:
Įskaičiuota:
Tiesioginis skrydis iš Vilniaus + 7 naktys 3-4* viešbučiuose + pusryčiai ir vakarienės + pervežimai
Kaina:
nuo 589€

Kelionės programa

Pasakiškai žydrais vandenimis ir nepakartojama gamta apsupta Albanija – nauja, tačiau sparčiai tarp poilsiautojų populiarėjanti Estravel kelionių agentūros rekomenduojama kryptis ir poilsinei, ir pažintinei kelionėms.  Čia galėsite pasigrožėti Albanijos Alpėmis, mėgautis pėdas glostančiu paplūdimių smėliu ir neskubėdami galėsite gurkšnoti kvapnią albanišką kavą.

Šios pažintinės kelionės metu išvysite gausybę unikalių architektūrinių ir gamtos objektų, UNESCO saugomų paveldo objektų. Net neabejojame, kad poilsis Albanijoje Jus maloniai nustebins: patrauklios ir nedidelės poilsio bei pramogų kainos, erdvūs platūs balto smėlio paplūdimiai, kuriuose nėra tokio didelio turistų srauto kaip kitose Viduržemio jūros šalyse, šviežios, jūra kvepiančios viduržemio virtuvės gėrybės, istoriniai, šimtmečius skaičiuojantys architektūriniai paminklai, vietinių gyventojų svetingumas ir šalies saugumas – visa tai galite patirti renkantis kelionių agentūrą Estravel.

1 diena:

Vilnius – Tirana. Tiesioginis skrydis į Tiraną iš Vilniaus.  Atvykus į Tiraną – pervežimas į viešbutį, kuriame – laisvas laikas, vakarienė, nakvynė viešbutyje.

2 diena:

Kruja – Ardenica – Fieris (~150 km). Antrosios dienos rytą gardžiai ir gausiai papusryčiavę išsiregistruosite iš viešbučio ir keliausite į istorija bei tradicijomis turtingą Krują, kurios paslaptis padės įminti lietuviškai istorijas pasakojantys gidai. Ekskursija Krujoje atvers duris į garsaus Albanijos didvyrio Skanderbego Baltąją pilį ir ten įsikūrūsį etnografijos muziejų. Vėliau apsilankysite vienoje iš seniausių Albanijos turgaviečių, kur galėsite įsigyti vietinių meistrų gamybos produktų atsiminimui ar lauktuvėms. Po pirmųjų nuotykių: laisvalaikis Krujoje.

Po laisvo laiko Krujoje Jūsų lauks pervežimas į Ardenicą. Čia aplankysite Dievo Motinos gimimo vienuolyną, kurį puošia nuo XVIII a. išlikusios freskos. Pasigrožėję jomis, vyksite į Fierį. Ekskursija į garsų Apolonijos archeologijos centrą ir vietą, kur kadaise mokėsi Romos imperatorius Augustas – neabejojame, kad čia bent trumpam pasijusite lyg senovės Romoje. Po ekskursijos – vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

 

3 diena:

Vliorė – Karaburuno pusiasalis (~30 km). Šią dieną keliausite į Vliorę. Tai vienas didžiausių Albanijos miestų, turinčių dailią balto smėlio pakrantę, kurią skalauja žydri Adrijos ir Jonijos jūrų vandenys. Čia pamatysite ne tik įspūdingą kraštovaizdį, bet ir istoriškai itin svarbią vietą albanams, kurioje paskelbta šalies nepriklausomybė. Pasivaikščiosite ir miesto centro gatvėmis: apsilankysite vėliavų aikštėje,  pamatysite nepriklausomybės paminklą, 16 a. Murato mečetę.

Apžiūrėję istorines įžymybes keliausite į tikrą rojų žemėje – Karaburno pusiasalį, kur mėgausitės visos dienos kruizu. Ekskursijos* kruize metu neįpareigojančiai poilsiausite, grožėsitės Albanijos gamtos stebuklais. Po ekskursijos laivu Jūsų laukia vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

*Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ar kainos gali keistis.

4 diena:

Zvernec – Porto Palermo – Sarandė (~30 km). Po saulėto kruizo pailsėję viešbutyje iš jo išsiregistruosite ir autobusu keliausite į Nartos įlanką, esančią Vliorės šiaurėje, kur šiltus saulės spindulius gaudo skaidrūs Jonijos jūros vandenys. Vėliau apsilankysite Zvernec mieste, įsikūrusiame užburiančių pušynų apsuptoje saloje, į kurią veda net 270 metrų medinis tiltas. Išvysite dar XVIII a. statybos Mergelės Marijos vienuolyną.

Vėliau mėgausitės vaizdingo maršruto kelione per garsiąją Llogaro kalnų perėją, esančią daugiau kaip 1000 metrų aukštyje. Po šios gana ekstremalios ekskursijos* vyksite į Porto Palermo, kur aplankysite vieno iš Albanijos istorinių veikėjų Ali Pašos tvirtovę – iš jos pamatysite kvapą gniaužiantį vaizdą į Jonijos jūrą ir turėsite laisvo laiko pasivaikščiojimui pajūriu. Vėliau keliausite į viešbutį – Jūsų lauks gardi vakarienė ir nakvynė.

*Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ar kainos gali keistis.

5 diena:

Mesopotamas – Butrintas – Syri I Kalter (~30 km). Pirmoje dienos pusėje apsilankysite Mesopotamo vietovėje, kur stovi įspūdinga XVIII a. Šv. Mikalojaus bažnyčia, o po to – pasiruoškite gausiems architektūriniams įspūdžiams! Keliausite į Butrintą, antikinį uostamiestį, dar vadinamą „Balkaniškąja Pompėja“, kuri įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą. Apsilankysite romėniškų pirčių griuvėsiuose, agoroje (turgaus aikštėje), amfiteatre, Asklepijo šventykloje, ceremonijų alėjoje ir Minervos šventykloje.

Antroje ekskursijos* dalyje – kelionė autobusu prie Syri I Kalter, krištolo tyrumo versmės, vadinamos „Žydrąja akimi“. Ši vieta laikoma viena gražiausių visoje Albanijoje! Vėliau – vakarienė, nakvynė viešbutyje.

*Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ar kainos gali keistis.

6 diena:

Girokasteris – Cobo vynuogynas (~120 km). Ryte autobusu keliausite į UNESCO saugomą miestą Girokasterį, buvusio Albanijos diktatoriaus Envero Hodžos akmeninį miestą. Apsilankysite vienoje iš seniausių pilių Balkanų regione, lankysitės muziejuje, kurį supa tvirtos pilies sienos. Vėliau pasivaikščiosite po žavų Girokasterio senamiestį, kuriame stūkso nedideli akmeniniai namukai. Prieš kelionę į Cobo vynuogyną turėsite laisvo laiko Skenduli namuose – tradiciniame albanų name su gausybe išsilaikiusių namų eksponatų.

Po įspūdingo akmeninio miesto Jūsų laukia kelionė į garsųjį Cobo vynuogyną, kur pamatysite kaip gaminamas tikras vietinis albaniškas vynas. Ekskursijos* pabaigoje – gardaus vyno degustacija, kur ragausite vietinių vynų. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

*Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ar kainos gali keistis.

7 diena:

Beratas – Tirana (~120 km). Išsiregistravę iš viešbučio keliausite į vadinamąjį „tūkstančio langų“ miestą, kuris, kaip ir Girokasterio akmeninis paveldas, yra įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą.  Čia pasivaikščiosite tikra Bizantijos laikų Berato tvirtove, apsilankysite nacionaliniame ikonografijosOnufrijausmuziejuje. Po aplankyto Berato, apsilankysite istoriniuose Magalemo ir Goricos rajonuose, kur galėsite detaliau apžiūrėti namelių fasadus ir kitas albaniškas architektūrines įžymybes.

Po garsiojo tūkstančio langų miesto Berato, stabtelėsite paskutinei ekskursijai Albanijos sostinėje Tiranoje. Tai miestas, kur susipynusios senovinė ir moderni kultūros. Čia gausu kalbančių angliškai, tad nesunkiai galėsite susikalbėti su vietiniais gyventojais ar miesto svečiais. Tiranoje aplankysite nacionalinio didvyrio Skanderbego aikštėje, kur šiam herojui pastatytas monumentas. Taip pat išvysite XVIIII a. stebėjimo bokštą.

 

8 diena:

Tirana – Vilnius. Pusryčiai, išsiregistravimas iš viešbučio. Kelionė iš viešbučio į Tiranos oro uostą. Tiesioginis skrydis iš Tiranos oro uosto į Vilnių.

 • Profesionalios Estravel ekspertų konsultacijos ir pagalba kelionės metu;
 • tiesioginis skrydis: Vilnius – Tirana, Tirana – Vilnius;
 • rankinis bagažas iki 5 kg/asm.;
 • registruotas bagažas iki 20 kg/asm.;
 • kelionė autobusu;
 • 7 n. 3* ir 4* viešbučiuose;
 • maitinimas: 7 pusryčiai ir 7 vakarienės;
 • gido paslaugos.
 • Rekomenduojame apsidrausti kelionių ir sveikatos draudimu;*
 • privalomi mokėjimai vietoje: įėjimo bilietai į lankomus objektus, vietiniai gidai, vietinio vyno degustacija: apie 125 €;
 • apsilankymas sakraliniuose objektuose reikalauja tinkamos aprangos – pridengti keliai ir pečiai;
 • neprivalomi mokesčiai: pietūs laive kelionėje aplink Karaburuno pusiasalį: apie 10 €/asm.;
 • papildomas maitinimas: pietūs;
 • asmeninės išlaidos.

*Dėl palankiausio pasiūlymo teirautis kelionių konsultanto.

 

 

Ar reikalinga viza keliaujant į Albaniją?

Europos Sąjungos piliečiams, keliaujantiems į Albaniją ne ilgesniam kaip 90 dienų laikotarpiui per bet kurį 180 dienų laikotarpį, vizos nereikia. 

Kokie dokumentai reikalingi keliaujant į Albaniją?

Kelionei į šalį būtinas Lietuvos Respublikos piliečio pasas, kuris galiotų ne trumpiau kaip 6 mėnesius po grįžimo iš kelionės. Daugiau informacijos apie dokumentus reikalingus keliaujant į Albaniją rasite oficialiame URM puslapyje čia.

Ar rekomenduojate keliaujant į Albaniją užsakyti kelionių ir sveikatos draudimą?

Taip, keliaujant į Albaniją rekomenduojame pasirūpinti kelionių ir sveikatos draudimu. Dėl palankiausio draudimo pasiūlymo ir daugiau dominančios informacijos kreipkitės į Estravel kelionių konsultantą.

Kokie skiepai privalomi keliaujant į Albaniją

Keliaujant į Albaniją privalomų skiepų nėra, tačiau yra keletas rekomenduojamų. Visą rekomenduojamų skiepų sąrašą rasite paspaudę čia.

Kokia valiuta galima atsiskaityti Albanijoje?

Albanijos valiuta – Albanijos lekas (ALL). Euro ir leko santykį galite rasti čia. Daugelyje vietų galima atsiskaityti eurais. Estravel kelionių konsultantai pataria Albanijoje, kur galite, dėrėtis, kad gautumėte geriausią kainos pasiūlymą.

Kaip savarankiškai galiu pasiekti rekomenduojamus lankytinus objektus Albanijoje?

Šioje pažintinėje kelionėje per vienus gražiausių Albanijos kampelių, Jūs kasdien leisitės į ekskursines programas, kurios padės ir geriau pažinti, ir labiau pasimėgauti kokybišku poilsiu Albanijoje, tad dėl savarankiško lankytinų objektų pasiekimo galite nesirūpinti – pervežimai ir gidų paslaugos įskaičiuotos į kelionės kainą.

Kur dar daugiau galėčiau sužinoti apie Albaniją?

Jeigu norite detaliau susipažinti su Albanija, pateikiame naudingų nuorodų:

 • Į UNESCO paveldą įtraukti Albanijos objektai – spauskite čia.
 • Oficialus Albanijos turizmo puslapis – spauskite čia.

Ar į Albaniją rekomenduojama vykti su vaikais?

Taip, į Albanija vykti su šeima, vaikais itin patogu – čia ramu, nėra didelės masės turistų, o pati Albanija itin saugi ir svetinga  tiek pavieniams keliautojams, tiek šeimoms su vaikais.

Ką verta paragauti Albanijoje?

Albanijoje rekomenduojame paragauti šviežių jūrų gėrybių patiekalų, įdarytos paprikos, keptos mėsos patiekalų. Norintiems trupučio egzotikos, siūlome paragauti Tarator šaltos sriubos, o mėgstantiems saldumynus – paragauti tradicinio albaniško deserto Kurabie. Pilnamečiams keliautojams taip pat verta paragauti tradicinės Albanijos degtinės – Rakijos.

Ką parvežti lauktuvėms iš Albanijos?

Albanijoje lauktuvėms perkami rankų darbo kilimai, vietiniai saldumynai, vynas ir brendis. Jei turite galimybę lengvai transportuoti – galite lauktuvėms parvežti metalo dirbinių.

Užsakykite kelionę jau dabar!
Informacija
 • +370 5 212 58 05
 • Susisiekti
 • Vyka Večkytė-Kavaliauskienė
  Kelionių konsultantė

Jums taip pat gali patikti