Blogas

Estravel kelionių ekspertų patarimai, naudinga informacija bei aktualios naujienos kiekvienam keliautojui.

Brexit: kokių pokyčių laukti keliautojams, JK išėjus iš ES?

Nuo 2020 m. sausio 31 d. Jungtinė Karalystė (JK) nutraukia narystę Europos Sąjungoje (ES) – kitaip tariant, įgyvendinamas garsusis „Brexit“. Pereinamasis laikotarpis numatytas iki 2020 m. gruodžio 31 dienos, kol bus suderinti visi ateities ryšiai ir santykiai tarp Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos.

Kokių pokyčių laukti keliautojams Jungtinei Karalystei išėjus iš ES?

Keliautojus galime nuraminti, kad pereinamuoju laikotarpiu keliavimo procedūros į ar iš Jungtinės Karalystės nesikeis, viskas vyks kaip įprasta. Keliauti į Jungtinę Karalystę LR piliečiai gali tiek su asmens tapatybės kortele, tiek su pasu, tačiau Estravel kelionių ekspertai rekomenduoja keliauti su pasu dėl greitesnės keleivių patikros praėjimo oro uoste. Pereinamuoju laikotarpiu, Jungtinėje Karalystėje galios visi iki šiol galioję ES įstatymai ir reikalavimai, išskyrus tuos, kuriuos ES priėmė jau tada, kai Jungtinė Karalystė buvo pateikusi išėjimo iš Europos Sąjungos prašymą.

Kokie santykiai tarp ES ir Jungtinės Karalystės bus pereinamuoju laikotarpiu?

  • JK išlieka ES muitų sąjungoje ir įsipareigoja toliau įgyvendinti „keturių laisvių“ susitarimą*.
  • JK toliau įgyvendins ES Teisingumo ir vidaus reikalų tarybos numatytus reikalavimus, tačiau pasilieka teisę kai kurių tvarkų įgyvendinimo atsisakyti.
  • JK ir toliau galios visi ES teisiniai reguliavimai – pvz.: pažeidus ES taisykles, Jungtinei Karalystei gali būti taikomos teisinės procedūros.
  • JK gerbia visus tarptautinius susitarimus, kuriuos pasirašo ES šalys narės ir jiems neprieštarauja.
  • Jungtinė Karalystė negalės teikti naujų teisės aktų ES institucijoms, išskyrus tuos atvejus, kai šalies to prašo pati ES.
  • JK ir toliau galioja ES Teisingumo Teismo tvarkos ir sprendimai.

*Keturios laisvės (angl. Four freedoms) – laisvas prekių, asmenų, paslaugų ir kapitalo judėjimas tarp Europos sąjungos valstybių narių).

Šį blogo įrašą vos gavę naujienų apie JK pasitraukimą iš ES (Brexit) – atnaujinsime. Taip pat informuosime apie pasikeitusią keliavimo tvarką po pereinamojo laikotarpio. Kviečiame sekti visas „Brexit“ naujienas, kurios aktualios keliautojams, mūsų internetiniame puslapyje blog‘o skiltyje, Estravel Facebook ir Instagram paskyrose bei Estravel naujienlaiškiuose.

Turite klausimų dėl savo kelionės į Jungtinę Karalystę pereinamuoju laikotarpiu? Norite suplanuoti kitas keliones? Mielai laukiame Jūsų užklausos el. p. sales@estravel.lt ar skambučio tel. nr. 85 212 58 05