Blogas

Estravel kelionių ekspertų patarimai, naudinga informacija bei aktualios naujienos kiekvienam keliautojui.

#Estraveltalentai keliauja: Gretos patarimai planuojantiems kelionę į Dubajų

Dubajus prabangiausias, novatoriškiausias ir kosmopolitiškiausias Jungtinių Arabų Emyratų miestas. Keliautojus iš viso pasaulio traukia į dangų besistiebiančiais dangoraižiais, įspūdingais muziejais, viešbučiais, didžiuliais prekybos centrais, pramogų parkais ir daug daugiau. Iš Dubajaus ką tik grįžo Estravel kelionių ekspertė Greta. Šviežiausiais kelionės įspūdžiais ir vertingais patarimais planuojantiems kelionę į Dubajų skubame pasidalinti su Jumis, nes Gretos nuomone – Dubajų patirti verta kiekvienam keliautojui!

Kaip ir kodėl patogiausia keliauti į Dubajų? 

 • Skrydžių tipas: tiesioginiai iš Vilniaus
 • Skrydžių maršrutas: Vilnius – Dubajus – Vilnius
 • Skrydžių laikotarpis: skrydžiai vyks nuo 2023.11.01 iki 2024.03.28.
 • Skrydžių dažnis: 2 kartus per savaitę, ketvirtadieniais ir sekmadieniais.
 • Skrydžių trukmė: ~7 val.
 • Daugybę poilsinių, kruizinių kelionių, lėktuvų bilietus į Dubajų galite užsakyti Estravel

Taip pat atkreipiame dėmesį, kad gyvenantiems Šiaurės Lietuvoje – patogiausia į Dubajų skristi iš Rygos oro uosto – iš jo taip pat vykdomi tiesioginiai skrydžiai į Dubajų.

Keletas praktinių Gretos patarimų keliaujantiems į Dubajų

 • OraiIš kelionės į Dubajų neabejotinai grįšite įdegę ir pailsėję. Žiemos sezono metu nuo gruodžio iki kovo mėnesio Dubajuje  oras šiltas ir saulėtas, o temperatūra svyruoja tarp 21-27 laipsnių šilumos. Vidutinė vandens temperatūra jūroje – apie 23 laipsnių. Būtina visur su savimi turėti vandens gertuvę ir kremą nuo saulės.
 • Pinigai – kelionei į Dubajų rekomenduojama išsikeisti ir su savimi turėti grynųjų pinigų vietine valiuta dirhamais. Atsiskaityti bankinėmis kortelėmis galime daugelyje vietų, tačiau turguje gali reikėti ir grynųjų pinigų. Geriausia tur, popierinėmis kupiūromis. Euro ir dirhamo santykį rasite čia. Restoranuose, kavinėse – įprasta atsidėkoti arbatpinigiais.
 • Elektra – Dubajuje reikalingi adapteriai. Juos galite įsigyti dar prieš kelionę, arba paprašyti viešbučio registratūroje. 
 • Internetas – viešbučiuose ir daugelyje prekybos centrų nemokamas. Jei norite naudotis internetu už viešbučio teritorijos, rekomenduojame įsigyti vietinę kortelę su interneto duomenimis. Taip pat oro uoste dovanų galite gauti sim kortelę, kurioje yra 1 gb interneto duomenų, su sąlygą, kad bus panaudoti per 24 val. 
 • Lauktuvės – verta parsivežti riešutų, datulių skanėstų, arabiškos kavos ir kavinukų. Kolekcionieriams gali patikti kaljanai, spalvingi žibintai, įvairių gėlių žiedų eteriniai aliejai, tradiciniai arabiški bateliai, skaros. 
 • Sausas įstatymas – Dubajuje alkoholis yra gana brangus ir ne visur galite jo įsigyti. Tad planuojant poilsį ir norint pasimėgauti stiklu tauriųjų gėrimų – rekomenduojama rinktis aukštesnės kategorijos viešbutį, kuriame barai bei restoranai galėtų pasiūlyti didesnį alkoholio pasirinkimą. 
 • Asmens dokumentai – būtinas LR pasas, galiojantis ne mažiau kaip 6 mėnesius, nuo grįžimo į Lietuvą po kelionės, datos. Pase būtinai turi būti bent 2 tušti puslapiai.
 • Draudimas – keliaujant į Dubajų rekomenduojame pasirūpinti kelionių ir sveikatos draudimu. Dėl palankiausio draudimo pasiūlymo ir daugiau dominančios informacijos kreipkitės į Estravel kelionių konsultantą. Kelionės ir sveikatos draudimą taip pat galite užsakyti ir internetu čia.

TOP 8 Gretos rekomenduojamos patirtys-lankytinos vietos Dubajuje

1. Dykumų safaris

“Tai nepakartojama ir adrenalino lygį pakelianti pramoga, kurią prisiminsiu ilgai. Į dykumas vykome su naujais džipais, kur tvirtai įsikibus į automobilio atramas lėkėme smėlio kopomis ir kartu prasilenkėme su kitais šios pramogos dalyviais. Pasijutau tarsi smėlio atrakcionuose. Safario metu taip pat turėjome sustojimą, kuomet galėjome palydėti saulę ir įsiamžinti bekraštėje dykumoje. Po pasivažinėjimo vykome į stovyklavietę, kur stebėjome tradicinius vietinių šokėjimų pasirodymus, ragavome gardžius arabiškus patiekalus, galėjome papuošti rankas Henna tatuiruotėmis, įkvėpti kalnajo dūmų, susipažinti su kupranugariais ar išbandyti slidinėjimą nuo smėlio kopų – sandboarding.”

2. Aukščiausias pasaulio pastatas Burj Khalifa

“Burj Khalifa – architektūrinis šedevras, kurį pamatyti iš arti rekomenduoju kiekvienam. Kelionėje turėjau progą ne tik nužvelgti šį gigantišką dangoraižį iš iššorės, bet ir pasikelti į jame asančią apžvalgos aikštelę. Tiek žvelgiant iš žemai, tiek ir iš aukštai – vaizdas magiškas. Ypač verta atvykti vakare, kuomet Burj Khalifa sužiba tūkstančiais šviesų, o didybės įspūdį sustiprina šalia esančių garsiųjų šokančių fontanų šou. Pasikėlus į Burj Khalifos apžvalgos aikštelę galima ne tik išvysti it ant delno Dubajaus panoramą, bet ir originaliai įsiamžinti prie margaspalvių sparnų imitacijų stikle.”

3. Aya Universe

“Vieta, į kurią sugrįščiau dar ne vieną kartą. Tai muziejus, kuriame susipina iliuzijos, šviesos ir garsai. Tik atvykus gausite pasą, kuris supažindins su 12 skirtingų teminių erdvių, o praėjus kiekvieną jų į pasą galėsite įsiklijuoti specialų lipduką. Mane be galo sužavėjo lietaus skliautas, miškas tarsi iš “Avataras” filmo, veidrodžių ir gigantiškų burbulų karalystės. Su šypsena, nuostaba ir žibančiom akim čia vaikštinėjau ne tik aš, bet šeimos su vaikais bei vyresnio amžiaus keliautojai.”

4. Al Fahidi istorinis rajonas ir MSCCU

“Jei į Dubajų vykstama pirmą kartą, tuomet pažintį su Emyratu rekomenduočiau pradėti butent čia. Istorinis Al Fahidi rajonas parodys kitą Dubajaus pusę. Čia pamačiau ir pajutau praėjusių amžių dvasią tarp iškilusių bokštelių ir siaurų gatvelių. Išvydau eksponuojamus arabiškus žvejybos laivus, apsilankiau muziejuose, o didžiausią įspūdį paliko Šeicho Mohamedo centras (Sheikh Mohammed Centre for Cultural Understanding – SMCCU). Čia susipažinau su vietine kultūra – ragavau gardžių vietinių patiekalų, aukščiausios rūšies datulių, kvapnios kavos su kardamonu bei klausiausi įdomių pasakojimų apie santuokos tradicijas, arabiškos aprangos etiketą ir daug daugiau.”

5. Ateities muziejus

“Muziejus, kuris sužavėjo ne tik savo išore – įspūdingos formos pastatu, išpuoštu arabiška kaligrafija, bet ir vidumi, kuriame nusikėliau į 2071 m. ir išvydau kokią pažangą moksle ir technologijose per artimiausius 50 metų galime pasiekti. Kiekvienas muziejaus aukštas unikalus. Nusikėliau į kosminę stotį, lankiausi skaitmeniniu būdu atkurtame Amazonės atogrąžų miške, susipažinau su robotikos, dirbtinio intelekto, ekosistemos ir kitais vizualiais eksponatais. Šią vietą, manau turėtų išvysti kiekvienas besidomintis mokslu ir išradimais.”

6. Aukso ir prieskonių turgus

“Džiaugiuosi, kad kelionėje apsilankiau Dubajaus rajone – Deiroje esančiame prieskonių ir aukso turguje. Čia išvydau vietinių šurmuliuojantį gyvenimą, prekystalius nuklotus kvapniais prieskoniais, datulėmis, riešutais, kvepalais, austais kilimais, šilkinėmis skaromis ir kitomis rytietiškomis prekėmis. Tačiau tokio aukso turgaus dar niekur nebuvau mačiusi. Tai vienas didžiausių aukso turgų pasaulyje, kurio vitrinose tviska prabangūs papuošalai. O didžiausią įspūdį paliko didžiausias aukso žiedas pasaulyje, kuris dekoruotas Swarovski kristalais, o svoris siekia 64 kg.”

7.Arabian Tea House

“Ieškantiems autentiškų patirčių Dubajuje, rekomenduoju apsilankyti Al Fahidi rajone esančioje kavinėje Arabian Tea House. Čia ne tik būsite svetingai sutikti, bet ir tikrai sočiai pamaitinti. Užkandžiams kreminis avinžirnių humusas, salotos, samosa, baklažanų užtepėlė, o pagrindiniams įvairūs mėsos ir žuvies patiekalai. Visą puotą vainikuoja gardi kava su kardamonu, arbata bei burnoje tirpstantys desertai. Žinoma, meniu ne tik tai, tad kiekvienas ras patiekalų pagal savo skonį. Be to, jei tik yra noro, galima užsukti į kavinės virtuvę ir pamatyti kaip krosnyje kepamas lavašas.”

8. Abra – vandens taksi

“Viena patogiausių vandens transporto priemonių, norintiems persikelti iš Deiros į Bur Dubai – vandens taksi Abra. Kelionė trunka vos iki 5 men., tačiau tai puikus būdas pasigrožėti vaizdais ir fotoaparate užfikstuoti keletą nepaprastų akimirkų. O geriausia dalis ta, kad ši vandens pramoga kainuoja vos 1 dirhama, kad yra 0,25 €.”

Visuomet svajojusiems apie išskirtinį poilsį Dubajuje ar ten jau buvusiems ir norintiems dar kartą pamatytį šį įspūdingą emyratą – drąsiai kreipkitės į Estravel kelionių konsultantus. Pagal Jūsų norus ir poreikius užsakysime Jums patogiausius skrydžius, rekomenduosime biudžetą atitinkantį viešbutį, padėsime pasirūpinti ekskursijomis ir kitomis paslaugomis.

Dubajuje yra pabuvojęs ne vienas Estravel kelionių ekspertas, tad vertingos ir nuoširdžios rekomendacijos bei patarimai Jums visuomet bus tik iš asmeninių mūsų pačių bei klientų patirčių.

Parašykite komentarą

Jums taip pat gali būti įdomu: