Blogas

Estravel kelionių ekspertų patarimai, naudinga informacija bei aktualios naujienos kiekvienam keliautojui.

Ką daryti keliautojams, turintiems skrydžių bilietus į JAV? 

Atnaujinta kovo 25 d. Mieli keliautojai, informacija dėl skrydžių nuolatos keičiasi, o informacijos srautai šiuo metu yra labai dideli, todėl dalies informacijos anksčiau publikuotuose įrašuose galime nespėti atnaujinti. Tačiau visuomet atsižvelgę į informacijos aktualumą keliautojams, ne tik atnaujiname, bet ir kuriame naujus blogo įrašus su svarbiausia informacija. Taip pat norime atkreipti dėmesį, kad besikeičiant situacijai, aviakompanijos bilietų keitimo taisykles koreguoja ir atnaujina, todėl rekomenduojame sekti tik naujausią informaciją. Naujausią informaciją apie skrydžių bilietų keitimo taisykles prašome žiūrėti naujame blogo įraše, kuris publikuotas kovo 25 d.

Atnaujinta kovo 13 d. Dėl koronaviruso grėsmės, JAV prezidentas paskelbė, kad nuo penktadienio, 2020 m. kovo 13 d., 30-čiai dienų JAV uždaro sienas visiems skrydžiams iš 26 Šengeno zonos šalių. Jungtinių Valstijų Nacionalinis saugumo departamentas skelbia, kad JAV taip pat neįsileis keliautojų, kurie 14 dienų prieš kelionę į JAV, lankėsi koronaviruso paliestose šalyse. Ką daryti, jeigu turite skrydžių bilietus į JAV? Kur kreiptis, norint atšaukti ar keisti skrydį? Kaip į šią situaciją reaguoja aviakompanijos? Viskas ką turite žinoti rasite šiame Estravel kelionių ekspertų parengtoje atmintinėje. Ši atmintinė bus nuolat atnaujinama, vos gavus naujausią informaciją iš aviakompanijų ir kitų susijusių oficialių šaltinių.

Ką daryti, jeigu turiu skrydžio bilietą į JAV, užsakytą Estravel kelionių agentūroje?

Estravel kelionių agentūra gauna oficialią informaciją iš aviakompanijų bei skrydžių rezervacinėse sistemose mato Jūsų skrydžių statusą. Jeigu skrydžio bilietą į JAV užsakėte Estravel kelionių agentūroje, kelionių konsultantas, sužinojęs apie Jūsų skrydžio pokyčius su Jumis susisieks ir informuos Jus apie Jūsų skrydžio statusą ir skrydžio keitimo ar grąžinimo galimybes. 

Bet kokiu atveju, jeigu turite bilietą į JAV ir norite pasiteirauti papildomos informacijos, pasidomėti skrydžio keitimo, atšaukimo galimybėmis – drąsiai kreipkitės į Estravel kelionių konsultantus.  Primename, kad Estravel klientams pagalbos linija atvira 24/7. 

Ką daryti, jeigu skrydžio bilietą į JAV užsakinėjote savarankiškai per aviakompaniją? 

Jeigu skrydžio bilietus į JAV užsakinėjote savarankiškai per aviakompaniją, su kuria turėjo būti vykdomi skrydžiai, aviakompanija apie Jūsų skrydžio statusą Jums turėtų pranešti skrydžio pirkimo metu nurodytais kontaktais (pvz.: jei nurodėte tel. nr., tikėtina, kad turėtumėte gauti sms žinutę, jei nurodėte el. paštą – turėtumėte gauti informaciją ir el. paštu). 

Norintiems skrydžio statusą sekti savarankiškai, rekomenduojame jį stebėti aviakompanijos internetiniame puslapyje arba tiesiogiai susisiekti su aviakompanija. 

Ką daryti, jeigu norite pakeisti skrydį? 

Daugelis aviakompanijų, reaguodamos į situaciją dėl koronaviruso, leidžia nemokamai pakeisti skrydžio datą į naujus skrydžius, kurių datos gali būti iki 2020 m. gruodžio 31 d. Daugiau informacijos rasite šiame Estravel blogo įraše.

Ką daryti, jeigu Jūsų skrydis dar toli, bet norite jį atšaukti? 

Atkreipkite dėmesį, kad jeigu pageidaujate atšaukti skrydį, tačiau pagal aviakompanijos taisykles pinigų grąžinimas yra neleidžiamas, rekomenduojame iš karto neskubėti skrydžio atšaukti. Stebėdami esamą situaciją pasaulyje, yra tikimybė, kad aviakompanijos skrydžių bilietų grąžinimo sąlygos keis. Tai reiškia, kad  aviakompanija gali suteikti galimybę susigrąžinti pinigus už skrydžio bilietą.

Kaip reaguoja aviakompanijos? (nuolat atnaujinama)

“Turkish Airlines” aviakompanija (atnaujinta kovo 20 d.)

Aviakompanija kovo 20 d. paskelbė atnaujintas skrydžių bilietų grąžinimo sąlygas visiems skrydžių bilietams, kurie buvo užsakyti/yra užsakomi iki kovo 31 dienos, ir kurių kelionės data yra numatoma iki 2020 m. gruodžio mėn. 31 d. Skrydžių bilietų darų keitimas ir maršruto  pakeitimas bus atliktas be jokių papildomų priemokų. Sąlygos:

  • norint atlikti bilieto datos ir maršruto keitimą, naujas maršrutas turi būti tame pačiame IATA regione, o nauja skrydžio data turi būti pasirenkama ne vėliau kaip 2021 m. vasario 28 d.
  • nemokamas keitimas galimas tik tokiu atveju, jeigu Jūsų skrydis užsakyme bus anuliuotas iki skrydžio pradžios, nurodytame keičiamame biliete.
  • jeigu skrydžio užsakymo neanuliuosite nurodytu laiku, nemokamas keitimas negalios. Tokiu atveju, keitimams galios standartinės bilieto taisyklės.
  • išimtis: jei bilieto skrydžio data yra numatyta iki 2020 m. gegužės 31 d. tai vėlesnis keitimas nemokamai leidžiamas ir neanuliavus skrydžio iki jo vykdymo pradžios.

Visi skrydžių bilietų grąžinimai yra atliekami pagal standartines bilietų taisyklės.

„Scandinavian Airlines“ aviakompanija (atnaujinta kovo 13 d.)

Aviakompanija praneša, kad nuo kovo 14 d., toliau vykdys skrydžius tarp Kopenhagos ir Čikagos bei Niujorko, taip pat tarp Stokholmo ir Niujorko, tačiau šių skrydžių kiekis bus mažinamas. Skrydžiai tarp Kopenhagos ir San Francisko iki kovo 17 d. bus vykdomi pagal įprastą numatytą grafiką. Į visas kitas kryptis JAV, skrydžiai yra stabdomi nuo kovo 14 iki 31 d.

„Lufthansa“ aviakompanijų grupė (atnaujinta kovo 13 d.)

„Lufthansa“ aviakompanijų grupė  tęs skrydžius į JAV iš Vokietijos, Austrijos, Šveicarijos ir Belgijos. Ši aviakompanijų grupė taip pat tęs skrydžius iš:

  • Frankfurto į Čikagą ir Niujorką (Niuarko oro uostas).
  • Ciuricho į Čikagą ir Niujorką (Niurko oro uostas).
  • Vienos į/iš Čikagą.
  • Briuselio į Vašingtoną. 

Po kovo 14 d. skrydžiai iš Europos į JAV toliau bus vykdomi. Keleiviai vis dar turės galimybę pasiekti visas JAV kryptis per Jungtines Valstijas ir keliauti jungiamaisiais skrydžiais su partnerine aviakompanija „United Airlines“.

Visi kiti skrydžiai į/iš JAV bus sustabdyti iki tolimesnių JAV nurodymų.  Verta žinoti, kad „Lufthansa“ aviakompanijų grupė skrydžių į Kanadą neatšaukia.

„Lufthansa“ avialinijų grupė, valdanti „SWISS“, „Austrian Airlines“, „Brussels Airines“ ir „Air Dolomiti“ avialinijas, keliautojams leidžia nemokamai pakeisti skrydžio datą. 

  • Jeigu turite skrydžio bilietą, kurį pirkote iki kovo 5 d., ir kurio skrydis turėjo būti vykdomas ne vėliau kaip 2020 m. balandžio 30 d., skrydžio datą galite keisti iki balandžio 30 d. Nauja kelionės data gali būti vėliausiai iki 2020 m. gruodžio 31 d.
  • Jeigu turite skrydžio bilietą, kurį pirkote iki kovo 12 d., kurio skrydžio data turėjo būti vėliausiai 2020 m. balandžio 30 d. jau dabar galite atšaukti savo skrydį. Jeigu norite keisti skrydį vėlesnei datai – tai turite padaryti iki 2020 m. birželio 1 d. Nauja kelionės data gali būti vėliausiai iki 2020 m. gruodžio 31 d.

„KLM Dutch Royal Airlines“ aviakompanija (atnaujinta kovo 13 d.)

Aviakompanija informuoja, kad iki kovo 22 d. skrydžius į JAV (bei Indiją) vykdys įprastu numatytu grafiku. Nuo kovo 23 d. iki kovo 28 d. aviakompanija mažins skrydžių kiekį į JAV bei Indiją.  

„United Airlines“ aviakompanija  (atnaujinta kovo 13 d.)

Aviakompanija praneša, kad iki kovo 19 d. skrydžius iš Europos į JAV vykdys įprastu grafiku. Verta žinoti, kad JAV gyventojams, norintiems grįžti iš JAV iš Šengeno zonos šalių, aviakompanija žada fiksuotas aviabilietų kainas. 

Numatoma, kad po kovo 19 d., aviakompanija kasdien vykdys skrydžius iš JAV į Ciurichą, Briuselį, Paryžių, Amsterdamą, Mančesterį ir Edinburgą, skraidys ir į Frankfurtą bei Miuncheną (į šiuos miestus bus mažinamas skrydžių kiekis). Verta žinoti, kad kintant keleivių poreikiui, „United Airlines“ kasdien vykdys 18 skrydžių į/iš Londono, 3 skrydžius į Dubliną ir mažins skrydžių kiekį į Lisaboną Portugalijoje. 

„Finnair“ aviakompanija (atnaujinta kovo 12 d.)

„Finnair“ aviakompanija atšaukia visus skrydžius į/iš JAV iki balandžio 12 dienos (atšaukiami skrydžiai iš/į Majamį, Niujorką, Los Andželą). Verta žinoti, kad aviakompanija atšaukia ne tik skrydžius į/iš JAV, bet ir Delį Indijoje, nuo kovo 15 d. iki balandžio 14 d.

„American Airlines“ aviakompanija (atnaujinta kovo 12 d.)

Aviakompanija praneša, kad keleiviai, kurie yra užsakę skrydžio bilietus tarp kovo 1-31 d., gali keisti skrydžio datą vieną kartą nemokamai. Ši sąlyga galioja tik negrąžinamo tarifo bilietams. Jeigu keičiant skrydžio datą, nauji skrydžių bilietai yra brangesni, keleivis turi padengti susidariusį kainų skirtumą.

Šiuo metu laukiama informacijos ir iš kitų aviakompanijų. Gavę oficialius pranešimus, šį blogo įrašą atnaujinsime.