Blogas

Estravel kelionių ekspertų patarimai, naudinga informacija bei aktualios naujienos kiekvienam keliautojui.

Ką keliautojams reikia žinoti apie koronavirusą?

Reaguodami į naujus pranešimus  ir remdamiesi Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) skelbiama informacija paruošėme Jums informacinę atmintinę, ką šiai dienai reiktų žinoti apie keliones į koronaviruso paliestas zonas. Sausio 30 d. PSO jau paskelbė pasaulinę ekstremaliąją padėtį, o vasario 26 d. ekstremali padėtis paskelbta ir Lietuvoje. Kovo 3 d. duomenimis, arčiausiai Lietuvos koronaviruso atvejai yra fiksuoti kaimyninėje Latvijoje, Lenkijoje. Taip pat viruso atvejai fiksuoti ir Estijoje, Ukrainoje.

Koronaviruso rizika didelė ne tik Kinijoje (koronaviruso atvejų fiksuota jau virš 80 000) ar Pietų Korėjoje (koronaviruso atvejų fiksuota virš 4000), bet ir Italijoje – kovo 3 d. duomeninimis, šalyje nustatyta daugiau kaip 2000 koronaviruso atvejų (koronaviruso atvejų statistiką gyvai galite stebėti čia).

Estravel Vilnius vadovė Žydrė Gavelienė davė interviu apie koronaviruso situaciją televizijos laidoms: „Jei Jūsų kelionė yra artimu metu, bendraukite su savo kelionių organizatoriumi ir aviakompanija. Jie turi pačią aktualiausią informaciją. Sekite skrydžius – ar jie yra atšaukti.“ Televizijos laidų įrašus su daugiau kelionių ekspertės Ž. Gavelienės rekomendacijų bei įžvalgų kviečiame žiūrėti čia:

KĄ REIŠKIA “EKSTREMALIOJI PADĖTIS” LIETUVOJE?

SAM viceministras A. Šešelgis anksčiau teigė, kad paskelbus ekstremalią situaciją Lietuvoje prevencijos priemonėms būtų galima naudoti valstybės biudžeto rezervą, ko dabar daryti negalima. Ekstremalios situacijos paskelbimas atsakingoms institucijoms leis veikti operatyviau, įsigyti įvairias priemones be viešųjų pirkimų.

KĄ ŽINOME APIE SUSIKLOSČIUSIĄ SITUACIJĄ ITALIJOJE? 

 • Italijoje nustatyta apie 2000 koronaviruso atvejų. Kol kas daugiausia koronaviruso atvejų nustatyta Lombardijos ir Veneto regionuose, keli atvejai fiksuoti Romoje. 
 • Nacionalinis visuomenės sveikatos centras visiems, grįžusiems iš Šiaurės Italijos (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionų) bei Kinijos, 14 dienų nuo paskutinės buvimo minėtose šalyse dienos likti namuose ir stebėti savo sveikatą.
 • Lietuvos ambasada Italijoje informuoja, kad draudžiama atvykti ir išvykti iš šių savivalybių Italijoje: Lombardijoje: Codogno, Castiglione d’Adda, Casalpusterlengo, Fombio, Maleo, Somaglia, Bertonico, Terranova dei Passerini, Castelgerundo, San Fiorano; Venete: Vo’ Euganeo, Mira.
 • Keliolika miestelių Italijoje yra paskelbė karantiną. 
 • Milane uždaryti visi universitetai ir mokyklos, muziejai, katedra, Operos rūmai “La Scala”, aštaukti visi renginiai, tame tarpe ir Venecijos karnavalas. 
 • Austrija laikinai sustabdė susisiekimą su Italija traukiniais. 
 • Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja  imtis saugumo priemonių bei laikinai nevykti į šias Italijos savivaldybes: Lombardijoje – Codogno, Castiglione d’Adda, Casalpusterlengo, Fombio, Maleo, Somaglia, Bertonico, Terranova dei Passerini, Castelgerundo, San Fiorano; Venete – Vo’ Euganeo, Mira.
 • Kelionių organizatoriai “Novaturas” ir “Tez Tour” skelbia, kad situacija Italijoje stebima. Slidinėjimo regionuose kol kas viskas vyksta kaip įprasta. “Novaturas” taip pat skelbia, kad numatomas skrydis į Bergamą vasario 29 dieną bus vykdomas kaip įprastai. “Tez Tour” taip pat apie skrydžių pokyčius kol kas nepraneša.
 • VVTAT įvardijo tokias kelionių atsisakymo sąlygas: „Turistas gali bet kuriuo metu iki organizuotos turistinės kelionės pradžios nutraukti kelionės sutartį sumokėjęs tinkamą ir pagrįstą sutarties nutraukimo mokestį; Turistas turi teisę nemokėti sutarties nutraukimo mokesčio, jeigu kelionės tikslo vietoje ar visiškai greta atsiranda nenugalimos jėgos aplinkybių, dėl kurių gali tapti neįmanoma vykdyti kelionę ar nuvežti turistus į kelionės tikslo vietą. Tokiu atveju turistas turi teisę reikalauti, kad jam būtų grąžinti už kelionę sumokėti pinigai, tačiau jam nesuteikiama teisė papildomai gauti žalos atlyginimą. Vertinant nenugalimos jėgos aplinkybes yra vadovaujamasi URM informacija, į kurias šalis ar vietoves nerekomenduojama vykti. Jei vietovė, kuri įtraukta į turisto maršrutą patenka į nerekomenduojamų vykti vietovių sąrašą, turistai gali prašyti kelionių organizatorių nutraukti sutartį ir grąžinti už kelionę sumokėtus pinigus, netaikant sutarties nutraukimo mokesčio.“ VVTAT visais atvejais turistams rekomenduoja kreiptis į kelionių organizatorius dėl galimybės pakeisti kelionės kryptį ar susitarti dėl kitokių sąlygų. Plačiau skaitykite čia.
 • Estravel Vilnius” agentūros vadovė ir Nacionalinės turizmo verslo asociacijos prezidentė Žydrė
  Gavelienė rekomenduoja nebūtinų kelionių į Italiją atsisakyti.

KOKIŲ PRIEMONIŲ DĖL SITUACIJOS ITALIJOJE IMASI LIETUVOS ORO UOSTAI?

Nuo vasario 24 dienos Lietuvos oro uostuose taikomos papildomos rizikos valdymo priemonės dėl koronaviruso užsikrėtimo atvejų Italijoje. Tikrinami ir konsultuojami visi iš Šiaurės Italijos oro uostų į Lietuvą atvykstantys keleiviai, oro uostuose tai atlieka NVSC specialistai ir savanoriai.

Vilniaus oro uoste keleiviams iš Šiaurės Italijos buvo skirtas B sektorius atvykimo terminale. Tik šioje zonoje vyksta skrydžių pasitikimas iš Italijos bei konsultuojami visi be išimties keleiviai. Šiuo metu minėti keleiviai į B sektorių patenka iš lauko ir neina likusia terminalo dalimi. Į šią zoną nukreipiami tiek keleiviai, tiek jų bagažas. Teigiama, kad tokiu būdu keleivių srautas iš padidėjusios rizikos teritorijų – maksimaliai atribojamas nuo kitų keleivių srauto. Tokios priemonės bus taikomos visą laikotarpį, kurį jų imtis rekomenduos sveikatos specialistai. Kauno ir Palangos oro uostuose, remiantis specialistų rekomendacijomis, nuo šiandien taip pat bus imtasi papildomų priemonių keleivių srautams iš Italijos atskirti.

KORONAVIRUSO RIZIKA DIDĖJA IR KITOSE ŠALYSE:  

 • Pietų Korėjoje skelbiamas maksimalaus pavojaus lygis. 
 • Japonijoje, kaip ir Italijoje, koronaviruso rizika didėja – abiejose šalyse užfiksuota apie 150 viruso atvejų. 
 • Situacija dėl koronaviruso taip pat intensyviai stebima Izraelyje ir Irane. 
 • Didele grėsme įvardinami “Diamond Princess” laivą palikę keleiviai, kuriems palikus laivą nustatytas koronavirusas.

SVARBI INFORMACIJA KELIAUTOJAMS, NORINTIEMS ATŠAUKTI KELIONES Į KINIJĄ

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba išleido pranešimą keliautojams ir kelionių organizatoriams dėl kelionių į Kiniją atšaukimo tvarkos. Pagal VVAT, keliautojai, norintys atšaukti keliones į Kiniją dėl plintančio koronaviruso, gali prašyti kelionių organizatorių nutraukti sutartį ir grąžinti už kelionę į Kiniją sumokėtus pinigus, netaikant sutarties nutraukimo mokesčio. Pilną pranešimą galite rasti oficialioje internetinėje VVAT svetainėje.

KAIP KINIJA REAGUOJA Į KORONAVIRUSĄ?

Atsižvelgiant į esamą situaciją Kinijos valdžia ėmėsi priemonių koronavirusui suvaldyti: uždaryti oro uostai bei traukinių stotys 17 Kinijos miestų, laikinai uždaromos lankomiausios vietos Pekine ir Honkonge. Visame regione oro uostuose atliekama temperatūros patikra, siekiant sumažinti viruso plitimo riziką. Vis dėl to, PSO teigimu viruso tikimybė už Uhano miesto ribų, esančio Kinijos rytuose išlieka maža.

Pasak Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) koronavirusas yra virusas, kuriuo žmonės gali užsikrėsti nuo gyvūnų. Jis pasireiškia tokiais simptomais kaip kvėpavimo sunkumas, karščiavimas, kosulys ir dusulys.

Norintiems naujausios informacijos, vieno universiteto mokslininkai sukūrė interaktyvų žemėlapį, kuriame realiu laiku galima stebėti kaip plinta koronavirusas, kiek viruso atvejų užfiksuota įvairiuose regionuose. Žemėlapį su koronaviruso statistika realiu laiku galite stebėti čia.

KĄ KELIAUTOJAMS VERTA ŽINOTI APIE KORONAVIRUSĄ? 

o   PSO dar nėra išleidusi oficialios atmintinės keliautojams vykstantiems į Kiniją ir kitas šalis.
o   Viruso plitimo rizika už Uhano miesto, esančio Kinijos rytuose, išlieka maža.
o   Visame pasaulyje sveikatos institucijos siekia mažinti viruso plitimo riziką pvz.: keliautojams oro uostuose atliekama kūno temperatūros patikra.
o   PSO, keliaujantiems į užsienį, rekomenduoja laikytis atsargumo priemonių pvz.: nešioti respiratorius, dažnai plauti rankas bei vengti artimo kontakto su tais, kurie karščiuoja ar kosėja. Daugiau PSO rekomendacijų rasite jų puslapyje.

KĄ SVARBU ŽINOTI KELIAUJANTIEMS Į KINIJĄ VERSLO TIKSLAIS ? 

Žinome, kad kelionėms verslo tikslais taikomi griežtesni reikalavimai nei laisvalaikio kelionėms, tad suprantame, kad bet kokie kelionės pokyčiai gali sukelti daug nepatogumų. Verslo keliautojams primename, kad Estravel kasdien gauna įvairias rekomendacijas ir informacinius pranešimus iš ISOS organizacijos (International SOS – didžiausia pasaulyje medicinos ir kelionių saugumo paslaugų įmonė), o verslo klientais rūpinamės nuolat komunikuodami su centrinėmis Estravel Vilnius American Express verslo klientų būstinėmis

KOKIUS POKYČIUS DĖL KORONAVIRUSO SKELBIA AVIAKOMPANIJOS?  

Žinome, kad planuojant kelionę į koronaviruso paliestas zonas ar aplink, svarbu žinoti naujausią informaciją apie skrydžius. Kinijos civilinės aviacijos administracija aviakompanijoms paskelbė informaciją, kad keleiviams planuojantiems keliones į Kiniją gali būti leidžiami skrydžių pokyčiai ar pinigų grąžinimas už skrydžių bilietus. Kiekviena aviakompanija turi savo taisykles ir sąlygas, kokiais atvejais šie pokyčiai yra galimi. Dalis aviakompanijų skrydžius atšaukia. Daugiau apie tai skaitykite naujausiame mūsų blogo įraše.

Dalinamės sąrašu aviakompanijų, kurios jau paskelbė apie galimus skrydžių planų pokyčius keliautojams.  Jeigu Jūsų kelionės planuose yra numatyti skrydžiai su šiomis avialinijomis, rekomenduojame būtinai perskaityti:

“SAS” aviakompanijos pranešimas
“Finnair” aviakompanijos pranešimas
“Lufthansa” aviakompanijos pranešimas
“AirFrance” aviakompanijos pranešimas
“Singapore Air” aviakompanijos pranešimas
“Air China” aviakompanijos pranešimas
“Aeroflot” aviakompanijos pranešimas

Planuojantiems skristi su “LOT Polish Airlines” aviakompanija, yra galimi skrydžių keitimai arba atšaukimai, tačiau tik tokiu atveju, jeigu bilietas buvo išrašytas ne vėliau kaip 2020.01.27

Planuojantiems skristi su “Turkish Airlines” aviakompanija, yra galimi skrydžių bilietų keitimai arba atšaukimai, tačiau tik tokiu atveju, jeigu skrydžio bilietas išrašytas ne vėliau kaip 2020.01.24, o kelionė numatyta laikotarpiu 2020.01.24 – 2020.02.29. Visos operacijos su skrydžių bilietais turi būti vykdomos per Jūsų skrydžio bilietą pardavusią agentūrą.

Jeigu Jūsų skrydžių bilietai užsakyti Estravel, dėl skrydžių pokyčių mielai prašome kreiptis į Estravel kelionių konsultantus.

KOKIAS PREVENCIJOS PRIEMONES ĮGYVENDINA LIETUVA?

Sausio 30 d. ryte Sveikatos apsaugos ministerijoje buvo surengta speciali spaudos konferencija, kurios metu buvo pristatytos prevencinės priemonės koronaviruso tema. SAM viceministras teigė, kad kol kas įtarimų Lietuvoje kad būtų koronavirusas nėra. Tačiau kokių priemonių koronaviruso prevencijai imasi Lietuva ir kaip informuojama visuomenė?

Sveikatos apsaugos ministerija

 • SAM viceministras teigė, kad svarbu bendradarbiavimas – kuriamos specialios darbo grupės, kurios galėtų reaguoti ir dalintis informacija koronaviruso tema. 
 • SAM bendrarbiauja su nevyriausybinėmis organizacijomis ir savanoriais dėl koronaviruso prevencijos.  Pvz.: Vilniaus oro uoste jau dirba Raudonojo Kryžiaus organizacijos savanoriai. 
 • SAM viceministras teigė, kad NVSC laboratorija turi visus būtinus įrankius ir išmano metodikas, jeigu prireiktų identifikuoti koronaviruso atvejus. 
 • SAM viceministras teigė, kad grįžtantys iš Kinijos į Lietuvą oro uoste turėtų praeiti gana griežtą kontrolę, o tikimybė, kad į Lietuvą atvyks turistai ar studentai iš viruso paliestų zonų – labai maža, kadangi tose zonose  žmonių galimybės keliauti apribotos. 

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras

 • Informaciją apie koronavirusą visuomenė gali taip pat rasti Lietuvos pasiruošimo ekstremalioms situacijoms internetiniame puslapyje
 • Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė sako, kad NVSC konsultuoja visus keleivius, o atvykstantiems iš Kinijos skiriamas ypatingas dėmesys: dalinama informacinė medžiaga, atliekama sveikatos patikra. 
 • NVSC taigė, kad bendradarbiauja su turizmo agentūromis, jų darbuotojams vykdo mokymus. Taip pat glaudžiai bendradarbiaujama su viešbučių, restoranų personalu, kurie laukia svečių iš Kinijos. Taip pat situacija stebima universitetuose, kuriuose mokosi studentai iš Kinijos. 

Valstybės sienos apsaugos tarnyba ir Muitinės departamentas 

 • Pasienio punktuose padidintas budrumas – daug bendradarbiaujama su NVSC dėl rekomendacijų kaip apsisaugoti nuo koronaviruso.
 • Pasienio pariegūnai tikrindami sieną kertančių asmenų dokumentus tikrina vizas, su tikslu išsiaiškinti ar žmogus nesenai nėra lankęsis kornaviruso paliestose Kinijos zonose. Kol kas tokių atvejų nenustatyta. 
 • Muitinės departamento atstovas patikino, kad muitinės departamentas imasi prevencinių priemonių pareigūnų apsaugai – aprūpina juos specialiomis pirštinėmis, kaukėmis, dezinfekcinėmis priemonėmis.
 • Muitinės departamento atstovas taip pat minėjo ir siuntas – kol kas koronaviruso gautose siuntose nėra nustatyta. 

KRUIZINĖS KOMPANIJOS ATŠAUKIA KAI KURIUOS IŠPLAUKIMUS

Į koronaviruso pavojų keliautojams reaguoja ir kai kurios kruizinės kompanijos. Mūsų žiniomis, dalis kruizinių kompanijų atšaukia kai kuriuos kruizų išplaukimus iš Kinijos.

“Celebrity Cruises” kompanija paskelbė, kad keleiviai, kurie lankėsi Kinijoje 15 dienų prieš numatytą kruizo išplaukimo datą, į laivus bus neįleidžiami. Taip pat kompanija paskelbė, kad nuo šiol visiems keleiviams dėl koronaviruso prevencijos bus atliekami kūno temperatūros matavimai.

Kai kurios kruizų kompanijos keičia keleivių įlaipinimo tvarką. “Carnival Cruise Line” teigia, kad glaudžiai bendradarbiauja su Ligų kontrolės ir prevencijos centrais Jungtinėse Valstijose ir Pasaulio sveikatos organizacija, siekdami  užkirsti kelią viruso plitimui. Pavyzdžiui, keliautojams prieš įlipant į laivą atliekama sveikatos patikra: tikrinama kūno temperatūra, pildomi specialūs klausimynai žmonių, kurie keliauja iš viruso paveiktų zonų. Keliautojams, kurie kreipsis į laivuose esančius medicinos punktus dėl respiratorių, taip pat bus tikrinama sveikata.

ESTRAVEL KELIONIŲ EKSPERTŲ REKOMENDACIJOS

 • Rekomenduojame remtis tik patikimų šaltinių informacija:

Pasaulinė turizmo organizacija
Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras
Užkrečiamų ligų centras
Užsienio reikalų ministerijos rekomendacijos dėl kelionių į Kiniją.
Visuomenės sveikatos centras

o  Mūsų partneriai, draudimo kompanija “Gjensidige” praneša, kad turintiems medicininių išlaidų draudimą kelionėje, skubi medicininė pagalba yra apmokama esant ūmiam susirgimui kelionės metu. Taip pat “Gjensidige” padengs reikiamų medikamentų ir medidicinos paslaugų išlaidas. Jei dėl karantino susirgęs ligonis turėtų praleisti gydymo įstaigoje ilgesnį laiką, draudimas padengs ir šias. Jei keliautojui būtų reikalingas tolesnis gydymas Lietuvoje, mūsų draudimo partneriai “Gjensidige” organizuos ir atlygins kelionės į Lietuvos gydymo įstaigą išlaidas. Verta žinoti, kad draudimas neapmoka palaikomojo gydymo ir reabilitacijos išlaidų.

Taip pat pažymime, kad: „Gjensidige“ atlygins nuostolius klientams, turintiems neįvykusios, nutrūkusios kelionės draudimą į vietoves, kur dėl užfiksuotų koronaviruso atvejų ar karantino, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija vykti nerekomenduoja. Atkreiptinas dėmesys, jog draudimo sutartis turi būti sudaryta iki paskelbiant tokią rekomendaciją.

„Visiems, kurie yra apsidraudę neįvykusios, nutrūkusios kelionės draudimu ir atsisako planų keliauti į vietoves, kuriose yra paskelbtas karantinas ir Lietuvos užsienio reikalų ministerija rekomenduoja nevykti, atlyginsime iki 90 proc. kelionės kainos, kaip numatyta neįvykusios kelionės draudimo taisyklėse. Žala bus atlyginama tiems, kurie neįvykusios kelionės draudimo sutartis yra sudarę iki paskelbiant rekomendaciją nevykti į konkrečią šalį. Šia draudimo apsauga galės pasinaudoti ir kelionių agentūrose, ir individualiai keliones pirkę žmonės“, – kalbėjo draudimo bendrovės „Gjensidige“ Draudimo produktų, rizikos vertinimo ir kainodaros vadovas Baltijos šalims Andrius Dambrauskas. Rekomendacijas apie šalis sekite čia.

o  “Gjensidige” taip pat dalinasi atsakymais į dažniausiai užduodamus klausimus dėl su koronaviruso susijusių kelionių į Kiniją.

 1.     Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja laikinai nevykti į Kiniją. Ar esant tokiai rekomendacijai kelionių draudimo apsauga šioje šalyje galioja?

Kelionių draudimo taisyklėse prie bendrųjų nedraudžiamųjų įvykių yra numatyta, kad mes neatlyginame finansinių nuostolių, atsiradusių: 36.8 kai apdraustasis keliauja, neatsižvelgdamas į gydytojo rekomendacijas, ar vyksta į šalis, į kurias keliauti LR Užsienio reikalų ministerija nerekomenduoja. Tokiais atvejais kiekvienas įvykis Kinijoje pagal kelionių draudimą būtų vertinamas individualiai, atsižvelgiant į visas aplinkybes (pvz. jei klientas jau buvo Kinijoje, kai URM rekomendavo nevykti, tai dar galėtų būti draudžiamasis, tačiau jei vis tiek vyksta po išleistų rekomendacijų, tuomet jau nedraudžiamasis). Pažymime, kad šiuo metu į Kiniją rekomenduojama nevykti. Šis pranešimas URM pateiktas 2020 m. sausio 28 d.tai nuo tos dienos, galėtų būti nedraudžiamasis įvykis pagal taisyklių 36.8 punktą. Tokiais atvejais kiekvieną įvykį vertinsime individualiai.

 1.     Jeigu kelionės organizatorius atšaukia kelionę arba uždaromas oro uostas, ar galioja neįvykusios kelionės draudimas?

Pagal Kelionių draudimo taisykles Neįvykusios kelionės rizika turi baigtinį sąrašą atvejų, kada galėtume atlyginti, tačiau skrydžių atšaukimų atvejai nenumatyti. Esant Kelionės atidėjimo, atšaukimo draudimo rizikai, galėtų būti atlyginamas bilietų keitimas (jei to neatlygino avialinijos), bet skrydžio atšaukimas turėtų būti ne anksčiau nei 24 val. iki numatyto skrydžio išvykimo laiko.

o  Mūsų partneriai “Novaturas” praneša, kad keliaujančių į Egiptą oro uostuose gali paprašyti patikrinti temperatūrą, tai – standartinė a

psaugos priemonė. Keliaujantiems į VietnamąTailandąSingapūrąAustraliją jokių pakeitimų nėra, patariama laikytis įprastų saugumo priemonių kelionėje – vengti kontakto su karščiuojančiais ar peršalusiais, valgyti tik gerai termiškai apdorotą maistą, vengti kontakto su gyvūnais, čiaudint prisidengti vienkartine nosinaite, patariama ir dėvėti veido kaukes-respiratorius. Jei klientas skrenda turėdamas peršalimo simptomų, rekomenduojama turėti gydytojo išrašą ar ligos istoriją.  

o  Jeigu po grįžimo iš kelionės po Kiniją Jums pasireiškė koronaviruso simptomai, per 14 dienų kreipkitės į gydymo įstaigą ar skambinkite pagalbos numeriu 112. Jeigu turite klausimų dėl šio viruso, galite kreiptis į Visuomenės sveikatos centrą visą parą veikiančiu tel. nr.: Vilniuje,  +37061879984, Kaune +37065230105, Klaipėdoje +37061694562.

o Jeigu kelionę planuojate į aplinkinius Kinijos regionus, neskubėkite iš karto atšaukti kelionės – pasidomėkite, galbūt Jūsų maršrutui ar kelionės datoms yra galimos alternatyvos. Profesionalaus patarimo teiraukitės savo kelionių konsultanto.

o Jeigu Jūsų kelionė yra užsakyta per Estravel dėl kelionės atšaukimo ar koregavimo iš pradžių rekomenduojame pasikonsultuoti su mūsų kelionių ekspertais.

o Estravel Vilnius direktorė Ž. Gavelienė apie koronavirusą kalbėjosi ir su žiniasklaida. Kelionių ekspertės komentarą rasite čia.

KĄ DĖL KELIONIŲ Į KINIJĄ REKOMENDUOJA KITOS ŠALYS?

Nerimas dėl koronaviruso juntamas ir kitose šalyse. Kai kurios šalys sausio 27 d. jau pateikė savo rekomendacijas keliautojams dėl kelionių į Kiniją.

o Prancūzija: labai rekomenduoja keliautojams nukelti visas planuojamas keliones į Wuhan ir visą Hubei regioną.
o Vokietija: rekomenduoja nekeliauti į Hubei regioną ir jeigu yra galimybė nukelti visas planuojamas nebūtinas keliones į Kiniją.
o Jungtinė Karalystė: rekomenduoja visiškai nekeliauti į Hubei regioną.
o Belgija: neskatina keliauti į Hubei regioną.
o Švedija: rekomenduoja vengti visų nebūtinų kelionių į Hubei provinciją Kinijoje.
o Italija: rekomenduoja vengti visų kelionių į Hubei provinciją Kinijoje.
o Lenkija: rekomenduoja vengti visų kelionių į Hubei provinciją Kinijoje, o kitose šalies dalyse laikytis saugumo reikalavimų.
o Portugalija: rekomenduoja vengti visų nebūtinų kelionių į Kinijoje.

Nuolat stebime naujausius pranešimus apie koronavirusą. Jeigu PSO išleis naują informaciją keliautojams apie koronavirusą, mes atnaujinsime šį įrašą. Rekomenduojama atnaujintą informaciją sekti šiame puslapyje, mūsų Facebook paskyroje bei Estravel naujienlaiškyje. Nuolat stebime visus su kelionėmis susijusius pranešimus,  naujausią aviakompanijų informaciją apie skrydžių pokyčius, tad jeigu bus pokyčių susijusių su koronavirusu, mes informaciją taip pat atnaujinsime šiame įraše.

Geriausi kelionių pasiūlymai

Poilsinės kelionės geromis kainomis: