Naujiena kelionių traukiniais entuziastams – Baltijos šalių, Lietuvos, Latvijos ir Estijos geležinkeliai suderino savo tvarkaraščius ir nuo 2025 m. sausio 6 d. keliautojams siūlo galimybę su trumpais persėdimais traukiniais keliauti nuo Vilniaus iki Talino.
Tai gali būti puiki skrydžio ar kelionės autobusu ir automobiliu alternatyva. Be to, geležinkelių sistemos yra ilgaamžės ir laikomos vienos iš tvarių keliavimo priemonių, kadangi išskiria mažiau CO2 emisijų palyginus su kitomis žemės ar oro transporto priemonėmis. Daugiau privalumų keliaujant traukiniais – žiūrėti čia.

Nuotr. šalt.: ©LTG
Ar reikia persėsti į kitą traukinį, keliaujant maršrutu Vilnius-Talinas?

Nuotr. šalt.: facebook.com | ©LTG
Traukinių maršrutas Vilnius-Talinas bus vykdomas su 1 persėdimu – Valgoje (Estijoje). Persėdimas numatomas 12-19 minučių trukmės, tame pačiame perone.
Įsėdus į traukinį Vilniuje persėsti reikės tik atvykus į Valgos geležinkelio stotį. Baltijos šalių vežėjų galutinis tikslas – maksimaliai sutrumpinti kelionės laiką ir pasiūlyti keliauti tarp Baltijos sostinių be persėdimų.
Vieno nepertraukiamo maršruto traukiniu tarp Vilniaus ir Talino jau senai nebuvo – paskutinį kartą keleiviniai traukiniai Vilnius-Talinas važinėjo XX a. paskutiniame dešimtmetyje. Tačiau kartu su geležinkelio linija Rail Baltica planuojama, kelionė traukiniu Vilnius-Talinas bus dar patogesnė, greituoju traukiniu. Daugiau apie jį galite sužinoti oficialiame Rail Baltica puslapyje.
Estravel kelionių ekspertės Dianos komentaras
“Vilnius-Talinas traukinių maršrutas šiai dienai sudarytas iš trijų atkarpų, tačiau dar I-ame šių metų ketvirtyje planuojama keliautojams pasiūlyti bendrą traukinio bilietą, kuris galiotų visam maršrutui. Kaip ir su lėktuvų bilietais, taip ir traukinių bilietais – vientisas bilietas turi didelį privalumą keliautojams, nes vienas bilietas turi garantiją, kad jeigu vienas ar kitas traukinys vėluoja, nusipirktas bilietas atitinkamai bus pakoreguotas ir galios alternatyviai kelionei.”
Kokia yra bendra kelionės traukiniu Vilnius-Talinas trukmė?
Bendra kelionės iš Vilniaus į Taliną trukmė yra apie 10 valandų.
Kokie vežėjai aptarnauja geležinkelių maršrutą Vilnius-Talinas?
Norėdami keliauti traukiniais iš Vilniaus į Taliną, keliausite 2 traukiniais.
- Lietuvos vežėjas LTG Link traukinys atkarpoje Vilnius-Ryga-Valga.
- Estijos vežėjas Elron – atkarpoje Valga-Talinas.
Lietuvos vežėjas LTG Link pasirašė traukinio nuomos sutartį su Latvijos traukinių operatoriumi Vivi – nuo vasario 10 d. LTG Link traukinys kasdien vykdys maršrutą iki Rygos ir pratęs kelionę iki pat Valgos.
Kiek kainuoja traukinių bilietai iš Vilniaus į Taliną?
Kelionė traukiniu Vilnius-Talinas kainuoja 39 eurus.
Kur nusipirkti traukinių bilietus iš Vilniaus į Taliną?
Traukiniautojams tereikės įsigyti vieną tęstinės kelionės bilietą Vilnius–Talinas. Bilietą įsigyti galite:
Ką įdomaus pamatyti ir veikti Valgoje/Valkoje?

Nuotr. šalt.: visitestonia.com | ©Visit Estonia
Valga – miestas pietų Estijoje, Latvijos pasienyje. Pirmą kartą paminėtas 1286 m. kaip Valkas , o 1920 m. padalintas į dvi dalis – Valką ir Valgą. Kuo žymus šis miestas ir ką jame verta aplankyti ar skaniai papietauti?
- Valgos traukinių stotis: pastatyta 19 a. pab., sugriauta Antrojo Pasaulinio karo metais ir atstatyta 1949 m. Šiai dienai tai saugomas miesto architektūrinis paveldas, kur taip pat galima išvysti ir istorinį garvežį SU 251-98.
- Pasivaikčiojimas Valga/Valka – Ape siaurojo geležinkelio bėgiais: unikali galimybė traukinių entuziastams susipažinti su nebenaudojamu istoriniu geležinkelių palikimu.
- Valgos muziejus: jame pristatome turtinga Estijos regiono istorija, kultūra, tradicijos, gamtos įvairovė ir daugiau. Čia taip pat vyksta pažintinės edukacijos, organizuojami muzikiniai pasirodymai.
- Pasivaikščiojimas pažintiniu taku palei Padelio upę: žygiuojant taku, susipažinsite su Valgos/Valkos gamta, turėsite galimybę pasigerėti Valgos panoraminiu vaizdu nuo Putraskalan aikštelės.
Nuotr. šalt.: facebook.com | ©Visit ValgaValka
- Išskirtinio grožio ir architektūros bažnyčios: Valkos-Lugažu evangelikų liuteronų bažnyčia, kuri yra atvira lankytomas ir siūlo pasigrožėti nuostabia panorama nuo bažnyčios varpinės. Šv. Jonų bažnyčia, kurį yra vienintėlė ovalios formos bažnyčia Estijoje bei turi vargonus, įtrauktus į geriausių vargonų pasaulyje sąrašą. Valgos Šv. Dvasios Katalikų bažnyčia, kurį yra akmeninė ir neturi varpinės.
- Pasivaikščiojimas Sade parke: čia ne tik atsipalaiduosite, bet ir išvysite Nipernaadi skultūra, įkvėpta estų rašytojo August Gailit kūrinio “Toomas Nipernaadi” apie keliautoją ir nuotykių ieškotoją.
- Rekomendacijos kur skaniai papietauti: užsukite paragauti salotų į TUBA kavinę, kuri įsikūrusi seniausiame Valgos mediniame pastate (18 a.). Mėgaukitės pietumis ar vakariene Restaurant Lilli restorane, kuris įsikūręs Art Nouveau pastate. Kavinė Johanna patiks smaližiams, nes čia yra platus desertų pasirinkimas bei šeimoms, kadangi yra vaikų žaidimų kampelis.