Blogas

Estravel kelionių ekspertų patarimai, naudinga informacija bei aktualios naujienos kiekvienam keliautojui.

TOP 7 patarimai planuojantiems keliones su vaikais

Artėja vasario, Velykų ir vasaros mokinių atostogos. Šie laikotarpiai – patys populiariausi metuose kelionėms – vietos lėktuvuose, viešbučiuose neretai būna išparduotos mėnuo ir daugiau prieš atostogas. Tad keliavimas su šeima reikalauja šiek tiek daugiau planavimo iš anksto ir šiek tiek daugiau pasiruošimo. Žinome, kad kelionės su vaikais tėveliams gali tapti tikru iššūkiu – tačiau Estravel paruošė Jums 7 patarimų atmintinę planuojantiems keliones su šeima. Esame tikri, kad šios rekomendacijos Jums padės sumažinti pasiruošimo kelionei stresą ir leis suplanuoti atostogas taip, kad jos nuo pat išvykimo iki grįžimo, dovanotų tik gražiausius prisiminimus, ypatingas patirtis ir nuotykius. 

NR 1 | Apgalvotas krypties pasirinkimas

Kur keliauti su vaikais? Šis klausimas dažnai gali tapti galvos skausmu. Tačiau išsirinkti kelionės kryptį bus lengviau jeigu: 

 • galvosite ne apie madą kur keliauja visi, o apie savo poreikius – ką norite veikti kelionėje su šeima: ar norite lėtai atostogauti ir pramogauti tik viešbutyje, ar norite keliauti ir daugiau gamtos pamatyti, o galbūt norite derinti ir poilsį, ir pažinimą.
 • rinksitės kryptį, į kurią norimu laikotarpiu yra vykdomi tiesioginiai užsakomieji skrydžiai – tokios kelionės bus sąlyginai trumpos, be persėdimų ir į tas kryptis, kur šiuo metu yra geriausias atostogų sezonas.
 • pasitarkite su Estravel kelionių konsultantu – mūsų komandoje daug kolegų kurie nuolat keliauja su šeima ir daug metų planuoja keliones klientų šeimoms. Žinome kur su vaikais keliauti bus verta, nesudėtinga ir įdomu. Rekomenduosime lankytinas vietas, patogiausius skrydžių laikus (net jei jie būtų ir su persėdimais) ir daugiau.

NR 2 | Pasiruošimas kelionei, dokumentai ir taisyklės 

Kelionei reikalingi dokumentai visuomet buvo labai svarbi kelionės dalis, o pandemijos metu ji tapo dar svarbesnė. Be įprastų asmens dokumentų, kai kurioms kelionėms (dažnu atveju į egzotines tolimesnes keliones) dar prireikia COVID-19 sertifikatų arba testų, atvykimo formų.  Estravel primena, kokiais dokumentais būtina pasirūpinti planuojant kelionę dabar tiek suaugusiems, tiek vaikams.

 • LR pasas arba asmens tapatybės kortelė (ATK). Atkreipkite dėmesį, kokių dokumentų reikalauja Jūsų pasirinkta kryptis – pvz.: Europoje praktiškai visur be problemų nuskrisite su ATK, tačiau lietuvių pamėgta Turkija jau reikalauja LR paso. Jeigu vaikas ir Jūs turite abu dokumentus – rekomenduojame pasiimti į kelionę juos abu. Taip pat atkreipkite dėmesį į dokumento galiojimą. Rekomenduojama, kad tiek LR pasas, tiek ATK galiotų ne mažiau kaip 6 mėn. po grįžimo iš kelionės datos. 
 • Vizos ir leidimai – keliaujant po Europą vizų Jums, ko gero, neprireiks, tačiau planuojant kelionę į tolimesnę šalį gali prireikti (pavyzdžiui keliaujant į JAV Jums yra būtina gauti ESTA – elektroninį leidimą atvykti į šalį).
 • Kelionės draudimas – primygtinai rekomenduojamas visiems mūsų klientams, kad kelione galėtumėte mėgautis ramia širdimi ir ramiais finansais. Visiems šeimos nariams rekomenduojame užsakyti COVID-19 rizikas dengiantį draudimą, kuris susirgus svečioje šalyje padengtų saviizoliacijos ir gydymo išlaidas. Keliaujantiems su vaikais taip pat rekomenduojame civilinį draudimą, kuris kompensuos išlaidas apgadinus viešbučio ar kt. turtą (pvz.: jei bėgdamas mažylis sudaužė viešbutyje vazą).
 • ES skaitmeninis COVID pažymėjimas, testai ir keliautojo atvykimo forma – keliaujant į daugelį šalių jų jau nebereikia, tačiau būtinai pasitikslinkite prieš kelionę. 

NR 3 | Kelionės trukmė

Atostogoms įprastai visi turime ribotą laiką, o ypatingai laikas tampa brangenybe keliaujant su vaikais. Estravel rekomenduoja kelionei su vaikais skirti minimaliai savaitę, o jei galite laiko skirti bent dešimt dienų ar net dvi savaites – planuokite ilgesnį poilsį. Atminkite, kad laiko skirtumas nuo Lietuvos, nauja vieta gali išbalansuoti įprastą vaikų ritmą, tad vaikų organizmui adaptacijai reikia šiek tiek daugiau laiko nei suaugusiems. 

Taip pat, kaip minėjome, apgalvokite savo atostogų norus – jei renkatės kryptį, kurioje yra labai daug ką pažinti, aplankyti ir pan. – kelionės trukmę pravartu rinktis ilgesnę, kad neskubant galėtumėte pamatyti visus lankytinus objektus, ką norite. Per trumpą laiką ir per daug objektų atostogų plane gali labai išvarginti ir vaikus, ir Jus pačius.

NR 4 | Oro uostai, skrydžio maršrutai ir trukmė

Keliaujant su vaikais ne mažiau negu kelionės kryptį svarbu tinkamai pasirinkti patogius skrydžių sprendimus. Apgalvokite:

 • skrydžio trukmę – keliaujant su vaikais labai svarbu, kad skrydis neprailgtų, tad jei įmanoma – rinkitės tiesioginius reguliariuosius arba tiesioginius užsakomuosius skrydžius. Jei skrydis yra ilgesnis ar su persėdimais – pasirūpinkite vaikų užimtumu lėktuve – į rankinį bagažą įsidėkite vieną kitą knygelę ar vaikui patinkantį žaislą, užkandžių, vandens ir kt.;
 • skrydžio laikus – kada jums patogiausia išskristi ir pasiekti atostogų kryptį? Ar norite išvengti naktinių skrydžių? Tai individualus kiekvienos šeimos sprendimas. Skrydį rinkitės taip, kad paros laikas, laiko skirtumas, skrydžio trukmė ir pan. kuo mažiau vargintų Jūsų mažylius (nepamirškite, kad dar reikia pasilikti laiko bagažo pridavimui ir patikroms oro uostuose);
 • skrydžio maršrutą – kaip ir minėjome – jei yra galimybė – rinkitės tiesioginius skrydžius. Jie bus trumpiausi ir patogiausi. Jeigu skrendate į tolimas šalis ir skrydis laukia ilgas – planuokite kelionę taip, kad laukimo tarpai tarp  persėdimų būtų neilgi;
 • vietas lėktuve – yra keliautojų, kuriems vieta lėktuve nesvarbi, tačiau šeimoms dažnai ji būna labai svarbi. Pavyzdžiui – jei keliauja abu tėvai ir keletas atžalų – ar jums svarbu, kad visa šeima sėdėtų kartu (gali būti mažiau aktualu kai vaikai yra dideli)? O galbūt skrydis yra į egzotinę šalį, tolimas, tad norėtumėte patogiai skristi verslo klase? O gal jūs mėgstate sėdėti prie lango? Viskas įmanoma, tik reikia išsigryninti savo poreikį. 

Visu tuo galime pasirūpinti už Jus – parinksime ir užsakysime Jūsų pageidaujamas vietas lėktuve, rekomenduosime tinkamiausius skrydžių laikus, trukmę, aviakompanijas ir daugiau. Jums beliks tik mėgautis kelione ir dėmesiu vaikams!

NR 5 | Šeimos poilsiui pritaikyto viešbučio ar laivo pasirinkimas

Tinkamai pasirinktas viešbutis – viena svarbiausių atostogų su šeima dalių. Neretai pasitaiko atvejų, kada keliautojai savarankiškai planuodami kelionę susigundo ypatingai mažomis kainomis, tačiau nuvykę į viešbutį – nusivilia: vieta ne tokia patogi, pramogų nėra, o viešbutyje veikia vos vienas restoranas. Todėl Estravel komanda visuomet rekomenduoja pirmiausia pasidomėti apie viešbutį ar jis atitinka Jūsų kelionės poreikius – tai ypatingai svarbu keliaujantiems su vaikais, nes atostogų metu vaikams būtinas užimtumas ir pramogos. Jei jų viešbutyje nėra – atostogos gali greit apkarsti tiek vaikams, tiek tėvams. Lygiai tokios pačios taisyklės galioja su vaikais keliaujant kruiziniu laivu – rinkitės tokį maršrutą ir laivą, kuriame vaikai nenuobodžiaus. 

Atostogoms su šeima rekomenduojame rinktis tokius viešbučius (ar laivus), kurie: 

 • yra patogiose kurortų vietose (viešbučiai) – jei norite pramogauti mieste – rinkitės arčiau miesto esantį viešbutį, jei norite kasdien gulėti prie jūros – rinkitės viešbutį ant jūros kranto, kad kasdien nereikėtų skirti pusvalandžio nuvykti iki paplūdimio ar restorano mieste. 
 • yra įsikūrę protingu atstumu nuo oro uosto (viešbučiai) – pavyzdžiui, atostogaujant Maldyvuose pervežimas nuo viešbučio iki oro uosto gali trukti nuo 15-20 minučių kateriu, iki valandos ar daugiau vietiniu skrydžiu. 
 • turi pakankamą pramogų ir veiklų spektrą vaikams – žaidimų kambarius, vaikų klubus, animatorius, įvairias veiklas, vandens sporto, lauko užsiėmimus ir daugiau.
 • turi kokybišką virtuvę – vaikams ypatingai svarbus sveikas, subalansuotas ir įvairus maistas, tad idealiausiu atveju rinkitės tokį viešbutį, kuris turi šiuos poreikius atitinkančius restoranus. Jei keliaujate su kūdikiais, atkreipkite dėmesį, ar viešbutis gali parūpinti vaikų kėdutes restoranuose, galbūt net ir kūdikiams skirto maisto.
 • turi šeimyninius kambarius – norint poilsiauti komfortiškai kambario pasirinkimas yra labai svarbus, ypatingai tuomet, jei kambaryje jums reikalinga ir lovelė kūdikiams, balkonas įkvėpti gryno oro ir pan. 
 • interneto ryšys, stalai, jeigu kelionės metu visa šeima derina poilsį, darbą ir vaikų mokslus.

NR 6 | Kelionės kompanija

Planuodami kelionę su šeima pagalvokite, ar norite keliauti tik jūs su vaikas, ar galbūt verta atostogoms kartu pasikviesti draugų šeimą su vaikais? O galbūt norėtumėte keliauti kartu su seneliais? Taip suteiksite ir vaikams daugiau galimybių įdomiai praleisti laiką su kitais vaikais, ir tėveliai galės pabendrauti ir papramogauti su suaugusiais. Išvykos, ekskursijos visiems kartu taip pat bus labai smagios! 

NR 7 | Kelionės planas vietoje 

Planuodami kelionę su vaikais pagalvokite ir apie kelionės planą vietoje. Jeigu įmanoma – galite pasiruošti nedidelį kiekvienos atostogų dienos planą – rekomenduojame tai padaryti jei planuojate daugiau ekskursijų ar savarankiško lankytinų vietų lankymo. Iš anksto pasitikrinkite ar norimos aplankyti vietos laukia keliautojų (dalis vietų dėl pandemijos gali riboti darbo laiką), pasidomėkite lankytinų vietų atstumais – ar toli su vaikais reikės važiuoti nuo viešbučio? Šiek tiek namų darbų – tikrai pavers kelionę su vaikais sklandesne, paprastesne ir įdomesne!

Atostogos su vaikais gali tapti nemenku iššūkiu, tačiau pasiruošus nedidelius namų darbus ir patikėjus kelionės planavimą profesionaliai Estravel komandai – atostogos su šeima bus vienas malonumas. Rekomenduosime viską nuo A iki Z puikiai kelionei su vaikais – tiek viešbučius, tiek skrydžius, tiek lankytinas vietas ir daugiau. Užklausą planuojantys kelionę gali atsiųsti mums užpildę šią formą arba paskambinę tel. nr. 85 212 58 05.

Parašykite komentarą

Daugiau naudingų Estravel kelionių patarimų: