Blogas

Estravel kelionių ekspertų patarimai, naudinga informacija bei aktualios naujienos kiekvienam keliautojui.

#Estraveltalentai keliauja: Gretos įspūdžiai ir rekomendacijos planuojantiems keliones į Stambulą

Stambulas – pats didžiausias, gyvybingiausias ir įdomiausias miestas Turkijoje. Pažinti viso Stambulo įdomybes per vieną kelionę būtų neįmanoma, tačiau nukeliauti į jį keletui dienų visuomet malonu. O ir lėktuvų bilietų į Stambulą trumpoms kelionėms galima gauti už labai geras kainas – iš Vilniaus į Stambulą tiesioginius skrydžius turime kasdien ir net ne po vieną kartą per dieną. Planuojantiems kelionę į Stambulą – Estravel kelionių ekspertės Gretos kelionės įspūdžiai ir patarimai šiame blogo įraše.

Kodėl Estravel kelionių ekspertai rekomenduoja planuoti kelionę į Stambulą?

 • Tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus su „Turkish Airlines“ kasdien po 2 kartus  – išskirtiniai pojūčiai ore, kuriuose verta patirti kiekvienam keliautojui! Tai vienos geriausių avialinijų Europoje, skraidančios į daugiausiai krypčių visame pasaulyje ir garsėjančios puikiu klientų aptarnavimu.
 • Stambulo oro uosto galima pasiekti šimtus kitų pasaulio krypčių. Tai tarsi atspirties taškas, norintiems aplankyti tolimas pasaulio kryptys, kadangi daugelis skrydžių persėdimų vyksta per Stambulą. Tad jei planuojate atostogas tolimoje kryptyje – nepraleiskite progos bent kelias dienas praleisti Stambule. Be to, keliautojai skrendantys su „Turkish Airlines“ turi galimybę gauti nemokamą nakvynę Stambule.
 • Pastaruosius keletą metų Stambulas buvo ir yra viena populiariausių turizmo krypčių. Norint rasti palankiausią kainos ir kokybės santykį viešbučiuose, rekomenduojam kelionę planuoti iš anksto. Taip pat nepamirškite, kad 15 milijonų gyventojų turinčiame mieste viešbučio vieta – vienas svarbiausių dalykų, kad atostogos būtų labai kokybiškos!
 • Lankytinų objektų Stambule tikrai labai daug, todėl rekomenduojame iš anksto numatyti, kokius istorinius ir kultūrinius objektus norisi pamatyti bei kokias autentiškas turkiškas pramogas norisi išbandyti. Estravel kelionių konsultantas padės sudaryti patogią kelionės programą ir profesionaliai patars, kokias įdomias ekskursijas verta užsisakyti iš anksto!
 • Jeigu Stambule norėsite pamatyti kuo daugiau – neapsiribokite vien tik įspūdingais Topkapi rūmais, Mėlynąja mečete, Sofijos soboru ar Didžiuoju turgumi. Stambulo naktinis gyvenimas ir vakariniai šou ne mažiau įdomūs ir patrauklūs nei turkiškas istorinis palikimas. 

Patarimai planuojantiems kelionę į Stambulą:

 • Aprangos etiketas mečetėje – moterų rūbai turi dengti visą kūną, išskyrus veidą, plaštakas ir pėdas. Moterų plaukai turi būti visiškai uždengti – rekomenduotina į kelionę įsidėti skarą ar ją įsigyti vietinėje parduotuvėje. Vyrams – laisva, neaptempta apranga. Prieš įeinant į mečetę visi lankytojai turi nusiauti batus ir palikti juos tvarkingai specialiose spintelėse.
 • Būkite atsargūs vairuodami ar eidami gatvėje – eismas šalyje chaotiškas.
 • Būkite apdairūs su taksi paslaugomis – važiuokite tik automobiliais su kompanijos logotipu. Kainą susitarkite dar prieš įsėdant į automobilį. Taksi automobilį atpažinsite iš ryškios geltonos ar oranžinės spalvos.
 • Verta išmokti keletą frazių turkiškai, ypatingai, jei turite alergijų ar pan. Stambulo turistinėse vietose susikalbėsite tiek anglų, tiek rusų kalbomis, tačiau jei mokėsite nors kiek turkiškai, tikrai maloniai nustebinsite vietinius.
 • Turėkite grynųjų pinigų vietine valiuta (lira), nes kortelėmis ne visur galėsite atsiskaityti. Restoranuose, kavinėse – įprasta atsidėkoti arbatpinigiais.
 • Skirkite laiko apsipirkinėjimui – kainos čia nedidelės, o kokybė tiek suvenyrų, tiek aprangos – labai gera. Estravel kelionių ekspertė Greta rekomenduoja parsivežti sveriamų prieskonių, arbatų, rankų darbo saldumynų, šilko skarelių, o turintiems galimybę – pasakiškai rankomis austų kilimų.
 • Vandenį gerkite tik iš pirktinių buteliukų – vandens kokybė Turkijoje nėra pati geriausia.
 • Neatsisakykite turkiškos arbatos – tai svetingumo simbolis, tad atsisakius turkai gali įsižeisti.
 • Valgykite ten, kur lankosi vietiniai – Stambule restoranų ir kavinių gausoje galima pasiklysti, tačiau keletas Gretos rekomenduojamų vietų tikrai vertos Jūsų dėmesio. Norintiems burnoje tirpstančios baklavos, sirupe permirkusių spurgyčių ir kitų saldėsių – “Safa” kavinė. Vieni skaniausių kebabų – “Halic Metro kebab” restoranas. Šviežiai spaustų granatų sulčių Greta rekomenduoja ragauti kuo toliau nuo turistinių Stambulo vietų, nes kaina gali svyruoti nuo 1,2 iki 4 už 250 ml stiklinę. Šviežiai keptos skumbrės sumuštiniai ir marinuotos daržovės, kurios patiekiamos tiesiai iš laivo  – “Derya Belikcisi” prie Yeni Cami mečetės. 

TOP  Gretos rekomenduojamos patirtys-lankytinos vietos Stambule:

1. Hagijos soboras

Tai didingas VI a. Bizantijos laikotarpio statinys su 56 m aukščio kupolu, kurį puošia užrašai iš Korano. “Tai tikras architektūrinis šedevras, kurį linkiu pamatyti kiekvienam. Ir ne tik įsiamžinti prie pačio pastato, bet ir apsilankyti jo viduje. Tiesa, gali tekti palaukti eilėje, nes yra reguliuojami turistų ir norinčių pasimelsti vietinių gyventojų srautai. Tačiau palaukti verta, nes iš visų mečečių Stambule, ši įsimena visam gyvenimui. Jei norite sužinoti daugiau apie Sofijos soborą, rekomenduoju užsisakyti ekskursiją ir ją aplankyti kartu su gidu.” – įspūdžiais dalinasi Greta.

2. Plaukimas Bosforo sąsiauriu

Unikali patirtis – pasiplaukiojimas Bosforo sąsiauriu, jungiančiu Juodąją ir Marmuro jūras, ir skiriantį Europą bei Aziją. Šios ekskursijos metu atsiskleidžia Stambulo grožis, įspūdingi tiltai, ikoniški Osmanų sultonų rūmai, Turkijos politikų rezidencijos, mečetės, prabangiausi miesto viešbučiai. “Prieplaukose matysite tikrai ne vieną laivelį, kur galėsite įsigyti ekskursiją, tačiau kur kas pigiau bus plaukti viešojo transporto laivu, o ir pamatysite ne ką mažiau.” – pataria Greta.

3. Stambulo turgavietės

Lankantis Stambule Greta rekomenduoja aplankyti Didįjį Stambulo turgų, kuris veikia nuo pat XV a. Tai viena didžiausių turgaviečių pasaulyje, kurioje galima rasti tradicinių turkiškų saldainių, aprangos ir avalynės, aksesuarų ir kt. dirbinių. Taip pat Egiptiečių turgų – antrą pagal dydį Stambulo turgų, kuriame rasite prieskonių, aliejų, džiovintų vaisių, kavos, riešutų ir kt. “Didžiajame Stambulo turguje galima praleisti valandų valandas, nes jis tarsi didelis labirintas. Dalis turgaus yra po stogu, dalis turgaus prieigose, o ir kainos to paties suvenyro, rankdarbio ar skanumyno gali skirtis. Egipto turgus savo asortimentu šiek tiek panašus į Didįjį, tačiau čia tikrai verta įsigyti prieskonių, nes istoriškai šio turgaus pavadinimas ir kilo iš to, kad didžioji dalis prieskonių atkeliavo iš Indijos per Egiptą.” – įspūdžiais dalinasi Greta.

4. Dervišų šokiai

Dervišų šokiai – meno, meditacijos, šokio ir maldos forma. “Man tai viena įdomesnių ir prie turkiškų tradicijų leisiančių prisiliesti pramogų, kuri vyksta įvairiose miesto vietose ir net po kelis kartus į dieną. Pats renginys unikalus tuo, kad gerą valandą būni tarsi užhipnotizuotas, stebint kaip musulmonai sufijai vienuoliai sukasi aplink savo ašį, taip medituodami ir kartu bandydami suartėti su Dievu.” – sako Greta.

5. Tokpapi rūmai

Įspūdingi Topkapi rūmai – buvusi sultonų rezidencija bei vienas didžiausių pasaulyje muziejų. “Rūmai iš tiesų įspūdingo dydžio bei grožio. Pačius rūmus sudaro išpuoselėti sodai, daugybė pastatų, tarp kurių galima išvysti ir sultono haremą. Muziejus taip pat vertas keliautojų dėmesio. Čia akį traukia keramikos, porceliano ir juvelyriniai dirbiniai, pranašo Mohameto relikvijos.” – prisiminimais dalinasi Greta.

6. Mėlynoji mečetė

XVII a. Stambule pastatyta mečetė su 6 minaretais, kuri visame pasaulyje išsiskiria savo gausia puošyba ir žydros spalvos dekoratyvinėmis plytelėmis. “Tiek išorė, tiek vidus mečetės užburia, tačiau man asmeniškai gražiausia šią mečetę nužvelgti iš išorės nei iš vidaus, nes viduje beveik visada bus pilna turistų. O ir iš išorės žvelgiant, įspūdis magiškas, ypač, kai gali prisėsti kokioje kavinukėje, stebėti į dangų besistiebiančius minaretus ir klausytis melstis kviečiančių muedzinų balsų. ” – prisiminimais dalinasi Greta.

Kaip geriausia, patogiausia ir greičiausia užsakyti lėktuvų bilietus į Stambulą? 

Nieko nelaukiant skambinti Estravel komandai tel. nr.: 85 212 58 05 (darbo dienomis, nuo 08:00 iki 18:00) arba siųsti užklausą el. p.: keliones@estravel.lt. Estravel komanda ne tik pasirūpins lėktuvų bilietų užsakymu, bet ir pasidalins apgyveninimo rekomendacijomis, padės užsakyti pervežimus, ekskursijas ir kt.

Jums taip pat gali būti įdomu: