Blogas

Estravel kelionių ekspertų patarimai, naudinga informacija bei aktualios naujienos kiekvienam keliautojui.

Ką reikia žinoti apie keliavimą keltais karantino metu?

Įvestas karantinas ne tik Lietuvoje, bet ir kitose pasaulio šalyse gerokai apribojo galimybes keliauti. Tačiau iki kol dauguma skrydžių vis dar atšaukti, galimybė keliauti yra tik automobiliais tarp Baltijos šalių ir Lenkijos, o į Vokietiją, Suomiją, Švediją – tik keltais.

Ką reikia žinoti keliautojams apie keliavimą keltais šiai dienai – naudinga informacija ir kelionių patarimais dalinasi Estravel kelionių ekspertė Monika Kadelskaitė.

Kokie keltai plaukia iš Klaipėdos jūrų uosto?

Be jau vykdomų kai kurių komercinių skrydžių, keleivius leidžiama gabenti tik keltais. Šiuo metu keliautojai iš Klaipėdos jūrų uosto gali plaukti tik į Vokietiją: Kylio (“DFDS” keltų kompanija), Rostoko bei Travemiundės uostus (“TT-Line” keltų kompanija) ir atgal.

Maršrutų Klaipėda-Kylis/Rostokas/Travemiundė tvarkaraščiai

Klaipėda-Kylis-Klaipėda

Maršrutas Data Išplaukimas Atplaukimas (kitą dieną)
Klaipėda-Kylis-Klaipėda
Klaipėda-Kylis kasdien 22:00 17:00
Kylis-Klaipėda 21:00 18:00

Klaipėda-Rostokas/Travemiundė

Atkreipiame dėmesį, kad keltų plaukimai iš Klaipėdos į Rostoką ir Travemiundę bei atgal yra vykdomi su tarpiniu persėdimu (išskyrus pavienius tiesioginius reisus). Todėl rekomenduojame tikslų, šių maršrutų keltai tvarkaraštį, tikrinti oficialioje “TT-Line” keltų kompanijos svetainėje.

Ką reikia žinoti planuojant keliones šiais keltų maršrutais?

  • Svarbu atkreipti dėmesį, kad turistiniais tikslais keliavimas vis dar nėra galimas, o atvykusiems į Vokietiją iš Lietuvos ar į Lietuvą iš Vokietijos yra taikoma 14 dienų saviizoliacija.
  • Keltu keliauti iš Kylio, Rostoko bei Travemiundės galima tik tokiu atveju, jeigu nauji keleiviai nėra įlaipinami tarpiniuose jūrų uostuose.
  • Jeigu keleiviui reikia persėsti iš vieno kelto į kitą (pvz. plaukiant į iš Klaipėdos į Rostoką arba Travemiundę ir atgal, tarpinis persėdimas vykdomas Treleborgo uoste), tokiu atveju keleivis, kol laukia persėdimo į keltą, negali palikti tranzitinio uosto teritorijos.

Norėdami užsakyti keltų bilietus iš Klaipėdos į Kylį, Rostoką bei Travemiundę ir atgal – kreipkitės į Estravel kelionių konsultantus.

Planuojama atnaujinti susisiekimą iš Baltijos šalių su Suomija, Švedija, Vokietija

“Džiugi žinia apie Baltijos šalių “Travel Bubble” (keliavimą tarp Lietuvos, Latvijos ir Estijos be privalomos saviizoliacijos) bei švelninami apribojimai keleivių judėjimui tarp ES šalių skatina keltų kompanijas kuo greičiau atnaujinti plaukimus į tarptautinius uostus taip palengvinant susisiekimą mums, Baltijos šalių piliečiams keliautojams.”, – sako Estravel kelionių ekspertė Monika.

Tačiau prieš planuojant keliones ir perkant keltų bilietus, Monika rekomenduoja pasidomėti reikalavimais keliautojams, kurie galioja atvykstantiems į Suomiją, Švediją bei Vokietiją.

“Svarbu nepamiršti, kad karantinas ir apribojimai atvykimui į daugumą šalių (tarp jų ir Suomiją bei Vokietiją) yra pratęsti, leidžiant keleivių judėjimą tarp valstybių išimties tvarka – vykstantiems darbo/verslo reikalais su tai patvirtinančiais dokumentais, grįžtantiems į savo šalį ar turintiems kitų skubių priežasčių keliauti. Rekomenduoju prieš renkantis kelionės datą ir maršrutą įsitikinti, kokia situacija yra šalyse dėl sienų kontrolės bei kokie apribojimai taikomi atvykstantiems. Taip pat atkreipkite dėmesį, kad grįžtant į Lietuvą iš visų pasaulio šalių (išskyrus Latviją ir Estiją bei Lenkiją, jei į Lenkiją buvo keliaujama darbo/studijų tikslais) vis dar yra privaloma 14 d. saviizoliacija.”,- primena Monika.

Žemiau pateikiame naudingų nuorodų sąrašą, keliautojams, planuojantiems keliones keltais į/iš Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Vokietijos uostų.

Naudingos nuorodos keliautojams:

Keliavimo apribojimai planuojantiems keliones į Latviją ir iš jos
Keliavimo apribojimai planuojantiems keliones į Estiją ir iš jos
Keliavimo apribojimai planuojantiems keliones į Suomiją ir iš jos
Keliavimo apribojimai planuojantiems keliones į Švediją ir iš jos
Keliavimo apribojimai planuojantiems keliones į Vokietiją ir iš jos

Naudinga informacija apie keliavimo keltais galimybes iš Baltijos šalių į Suomiją

“TT-Line” keltų kompanija

Maršrutai Statusas Apribojimai keliautojams
Klaipėda–Treleborgas (Švedija)-Klaipėda Treleborgas-Klaipėda maršrutu keleivių judėjimas laikinai sustabdytas. Išimtis taikoma įsigijusiems bilietus iki 2020 m. balandžio 1 d – galima grįžti į Lietuvą. Maršrutu Klaipėda-Treleborgas vykti galima. Grįžtantiems į Lietuvą taikoma privaloma 14 d. saviizoliacija.
Klaipėda–Rostokas/Travemiundė (Vokietija) –Klaipėda Nuo gegužės 11 d. keleiviai gali grįžti į Lietuvą iš Vokietijos (Travemundės/Rostoko uostų) per Treleborgą. Plaukimas su tarpiniu persėdimu Treleborge. Būnant Teleborge, negalima palikti uosto.

“DFDS” keltų kompanija

Maršrutai Statusas Apribojimai keliautojams
Klaipėda–Kylis (Vokietija)–Klaipėda Plaukimai vyksta įprastu grafiku. Galimos tik būtinos kelionės įskaitant verslo/darbo reikalus (EU gairės apibrėžiančios būtinas verslo keliones). Lietuvos piliečiai šiuo keltu plaukti gali, tačiau atvykus į Vokietiją ir grįžus į Lietuvą taikoma privaloma 14 d. saviizoliacija.
Klaipėda – Karlshamnas (Švedija) – Klaipėda Karlshamnas-Klaipėda maršrutu keleivių judėjimas sustabdytas iki birželio 2 d. Maršrutu Klaipėda-Karlshamnas vykti galima. Grįžus į Lietuvą taikoma privaloma 14 d. saviizoliacija.
Paldiskis (Estija) – Hankas (Suomija) – Paldiskis (Estija) Nuo gegužės 14 d. leidžiama keliauti darbo tikslais. Galimos tik būtinos kelionės įskaitant verslo/darbo reikalus (Suomijos sienos kirtimo informacija ir gairės apibrėžiančios būtinas verslo keliones)
Suomijoje bei grįžus į Lietuvą taikoma privaloma 14 d. saviizoliacija.
Paldiskis (Estija) – Kapelskaras (Švedija) – Paldiskis (Estija) Plaukimai vyksta įprastai. Atvykstantiems į Lietuvą iš Švedijos privaloma 14 d. saviizoliacija.

“Tallink”

Maršrutas Statusas Apribojimai keliautojams

Ryga-Helsinkis-Ryga

Naujas maršrutas turistams. Kroviniai šiuo maršrutu nebus gabenami. Plaukimai bus vykdomi 06.27-08.16

Atvykstantiems į Suomiją galioja privaloma saviizoliacija.

Ryga-Stokholmas

Kelto “Romantika” plaukimai sustabdyti iki 2020 birželio 30 d. (išskyrus pavienius reisus planuojamus birželio 10, 17, 27 d.)
Kelto “Isabelle “ plaukimai sustabdyti iki 2021 kovo 31 d.

Atvykstantiems į Lietuvą iš Švedijos gali būti privaloma 14 d. saviizoliacija.

Stokholmas-Ryga

Planuojami reguliarūs reisai birželio 11, 18 ir 28 d.

Ryga-Visbis-Ryga

Specialus “Tallink Grupp” kruizas į Gotlando salą nukeltas į 2020 rugpjūčio 10-12 d.

Talinas (Muuga) -Helsinkis (Vuosaari)

Plaukimas sustabdytas iki rugpjūčio 31 d.

Galimi tik krovinių pervežimai.

Talinas-Helsinkis

Plaukimai vyksta įprastai, tačiau iki birželio 14 d. vietoj trijų laivų kursuoja tik du. (Laivas Megastar – pagal įprastą grafiką, laivas Star – pagal specialų grafiką Galimos tik būtinos kelionės įskaitant verslo/darbo reikalus (Suomijos sienos kirtimo informacija ir gairės apibrėžiančios būtinas verslo keliones)
Suomijoje bei grįžus į Lietuvą taikoma privaloma 14 d. saviizoliacija.

“Eckerö Line”

Maršrutas Statusas Apribojimai keliautojams
Talinas-Helsinkis-Talinas

Keleivių judėjimas ir bilietų užsakymas “Eckerö Line” keltų maršrutais yra atnaujintas nuo gegužės 14 d.

Galimos tik būtinos kelionės įskaitant verslo/darbo reikalus (Suomijos sienos kirtimo informacija ir gairės apibrėžiančios būtinas verslo keliones). Suomijoje bei grįžus į Lietuvą taikoma privaloma 14 d. saviizoliacija.

Talinas (Muuga)-Helsinkis (Vuosaari)-Talinas

Šis maršrutas skirtas tik kroviniams ir transporto priemonėms. Galimos tik būtinos kelionės įskaitant verslo/darbo reikalus (Suomijos sienos kirtimo informacija ir gairės apibrėžiančios būtinas verslo keliones). Suomijoje bei grįžus į Lietuvą. taikoma privaloma 14 d. saviizoliacija.

“Viking Line”

Maršrutas Statusas Apribojimai keliautojams
Talinas-Helsinkis-Talinas Plaukimai vykdomi, tačiau iki gegužės 31 d. yra pakitęs plaukimų tvarkaraštis. Galimos tik būtinos kelionės įskaitant verslo/darbo reikalus (Suomijos sienos kirtimo informacija ir gairės apibrėžiančios būtinas verslo keliones). Suomijoje bei grįžus į Lietuvą taikoma privaloma 14 d. saviizoliacija.

“Stena Line”

Maršrutas Statusas Apribojimai keliautojams
Venspilis – Nineshamnas (Švedija) – Venspilis Keleivių plaukimas reguliariais keltais iš/į Latvijos/Latviją taip pat yra sustabdytas iki birželio 9 dienos imtinai. Vykdomi tik specialūs papildomi reisai verslo keleiviams. (Norintiems keliauti būtina užpildyti spec. formą Latvijos investicijų ir plėtros agentūros svetainėje.)  Galimos tik būtinos kelionės įskaitant verslo/darbo reikalus (EU gairės apibrėžiančios būtinas verslo keliones). Lietuvos piliečiai šiuo keltu plaukti gali, tačiau atvykus į Vokietiją ir grįžus į Lietuvą  taikoma privaloma 14 d. saviizoliacija.
Liepoja – Travemiundė (Vokietija) – Liepoja

Keltų bilietus visais aukščiau paminėtais maršrutais (išskyrus “TT-Line”, “DFDS” keltų kompanijas bei “Tallink” keltų kompanijos maršrutą Ryga-Visbis-Ryga) galite užsakyti internetu. Dėl kitų keltų bilietų užsakymo mielai prašome kreiptis į Estravel kelionių konsultantus.

Primename, kad Estravel turi teisę parduoti visų pasaulio keltų kompanijų bilietus, todėl galime Jums padėti suplanuoti kelionę pagal Jūsų poreikį, o prireikus – pasiūlyti kokybiškų alternatyvų. Laukiame Jūsų užklausų dėl keltų bilietų šiais kontaktais arba šioje užklausos formoje.

Primename, kad lengvėjant karantino sąlygoms, ne tik planuojama atnaujinti daugiau keltų maršrutų, bet ir atnaujinama aviakompanijų veikla. Planuojantiems keliones verta žinoti, kad Jau atnaujinti skrydžiai iš Vilniaus į Rygą ir Taliną bei Frankfurtą.

Parašykite komentarą

Jums taip pat gali patikti kiti Estravel blogo įrašai: