Blogas

Estravel kelionių ekspertų patarimai, naudinga informacija bei aktualios naujienos kiekvienam keliautojui.

Kelionių ir finansų ekspertų patarimai kaip sutaupyti planuojant atostogas

Ši vasara – nuostabi kelionėms: praktiškai visos pasaulio šalys jau yra pilnai atsivėrusios keliautojams, pandeminių ribojimų beveik niekur nebėra. Keliautojai vis dar taip pat stipriai pasiilgę kelionių kaip ir praėjusiais metais – lėktuvai, viešbučiai pilni atostogautojų. O kaip šiemet keičiasi keliautojų finansiniai ir kelionių planavimoįpročiai? Ar lietuviai taupo kelionėms? Kiek pinigų rekomenduojama atsidėti atostogoms ir kada geriausia užsakinėti keliones norint gauti geriausias kainas? 

Apie šiuos ir daugiau klausimų TV3 laidoje Dienos Pjūvis diskutavo Estravel vadovė, kelionių ekspertė Žydrė Gavelienė ir Swedbank finansų instituto ekspertė Justina Bagdanavičiūtė. Norintys pasižiūrėti pilną laidos įrašą gali tai padaryti paspaudę ant šios nuorodos.  O tiems, kas mieliau renkasi skaitinį prie kavos – į šį įrašą sudėjome svarbiausius kelionių ir finansų eksperčių patarimus bei įžvalgas iš laidos. 

10 patarimų norintiems sutaupyti planuojant atostogas

 1. Aiškiai įsivardinkite norimą kelionės biudžetą. Kiekvieno keliautojo norai, poreikiai ir galimybės skirtingos. Apsvarstę kelionės biudžetą, turėsite ribas, kiek norite-galite išleisti atostogoms ir per daug nuo jo nenukrypsite. 
 2. Nuspręskite laikotarpį kelionei. Atminkite, kad populiariausiais keliavimo periodais, tokiais kaip Kalėdos, Naujieji metai, moksleivių vasaros/rudens/žiemos/pavasario atostogos, šventiniai laisvadieniai ir pan. – kelionių kainos būna aukštesnės. 
 3. Taupyti kelionei pradėkite iš anksto. Racionaliai įsivertinkite savo finansines galimybes – jos pas visus keliautojus skirtingos. Jei planuojate prabangią egzotišką kelionę, kokią sumą ir kiek laiko kas mėnesį turėsite atsidėti, kad galėtumėte nevaržyti savęs atostogų metu? Taupant iš anksto išvengsite didelių išlaidų kai reikės mokėti už kelionę. Finansų ekspertai taupymui rekomenduoja atsidėti ~20% lėšų.
 4. Savo kelionės biudžete nusimatykite papildomus 10% nenumatytoms išlaidoms. Pavyzdžiui, gal netikėtai sugalvosite apsilankyti daugiau muziejų ar koncertų nei planavote, norėsite įsigyti brangesnį suvenyrą ar pan.  Jei jų neišleisite – puiku, grįšite su finansiniu rezervu.
 5. Rinkitės tinkamą kryptį pagal savo biudžetą – savaitė pramogų, ekskursijos Seišeliuose, Dubajuje ar Malyvuose pareikalaus, tikėtina, daugiau išlaidų nei pramogos Turkijoje. 
 6. Būtinai pasirūpinkite medicininių išlaidų draudimu – taip apsaugosite savo finansus ir bus pasirūpinta Jūsų sveikata nutikus nelaimingam atsitikimui kelionėje. 
 7. Apdrauskite savo kelionės finansus civiliniu ir kt. kelionės draudimais nenumatytais atvejais  – pvz.: jei netyčia vaikas sudaužytų vazą viešbutyje ir viešbutis prašytų sumokėti už nuostolius, draudimas galėtų šias išlaidas padengti.
 8. Susiplanuokite ką veiksite kiekvieną kelionės dieną ar bent dalį kelionės – kokiomis dienomis keliausite į ekskursijas, galbūt reikės papildomo biudžeto transportui ir pan. Taip paprasčiau galėsite sekti savo išlaidas.  
 9. Lėktuvų bilietus, keliones stenkitės užsakyti ~6 mėnesiai iki kelionės – keliauti norinčiųjų daug. Sėkmė gali nusišypsoti ieškantiems paskutinės minutės kelionių, tačiau jei turite labai ribotą ir aiškų, specifišką atostogų laiką ir negalite laisvai varijuoti kelionės datomis – daugiausiai sutaupysite planuodami iš anksto. 
 10. Domėkitės geriausiais kelionių pasiūlymais, įvairiausiomi akcijomis, sekite kelionių naujienas. Estravel visuomet rekomenduoja prenumeruoti kelionių naujienlaiškį, kurio pagalba padedame nuolat jausti kelionių pulsą. 

Kokią atostogų kelionę pasirinkti jei nesate apsisprendę?

Jeigu planuojate atostogas, taupote, tačiau dar neesate apsisprendę kokią kelionę pasirinkti savo atostogoms, Estravel kelionių ekspertai turi Jums keletą naudingų patarimų, kaip apsispręsti lengviau.

 • Jeigu keliaujate su mažamečiais vaikais – tikėtina, kad norėsis sėslesnio poilsio, šilto vandens jūroje ar viešbučio baseinuose, žaidimų kambarių, pramogų, maisto, kad viskuo būtų pasirūpinta. Tokiu atveju rekomenduojame rinktis “viskas įskaičiuota” atostogas. 
 • Jei keliaujate su vyresniais vaikais ar draugų kompanija – rekomenduojame planuoti atostogas taip, kad dalį jų galėtumėte paskirti poilsiui, o dalį – pramogoms, aktyviam laisvalaikiui, pažinimui. 
 • Jei keliaujate kelios šeimos ar kelios kartos (pvz.: seneliai, tėvai, anūkai) – verta rinktis lėtesnes atostogas, tačiau kuriose būtų daugybė pramogų/veiklų pritaikytų įvairaus amžiaus keliautojams. Tokiu atveju idealu rinktis kruizines keliones ar didesnius, pramogų kupinus “viskas įskaičiuota” viešbučius populiariuose kurortuose. 

Na, o jeigu išsirinkti nepavyksta – kreipkitės į Estravel kelionių komandą ir mielai padėsime išsirinkti, patarsime, pakonsultuosime ir užsakysime visas kelionių paslaugas. Jums reikės tik mėgautis atostogų laukimu ir pačia kelione. Kelionių užklausos anketa – spauskite čia. 

Parašykite komentarą

Jums taip pat gali būti aktualu: