Blogas

Estravel kelionių ekspertų patarimai, naudinga informacija bei aktualios naujienos kiekvienam keliautojui.

TOP 10 komandos formavimo idėjų kolektyvams Lietuvoje

Pastaraisiais metais išmokome komunikuoti ir palaikyti bendrystės jausmą nuotoliniu būdu. Tačiau iš patirties žinome, kad tai neatstoja gyvo bendravimo su kolegomis, bendrų susibūrimų ir kontaktinių komandos formavimo (teambuilding) renginių.

Nuo 2021 m. gegužės 24 d. įsigaliosiantis Galimybių pasas panaikins daugelį šiuo metu galiojančių ribojimų, suteiks daugiau erdvės įmonių renginių organizavimui ir atvers duris platesniam paslaugų spektrui. Vėl galėsime nevaržomai mėgautis vieni kitų draugija ir komandos formavimo renginiais, kurie ne tik stiprina komandos vienybę ir bendrą organizacinę kultūrą, bet ir skatina darbuotojų motyvaciją, naujas idėjas bei iniciatyvas. 

Turime daugybę smagių komandos formavimo idėjų, tačiau šįkart atrinkome Jums TOP 10 praeitą vasarą klientų išbandytų ir labiausiai pamėgtų veiklų Lietuvoje. Ar jau visas pramogas spėjote išbandyti?

1. Orientacinės varžybos automobiliais ar pėsčiomis

Jeigu ieškote ką nuveikti su kolektyvu, kuris yra aktyvus ir nenusėdintis vietoje – idealus sprendimas bus orientacinės varžybos. Šių varžybų tikslas – susiskirsčius komandomis kuo greičiau pasiekti galutinį žaidimo tašką, sprendžiant įvairius galvosūkius. Tam turėsite panaudoti specialiai iš anksto paruoštas priemones: degtukai, prožektorius, magnetas ar net bulvė – prireikti gali visko. Orientacinės varžybos skatina komandas ieškoti netradicinių sprendimų, lavina kūrybiškumą ir loginį mąstymą bei  gerina komandinio darbo įgūdžius.

Tokio pobūdžio žaidimai gali būti organizuojami tiek pėsčiomis, tiek automobiliais, todėl geografija plati. Žaidimas puikiai tiks aktyvioms ir kūrybiškoms komandoms! Būkite pasirengę ne tik fiziškai pajudėti, bet ir protą pamankštinti!

2. Plaukimas baidarėmis

Artėjant šiltajam metų sezonui, viena geriausių idėjų Teambuildingui – nuotaikingas, daugumos mėgiamas plaukimas baidarėmis! Išskirtines patirtis ir įsimintiną komandos formavimą plaukiant baidarėmis garantuos:

 • naktinis plaukimas Nerimi – romantiškų sielų pramogautojams ir unikalių patirčių ieškotojams;
 • vaizdingiausi maršrutai ir iškylos Lietuvos upių vingiuose – gamtos mylėtojams;
 • sportinės daugiaviečių baidarių varžybos ežere – azarto mėgėjams;
 • srauniausių ir ekstremaliausių Lietuvos upių ruožai – nebijantiems iššūkių;
 • unikalūs plaukimo maršrutai su kultūrine-edukacine dalimi – pažintinių ir aktyvių kelionių mėgėjams.

Nustebsite, kaip šios pramogos metu atsiskleidžia stipriausios darbuotojų savybės ir išryškėja komandos lyderiai. Ši ekologiška, tausojanti gamtą ir vitamino D kiekį užtikrinanti veikla įkvepia naujiems iššūkiams, gerina komandinio darbo įgūdžius ir skatina greitą sprendimų priėmimą.

3. Vėjaračių maratonas

Ieškantiems išskirtinių komandos formavimo idėjų –  vėjaračių maratono varžybos Lietuvos pajūryje.

Bure varomą triratę priemonę rekomenduojame išbandyti visiems adrenalino mėgėjams, nebijantiems iššūkių. Vėjaračių maratonas organizuojamas taip, kad kiekvienas komandos narys, įkinkęs vėją į bures, įveiktų tam tikrą atstumą. Varžybos pareikalaus fizinės ištvermės – norėdama laimėti, komanda turės išvystyti gana didelį greitį ir tuo pat metu  išlaikyti vėjaračio pusiausvyrą. 

Buriavimo patirtis šiai pramogai nebūtina – instruktorius supažindins komandą su vėjaračio valdymo technika ir jau po kelių minučių galėsite savarankiškai leistis į nuotykį pajūryje.

4. Žygis dviračiais, elektriniais riedžiais ar paspirtukais

Ekskursijos ir žygiai dviračiais, elektriniais riedžiais ar paspirtukais yra puiki galimybė suderinti aktyvų laisvalaikį ir vietovės pažinimą.  Pavyzdžiui, ekskursija elektriniais riedžiais Vilniaus senamiestyje ir Užupyje neabejotinai patiks norintiems daugiau sužinoti apie Vilniaus miesto istoriją, pasigrožėti didinga senamiesčio architektūra ir patirti bohemiškojo Vilniaus rajono – Užupio Respublikos – išskirtinumą. 

Tiems, kurie net atvykę į sostinę, ilgai negali išbūti be gamtos, siūlome rinktis žygį visureigiu paspirtuku Neries regioniniame parke. Keliausite smėlėtais miško takeliais, mėgausitės upės vingiais ir vaizdingomis kalvomis, stabtelsite prie daugelio kultūros ir paveldo objektų bei lankysitės apžvalgos aikštelėje, iš kurios atsiveria užburiantis Neries slėnio grožis.

Kituose Lietuvos miestuose ir vietovėse pramogų dviračiais, elektriniais riedžiais, paspirtukais ar net elektromobiliais irgi netrūksta – skriekite su vėjeliu ir mėgaukitės nepakartojamu Lietuvos kraštovaizdžiu: Nemuno kilpų apglėbtas Birštonas, ošiančių pušynų jūroje skęstantys Druskininkai, ežeringas Platelių kraštas, Baltijos jūra viliojantis pajūrio kraštas.

5. Skrydis oro balionu

Sezono metu dažnai matome virš galvų lėtai dangumi plaukiančius oro balionus, bet ar esame kada nors skridę patys? Turistų pamėgta pramoga populiarėja ir lietuvių tarpe. 

Kokį Lietuvos kraštovaizdį rinktumėtės šiai nepamirštamai patirčiai? Ar tai būtų Vilnius ir jaukus senamiesčio gatvelių labirintas, daugybė atvirų aikščių, žaliuojančių parkų ir istorinę didybę menančių architektūrinių paminklų? Gal rinktumėtės skrydį virš didingos viduramžių pilies, stūksančios Galvės ežero saloje  vaizdingame Trakų krašte? O gal skrydis virš didžiųjų Nemuno kilpų, Birštono, Prienų ir Punios šilo yra tai, apie ką seniai svajojote? Esant palankioms oro sąlygoms, visu kolektyvu galima mėgautis nuostabiais vaizdais, atsiveriančiais iš paukščio skrydžio, kokią Lietuvos vietovę bepasirinktumėte šiai jaudinančiai patirčiai.

6. Rube Goldberg žaidimas

Rube Goldberg žaidimo tikslas – sukurti kuo ilgesnę grandinę panaudojant kuo daugiau duotų priemonių. Pajudinus pirmąjį tokios grandinės daiktą, grandinė turi suveikti domino principu ir pasiekti tikslą – susprogdinti balioną.

Šis žaidimas patiks galvosūkių ir loginių užduočių mėgėjams, siekiantiems pagerinti komandinio darbo bei kūrybiškumo įgūdžius, paskatinti naujas idėjas bei iniciatyvą, suvienyti komandą ir įkvėpti naujiems darbams!

7. Dialogas tamsoje

Dialogas tamsoje – tai patyriminis seminaras skirtas sutelkti komandą, stiprinti vidinę komunikaciją ir vienybės jausmą.

Seminaro metu, aklinoje tamsoje, kiekvienas dalyvis turės pasitelkti savo fizinius išteklius užduotims įgyvendinti bei tikslui pasiekti. Produktyvus komandinis darbas atsiskleis sugebant klausytis ir įsiklausyti, atsakingai paskirstant laiką, prisiimant atsakomybę, reikštis ar tiesiog kalbėti. Po kiekvienos užduoties bus skiriama laiko diskusijai: dalijamasi įspūdžiais ir įžvalgomis, aptariamos stipriosios ir silpnosios komandos bendravimo bei bendradarbiavimo pusės. 

Viso seminaro metu Jums talkins profesionalūs gidai-neregiai, todėl tai tik dar labiau sustiprins pačios veiklos įspūdžius.

8. Kulinarinė kova

Ieškote idėjų, kur nueiti su kolektyvu? Iškeiskite vakarienę restorane į kulinarinę kovą! Kulinarinė kova – puiki pramoga maisto entuziastams, azarto ir eksperimentų mėgėjams. Tarpusavyje susirungus dviems komandoms, jaukioje ir neįpareigojančioje virtuvės aplinkoje užvirs tikra gurmanų kova.

Per tam tikrą laiką, padedant profesionaliam virtuvės šefui, turėsite pagaminti po patiekalą. Gaminimo procesą stebės ir kulinarinius šedevrus vertins ne kas kitas, o Jūsų kolegos – burtų keliu išrinktoji maisto kritikų komanda. 

Nepamirškite, kad užduočiai įvykdyti turite ribotą laiką. Ar sugebėsite pasidalinti atsakomybėmis ir kas bus Jūsų komandos lyderis?

9. Pripučiamų kliūčių ruožas

Pripučiamas kliūčių ruožas ypač tinkamas komandinėms pramogoms ir aktyviems naujų patirčių bei nuotykių ieškotojams.

Šį gigantišką pramogų atrakcioną galima nutiesti nuo 27 iki 120 metrų. Kiekvienam kliūčių ruožo dalyviui bus skirta vis kitokia atkarpa ir užduotis – vieni turės lipti ir šokti, kiti – lįsti ir šliaužti, treti – čiuožti ir bėgti. Ką geriausiai sugeba daryti Jūsų komandos nariai? 

Pripučiamas kliūčių ruožas yra ne tik azartiškas fizinis iššūkis, bet ir smagus savo galimybių išbandymas.

10. Išgyvenimo drama sovietiniame bunkeryje

Išgyvenimo drama sovietinių laikų bunkeryje – neįprasta patirtis visko mačiusiems ir unikalių pojūčių ieškantiems kolektyvams.

Atsisveikinę su savo asmeninias daiktais, Jūs panirsite į įtampos kupiną spektaklį. Vedami klaidžiais labirintais giliai po žeme, būsite tardomi KGB kabinete, lankysitės sovietinėse parduotuvėse, mokysitės Tarybų Lietuvos himno, šoksite pagal anų laikų muziką ir ragausite tikrą sovietinę vakarienę. 

Galime Jus patikinti, kad streso kupiną akimirką atrodys, kad iš šio bunkerio neištrūksite. Nepadės net žinojimas, jog tai tik spektaklis. Norint išgyventi šią dramą, Jūsų kolektyvas turės pademonstruoti komandinio darbo sugebėjimus.

TOP 10 virtualių renginių  online idėjų

Mūsų klientų patirtis rodo, kad pastaraisiais metais įsitvirtinę įvairūs virtualūs renginiai vis dar išlieka populiarūs. Tad tiems, kas šiemet kontaktinių renginių dar neplanuoja, taip pat turime puikių idėjų tiek komandos formavimo renginiams, tiek įmonių šventėms online.

Kartu su partneriais sukūrėmė platų virtualių renginių pasirinkimą, kurie:

 • tiks įvairių dydžių komandoms: nuo 10 iki 100 dalyvių;
 • Subalansuoti įvairiam biudžetui: nuo 20 € iki 80 € asmeniui;
 • Galėsite rinktis nuo loginių žaidimų, aktyvių ir įtraukiančių veiklų iki virtualių degustacijų;
 • Kiekvieną žaidimą veda profesionalai, padėsiantys susiorientuoti viso renginio metu;
 • Kiekvieną žaidimą galima suorganizuoti Jums patogiu laiku. 

Sudomino šios komandos formavimo idėjos ar virtualūs renginiai online? Estravel kelionių ekspertai pasirūpins nepamirštamais įspūdžiais Jūsų kolektyvui:

 • Esame sukaupę daugiau kaip 20 metų renginių organizavimo Lietuvoje patirtį, kuria su malonumu pasidalinsime, organizuodami Jūsų įmonės renginius ir pramogines išvykas.
 • Renginius ir keliones organizuojame įvairaus dydžio grupėms – galime suorganizuoti pramogas dideliam kolektyvui (keliems šimtams darbuotojų) ar mažesniam (kelioms dešimtims ar mažesniems) ,pagal Jūsų poreikį.
 • Pasirūpiname pilnu renginio įgyvendinimu ir koordinavimu – pramoginėmis veiklomis, transporto, apgyvendinimo, maitinimo ir kitų paslaugų užsakymu, renginio biudžeto valdymu.
 • Esant poreikiui ir norint užtikrnti visišką renginio dalyvių saugumą, kartu su partnerių laboratorija, suorganizuosime renginio dalyvių testavimą COVID-19 greitaisiais testais renginio vietoje. 
 • Estravel kelionių agentūroje Lietuvoje dirba 30 profesionalų – sutelkę bendras jėgas ir patirtį, rekomenduojame tinkamiausias veiklas Jūsų kolektyvui.

Šiame blogo įraše sužinojote tik mažą dalį Estravel klientų išbandytų ir labiausiai pamėgtų, komandos formavimo žaidimų. Jei tarp jų neradote Jūsų komandos lūkesčius atitinkančios pramogos, susisiekite su mumis – paruošime Jums individualų pasiūlymą pagal Jūsų poreikius, komandos dydį, amžių, pomėgius ir kitus kriterijus.

Labiausiai mūsų klientų pamėgtos komandos formavimo veiklos: