Blogas

Estravel kelionių ekspertų patarimai, naudinga informacija bei aktualios naujienos kiekvienam keliautojui.

TOP 10 komandos formavimo idėjų kolektyvams Lietuvoje

Paskutiniai mėnesiai parodė, kad dirbant nuotoliniu būdu, komandos formavimo renginių ir bendrų susibūrimų poreikis stipriai išauga. Kol Lietuvoje auksinis ruduo ir yra galimybė daugelį veiklų organzituoti lauke, laikantis visų higienos reikalavimų, kviečiame Jus imtis inciatyvos ir suburti komandą nepamirštamomis akimirkomis. Net neabejojame, kad tokios komandos formavimo (teambuilding) išvykos metu atsiskleis geriausios idėjos, gims strateginiai planai, sutvirtės komandinis darbas bei pasimatys tikri komandos lyderiai. Turbūt sutiksite su mumis, kad tokio tipo kelionės taip pat leis pažvelgti ir į asmenines darbuotojų savybes, sustiprins vienybės jausmą, motyvaciją ir įkvėps naujiems tikslams.

Žinome daugybę smagių komandos formavimo žaidimų, tačiau šįkart atrinkome Jums TOP 10 labiausiai klientų išbandytų ir pamėgtų veiklų Lietuvoje, pritaikytų visiems metų laikams.

1. Orientacinės varžybos automobiliais ar pėsčiomis

Jeigu ieškote ką nuveikti su kolektyvu, kurio nariai yra nenusėdintys vietoje – idealus sprendimas bus orientacinės varžybos. Šių varžybų tikslas – susiskirsčius komandomis kuo greičiau pasiekti galutinį žaidimo tašką, sprendžiant įvairius galvosūkius. Tam turėsite panaudoti specialiai iš anksto paruoštas priemones: degtukus, prožektorius, magnetus ar net bulve – prireikti gali visko. 

Orientacinės varžybos skatina komandas ieškoti netradicinių sprendimų, lavina kūrybiškumą ir loginį mąstymą bei  gerina komandinio darbo įgūdžius. Tokio pobūdžio žaidimai gali būti organizuojami tiek pėsčiomis, tiek automobiliais, todėl geografija kur žaisti – gana plati. Žaidimas puikiai tiks kūrybiškoms ir aktyvioms komandoms – būkite pasirengę ne tik fiziškai pajudėti, bet ir protą pamankštinti! 

2. Plaukimas baidarėmis

Viena pupuliariausių komandos formavimo veiklų – nuotaikingas, daugumos pamėgtas ir net kasmetine tradicija tampantis plaukimas baidarėmis!  Išskirtines patirtis ir įsimintiną komandos formavimą plaukiant baidarėmis garantuos:

 • naktinis plaukimas Nerimi – romantiškų sielų pramogautojams ir unikalių patirčių ieškotojams;
 • vaizdingiausi maršrutai ir iškylos Lietuvos upių vingiuose – gamtos mylėtojams;
 • sportinės daugiaviečių baidarių varžybos ežere – azarto mėgėjams;
 • srauniausių ir ekstremaliausių Lietuvos upių ruožai – nebijantiems iššūkių ir pasiilgusiems adrenalino;
 • unikalūs plaukimo maršrutai su kultūrine-edukacine dalimi – pažintinių ir aktyvių kelionių mėgėjams.

Nustebsite, kaip šios pramogos metu atsiskleidžia stipriausios darbuotojų savybės ir išryškėja komandos lyderiai. Ši ekologiška, tausojanti gamtą ir vitamino D kiekį užtikrinanti veikla įkvepia naujiems iššūkiams, gerina komandinio darbo įgūdžius ir skatina greitą sprendimų priėmimą.

3. Rube Goldberg žaidimas

Rube Goldberg žaidimo tikslas – sukurti kuo ilgesnę grandinę panaudojant kuo daugiau duotų priemonių. Pajudinus pirmąjį tokios grandinės daiktą, grandinė turi suveikti domino principu ir pasiekti tikslą – susprogdinti balioną.

Šis žaidimas patiks galvosūkių ir loginių užduočių mėgėjams, siekiantiems pagerinti komandinio darbo bei kūrybiškumo įgūdžius, paskatinti naujas idėjas bei iniciatyvą, suvienyti komandą ir įkvėpti naujiems darbams! 

4. Žaidimas MAFIJA

Žaidimas Mafija – tai psichologinis rolių žaidimas, kurio metu komandos dalyviai ne tik mėgausis azartu, bet ir geriau pažins kitas kolegas, išmoks valdyti stresą bei gebės kalbėti viešai.

Žaidimo metu visiems dalyviams išdalinamos kortelės, su nurodyta role, kuri liks nežinoma visą žaidėjo žaidimo laiką. Dalis žaidėjų bus gėriečiai – “Miestiečiai”, o dalis blogiečiai – “Mafija”. Žaidimo moderatorius, kuriam nepriklausys jokia rolė, užves diskusiją tarp dalyvių, kurios metu bus aiškinamasis įvykdytas “nusikaltimas”. Žaidimas baigiasi tuomet, kai iš žaidimo pašalinama viena iš konfrontuojančių pusių.

5. Vėjaračių maratonas

Ieškantiems išskirtinių komandos formavimo idėjų –  vėjaračių maratono varžybos Lietuvos pajūryje.

Bure varomą triratę priemonę rekomenduojame išbandyti visiems adrenalino mėgėjams, nebijantiems iššūkių. Buriavimo patirtis šiai pramogai nebūtina – instruktorius supažindins komandą su vėjaračio valdymo technika ir jau po kelių minučių galėsite savarankiškai leistis į nuotykį pajūryje. 

Vėjaračių maratonas organizuojamas taip, kad kiekvienas komandos narys, įkinkęs vėją į bures, įveiktų tam tikrą atstumą. Varžybos pareikalaus fizinės ištvermės – norėdama laimėti, komanda turės išvystyti gana didelį greitį ir tuo pat metu  išlaikyti vėjaračio pusiausvyrą. 

6. Dialogas tamsoje

Dialogas tamsoje – tai patyriminis seminaras skirtas sutelkti komandą, stiprinti vidinę komunikaciją ir vienybės jausmą.

Seminaro metu, aklinoje tamsoje, kiekvienas dalyvis turės pasitelkti savo fizinius išteklius užduotims įgyvendinti bei tikslui pasiekti. Produktyvus komandinis darbas atsiskleis sugebant klausytis ir įsiklausyti, atsakingai paskirstant laiką, prisiėmant atsakomybę, reikštis ar tiesiog kalbėti. Po kiekvienos užduoties bus skiriama laiko diskusijai: dalinamasi įspūdžiais ir įžvalgomis, aptariamos stipriosios ir silpnosios komandos bendravimo bei bendradarbiavimo pusės. 

Viso seminaro metu Jums talkins profesionalūs gidai-neregiai, todėl tai tik dar labiau sustiprins pačios veiklos įspūdžius.

7. Bombos išminavimas

Bombos išminavimas – tai azartą bei adrenaliną skatinantis žaidimas, kuriame pasijusite tarsi veiksmo trileryje.  Jūsų tikslas – per 120 minučių nukenksminti bombą, sprendžiant galvosūkius ir ieškant trūkstamų kodo dalių. 

Įtampa neleis atsipalaiduoti viso žaidimo metu – net kai atrodys, kad bomba jau beveik nukenksminta, galite sulaukti netikėtų siurprizų. Tiksinčios sekundės ir kliūtys, su kuriomis susidursite, parodys, kaip Jūsų komanda gali vieningai dirbti stresinėse situacijose.

8. Kulinarinė kova

Ieškote idėjų, kur nueiti su kolektyvu? Iškeiskite vakarienę restorane į kulinarinę kovą! Kulinarinė kova – puiki pramoga maisto entuziastams, azarto ir eksperimentų mėgėjams. Tarpusavyje susirungus dviems komandoms, jaukioje ir neįpareigojančioje virtuvės aplinkoje, užvirs tikra gurmanų kova.

Per tam tikrą laiką, padedant profesionaliam virtuvės šefui, komandos turės pagaminti po patiekalą. Gaminimo procesą stebės ir kulinarinius šedevrus vertins ne kas kitas, o Jūsų kolegos – burtų keliu išrinktoji maisto kritikų komanda. 

Nepamirškite, kad užduočiai įvykdyti turite ribotą laiką. Ar sugebėsite pasidalinti atsakomybėmis ir kas bus Jūsų komandos lyderis? 

9. Veidotyra su profesionalu

Seminaras su veidotyrininku – puiki patirtis tiek įmonės vadovams, kurie siekia sėkmingo verslo, tiek kiekvienam darbuotojui individualiai, kurie nori geriau suprasti savo  stipriąsias ir silpnąsias savybes.

Seminaro metu veidotyros meistras ištyrinės kiekvieno dalyvio veidą ir pasidalins profesionaliomis įžvalgomis, kaip geriau suprasti savo ir kito žmogaus charakterį, remiantis jo prigimtinėmis savybėmis.

Tai ypač naudingas seminaras įmonių savininkams ir vadovams, nes veidotyrininkas išmokys į ką labiausiai reikia atkreipti dėmesį atrenkant darbuotojus, kaip susikurti įtakos strategiją, kad veiksmingiau įtakoti klientus ar partnerius bei kokių bendravimo klaidų išvengti.

10. Išgyvenimo drama sovietiniame bunkeryje

Išgyvenimo drama sovietinių laikų bunkeryje – neįprasta patirtis visko mačiusiems ir unikalių pojūčių ieškantiems kolektyvams.

Atsisveikinę su savo asmeninias daiktais, Jūs pasinersite į įtampos kupiną spektaklį. Vedami klaidžiais labirintais giliai po žeme, būsite tardomi KGB kabinete, lankysitės sovietinėse parduotuvėse, mokysitės Tarybų Lietuvos himno, šoksite pagal tų laikų muziką ir ragausite tikrą sovietinę vakarienę. 

Galime Jus patikinti, kad streso kupiną akimirką atrodys, jog iš šio bunkerio neištrūksite – nepadės net žinojimas, jog tai tik spektaklis. Norint išgyventi šią dramą, Jūsų kolektyvas turės pademonstruoti vieningą komandinį darbą, gebėjimą valdyti stresą bei mokėjimą apgalvotai išsakyti mintis

TOP 10 VIRTUALIŲ RENGINIŲ ONLINE IDĖJŲ

Šiemet tikrai ne tik komandos formavimo veiklos, bet ir šventiniai renginiai (kalėdiniai, naujametiniai) bus kitokie. Mūsų klientų patirtis rodo, kad viskas keliasi į virtualią erdvę. Atsižvelgdami į tai, kartu su komanda paruošėme TOP 10 originalių idėjų virtualiems renginiams Jūsų įmonės, kolektyvų šventėms.

Sukūrėmė platų pasiūlymų pasirinkimą, kurie:

 • tiks įvairių dydžių komandoms: nuo 10 iki 100 dalyvių;
 • Subalansuoti įvairiam biudžetui: nuo 40 € iki 80 € asmeniui;
 • Galėsite rinktis nuo loginių žaidimų, aktyvių ir įtraukiančių veiklų iki virtualių degustacijų;
 • Kiekvieną žaidimą veda profesionalai, padėsiantys susiorientuoti viso renginio metu;
 • Kiekvieną žaidimą galima suorganizuoti Jums patogiu laiku. 

Sudomino šios komandos formavimo idėjos ar virtualūs renginiai online? Estravel kelionių ekspertai pasirūpins nepamirštamais įspūdžiais Jūsų kolektyvui:

 • Esame sukaupę daugiau kaip 20 metų renginių organizavimo Lietuvoje patirtį, kuria su malonumu pasidalinsime, organizuodami Jūsų įmonės renginius ir pramogines išvykas.
 • Renginius ir keliones organizuojame įvairaus dydžio grupėms – galime suorganizuoti pramogas dideliam kolektyvui (keliems šimtams darbuotojų) ar mažesniam (kelioms dešimtims ar mažesniems) ,pagal Jūsų poreikį.
 • Pasirūpiname pilnu renginio įgyvendinimu ir koordinavimu – pramoginėmis veiklomis, transporto, apgyvendinimo, maitinimo ir kitų paslaugų užsakymu, renginio biudžeto valdymu.
 • Estravel kelionių agentūroje Lietuvoje dirba 40 profesionalų – sutelkę bendras jėgas ir patirtį, rekomenduojame tinkamiausias veiklas Jūsų kolektyvui.

Šiame blogo įraše sužinojote tik mažą dalį Estravel klientų išbandytų ir labiausiai pamėgtų, komandos formavimo žaidimų. Jei tarp jų neradote Jūsų komandos lūkesčius atitinkančios pramogos, susisiekite su mumis – paruošime Jums individualų pasiūlymą pagal Jūsų poreikius, komandos dydį, amžių, pomėgius ir kitus kriterijus.