Blogas

Estravel kelionių ekspertų patarimai, naudinga informacija bei aktualios naujienos kiekvienam keliautojui.

TOP 10 komandos formavimo idėjų kolektyvams Lietuvoje

Žinome, kad darbas ir komunikacija su komanda, jai darbuojantis iš namų, įmonėms gali tapti tikru iššūkiu. Neabejojame, kad pasiilgote gyvo bendravimo su kolegomis, susitikimų ir kokybiškų komandos formavimo (teambuilding) išvykų! Estravel kelionių ekspertai jau ruošiasi tam laikui, kuomet nevaržomai galėsime planuoti tokias keliones Jūsų įmonei.  

Turbūt sutiksite, kad dažnai geriausios idėjos, strateginiai planai gimsta ir darbuotojai atsiskleidžia komandos formavimo žaidimų metu. Tokios pramogos kolektyvams leidžia ne tik pažvelgti į asmenines kiekvieno darbuotojo savybes, bet ir stiprina vienybės jausmą, motyvaciją bei įkvepia naujiems tikslams.  

Estravel kelionių ekspertai žino tikrai daug smagių komandos formavimo žaidimų, tačiau šįkart  su Jumis norime pasidalinti TOP 10 mūsų klientų išbandytų ir pamėgtų komandos formavimo žaidimų Lietuvoje.

1. Orientacinės varžybos automobiliais ar pėsčiomis

Jeigu ieškote ką nuveikti su kolektyvu, kurio nariai yra nenusėdintys vietoje – idealus sprendimas bus orientacinės varžybos. Šių varžybų tikslas – susiskirsčius komandomis kuo greičiau pasiekti galutinį žaidimo tašką, sprendžiant įvairius galvosūkius. Tam turėsite panaudoti specialiai iš anksto paruoštas priemones: degtukus, prožektorius, magnetus ar net bulve – prireikti gali visko. 

Orientacinės varžybos skatina komandas ieškoti netradicinių sprendimų, lavina kūrybiškumą ir loginį mąstymą bei  gerina komandinio darbo įgūdžius. Tokio pobūdžio žaidimai gali būti organizuojami tiek pėsčiomis, tiek automobiliais, todėl geografija kur žaisti – gana plati. Žaidimas puikiai tiks kūrybiškoms ir aktyvioms komandoms – būkite pasirengę ne tik fiziškai pajudėti, bet ir protą pamankštinti! 

2. Plaukimas baidarėmis

Artėjant šiltajam metų sezonui, viena geriausių idėjų komandos formavimui – nuotaikingas, daugumos pamėgtas ir net kasmetine tradicija tampantis plaukimas baidarėmis! Išskirtines patirtis ir įsimintiną komandos formavimą plaukiant baidarėmis garantuos:

  • naktinis plaukimas Nerimi – romantiškų sielų pramogautojams ir unikalių patirčių ieškotojams;
  • vaizdingiausi maršrutai ir iškylos Lietuvos upių vingiuose – gamtos mylėtojams;
  • sportinės daugiaviečių baidarių varžybos ežere – azarto mėgėjams;
  • srauniausių ir ekstremaliausių Lietuvos upių ruožai – nebijantiems iššūkių ir pasiilgusiems adrenalino;
  • unikalūs plaukimo maršrutai su kultūrine-edukacine dalimi – pažintinių ir aktyvių kelionių mėgėjams.

Nustebsite, kaip šios pramogos metu atsiskleidžia stipriausios darbuotojų savybės ir išryškėja komandos lyderiai. Ši ekologiška, tausojanti gamtą ir vitamino D kiekį užtikrinanti veikla įkvepia naujiems iššūkiams, gerina komandinio darbo įgūdžius ir skatina greitą sprendimų priėmimą.

3. Rube Goldberg žaidimas

Rube Goldberg žaidimo tikslas – sukurti kuo ilgesnę grandinę panaudojant kuo daugiau duotų priemonių. Pajudinus pirmąjį tokios grandinės daiktą, grandinė turi suveikti domino principu ir pasiekti tikslą – susprogdinti balioną.

Šis žaidimas patiks galvosūkių ir loginių užduočių mėgėjams, siekiantiems pagerinti komandinio darbo bei kūrybiškumo įgūdžius, paskatinti naujas idėjas bei iniciatyvą, suvienyti komandą ir įkvėpti naujiems darbams! 

4. Golfas su profesionaliu treneriu

Golfas – viena elegantiškiausių sporto šakų, subalansuota vyrų komandoms, bet mėgstama ir moterų! Lietuva gali pasiūlyti nemažai kokybiškų golfo aikštynų su puikiai išvystyta infrastruktūra. Golfas iš pirmo žvilgsnio panašus į ramų pasivaikščiojimą, tačiau iš tikrųjų reikalauja nemažai loginio mąstymo, tikslių apskaičiavimų ir fizinės ištvermės.

Savo jėgas galės išbandyti ir pradedantieji golfo žaidėjai – profesionalūs treneriai supažindins su šios sporto šakos taisyklėmis, leis pasipraktikuoti smūgiavimo ir ridenimo aikštelėse, ir jau kito renginio metu būsite pasiruošę komandinėms varžyboms.

5. Vėjaračių maratonas

Ieškantiems išskirtinių komandos formavimo idėjų –  vėjaračių maratono varžybos Lietuvos pajūryje. Bure varomą triratę priemonę rekomenduojame išbandyti visiems adrenalino mėgėjams, nebijantiems iššūkių. Buriavimo patirtis šiai pramogai nebūtina – instruktorius supažindins komandą su vėjaračio valdymo technika ir jau po kelių minučių galėsite savarankiškai leistis į nuotykį pajūryje. 

Vėjaračių maratonas organizuojamas taip, kad kiekvienas komandos narys, įkinkęs vėją į bures, įveiktų tam tikrą atstumą. Varžybos pareikalaus fizinės ištvermės – norėdama laimėti, komanda turės išvystyti gana didelį greitį ir tuo pat metu  išlaikyti vėjaračio pusiausvyrą. 

6. Fotomedžioklė

Fotomedžioklė – azartiškas ir dinamiškas komandos formavimo žaidimas, puikiai tinkantis kūrybiškoms ir iššūkių nebijančiomskomandoms. Pagrindiniai fotomedžioklės ginklai – išmanusis telefonas, laki vaizduotė ir sumanumas. 

Ką darysite, jeigu viduryje miesto Jūsų foto kadre turės atsirasti gesintuvas? Nustebsite, kiek originalių idėjų slypi Jūsų komandos narių galvose! Šis žaidimas išlaisvins Jūsų darbuotojų vaizduotę, paskatins kūrybiškumą ir netradicinį mąstymą. 

Kiekvieną foto užduotį komanda turi atskleisti tik viena vienintele nuotrauka. Daugiausiai užduočių realizavusi komanda laimi fotomedžioklę. 

7. Bombos išminavimas

Bombos išminavimas – tai azartą bei adrenaliną skatinantis žaidimas, kuriame pasijusite tarsi veiksmo trileryje.  Jūsų tikslas – per 120 minučių nukenksminti bombą, sprendžiant galvosūkius ir ieškant trūkstamų kodo dalių. 

Įtampa neleis atsipalaiduoti viso žaidimo metu – net kai atrodys, kad bomba jau beveik nukenksminta, galite sulaukti netikėtų siurprizų. Tiksinčios sekundės ir kliūtys, su kuriomis susidursite, parodys, kaip Jūsų komanda gali vieningai dirbti stresinėse situacijose.

8. Kulinarinė kova

Ieškote idėjų, kur nueiti su kolektyvu? Iškeiskite vakarienę restorane į kulinarinę kovą! Kulinarinė kova – puiki pramoga maisto entuziastams, azarto ir eksperimentų mėgėjams. Tarpusavyje

Nuotr. aut. Rytis Šeškaitis

susirungus dviems komandoms, jaukioje ir neįpareigojančioje virtuvės aplinkoje, užvirs tikra gurmanų kova.

Per tam tikrą laiką, padedant profesionaliam virtuvės šefui, komandos turės pagaminti po patiekalą. Gaminimo procesą stebės ir kulinarinius šedevrus vertins ne kas kitas, o Jūsų kolegos – burtų keliu išrinktoji maisto kritikų komanda. 

Nepamirškite, kad užduočiai įvykdyti turite ribotą laiką. Ar sugebėsite pasidalinti atsakomybėmis ir kas bus Jūsų komandos lyderis? 

9. Pripučiamų kliūčių ruožas

Pripučiamas kliūčių ruožas ypač tinkamas komandinėms pramogoms ir aktyviems naujų patirčių bei nuotykių ieškotojams. Tai ne tik azartiškas fizinis iššūkis, bet ir smagus savo galimybių išbandymas. 

Šio gigantiško pramogų atrakciono ilgis gali būti nuo 27 iki net 120 metrų! Kiekvienam kliūčių ruožo dalyviui bus skirta vis kitokia pripučiamo ruožo atkarpa ir užduotis – vieni turės lipti ir šokti, kiti – lįsti ir šliaužti, treti – čiuožti ir bėgti. Ką geriausiai sugeba daryti Jūsų komandos nariai? 

10. Išgyvenimo drama sovietiniame bunkeryje

Išgyvenimo drama sovietinių laikų bunkeryje – neįprasta patirtis visko mačiusiems ir unikalių pojūčių ieškantiems kolektyvams. Atsisveikinę su savo asmeninias daiktais, Jūs pasinersite į įtampos kupiną spektaklį. Vedami klaidžiais labirintais giliai po žeme, būsite tardomi KGB kabinete, lankysitės sovietinėse parduotuvėse, mokysitės Tarybų Lietuvos himno, šoksite pagal tų laikų muziką ir ragausite tikrą sovietinę vakarienę. 

Galime Jus patikinti, kad streso kupiną akimirką atrodys, jog iš šio bunkerio neištrūksite – nepadės net žinojimas, jog tai tik spektaklis. Norint išgyventi šią dramą, Jūsų kolektyvas turės pademonstruoti vieningą komandinį darbą

Sudomino šios komandos formavimo idėjos? Estravel kelionių ekspertai pasirūpins nepamirštamais įspūdžiais Jūsų kolektyvui: 

  • Esame sukaupę daugiau kaip 20 metų renginių organizavimo Lietuvoje patirtį, kuria su malonumu pasidalinsime, organizuodami Jūsų įmonės renginius ir pramogines išvykas.
  • Renginius ir keliones organizuojame įvairaus dydžio grupėms – galime suorganizuoti pramogas dideliam kolektyvui (keliems šimtams darbuotojų) ar mažesniam (kelioms dešimtims ar mažesniems) ,pagal Jūsų poreikį.
  • Pasirūpiname pilnu renginio įgyvendinimu ir koordinavimu – pramoginėmis veiklomis, transporto, apgyvendinimo, maitinimo ir kitų paslaugų užsakymu, renginio biudžeto valdymu.
  • Estravel kelionių agentūroje Lietuvoje dirba 40 profesionalų – sutelkę bendras jėgas ir patirtį, rekomenduojame tinkamiausias veiklas Jūsų kolektyvui.

Šiame blogo įraše sužinojote tik mažą dalį Estravel klientų išbandytų ir labiausiai pamėgtų, komandos formavimo žaidimų. Jei tarp jų neradote Jūsų komandos lūkesčius atitinkančios pramogos, susisiekite su mumis – paruošime Jums individualų pasiūlymą pagal Jūsų poreikius, komandos dydį, amžių, pomėgius ir kitus kriterijus.