Blogas

Estravel kelionių ekspertų patarimai, naudinga informacija bei aktualios naujienos kiekvienam keliautojui.

Kur slidinėsime 2022-23 m. žiemą? | Skirtumai tarp Italijos, Prancūzijos ir Andoros

Kur slidinėsite šią žiemą? Jei dar neturite idėjos – Estravel rekomenduoja Jums rinktis iš tų krypčių, į kurias šį žiemos sezoną bus vykdomi tiesioginiai užsakomieji skrydžiai – tai: Italija, Prancūzija ir Andora.

Tiesioginiai užsakomieji skrydžiai užtikrins Jums patogiai pasiekiamas kryptis ir puikias žiemos atostogas už labai gerą kainą.  Nežinote kurią šalį pasirinkti slidinėjimo atostogoms? Šiame įraše pasakojame Jums kuo skiriasi slidinėjimas Italijoje, Prancūzijoje ir Andoroje. 

Italija, Prancūzija ir Andora – trumpa dosje

Italija – visų lygių, amžių ir pomėgių slidinėjimo gerbėjams

Slidinėjimas Italijoje – tai slidinėjimo jaukiuose kurortuose, šurmulingų ir atpalaiduojančių apre-ski zonų šurmulio, gero klasikinio itališko maisto ir neįpareigojančios žiemos atostogų atsmoferos derinys. Italijoje visi slidininkai atras savo mėgstamą kurortą ir labiausiai patinkančias slidinėjimo trasas. Daugelyje Italijos Alpių kurortų yra puikus mėlynų, raudonų ir juodų slidinėjimo trasų balansas, todėl tiek pradedantieji, tiek pažengusieji, tiek patyrę slidinėjimo gerbėjai atras savo vietą. Italija gali pasigirti daugybe kilometrų mėlynų slidinėjimo trasų skirtų pradedantiesiems/turintiems mažiau patirties, todėl Italiją itin mėgsta draugų kompanijos ir šeimos su vaikais. Be to, Italija taip pat yra viena pigiausių vietų slidinėti Europoje (tikrai labai geros skrydžių, apartamentų, maisto ir pan. kainos) – tad atsakingai planuojantiems savo žiemos atostogų biudžetą Italijos Alpės bus puikus sprendimas. Be to, Italijos Alpių kurortai, palyginus su Prancūzijos Alpėmis, yra autentiškesni, mažesni ir orientuoti į vietinių tradicijų išlaikymą. 

  • Italijoje yra pati didžiausia slidinėjimo zona visame pasaulyje – Dolomiti Superski. Šią zoną sudaro net 12 kurortų ir daugiau kaip 1220 km trasų (jame taip pat yra ir Val di Fiemme kurortas, laikomas vienu gražiausiu visose Dolomitinėse Alpėse). 
  • Pradedantiesiems slidininkams rekomenduojame keliauti į Livigno kurortą – jame daug plačių ir labai gausiai minkštu sniegu padengtų slidinėjimo trasų. 
  • Keliaujantiems su vaikais rekomenduojame rinktis Pinzolo kurortą, orientuotą į vaikus – čia yra slidinėjimo mokykla, naujos pradedančiųjų slidinėjimo zonos ir daugiau. 

Prancūzija – dideli, kosmoplitiški ir aukšto ekspertiškumo slidininkus traukiantys kurortai

Jeigu turite jau ne vienerius metus slidinėjimo patirties, visą atostogų laiką praleidžiate stovėdami ant slidžių ir skrosdami sniegą nuo stačiausių viršūnių, mėgstate aukščiausio lygio, gurmaniškomis patirtimis praturtintas apre-ski pramogas – Prancūzijos Alpės Jūsų laukia. Prancūzijos slidinėjimo kurortai – dideli ir prabangūs, su pasaulinio lygio prekių ženklų parduotuvėmis, gurmaniškais restoranais ir puikia infrastruktūra. Viskas orientuota į aukštą paslaugų ir poilsio kokybę. 

  • Didžiausia dalis slidinėjimo trasų Prancūzijoje yra orientuota į vidutinio ir aukšto ekspertiškumo lygio slidininkus – pagrindinės slidinėjimo trasos čia yra raudonos ir juodos spalvų. 
  • Čia yra vienos iš didžiausių pasaulyje slidinėjimo zonos Les 3 Vallées (Trys slėniai) su 600 km trasų ir Portes du Soleil (Saulės vartai) su 650 km trasų. 
  • Turintiems mažiau slidinėjimo patirties, tačiau norintiems slidinėti būtent Prancūzijos Alpėse, rekomenduojame rinktis populiarius ir labiau pradedantiesiems bei šeimoms pritaikytus kurortus La Plagne bei Les Arcs

Andora – pradedantiesiems slidinėjimo entuziastams ir norintiems daugiau žiemos pramogų

Andora – šalis, kur labai daug grožio sukoncentruota labai mažame plote. Andora gali pasigirti daugybe aukštų viršūnių – čia daugiau kaip 60 kalnų yra aukštesni nei 2 km. O kadangi Andoroje yra daug aukštų kalnų – kokybiško sniego čia yra daug ir jis išsilaiko ilgą laikotarpį. Beje, Andora laikoma viena geriausių šalių Europoje, kurioje galima mokytis slidinėjimo subtilybių (yra labai daug trasų pradedantiesiems, labai geros slidinėjimo mokyklos), todėl yra pamėgta pradedančiųjų slidininkų ir šeimų su vaikais. 

Šalyje yra trys pagrindiniai slidinėjimo regionai – Grandvalira, Ordino Arcalis ir Pal-Arinsal. 

  • Grandvalirapats didžiausias ir pats populiariausias slidinėjimo regionas. Daugiausiai slidinėjimo trasų yra vidutinio sudėtingumo. 
  • Ordino Arcalispats šiauriausias Andoros slidinėjimo regionas su 30 km slidinėjimo trasų. Iš 29 slidinėjimo trasų, tik 2 yra juodos (pačios sudėtingiausios). Visos kitos trasos – pradedančio ir vidutinio lygio slidininkams. 
  • Pal-Arinsalšeimų su vaikais mėgstamas kurortas, nes didžioji dalis trasų yra pradedantiesiems, mažiau patyrusiems slidininkams.

Keliaujantiems su vaikais Andoroje taip pat bus ką veikti ir po slidinėjimo pramogų: visa šeima Andoroje gali skrieti virš kalnų 550 metrų ilgio lynu, išbandyti daugiavietę čiuožynę, važinėti sniegomobiliais ir daugiau. 

Reziume trumpai – kad ir kokią šalį savo slidinėjimo atostogoms pasirinksite – padarysite tinkamą sprendimą. Norite keliauti ten, kur įvairaus lygio slidinėjimo entuziastams yra kokybiškų trasų? Puikus pasirinkimas bus Italija ir jaukūs slidinėjimo kurortai. Esate pasiekę aukštą ekspertiškumo slidinėjime lygį? Jus nustebins geriausios Prancūzijos trasos ir kosmopolitiški, dideli kurortai. Norite keliauti su mažesniais vaikais, esate pradedantieji slidininkai, norite slidinėjimą derinti su kitomis žiemos pramogomis? Idealus pasirinkimas bus Andora. Pasirūpinsime Jūsų slidinėjimo kelionėmis nuo A iki Z į bet kurią pasirinktą šalį: 85 212 58 05, keliones@estravel.lt.

Parašykite komentarą

Jums taip pat gali būti įdomu ir daugiau naujienų keliautojams: