Blogas

Estravel kelionių ekspertų patarimai, naudinga informacija bei aktualios naujienos kiekvienam keliautojui.

Kaip saugiai praleisti laiką oro uostuose?

Atnaujinant vis daugiau skrydžių – auga ir keliautojų oro uostuose skaičius. Matome, kad po karantino kyla daug klausimų dėl saugaus keliavimo.

Kasdien planuodami Jūsų keliones, atsakome ir į įvairiausius rūpimus klausimus – kokios saugumo priemonės dabar yra taikomos oro uostuose, kokie reikalavimai keliami keleiviams atvykstant į oro uostą, kaip ir kur saugiai bei patogiai laukti savo skrydžio? Šiame straipsnyje pateikiame visus atsakymus! 

Ką reikia žinoti planuojant skrydžius iš Vilniaus oro uosto ir atgal?

Visi Lietuvos oro uostai yra įsidiegę viruso prevencijos priemones ir jas sėkmingai įgyvendina. Šiuo metu daugiausiai skrydžių yra vykdoma iš Vilniaus – tad ką reikia žinoti ruošiantis kelionei iš šio oro uosto? Pateikiame aktualiausių patarimų ir pagrindinių saugumo priemonių sąrašą.

 • Į oro uostą įleidžiami tik keleiviai tik su veido kaukėmis – jas privaloma dėvėti nuolat.
 • Į oro uosto išvykimo terminalą įleidžiami tik galiojantį skrydžio bilietą turintys keleiviai;
 • Į atvykimo terminalą įleidžiami visi asmenys, pasitinkantys atvykstančius keleivius;
 • Visi atvykstantys keleiviai privalo pereiti pasienio kontrolę.

Detalesnę informaciją apie saugumą ir skrydžius iš Vilniaus rasite oficialiame oro uosto internetiniame puslapyje

Keičiasi bagažo taisyklės

Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos oro uoste keičiasi bagažo taisyklės.  Rankiniame bagaže nuo šiol leidžiama vežtis iki  500 ml dezinfekcinio skysčio, registruotame bagaže – iki 2 litrų. Svarbu, kad dezinfekcinis skystis būtų originalioje pakuotėje su gamintojo etikete, kurioje nurodyta, kad tai yra dezinfekcinis skystis. 

Svarbu žinoti, kad  ši išimtis taikoma tik dezinfekcinėms priemonėms – kitiems skysčiams reikalavimai išlieka tie patys kaip ir anksčiau. Į lėktuvą (tiek rankiniame, tiek registruotame bagaže) ir toliau nebus galima pasiimti skysčių, kuriuose yra 70 % ir didesnė alkoholio koncentracija. Visas taisykles ir draudžiamų gabenti daiktų sąrašą galite rasti čia.

Kur patogiai laukti skrydžio? Verslo laukiamuosiuose kambariuose!

Keliaujantys su Estravel klientai žino, kad rūpinamės ne tik skrydžių bilietų užsakymu, bet ir maksimaliai patogia kelione. Jeigu iki skrydžių yra nemažai laiko – visuomet klientams rekomenduojame skrydžio laukti patogiai verslo kambariuose (business lounges). 

Tai komfortiškiausias būdas, kaip galite praleisti laiką iki skrydžio. Prireikus čia galite ir dirbti, ir ilsėtis, ir papusryčiauti ar pavakarieniauti gana privačioje erdvėje, atskirtoje nuo kitų oro uoste esančių keleivių. 

Verslo kambariais pasinaudoti gali ne tik verslo klase keliaujantys, bet ir keleiviai, kurie turi įsigiję ‘Priority Pass’, dalyvauja oro uostų ar aviakompanijų lojalumo programose, arba tiesiog nusipirkę “Business Lounge” leidimą vietoje. Tai priklauso nuo kiekvieno verslo kambario taisyklių.

Visus įmanomus įėjimus į verslo kambarius įvairiuose oro uostuose galite užsakyti iš anksto, kreipdamiesi į Estravel kelionių konsultantus

Estravel nuolat bendradarbiauja su oro uostais ir aviakompanijomis, todėl žino pagrindinių pasaulio oro uostų verslo kambarių darbo laiką ir papildomą aktualią informaciją. Dauguma verslo kambarių karantino metu buvo uždaryti, tačiau dalis jau atnaujino savo veiklą. Atrinkome pagrindinius oro uostus Europoje į kuriuos yra vykdomi skrydžiai iš Lietuvos ir pateikiame naujausią informaciją, apie šių oro uostų verslo kambarių darbo laiką ir kitas aktualias sąlygas. Šiuo metu visa informacija kinta dažnai, todėl prieš skrydį – visuomet rekomenduojame –  dar kartą pasiteiraukite verslo kambario darbo laiko ir sąlygų savo kelionių konsultanto, nes jos gali keistis.

Oro uostas Verslo kambarys Darbo laikas Kaina, EUR Papildomos sąlygos
Vilniaus Narbutas Business Lounge Pradeda veikti nuo gegužės 1 d.

04:00-22:00

25 Tik keleiviams su skrydžių bilietais
Rygos Primeclass Riga Business Lounge 05:30-23:00 30
Talino Tallinn Airport Business Lounge Šiuo metu neveikia 29
Helsinkio Finnair Lounge Šiuo metu neveikia 48
Kopenhagos SAS Gold Lounge 05:00-23:00 Tik EurobBonus, Gold ir Diamond lygių nariams ir Star alliance Gold lygio nariams. Šiuo klubu taip pat gali naudotis SAS Lounge nariai, jei pastarasis neveikia.
Frankfurto
 
 
Lufthansa Senator Lounge A (Šengeno zonoje) 06:00-21:30 Tik VIP klientai: “Lufthansa Group” pirmos klasės keleiviai ir kurie turi “Senatoriaus” statusą arba “Star Alliance”  Gold statusą
Lufthansa Business Lounge A (Šengeno zonoje) 07:00-21:30 29
Lufthansa Senator Lounge B 07:00- 21:00 Tik VIP klientai: “Lufthansa Group” pirmos klasės keleiviai ir kurie turi “Senatoriaus” statusą arba “Star Alliance”  Gold statusą
Miuncheno
 
Lufthansa Lounge 05:15-22:00 29
Paryžiaus Air France Lounge 05:30-22:30 35-50
Amsterdamo
Privium Club Lounge 06:30-20:00 235 (metinis) Patekti gali “Privium Plus” metinę narystę, jų šeimos nariai arba keliaujantys kartu svečiai – už papildomą mokestį.
Aspire Lounge 26 (Šengeno zonoje) 06:00 – 19:00 30 Nusipirkę leidimą, turintys metinę “Aspire Lounge” narystę “Priority Pass”, “Diners Club”, “DragonPass”kortelių turėtojai
Aspire Lounge 41 06:00 – 18:00 30
KLM Crown Lounge (Šengeno zonoje) 06:00 –14:00 Patekti gali KLM verslo klasės keleiviai ir lojalumo programų “Flying Blue”/”SkyTeam” Platinum,Gold, Elite Plus nariai.
KLM Crown Lounge (ne Šengeno zonoje) 07:00 – 21:00
Varšuvos

LOT Lounge: Polonez 05:00-23:00 Gali patekti “Star Alliance verslo klasės keleiviai, turintys tarpžemyninius skrydžius ir “Miles&More” programos nariai, turintys HON, SEN statusus.
Executive Lounges Preludium: 05:00 – 20:00

Bolero:
05:00-23:00

28 Visiems keleiviams prieinama

Apie Estravel privilegijų kortelę 

Estravel rekomenduoja įsigyti savo klientams Vilniaus oro uosto privilegijų kortelę – su ja kiekviena kelionė taps ypatingai komfortiška. Kodėl verta ją įsigyti?

 • Kortelė – puikios vertės, nes suteikia daugiausiai paslaugų ir nuolaidų Vilniaus oro uoste. 
 • Jums – išskirtinė galimybė pirmiesiems be eilės pereiti “greitąją” saugumo patikrą. 
 • Galimybė mėgautis gėrimais ir užkandžiais “Narbuto verslo klube” prieš skrydį.

Šią vardinę Estravel privilegijų kortelę galite užsakyti kreipdamiesi į Estravel kelionių konsultantus.

Kodėl skrydžių bilietus verta užsakyti Estravel? 

Estravel kelionių agentūra turi informaciją apie visų oro linijų galimus skrydžių variantus, puikiai išmano aviakompanijų taisykles ir standartus. Užsakydami skrydžių bilietus per Estravel internetu ar kreipdamiesi į mūsų kelionių konsultantus, tikrai neapsiriksite, nes:

 • Estravel klientų pagalbos linija – atvira 24/7. Galite būti tikri, kad Jums prireikus visuomet gausite profesionalią pagalbą iškilus nenumatytoms situacijoms.
 • Jeigu Jūsų skrydis būtų atšauktas, Estravel kelionių konsultantai padės kuo greičiau įsigyti skrydžių bilietus į alternatyvų skrydį.
 • Įvykus skrydžių pokyčiams (pvz.: skrydžio perkėlimui ar atšaukimui), ne visos aviakompanijos gali pasirūpinti patogiu skrydžio laukimu (viešbučiu, maitinimu ar pervežimais). Estravel konsultantai padės pasirūpinti šiomis paslaugomis, laikydamiesi visų aviakompanijos nurodymų.
 • Jeigu oro bendrovė Jūsų skrydžių metu neįgyvendins numatytų įsipareigojimų, Estravel kelionių centro konsultantai padės suformuoti aviakompanijai pretenziją dėl patirtos žalos atlyginimo.
 • Įvykus nenumatytoms aplinkybėms, jei tik turite galimybę, rekomenduojame rinktis alternatyvius keliavimo būdus. Galite būti tikri, kad Estravel konsultantai padės greitai įsigyti bilietus į traukinius, autobusus ar keltus.
 • Įvykus skrydžių pokyčiams aviakompanijos įprastai pirmenybę teikia lojaliems keliautojams. Jeigu turite aviakompanijos lojalumo programos kortelę, pasirūpinkite, kad jos numeris būtų įvestas į rezervaciją – jei nesate tikri dėl informacijos pateikimo, šią užduotį mielai įgyvendins Estravel kelionių ekspertai.

Palikti atsiliepimą

Prisijunkite, kad paliktumėte komentarą.

Jums taip pat gali būti aktualu ir kiti Estravel ekspertų blogo įrašai: