Blogas

Estravel kelionių ekspertų patarimai, naudinga informacija bei aktualios naujienos kiekvienam keliautojui.

Dar palankesnės sąlygos skrydžių bilietų keitimui

Jau kuris laikas gyvename ir keliaujame kartu su pandemija šalia. Prie naujosios realybė prisitaiko ne tik keliautojai, agentūros, viešbučiai, bet ir aviakompanijos. Pirmaisiais pandemijos mėnesiais daugelis aviakompanijų pristatė lanksčias lėktuvų bilietų keitimo sąlygas, kitaip dar vadinamas geros valios politika (toliau – GVP). GVP suteikia  saugias galimybes keisti kelionės planus keliautojams, jei dėl COVID-19 ar kitų nenumatytų priežasčių keliautojai nebegali išskristi. Tokiu atveju yra suteikiama galimybė keisti aviabilieto skrydžio datą be papildomo mokesčio, o kai kuriais atvejais net ir susigrąžinti sumokėtus pinigus. Geros valios politikos sąlygos galioja ir dabar.

Skrydžių bilietams, kuriuos anksčiau buvo siūloma įsigyti už mažiausią kainą be keitimo galimybės, dabar keitimo galimybė taip pat yra suteikiama. Keičiant bilietą, naują kelionės datą dažnu atveju galima rinktis net iki 2022 metų pabaigos.” – apie GVP pavyzdžius pasakoja Estravel verslo klientų skyriaus vadovė Justina. 

Džiugi žinia ta, kad daugelis aviakompanijų ir toliau pratęsia GVP galiojimą. Tad kokias sąlygas populiariausios iš Lietuvos skrydžius vykdančios oro linijų bendrovės taiko dabar?

GEROS VALIOS POLITIKOS PAVYZDŽIAI (atnaujinta 2022-04-01)*

*Atkreipiame dėmesį, kad GVP nuolat atnaujinama, tad prieš užskakant lėktuvų bilietus dar kartą su kelionių konsultantu pasikalbėkite dėl Jūsų aviabilietui galiojančių keitimo sąlygų. Taip pat atkreipiame dėmesį, kad jeigu keičiant aviabilietus naujas lėktuvo bilietas yra brangesnis keleivis turi apmokėti susidariusį kainų skirtumą.

Aviakompanija Galimų keitimų skaičius Iki kada galima keisti Keitimo mokestis Iki kada galioja GVP

Finnair

Neribojamas Likus iki kelionės ne mažiau 48 val. Nemokamai, jeigu keitimai atliekami iki 2022.05.31

Keitimai, kurie atliekami nuo 2022.06.01 – pirmas keitimas nemokamai.

Keitimo mokestis  taikomas visuomet, jei keitimai atliekami 48 val. laikotarpyje iki išvykimo.

iki atskiro pranešimo

airBaltic

Iki išvykimo Green tipo bilietams taikomas keitimo mokestis

Classic tipo bilietams netaikomas keitimo mokestis

UIA

Iki išvykimo nėra

Lufthansa

Neribojamas Iki išvykimo Light tipo bilietams taikomas keitimo mokestis

Classic tipo bilietams netaikomas keitimo mokestis

iki atskiro pranešimo

Brussels Airlines

Austrian Airlines

Swiss Airlines

LOT

Neribojamas Iki išvykimo nėra iki atskiro pranešimo

SAS

Iki išvykimo nėra, jei keičiate bilietus iki išvykimo likus ne mažiau kaip 72 val.

KLM

Neribojamas Iki išvykimo nėra iki atskiro pranešimo

Air France

Iki išvykimo

Turkish Airlines

Neribojamas, galima keisti ir skrydžio maršrutą*

*Išskyrus tuo atveju, jei išvykimo arba atvykimo tikslas yra Kinija.

Iki išvykimo nėra galioja bilietams išrašytiems iki 2022-05-31, kurių kelionės data ne vėliau kaip iki 2022-07-31

JUSTINOS NARŠČIENĖS KOMENTARAS APIE SKRYDŽIŲ BILIETŲ KEITIMO PAVYZDŽIUS

“Finnair” aviakompanijos aviabilietams

“Pavyzdžiui, Jūs 2022-01-05 įsigijote “Turkish Airlines” aviabilietą, kelionei, kurios data yra 2022-03-30. Kelios dienos prieš kelionę jūs dėl COVID-19 ligos nebegalite išvykti į kelionę. Tokiu atveju – kreipiatės į Estravel kelionių konsultantą pas kurį įsigijote lėktuvo bilietą, pasirenkate naują kelionės datą, kuri yra, pvz.: 2022-05-30, ir konsultantas Jums pakeičia turimo lėktuvo bilietą į naują. Bilieto keitimo mokestis nebus taikomas, nebent skrydžio bilietas naujai kelionės datai bus brangesnis – tokiu atveju turėsite primokėti susidariusį kainų skirtumą.”

AVIABILIETŲ DRAUDIMAS – VISUOMET REKOMENDUOJAMAS

Užsakydami skrydžių bilietus Estravel kelionių agentūroje, Jums visuomet rekomenduosime kartu (tą pačią dieną kai perkate ir bilietus) užsakyti ir lėktuvo bilietų draudimą. Jis leis Jums laisvai keisti kelionės planus su minimaliais kelionės atšaukimo mokesčiais. Draudimas praverčia, kai kelionės datą norite ne keisti, o visai kelionę atšaukti.

Kuo naudingas skrydžių bilietų draudimas? 

 • Jums nusprendus atšaukti skrydį – Jūs atgaunate net 80% nuo sumokėtos bendros skrydžio bilieto kainos (skrydžių bilietų draudimo įmoka yra 10% nuo skrydžio bilieto kainos, o draudimo kompanija išskaita sudaro tik 20% sumokėtos sumos). Pvz.: jeigu Jūsų aviabilieto kaina yra 300 €, draudimo įmoka bus 30 €, atsisakius skrydžio bilieto, Jūs atgausite 240 €.
 • Skrydį galite atšaukti be jokios priežasties. Norėdami susigrąžinti 80% sumokėtos sumos, apie kelionės atšaukimą turite pranešti raštu ne vėliau kaip 72 val. iki numatyto pirmo skrydžio  laiko.
 • Šis skrydžių bilietų draudimas galioja net ir tiems aviabilietams, kurių taisyklės neleidžia jų grąžinti

Daugiau apie aviabilietų draudimą galite sužinoti ankstesniame mūsų straipsnyje

KODĖL SKRYDŽIŲ BILIETUS VERTA UŽSAKYTI ESTRAVEL? 

Estravel kelionių agentūra turi informaciją apie visų oro linijų galimus skrydžių variantus, puikiai išmano aviakompanijų taisykles ir standartus. Užsakydami skrydžių bilietus per Estravel internetu ar kreipdamiesi į mūsų kelionių konsultantus, tikrai neapsiriksite, nes:

 • Estravel klientų pagalbos linija – atvira 24/7. Galite būti tikri, kad Jums prireikus visuomet gausite profesionalią pagalbą iškilus nenumatytoms situacijoms.
 • Patarsime, kaip optimaliai planuoti kelionės išlaidas ir išvengti finansinių nuostolių pasikeitus kelionės planams.
 • Pasikeitus kelionės planams, perkelsime skrydžio užsakymą ateities kelionei pagal aviakompanijų siūlomą geros valios politiką.
 • Jeigu Jūsų skrydis būtų atšauktas, Estravel kelionių konsultantai padės kuo greičiau įsigyti skrydžių bilietus į alternatyvų skrydį.
 • Įvykus skrydžių pokyčiams (pvz.: skrydžio perkėlimui ar atšaukimui), ne visos aviakompanijos gali pasirūpinti patogiu skrydžio laukimu (viešbučiu, maitinimu ar pervežimais). Estravel konsultantai padės pasirūpinti šiomis paslaugomis, laikydamiesi visų aviakompanijos nurodymų.
 • Jeigu oro bendrovė Jūsų skrydžių metu neįgyvendins numatytų įsipareigojimų, Estravel kelionių centro konsultantai padės suformuoti aviakompanijai pretenziją dėl patirtos žalos atlyginimo.
 • Įvykus nenumatytoms aplinkybėms, jei tik turite galimybę, rekomenduojame rinktis alternatyvius keliavimo būdus. Galite būti tikri, kad Estravel konsultantai padės greitai įsigyti bilietus į traukinius, autobusus ar keltus.
 • Įvykus skrydžių pokyčiams aviakompanijos įprastai pirmenybę teikia lojaliems keliautojams. Jeigu turite aviakompanijos lojalumo programos kortelę, pasirūpinkite, kad jos numeris būtų įvestas į rezervaciją – jei nesate tikri dėl informacijos pateikimo, šią užduotį mielai įgyvendins Estravel kelionių ekspertai.

Parašykite komentarą

Jums gali būti įdomu ir kiti naujausi Estravel kelionių ekspertų parengti blogo įrašai: