Blogas

Estravel kelionių ekspertų patarimai, naudinga informacija bei aktualios naujienos kiekvienam keliautojui.

Dar palankesnės sąlygos skrydžių bilietų keitimui

Aviakompanijos siekdamos susigrąžinti klientų srautus ir įvertindamos COVID-19 riziką, siūlo dar geresnes sąlygas naujų bilietų įsigijimui bei suteikia saugias galimybes keisti kelionės planus keliautojams. Estravel verslo klientų skyriaus vadovė Eglė Kaušienė pastebi, kad daug skrydžių jau galima įsigyti palankesnėmis kainomis, o datos keitimams aviakompanijos įgyvendina “geros valios politiką” (toliau – GVP). Aviakompanijų GVP reiškia, kad keliautojams taikomos švelnesnes skrydžių bilietų keitimo sąlygos. Keliautojams daugeliu atvejų yra suteikiama galimybė aviabilieto skrydžio datą pakeisti be papildomo mokesčio, jei pasikeistų kelionės planai. 

Skrydžių bilietams, kuriuos anksčiau buvo siūloma įsigyti už mažiausią kainą be keitimo galimybės, dabar keitimo galimybė taip pat yra suteikiama. Keičiant bilietą, naują kelionės datą dažnu atveju galima rinktis net iki 2021 metų pabaigos.” – apie patrauklesnes skrydžių bilietų keitimo sąlygas pasakoja Eglė. 

Šiek tiek nedrąsu užsakinėti skrydžių bilietus ateičiai? Pateikiame pagrindinių aviakompanijų, vykdančių skrydžius iš Lietuvos, įgyvendinama geros valios politika, įsigyjant naujus bilietus.

GEROS VALIOS POLITIKOS PAVYZDŽIAI (naujai užsakytiems bilietams nuo 2021.01.01)

Aviakompanija Galimų keitimų skaičius Iki kada galima keisti Naujos kelionės data Keitimo mokestis Jei bilietas brangesnis – keleivis apmoka skirtumą Iki kada galioja GVP
Finnair Neribojamas likus iki kelionės ne mažiau kaip 3 d. 1 metų bėgyje nėra taip 2021.08.31
airBaltic Neribojamas iki išvykimo Bilieto galiojimo laikotarpiu nėra, išskyrus pigiausiems bilietams iki atskiro pranešimo
UIA Neribojamas likus ne mažiau kaip 14 valandų iki išvykimo. nėra iki atskiro pranešimo
Lufthansa Neribojamas, galima keisti ne tik datą, bet ir maršrutą iki išvykimo
 
 
 
2021.12.31 iki 2021.05.31
Brussels Airlines
Austrian Airlines
LOT 1 kartą, ne tik datą, bet ir maršrutą* (arba atidėti sprendimą dėl naujos datos iki 2021.05.31) 200 PLN (~45 EUR) sumą dengia aviakompanija iki 2021.05.31
SAS Neribojamas likus ne mažiau kaip 72 valandoms iki išvykimo. 1 metų bėgyje nėra taip iki atskiro pranešimo
KLM Neribojamas, galima keisti ne tik datą, bet ir maršrutą arba atidėti sprendimo priėmimą dėl naujos datos iki 2021.06.30 arba pilnai grąžinti bilietą. keitimas galimas išrašytiems bilietams iki 2021.12.31, kurių kelionės data ne vėliau kaip iki 2021.12.31 1 metų bėgyje nėra bilietams, išrašytiems iki 2021.12.31, kurių kelionės data yra iki 2021.12.31 
Air France Neribojamas, galima keisti ne tik datą, bet ir maršrutą arba atidėti sprendimo priėmimą dėl naujos datos iki 2021.06.30 arba pilnai grąžinti bilietą. keitimas galimas išrašytiems bilietams iki 2021.12.31, kurių kelionės data ne vėliau kaip iki 2021.12.31
Turkish Airlines Neribojamas sprendimą neskristi priimti reikia iki skrydžio datos, o bilietą pakeisti galima vėliau kelionei iki 2022.03.31 iki 2021.12.31 iki 2021.12.31
Turkish Airlineskeitimo bei grąžinimo taisyklės bilietams, kurie negali būti panaudoti dėl atsiradusių šalių apribojimų, keleivio COVID-19 teigiamo testo rezultato, patvirtinto kontakto su sergančiu asmeniu arba paskirtos keleivio vakcinacijos datos 1 kartą iki 2021.04.30 bilieto kainos grąžinimas iki 2021.04.30
 Qatar Airways  neribojamas arba galimas pilnas aviabilieto kainos grąžinimas keitimas galimas išrašytiems iki 2021.04.30, kurių kelionės data ne vėliau kaip iki 2021.12.31 iki 2021.12.31  nėra taip 2021.04.30 

EGLĖS KAUŠIENĖS KOMENTARAS APIE SKRYDŽIŲ BILIETŲ KEITIMO PAVYZDŽIUS 

“Finnair” aviakompanijos aviabilietams

“Pavyzdžiui, Jūs įsigijote “Finnair” skrydžio bilietą į Seulą Pietų Korėjoje skrydžiui 2021 m. gegužės 15 d., tačiau pasikeitė kelionės planai ir gegužės mėnesį išvykti negalite. Tokiu atveju, skrydžio datą galite keisti į vėlesnę datą 2021 metų kelionei. Nauja kelionės data į Seulą turi būti ne vėlesnė kaip iki 2021.12.31. Apsispręsti dėl naujos kelionės datos ir bilietą pakeisti šiuo konkrečiu atveju galite iki 2021.05.12. Bilieto keitimo mokestis nebus taikomas, nebent skrydžio bilietas naujai kelionės datai bus brangesnis – tokiu atveju turėsite primokėti susidariusį kainų skirtumą.

“LOT” aviakompanijos aviabilietams 

“Jeigu įsigijote “LOT” aviakompanijos skrydžių bilietus į Niujorką 2021 m. gegužės 15-25 d. kelionei, tačiau pasikeitė Jūsų kelionės planai ir vykti nebegalite, galite keisti skrydžio į Niujorką datą ar net maršrutą. Pavyzdžiui, nauja kelionės data į Niujorką gali būti net 2021 metų gruodžio mėnuo. Keitimo mokestis už bilietą nebus taikomas. Jeigu naujo skrydžio bilietas bus brangesnis, “LOT” aviakompanija padengs Jums skirtumą kuris neviršys 200 PLN (~45 EUR). Likusį kainų skirtumą jei toks būtų – turėsite sumokėti. Dėl sprendimo neskristi informuoti turite iki skrydžio datos, o apsispręsti dėl naujos kelionės datos galite vėliausiai iki 2021 05 31.”

AVIABILIETŲ DRAUDIMAS – VISUOMET REKOMENDUOJAMAS

Užsakydami skrydžių bilietus Estravel kelionių agentūroje, Jums visuomet rekomenduosime kartu (tą pačią dieną kai perkate ir bilietus) užsakyti ir skrydžių bilietų draudimą. Jis leis Jums laisvai keisti kelionės planus su minimaliais kelionės atšaukimo mokesčiais. Draudimas praverčia, kai kelionės datą norite ne keisti, o visai kelionę atšaukti.

Kuo naudingas skrydžių bilietų draudimas? 

 • Jums nusprendus atšaukti skrydį – Jūs atgaunate net 80% nuo sumokėtos bendros skrydžio bilieto kainos (skrydžių bilietų draudimo įmoka yra 10% nuo skrydžio bilieto kainos, o draudimo kompanija išskaita sudaro tik 20% sumokėtos sumos). Pvz.: jeigu Jūsų aviabilieto kaina yra 300 €, draudimo įmoka bus 30 €, atsisakius skrydžio bilieto, Jūs atgausite 240 €.
 • Skrydį galite atšaukti be jokios priežasties. Norėdami susigrąžinti 80% sumokėtos sumos, apie kelionės atšaukimą turite pranešti raštu ne vėliau kaip 72 val. iki numatyto pirmo skrydžio  laiko.
 • Šis skrydžių bilietų draudimas galioja net ir tiems aviabilietams, kurių taisyklės neleidžia jų grąžinti

Daugiau apie aviabilietų draudimą galite sužinoti ankstesniame mūsų straipsnyje

KODĖL SKRYDŽIŲ BILIETUS VERTA UŽSAKYTI ESTRAVEL? 

Estravel kelionių agentūra turi informaciją apie visų oro linijų galimus skrydžių variantus, puikiai išmano aviakompanijų taisykles ir standartus. Užsakydami skrydžių bilietus per Estravel internetu ar kreipdamiesi į mūsų kelionių konsultantus, tikrai neapsiriksite, nes:

 • Estravel klientų pagalbos linija – atvira 24/7. Galite būti tikri, kad Jums prireikus visuomet gausite profesionalią pagalbą iškilus nenumatytoms situacijoms.
 • Patarsime, kaip optimaliai planuoti kelionės išlaidas ir išvengti finansinių nuostolių pasikeitus kelionės planams.
 • Pasikeitus kelionės planams, perkelsime skrydžio užsakymą ateities kelionei pagal aviakompanijų siūlomą geros valios politiką.
 • Jeigu Jūsų skrydis būtų atšauktas, Estravel kelionių konsultantai padės kuo greičiau įsigyti skrydžių bilietus į alternatyvų skrydį.
 • Įvykus skrydžių pokyčiams (pvz.: skrydžio perkėlimui ar atšaukimui), ne visos aviakompanijos gali pasirūpinti patogiu skrydžio laukimu (viešbučiu, maitinimu ar pervežimais). Estravel konsultantai padės pasirūpinti šiomis paslaugomis, laikydamiesi visų aviakompanijos nurodymų.
 • Jeigu oro bendrovė Jūsų skrydžių metu neįgyvendins numatytų įsipareigojimų, Estravel kelionių centro konsultantai padės suformuoti aviakompanijai pretenziją dėl patirtos žalos atlyginimo.
 • Įvykus nenumatytoms aplinkybėms, jei tik turite galimybę, rekomenduojame rinktis alternatyvius keliavimo būdus. Galite būti tikri, kad Estravel konsultantai padės greitai įsigyti bilietus į traukinius, autobusus ar keltus.
 • Įvykus skrydžių pokyčiams aviakompanijos įprastai pirmenybę teikia lojaliems keliautojams. Jeigu turite aviakompanijos lojalumo programos kortelę, pasirūpinkite, kad jos numeris būtų įvestas į rezervaciją – jei nesate tikri dėl informacijos pateikimo, šią užduotį mielai įgyvendins Estravel kelionių ekspertai.

Palikti atsiliepimą

Prisijunkite, kad paliktumėte komentarą.

Jums gali būti įdomu ir kiti naujausi Estravel kelionių ekspertų parengti blogo įrašai: