Blogas

Estravel kelionių ekspertų patarimai, naudinga informacija bei aktualios naujienos kiekvienam keliautojui.

Savaitgalio kelionė į saulėtąją Ispaniją Vilniuje!

2020m. vasarą prasidėjęs Go Vilnius projektas Atostogos užsienyje – jau ir Vilniuje suteikė galimybę pakeliauti po išsvajotas pasaulio šalis – Italiją, Indiją, Jungtines Amerikos Valstijas ir net Prancūziją, o šis savaitgalis, liepos 31 – rugpjūčio 2d. Vilniaus gatves apgaubs tikra ispaniška atmosfera! Atostogų Ispanijoje programa, kuri prasidės jau šį penktadienį 12:00 ir tęsis iki pat sekmadienio vakaro 22:00, kvies įsitraukti į siautulingus vakarėlius Ibizos paplūdimyje, pasiklausyti romantiškų meilės serenadų, sušokti aistringus flamenko ir zumbos šokius, pakeliauti po ispaniškų filmų bei gastronomijos pasaulį.

Programa žada daugybę savaitgalio renginių Vilniuje – Estravel ekspertų rekomendacijos kiekvienai savaitgalio dienai padės nepasimesti tokioje įvairovėje bei praleisti turiningą laisvalaikį sostinėje.

Teminė degustacinė Estravel ekskursija

Kas sieja Lietuvą ir Ispaniją? Ar Vilniuje iš tiesų galima išvysti tikrą ispanišką turgų? Kur paragauti tikrų ispaniškų delikatesų? Visa tai ir dar daugiau sužinosite rugpjūčio 1d. Estravel organizuojamoje 2 val. mokamoje degustacinėje ekskursijoje “Ispanija Vilniuje: keliauk ir ragauk!” Neužmirštamos ispaniškos ekskursijos Vilniuje formulė:

  • Charizmatiškos gidės kompanija.
  • Truputis istorijos, ieškant sąsajų tarp Ispanijos ir Lietuvos.
  • Netikėti skonių atradimai, ragaujant ispanišką vyną bei mėgaujantis išskirtiniais delikatesais.
  • Užkrečiančiai gera nuotaika!

Registraciją į ekskursiją rasite čia. Vietų skaičius labai ribotas!

Penktadienis – ispaniškos fiestos Vilniuje pradžia

12:00 val.  Ispaniškas atostogas Vilniuje rekomenduojame pradėti dalyvaujant orientaciniame žaidime “Ispaniška siesta Vilniuje”. Gaukite užduotis, įminkite suktas mįsles, įsitraukite į smagias lenktynes ir sužinokite naujų istorijų apie ispanišką Vilnių! Užtikriname, kad praleisite smagią ir nuotaikingą popietę, nesvarbu, ar žaisite vienas, ar su šeima, ar su draugų kompanija. 

15:00 val. apsilankykite Vilniaus senamiestyje įsikūrusioje krautuvėlėje “Ispaniškas maistas” ir atraskite dalelę Ispanijos gastronomijos – gardžios alyvuogės, Serano kumpiai, chorizo dešros, tyro alyvuogių aliejaus aromatas bei ispaniški vynai nukels  Jus į šią išraiškingų skonių šalį. 

16:30 val. paragavus ispaniškų delikatesų, rekomenduojame nuvykti į Lietuvos vaikų ir jaunimo centro amfiteatrą, kur nusikelsite į saulėtąją Maljorką, ragausite tradicinių šios salos saldumynų, ispaniškos paeljos bei nealkoholinio vyno – sangrijos. Ispanišką pikniką primenančią programą praturtins kūrybinės ispaniškų puošmenų dirbtuvės, smagūs konkursai, flamenko šokio pamokėlės bei galimybė išvysti spalvingą šio šokio meistrų pasirodymą. Ši programa neabejotinai patiks tiek dideliems, tiek mažiems patyriminių kelionių Vilniuje ieškotojams.

18:00 val.  rekomenduojame užsukti  į K. Sirvydo skverą, kuriame vyks dėmesio verti kultūriniai renginiai:

  • Visuomet svajojoje išmokti ispanų kalbos? Sudalyvaukite atviroje ispanų kalbos pamokoje ir sužinokite, kaip galite šią kalbą išmokti nesudėtingai ir greitai, pasitelkiant smagius komunikacinius metodus;
  • Aistringas flamenko pasirodymas su šokio klubu “Tientos”, kurio metu sužinosite šio šokio kilmės istoriją, klausysitės ritmingos muzikos bei bandysite pažadinti tikrą flamenko dvasią savo širdyje. 

20:00 val.  po ilgos ir įspūdžių kupinos dienos, pavakarieniauti siūlome jaukiame, visai prie pat K. Sirvydo skvero įsikūrusiame restorane “El Mercado”, kuriame galėsite paragauti šaltų ir karštų tapų, įvairių ryžių patiekalų bei burnoje tirpstančių spurgyčių Churros.

20:00 val. ispaniško penktadienio vakarą pagyvins K. Sirvydo skvere vyksiantis  ispaniškų romansų koncertas, kurio metu išgirsite pop klasikos kūrinių ir puikių roko muzikos hitų.

Šeštadienis – ispaniškų šokių ritmu

12:00 val. apsilankykite “Say Cheese Bistro” ir paragaukite ne tik įvairiausių rūšių sūrių, bet ir kitų, išraiškingo skonio užkandžių. Čia atrasite tikrų ispaniškų sūrių – su mėlynuoju pelėsiu ar net kvepiančio dūmais. Norintiems įsigyti ispaniškų sūrių bus pritaikyta 15% nuolaida. 

13:00 val.   kviečiame dalyvauti Estravel organizuojamoje 2 val. mokamoje degustacinėje ekskursijoje “Ispanija Vilniuje: keliauk ir ragauk!”. Kartu su charizmatiška gide ieškosite tikrosios Ispanijos Vilniuje, o paieškas praturtins netikėti skonių atradimai, ragaujant ispanišką vyną bei mėgaujantis išskirtiniais delikatesais restorane “California Tapas & Wine”. Detalesnę informaciją ir registraciją į ekskursiją rasite čia – vietų skaičius ribotas!

15:00 val.  iš karto po teminės ekskursijos “Ispanija Vilniuje: keliauk ir ragauk!”, nepraleiskite progos pamatyti tikro ispaniško lauko turgaus  restorano “El Mercado” kiemelyje. Čia galėsite įsigyti įvairių ispaniškų gourmet produktų, suvenyrų, stilingų aksesuarų, spalvingų meno dirbinių, bei pasivaišinti autentiškais ispaniškais gardumynais. 

16:00 val.  pasikraukite geros nuotaikos ir teigiamos energijos, judėdami ispaniškos salsos ir zumbos šokių ritmu. Kartu su energingais treneriais išmoksite pagrindinių ispaniškų šokių žingsnelių ir patirsite daug gerų emocijų, juoko ir šypsenų. 

18:00 val.   po aistra alsuojančių šokių rekomenduojame pavakarieniauti restorane “California Tapas & Wine”. Čia galėsite paragauti populiariųjų Gambas Pil Pil  keptų krevečių su česnakais ir čili paprikomis, Chorizo al vino aitriųjų dešrelių bei namų gamybos ledų Turron su karamelizuotais riešutais. 
 

20:00 val.   sužadinus meilę ispaniškam maistui, kviečiame pasiklausyti ir pamilti jausmingas bei romantikos kupinas melodijas “Sandra Carrillo & Los Rumberos” koncerte,  Rotušės aikštėje. Išgirsite autentiškas Catalan rumbos, flamenko rumbos, Copla, bolero, Son melodijas ir mintimis nuklysite į saulėtąjį pietų kraštą – Ispaniją.

20:00 val. tuos, kuriems labiau patinka audringi vakarėliai, raginame nepražiopsoti įspūdingo “Bailando” vakarėlio K. Sirvydo skvere. Fantastišką šou užkurs didžėjus Carlos Rosas iš Karakos miesto (Venesuelos), kuris gros energijos kupiną muziką, akomponuotą salsos, merengė, bačatos, regetono bei kumbijos šokių stilių.

Turiningas sekmadienis – ispaniškų atostogų pabaigai

11:00 val. sekmadienį rekomenduojame pradėti puodeliu kavos bei gardžiu ispanišku užkandžiu tapas kavinukėje “Užupio kmyninė”. Kavinės šeimininkės žino šimtus šio užkandžio versijų – kiekvienas lankytojas čia atras savąją. 

12:00 val.  nuvykite į smagias dirbtuves tekstilės atnaujinimo studijoje “Denim Diaries”. Čia tapsite garsiu ispanų kilmės dailininku Pablo Picasso ir bandysite iš džinso audinio sudėlioti atviruką. Kūrybinių dirbtuvių metu vyks ir ispanišką nuotaiką skleidžiančių drabužių bei aksesuarų mainai. Į laikiną gerų daiktų dalinimosi stotelę “Dėk’ui” galėsite atnešti sau nebereikalingus drabužius ar pasidovanoti sau šį tą mielo.
 
13:00 val. nepraleiskite progos kartu su šeima apsilankyti Bernardinų sode, kuriame vyks smagūs renginiai vaikams ir jų tėveliams:

  • Žaismingos ispanų kalbos pamokėles vaikams, kurių metu vaikai išmoks kelių pagrindinių ispaniškų frazių kaip – “Buenos dias”, “Adios” ir t.t.;
  • Po ispanų kalbos pamokėlės visų lauks gražiausių ispaniškų pasakų skaitymai ir užsiėmimai su skautais

15:00 val. Martyno Mažvydo bibliotekoje kviečiame pasižiūrėti jautrų filmą “Mama, skirtą paaugliams apie šeimą, mamos ir sūnaus santykius, praradimus ir atradimus.  Kino ekrane taip pat pamatysite fantastiškų Ispanijos vaizdų, daugiau sužinosite apie maisto kultūrą, istoriją ir žmonių santykius. 

17:00 val. kepsniai – tai neatsiejama ispanų kultūros dalis, todėl nepraleiskite progos pavakarieniauti restorane “Steakhouse Hazienda”, kuriame gomurį pamalonins ne tik sultingi kepsniai, bet ir marinuotos Katalonijos alyvuogės bei gruzdintos jūrų gėrybės. 

19:00 val. daugybę įspūdžių dovanojusį savaitgalį užbaikite ispaniškų šokių sūkuryje. Pajauskite energijos antplūdį, meilę muzikai šokdami salsa, bačata ir kizomba. Pamatykite, kaip šiuos šokius demonstruoja patyrę “Vuelta” studijos šokėjai ir patys, padedami mokytojų, išmokite kubietiškos salsos žingsnelių. 

Tikimės, kad šis teminis savaitgalis Vilniuje įkvėps Jus tikrai kelionei į saulėtąją Ispaniją. Kviečiame pasižvalgyti po Estravel 2021 metų kelionių į Ispaniją kolekciją arba susisiekti su mumis, ir mes tikrai pasidalinsime išskirtinėmis individualių kelionių idėjomis. 

Ieškantiems daugiau kelionių rekomendacijų ne tik Vilniuje, bet ir kituose Lietuvos bei Latvijos, Estijos miestuose, siūlome pasižvalgyti  po Estravel kelionių ekspertų sukurtas savaitgalio kelionių programas.

Palikti atsiliepimą

Prisijunkite, kad paliktumėte komentarą.

Daugiau savaitgalio pasiūlymų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje: