Blogas

Estravel kelionių ekspertų patarimai, naudinga informacija bei aktualios naujienos kiekvienam keliautojui.

Viskas ką reikia žinoti apie keliones į Vokietiją, Berlyną

Džiaugiamės, kad nuo liepos 1 iki gruodžio 31 d. visi keliai veda į Vokietiją – būtent šiam laikotarpiui vokiečiai perėmė Europos Sąjungos Tarybos pirmininkavimo vairą. Pradžioje susitikimai planuojami elektroninėje erdvėje, bet žvelgiant į vasaros pabaigą ir rudenį, virtualius posėdžius keičia renginiai institucijose, tad ir planuoti keliones dabar pats laikas. Išsamų numatomų renginių ir dienotvarkių sąrašą galite rasti ES tarybos svetainėje.

Estravel viešųjų pirkimų skyriaus vadovas Remigijus Nika šia proga dalinasi informacija, kuri bus naudinga planuojantiems keliones į Vokietiją ir jos miestą šeimininką – Berlyną.

KOKIE SKRYDŽIAI Į VOKIETIJĄ ŠIUO METU VYKDOMI?

„Šalis turi puikiai išvystytą infrastruktūrą, tad atvykti į šalį ir, žinoma, keliauti po ją yra gana paprasta. Šiuo metu iš Vilniaus oro uosto vykdomi trys tiesioginiai skrydžiai į Vokietiją. Bilietų kainos išties palankios, juolab kai kurios oro bendrovės leidžia nemokamus datos ar keleivių keitimus“

Skrydžiai Skrydžių trukmė Dažnis Avialinijos
Vilnius-Berlynas-Vilnius 1:35 val. IV, VII airBaltic
Vilnius-Frankfurtas-Vilnius 2:10 val. Kasdien Lufthansa
Vilnius-Dortmundas-Vilnius 2:10 val. II, VI Wizzair

Kelionės į Berlyną ir kitus pagrindinius Vokietijos oro uostus galimos ir kitų oro bendrovių skrydžiais, tiesa, keliaujant su persėdimais. Nuo rugpjūčio antros pusės numatoma, kad skrydžių dažnis didės ir pasiekti Vokietijos sostinę taps dar lengviau bei patogiau.

  • Skrydžiai iš Vilniaus į Berlyną persėdant Varšuvoje – LOT Polish airlines skrydžiai kiekvieną dieną. Kelionės trukmė nuo 3:40 val.
  • Skrydžiai iš Vilniaus persėdant Rygoje – airBaltic, skrydžiai kiekvieną dieną, išskyrus šeštadienį. Kelionės trukmė apie 5:45 val. Atsiradus papildomiems reisams, nuo rugsėjo kelionės trukmė trumpėja iki 3:25 val.
  • Nuo rugpjūčio 18 d. kelionė iš Vilniaus persėdant Kopenhagoje – SAS Scandinavian Airlines skrydžiai kasdien. Kelionės trukmė 8:10 val..

Valstybinių institucijų darbuotojai gali pasinaudoti specialiais airBaltic skrydžių tarifais (dėl specialių tarifų drąsiai klauskite Estravel kelionių konsultantų), o mėgstantys planuoti keliones savarankiškai, informaciją apie specialias kainas ir bilietų užsakymą ras ne tik skrydžių bilietų svetainėje, bet ir bloge

AR TAIKOMI APRIBOJIMAI KELIONĖMS Į VOKIETIJĄ?

Atvykimas į Vokietiją ir keliavimas po šalį Europos sąjungos piliečiams dabar nėra ribojamas,  tačiau išlieka rekomendacijos laikytis prevencinių saugos/higienos priemonių.

Reikalavimai vykstant į šalį Saviizoliacija nuvykus į Vokietiją Saviizoliacija grįžus į Lietuvą
ES šalys Netaikoma Netaikoma

KOKIUS VIEŠBUČIUS BERLYNE REKOMENDUOJAME? 

Berlyne, kuriame yra visos pagrindinės šalies valdymo ir tarptautinės institucijos, galime pasiūlyti  didelę įvairovę viešbučių, tad keliautojai tikrai ras iš ko pasirinkti. Primename, kad Lietuvoje yra patvirtinta maksimali 191 EUR norma už nakvynę Vokietijoje, biudžetinių įstaigų keliautojams.

„Taip pat svarbu paminėti, kad Berlyne taikomas miesto mokestis – 5% nuo nakvynės kainos, tačiau ne visiems keleiviams. Išvykimo dieną jį sumokėti turi laisvalaikio, poilsio tikslais atvykę svečiai. Mokestis netaikomas verslo, mokslo ar darbo kelionėms, bet tokiu atveju viešbučiui reikia pateikti tikslą pagrindžiančius įrodymus – sąskaitą, nurodančią, kad už apgyvendinimą mokėjo įmonė arba užpildyti formą“. – keliautojams primena Remigijus.

Per eilę darbo metų pastebėjome, kad šie žemiau pateikiami viešbučiai Berlyne yra populiariausi tarp tarnybinių kelionių keliautojų (dėl kainų Jus dominančiu periodu ar kitų viešbučių kreipkitės į Estravel kelionių konsultantą). Paveikslėlyje dešinėje matote kaip arti šie viešbučiai yra nuo oro uosto.

  • Leonardo Berlin Mitte Hotel 4**** / Naujas viešbutis miesto centre. Metro stotelė vos už 300 m. Daugelis pagrindinių miesto objektų pasiekiami pėsčiomis. Įskaičiuoti pusryčiai.
  • Mercure Moa Berlin 4****/ Tiergarten rajone, modernus viešbutis su pusryčiais, įsikūręs senoviniame pastate. Metro stotelė už 200 m.
  • Adina Apartment Hotel Berlin Hackescher Markt 4**** / Erdvūs kambariai su virtuvėle. Puikiai tinka ilgesnei viešnagei. Pusryčiai taip pat įskaičiuoti į viešnagės kainą. Viešojo transporto stotelė 200 m.
  • Motel One Berlin-Potsdamer Platz 3*** / Su pusryčiais. Priešais Vokietijos Bundesratą (Federalinę Tarybą) ir vos už 200 metrų nuo žymiosios Potsdamo aikštės. Puikus kainos ir kokybės santykis.
  • ApartHotel Residenz Am Deutschen Theater 3***  /Erdvūs kambariai su virtuvėle. Saugomas garažas, metro stotelė netoliese. Pusryčiai įskaičiuoti taipogi.

KAIP IŠ BERLYNO ORO UOSTO NUVYKTI Į MIESTO CENTRĄ?

Kad sėkmingai suplanuotume Jums kelionę, nepakanka vien užsakyti lėktuvo bilietus ar viešbutį. Patogiai kelionei būtini ir pervežimai – pavyzdžiui, iš oro uosto į miesto centrą ir atgal. 

  • Nuo Berlyno Tegel oro uosto iki Berlyno – 8 km. Geriausia keliauti autobusais (rekomenduojama „JetExpress TXL”). Kelionės laikas iki paties centro (Alexanderplatz) – 40 min. Bilieto kaina yr apie 2.90 €. 
  • Taupantiems laiką, nenorintiems atsiskaitinėti vietoje ar vykstant su svarbiais asmenimis (VIP), Estravel Vilnius kelionių konsultantai gali iš anksto rezervuoti privatų pervežimą, kai vairuotojas pasitiks ir nuveš Jus į nurodytą vietą.

Jeigu Berlyne norite keliauti be rūpesčių, neperkant transporto bilietų kiekvienam važiavimui bei norite pasinaudoti galimybe aplankyti įdomiausias miesto galerijas bei muziejus nemokamai, rekomenduojame užsakyti Berlyno miesto kortelę (Berlin City card).  Kortelės kaina prasideda nuo 23 EUR. Šią kortelę galite užsakyti tai pat Estravel kelionių agentūroje. 

NAUDINGOS NUORODOS PLANUOJANTIEMS KELIONES Į VOKIETIJĄ

Informacija apie COVID-19 situaciją šalyje

Miesto viešojo transporto tvarkaraščiai ir planas

Ką veikti ir pamatyti Berlyne. Turizmo informacijos svetainė

Turite daugiau klausimų apie keliones į Vokietiją? Norite planuoti savo komandiruotes, verslo keliones į Vokietiją Estravel kelionių agentūroje? Tuomet drąsiai kreipkitės šiais kontaktais: +370 5 264 9081 arba pirkimai[@]estravel.lt. Patarsime, rekomenduosime racionalius kelionių paslaugų sprendimus pagal Jūsų komandiruotės poreikius.

Parašykite komentarą

Kviečiame paskaityti ir kitus Estravel blogo įrašus: