Blogas

Estravel kelionių ekspertų patarimai, naudinga informacija bei aktualios naujienos kiekvienam keliautojui.

Skrydis į Prancūziją dar niekada nebuvo toks trumpas!

Kas galėjo pagalvoti, kad birželio mėnuo Vilniuje mus nukels į išsvajotas Italijos ir Indijos šalis, o liepa prasidės kelione į tolimąsias Jungtines Amerikos Valstijas? Go Vilnius tęsia projektą Atostogos užsienyje – jau ir Vilniuje ir šį kartą kviečia “skristi” į romantiškąją Prancūziją. Savaitgalio programa, kuri prasideda liepos 17 d. (penktadienį) 12:00 val. ir tęsis iki pat liepos 19 d. (sekmadienio) 18:00 val., kvies pasimėgauti gurmaniškais prancūzų delikatesais Vilniaus restoranuose, į romantiškąją Prancūziją nukeliančiais kino seansais bei elegantiškais vakarais, klausantis svajingų prancūzų melodijų.

Programa žada daugybę savaitgalio renginių Vilniuje – Estravel ekspertų rekomendacijos kiekvienai savaitgalio dienai padės nepasimesti tokioje įvairovėje bei praleisti turiningą laisvalaikį sostinėje. Kas sieja Lietuvą ir Prancūziją? Ar prancūzai išties yra tokie gurmanai, kaip apie juos kalbama?

Visa tai ir dar daugiau sužinosite Estravel organizuojamoje degustacinėje ekskursijoje “Prancūzija Vilniuje: keliauk ir ragauk!”. Skubėkite registruotis čia – vietų skaičius ribotas! 

Nors registracija ekskursijai jau baigėsi, tačiau žinome – tokių teminių savitgalių Vilniuje bus dar ne vienas. Pažadame Jums dar daugiau malonių staigmenų, tad kviečiame sekti naujienas!

Penktadienis – prancūziškų atostogų Vilniuje pradžia

11:00 val.           Rekomenduojame prancūziškas atostogas penktadienį pradėti vėlyvaisiais pusryčiais Vilniaus Lukiškių aikštėje, ragaujant prancūzų itin pamėgtus saldžiuosius blynelius, jūros gėrybes, kruasanus, sumuštinius bei kitus gardžius patiekalus. O nuo  Lukiškių aikštės iki Mažvydo bibliotekos – tik 7 min pėstute.

12:00 val.                 Martyno Mažvydo bibliotekoje kviečiame pasižiūrėti prancūzų instituto Lietuvoje dovanojamą, geros juoko dozės kupiną filmą “Gasparas vestuvėse”. Po spalvingo, šeimos santykius nagrinėjančio, kurioziško ir romantikos kupino filmo pietų nuvykite į Vilniaus senamiesčio širdyje įsikūrusį restoraną “Saint Germain”. Čia galėsite paragauti jūra kvepiančių austrių, švelniųjų foie gras kepenėlių ar tradicinės anties kulšelės. 

Mėgstantiems spręsti mįsles ir norintiems pasitikrinti savo žinias rekomenduojame sudalyvauti orientacinių varžybų žaidime. Gaukite užduotis, įsitraukite į smagias lenktynes ir sužinokite naujų istorijų apie prancūzišką Vilnių! Užtikriname, kad praleisite smagią ir nuotaikingą popietę, nesvarbu, ar žaisite vienas, ar su šeima, ar su komanda.

Ypatinga Estravel staigmena – prancūziška degustacinė ekskursija

17:00 val.          Estravel kartu su partneriais kvies į gurmanišką ekskursiją Prancūzija Vilniuje: keliauk ir ragauk! Jūsų laukia ne tik įtraukiantis pasakojimas apie Prancūzijos ir Lietuvos sąsajas, bet ir prancūziškų delikatesų degustacija. Ekskursijos metu “Say Cheese Bistrorestorane ragausite kelių rūšių prancūziškų sūrių, desertų restorane “Ponių Laimė” – visame pasaulyje žinomų tradicinių morenginių sausainių Macarons, o ekskursiją vainikuos prancūziško putojančio vyno taurė “Burbulio vyninėje”. Visų dalyvavusių ekskursijoje laukia maloni žinomo virtuvės šefo Justino Kapkovičiaus staigmena. Registraciją į ekskursiją rasite čia.  

20:00 val.          Prancūzišką penktadienio vakarą siūlome užbaigti klausantis Evelinos Sašenko koncertu, kuris vyks  K. Sirvydo skvere. Pasimėgaukite auksiniu dainininkės balsu ir elegantiškomis melodijomis, kurios nukels Jus į prancūziškų romanų pasaulį ir spalvingąjį Monmartrą. 

Kokias prancūziškas patirtis dovanoja  šeštadienis?

Trylika metų Prancūzijoje gyvenęs Estravel kelionių konsultantas Kristijonas, rekomenduoja:

10:00 val.         Šeštadienio rytą pradėti prancūziškais pusryčiais jaukiame restoranėlyje “Cafe Monmartre”. “Kaskart užplūdus ilgesiui antrais namais tapusiai Prancūzijai, apsilankau šioje kavinėje. Prancūziška idilė čia šiltai apgaubia vos tik įžengus pro duris, dovanodama ne tik gurmaniškus tradicinės virtuvės patiekalus, bet ir neapsakomą jaukumo jausmą”, – mintimis dalinasi Estravel kelionių konsultantas Kristijonas.

Po gardžių pusryčių rekomenduojame:

  • pasivaikščioti į vieną gražiausių gatvių Vilniuje – Stiklo kvartalą, kuriame bus eksponuojami garsaus prancūzų fotografo Marcelio Cerfo darbai, atspindintys Vilniaus žydų kvartalą;
  • apsilankyti ir nuostabiame knygų pasaulyje Prancūziškame knygyne, įsikūrusiame visai čia pat – Didžiojoje gatvėje. Čia ne tik rasite prancūzų literatūrą, bet ir prancūziškus suvenyrus. 

15:00 val.                 Rekomenduojame užsukti  į K. Sirvydo skverą, kuriame vyks dėmesio verti kultūriniai renginiai:

  • manote, kad viską žinote apie Prancūziją? Sudalyvaukite nuotaikingoje viktorinoje ir pasitikrinkite savo žinias;
  • paskaita apie prancūzišką vyną, kurios metu išmoksite atpažinti gerą vyną, sužinosite, ką geria patys prancūzai ir kiek vyno butelių per metus pagaminama Prancūzijoje. Savo žiniomis pasidalins À ta santé prancūziško vyno baro Vilniuje įkūrėjai Patrick Le Sel ir Olga Baškir.

17:00 val.         Kviečiame dalyvauti Estravel organizuojamoje gurmaniškoje ekskursijoje “Prancūzija Vilniuje: keliauk ir ragauk!”. Tuos, kurie nespėjo prisijungti penktadienį,  kviečiame tai padaryti šeštadienio vakarą – pakeliauti prancūziškais pėdsakais Vilniuje ir pasilepinti išraiškingų skonių sūriais, burnoje tirpstančiais Macarons sausainiais bei pasimėgauti prancūziško putojančio vyno burbuliukais. Visų dalyvavusių ekskursijoje lauks maloni žinomo virtuvės šefo Justino Kapkovičiaus staigmena, po kurios prancūziškos dvasios įkvėpti galbūt ryšitės gurmaniškam eksperimentui virtuvėje! Registracija į ekskursiją rasite čia.  

19:30 val.             Po ilgos ir įspūdžių kupinos dienos vakarą siūlome praleisti klausantis aktorės ir režisierės Birutės Mar poezijos vakaro “Po Paryžiaus dangumi” prasidedančio K.Sirvydo skvere. 

20:00 val.         Tuos, kuriems labiau patinka audringi vakarėliai, raginame nepražiopsoti įspūdingos “Drum2gether” būgnininkų eisenos nuo Rotušės iki Katedros aikštės, kuri prasidės Prancūziškai vakarienei rekomenduojame elegantišką restoraną “La Provence”, kuriame atrasite tikrą prancūziškos kulinarijos meną. 

Turiningas sekmadienis – prancūziškų atostogų pabaigai 

10:00 val.    Sekmadienį rekomenduojame pradėti vėlyvaisiais pusryčiais “Sugamour” restorane, turinčiame platų pusryčių meniu: nuo 8 rūšių Benedikto kiaušinių iki saldžių Siuzetės blynelių.

12:00 val.         Įmerkę kojas į šiltą smėlį Lukiškių aikštės “Open Beach” paplūdimyje, mėgaukitės lietuviškai įgarsinta prancūzų animacine pasaka “Garsioji meškinų invazija į Siciliją”. Nuostabiai iliustruota istorija patiks ne tik vaikams, bet ir suaugusiems.

14:00 val.          Rekomenduojame apsilankyti Bernardinų sode ir iš arčiau susipažinti su nacionaline prancūzų sporto šaka – petanke. Visų, nusprendusių sužinoti, kas tai per žaidimas, ir išbandyti savo taiklumą, laukia staigmenos ir siurprizai.

16:00 val.        Rekomenduojame apsilankyti Juslinio patyrimo centre “Dialogas tamsoje” ir pasinerti į Pojūčių kavinę, kuri prisipildys Prancūzijos skonių, kvapų ir garsų. Aklinoje tamsoje, kuri sužadina smalsumą, išlaisvina vaizduotę, pamaitina sielą ir leidžia geriau pažinti save ir kitus, galėsite pasimėgauti prancūzišku gėrimu bei desertu. Būtina išankstinė registracija

Tikimės, kad šis teminis savaitgalis Vilniuje įkvėps Jus tikrai kelionei į romantiškąją Prancūziją. Jei planuojate kelionę į šią nuostabią šalį, kviečiame pasižvalgyti po Estravel kelionių į Prancūziją kolekciją arba susisiekti su mumis, ir mes tikrai pasidalinsime išskirtinėmis kelionių idėjomis.

Beje, ar žinojote, kad prancūziško savaitgalio Vilniuje metu galite laimėti skrydžio bilietus į Paryžių dviems? Jums tereikia priimti skrydžio aplink pasaulį iššūkį, atsisėsti į paruoštą lėktuvo kėdę ir išsėdėti tiek, kiek trunka kelionė aplink pasaulį – 45 valandas! Jūs įveikiate iššūkį, o Estravel kelionių ekspertai užsako viešbutį, privačius pervežimus, ekskursiją ir pasirūpina, kad Jūsų kelionė į meilės miestą Paryžių būtų sklandi ir kupina pačių gražiausių įspūdžių!

Tiems, kas atrasti Prancūziją į Vilnių atvyksta iš kitų miestų, Estravel ekspertai turi specialų pasiūlymą su nakvyne viešbutyje miesto centre, iš kur visos savaitgalio pramogos bus ranka pasiekiamos. 

Ieškantiems daugiau kelionių rekomendacijų ne tik Vilniuje, bet ir kituose Lietuvos bei Latvijos, Estijos miestuose, siūlome pasižvalgyti  po Estravel kelionių ekspertų sukurtas savaitgalio kelionių programas. 

Parašykite komentarą

Įkvėpėme keliauti į Prancūziją? Planuokite nepamirštamas keliones: