Blogas

Estravel kelionių ekspertų patarimai, naudinga informacija bei aktualios naujienos kiekvienam keliautojui.

Viskas ką turite žinoti apie keltų bilietų užsakymą Estravel

Estravel parduoda keltų bilietus jau daugiau kaip 20 metų, todėl turime sukaupę tikrai nemenką patirtį ir puikiai išmanome keltų bilietų, maršrutų specifiką. Nepaisant pandeminės situacijos, pratęsto karantino ir su juo susijusių naujausių apribojimų šalies viduje, visos keltų kompanijos, plaukiančios Baltijos jūra vykdo plaukimus bei keliavimas iš Lietuvos ir į Lietuvą – leidžiamas. Svarbu, susipažinti ir vadovautis Lietuvos bei šalies į kuria vykstama (ar iš kurios grįžtama) saviizoliacijos, COVID-19 testų ir kitais susijusiais reikalavimais.

Atrinkome pačią aktualiausią informaciją keliautojams apie keltų bilietų užsakymą ir keliavimą į/iš Baltijos šalių į Skandinaviją (Suomiją, Švediją) bei, Vokietiją ir atgal ir ja dalinamės su Jumis. 

KOKIUS KELTŲ BILIETUS GALITE UŽSAKYTI ESTRAVEL? 

Primename, kad Estravel kelionių agentūroje galite užsakyti keltų bilietus visais galimais maršrutais kelionėms iš Baltijos šalių ir atgal. Pateikiame Jums keltų kompanijų sąrašą, kurios plaukimus vykdo Baltijos Jūroje.

Estravel kelionių ekspertai puikiai išmano šių keltų kompanijų bilietų užsakymo bei keliavimo taisykles, nuolat dalyvauja kompanijų organizuojamuose mokymuose. Tad prireikus profesionalaus patarimo apie keltus – visuomet jį gausite pas mus. 

KURIE BALTIJOS UOSTAI TURI PAGRINDINĮ SUSISIEKIMĄ SU SKANDINAVIJA IR VOKIETIJA? 

Pagrindiniai Baltijos šalių uostai, turintys susisiekimą keltais su Švedija, Suomija bei Vokietija yra šie:

Uostas Plaukia į/iš Keltų kompanijos
Klaipėda Vokietija, Švedija DFDS, TT Line
Ryga Suomija, Švedija Tallink
Ventspilis Švedija Stena Line
Liepoja Vokietija
Talinas Suomija, Švedija Tallink, Viking Line, Eckero Line, DFDS

KOKIAS NAUJAUSIAS TAISYKLES REIKIA ŽINOTI KELIAUJANT Į ŠIAS ŠALIS?

Keltų bilietus įsigyti rekomenduojame atidžiai susipažinti su šalies, į kurią norima vykti, sienos kirtimo apribojimais, kurie gali būti taikomi konkrečios šalies piliečiams.

Pavyzdžiui – nuo 2021 sausio 15 d. keliaujantiems į/ per Latviją aktualu tai, kad privaloma turėti neigiamą, ne anksčiau nei prieš 72 val. atliktą COVID-19 testą (EN, FR, DE, RU kalbomis arba lietuvių kalba, jei keliaujama tik iš Lietuvos į Latviją) ARBA medicinius dokumentus įrodančius, jog asmuo neplatina infekcijos (pvz. antigenų testą). Testo atlikimas neatleidžia nuo reikalavimo izoliuotis 10 d. (netaikoma vykstantiems tranzitu) su galimybe sutrumpinti, po 7 dienų atlikus pakartotinį testą ir gavus neigiamą atsakymą. Kaip ir anksčiau, išlieka reikalavimas ne anksčiau kaip 48 val. iki atvykimo į šalį užpildyti „Covidpass“ specialią formą ir išsisaugoti QR kodą/patvirtinimą.  Plačiau apie saviizoliacijos taisykles Latvijoje – spauskite čia.

Vykstantiems į/per Vokietiją, būtina užpildyti specialią formą (nebūtina tik keliaujantiems tranzitu), turėti neigiamo Covid-19  testo pažymą, išduotą ne anksčiau kaip prieš 48 val. Keleivis, užpildęs anketą, į savo el. paštą gaus PDF fail’ą, kurį turės pateikti registracijos metu. Renkantis šalį, kurioje keleivis lankėsi per pastarąsias 10 dienų, vietoje Lithuania ar Lietuva, reikia rašyti Litauen. 10 d saviizoliacija yra privaloma, išskyrus keliaujančius tranzitu.

Keliaujant  į/per Estiją, privaloma turėti neigiamą COVID-19 testo atsakymą (testas atliktas ne anksčiau nei 48 val. iki atvykimo į šalį) arba atlikti 10 d. saviizoliaciją.

Keliaujant į/per Suomiją. Vykti galima tik  neatidėliotinai būtino darbo tikslais ir tranzitu. Vykimo tikslą reikia pagrįsti dokumentais ir sprendimą priima pasienio pareigūnai. Reikalinga ne senesnė nei prieš 72 val. atlikto  neigiamo Covid testo pažyma.

Grįžtantiems į Lietuvą, prieš registraciją į keltą, būtina užpildyti specialią NVSC registracijos formą.

Išsamią informacija apie saviizoliacijos reikalavimus keliaujantiems Europoje rasite mūsų nuolat atnaujinamame blogo įraše.

AKTUALIAUSIŲ KELTŲ KOMPANIJŲ PLAUKIMŲ KELTAIS TVARKARAŠČIAI 

Naudinga informacija apie keltų maršrutus, apie keliones 2021 m.

 • DFDS keltuose, plaukiančiuose į Švediją/Vokietiją taip pat yra sumažintas sėdimų vietų skaičius, siekiant išlaikyti saugų atstumą tarp keleivių.
 • DFDS kompanijos paslauga – “kelionių garantija”. Užsakius bilietą Klaipėda-Kylis arba Klaipėda-Karlshamnas maršutu galimas nemokamas datos keitimas kelionėms, vyksiančioms iki 2021 m. gruodžio 31 d. Kelionės datą galite nukelti iki 2021 m. gruodžio 31 d. Ši paslauga galioja tik 1 kartą ir tik keičiant datą ne vėliau kaip 24 valandos iki išplaukimo laiko.
 • 2021 birželio 3 d. Tallink, bendradarbiaudami su Velomens organizuoja teminį VELO-kruizą maršrutu Ryga-Stokholmas-Ryga. Dviračiai šiame kruize gabenami nemokamai, o atvykus į Stokholmą siūlomą prisijungti į 25 arba 45 km pasivažinėjimą dviračiu-ekskursiją (kaina 5 EUR/asm.).
 • Jau 2021 pavasarį sugrįžta mūsų keliautojų puikiai šiemet įvertintas Tallink kruizas maršrutu Ryga-Helsinkis-Ryga. Plaukimai galimi nuo 2021 gegužės 1 d.
Keltų kompanija Maršrutas Dažnis Išplaukimas Atplaukimas (kitą dieną) Papildoma info
DFDS Klaipėda-Kylis Kasdien 22:00 17:00 Keltai plaukia įprastu grafiku, keliami visi keleiviai
Kylis- Klaipėda Kasdien 21:00 18:00 Keltai plaukia įprastu grafiku, keliami visi keleiviai
Klaipėda-Karlshamnas Kasdien, išskyrus sekmadienį I,III, V: 21:00

II,IV,VI:20:00

VI: 10:00

09:00

10:00

VI: 20:00

Keltai plaukia įprastu grafiku, keliami visi keleiviai
Karlshamnas-Klaipėda Kasdien I,III,V,VII: 18:00

II,IV,VI: 20:00

10:00

09:00

Keltai plaukia įprastu grafiku, keliami visi keleiviai
DFDS KELTAI IŠ PALDISKIO Į KAPELSKARĄ Kasdien išskyrus IV I,II,III,VI,VII 22:00

V: 10:00

07:30

V: 19:00

Eckero Line Talinas-Helsinkis Kasdien trys kartus per dieną išskyrus šeštadienį

Tikslaus išvykimo laiko teiraukitės Estravel kelionių konsultanto

Keliaujant į Suomiją privalomas neigiamas COVID-19 testas.

Kelto “Finlandia” terminalai: Talino – “Old City Harbour”, Helsinkio -“West Harbour”

Kelto “Finbo Cargo” terminalai: Talino – “Muuga Harbour”, Helsinkio – “Vuosaari Harbour”

Helsinkis-Talinas
TT – Line Klaipėda-Treleborgas II, IV, VI, VII Tikslaus išvykimo laiko teiraukitės Estravel kelionių konsultanto
Treleborgas-Klaipėda I, III, V, VI, VII
Klaipėda-Travemiundė II, IV, VI, VII VII – tiesioginis reisas, kt. dienomis – jungiamieji per Treleborgą.
Travemiundė-Klaipėda III, IV Visi jungiamieji per Treleborgą
Klaipėda-Rostokas II, IV,VII
Rostokas-Klaipėda I, III, V Visi jungiamieji per Treleborgą, V  – tiesioginis reisas
Tallink Ryga-Helsinkis 06 ir 07 mėn. porinėmis d., 05 ir08 mėn. – neporinėmis d. 16:30 11:15 2021.04.30 – 2021.08.30
Helsinkis-Ryga 06 ir 07 mėn. neporinėmis d., 04,05 ir 08 mėn. – neporinėmis d. 16:00 10:30 2021.04.30 – 2021.08.30
Ryga-Stokholmas* II 17:30 11:00 Nuo 2021 kovo 31 d.
 S.tokholmas-Ryga* I 17:30 11:00
Talinas-Helsinkis Kasdien 5-8 kartus per d. Tikslaus išvykimo laiko teiraukitės Estravel kelionių konsultanto

 Iš Talino į Helsinkį leidžiamos tik neatidėliotinos išvykos.

Helsinkis-Talinas
Talinas-Stokholmas VII, nuo 2021 m. balandžio 1 d. – kas antrą dieną 17:30 10:30 Iki 2021 birželio 1 d. visi plaukimai sustabdyti 
Stokholmas-Talinas III, nuo 2021 m. balandžio 1 d. – kas antrą dieną 17:30 10:30
Stena Line Ventspilis-Nineshamnas Kasdien Tikslaus išvykimo laiko teiraukitės Estravel kelionių konsultanto Plaukimai vykdomi 2 kartus per dieną, išskyrus I ir V – šiomis dienomis plaukimai tik 1 kartą.
Nineshamnas-Ventspilis
Liepoja-Travemiundė Kasdien, išskyrus III ir VI Tikslaus išvykimo laiko teiraukitės Estravel kelionių konsultanto
Travemiundė-Liepoja Kasdien, išskyrus IV ir VII
Viking Line Helsinkis-Talinas Kasdien ryte ir vakare Tikslaus išvykimo laiko teiraukitės Estravel kelionių konsultanto

Talinas-Helsinkis Kasdien ryte ir vakare

KODĖL ESTRAVEL REKOMENDUOJA IŠBANDYTI KELIONES KELTAIS?

Keltais plaukti tikrai verta, nes čia yra viskas, ko reikia patogioms trumpoms atostogoms!

 • Keltų operatoriai ėmėsi visų PSO rekomenduojamų atsargumo priemonių, kad kaip įmanoma labiau sumažintų COVID-19 plitimą. Keltuose plukdoma mažiau keleivių, keleiviai privalo dėvėti apsaugines veido kaukes keltų terminale Lietuvoje, registracijos, įlaipinimo ir išlaipinimo metu, taip pat viešose kelto erdvėse.
 • Įgulų nariai laikosi griežtų higienos reikalavimų, paviršiai valomi ir dezinfekuojami dažniau, keleiviams pasiekiamos rankų dezinfekavimo priemonės, baruose ir restoranuose maistas patiekiamas išsinešti.
 • Plaukti keltais galima ir su savo transporto priemone (pvz.: automobiliu, motociklu, dviračiu, nameliu ant ratų ar net autobusu). Tai ypač patogu norintiems nuosavu transportu keliauti po Suomiją, Švediją ar Vokietiją.
 • Daugelyje laivų galima užsakyti papildomas paslaugas (maitinimą, transporto priemonės gabenimą, krovinių pervežimą, konferencijų ir koncertų sales ir kt.)  kad Jums nereikėtų niekuo papildomai rūpintis. Visas šias paslaugas galite užsakyti Estravel kelionių agentūroje.
 • Yra galimybė ir užsakyti visą laivą Jūsų privačiam renginiui.
 • Daugelyje laivų – gausu pramogų ir suaugusiems, ir vaikams, todėl į kelionę keltu galite leistis tiek su draugų kompanija, antra puse ar šeima. Vaikams yra įrengtos specializuotos žaidimų aikštelės, mažuosius linksmina animatoriai, o suaugusieji gali stebėti pramoginius vakaro šou ir dalyvauti įvairiuose žaidimuose, apsipirkinėti parduotuvėse. Beje, į kelionę galite pasiimti ir savo augintinį!
 • Galite pasiimti tiek bagažo, kiek Jums reikia. Keltuose bagažo svoris/išmatavimai nėra ribojami.
 • Užsakydami kruizą ar keltų bilietus kur plaukiama naktį – sutaupote pinigų, nes Jums nereikia atskirai užsakinėti viešbučio. Jūsų viešbučiu patampa laivas! Kol miegate naktį ar pramogaujate dieną – laivas plaukia.
 • Daugelio miestų laivų uostai patogiai išsidėstę miestų centruose – o tai reiškia itin patogų susisiekimą autobusais/tramvajais/traukiniais tarp uosto ir miestų įžymybių.

KODĖL VERTA KELTŲ BILIETUS PIRKTI ESTRAVEL INTERNETU?

Jeigu mėgstate keltų bilietus užsakinėti internetu savarankiškai, tuomet rekomenduojame naudotis Estravel keltų bilietų rezervacijos sistema, kurioje – itin paprastas keltų bilietų ir papildomų paslaugų užsakymas.

 • Keltų rezervacijos sistema – labai patogi ir paprasta. Vos keliais paspaudimais užsakote kelto bilietą, papildomas paslaugas (pvz. maitinimą, vietą automobiliui ir kt.). Apmokate ir kelto bilietai nugula Jūsų el.pašte.

 • Sutaupote brangaus laiko skirtingų keltų kompanijų pasiūlymų paieškai. Keltai.lt puslapyje rasite visus galimus maršrutus iš įvairių keltų kompanijų plaukimams iš Baltijos šalių ir atgal.
 • Primename, kad internetu galite užsakyti ne tik pavienius keltų bilietus, bet ir kruizą maršrutu Ryga-Helsinkis-Ryga.
 • Dažnai keliautojams atrenkame ir rekomenduojame ypatingai gerų kainų keltų bilietų ar kruizų pasiūlymus.
 • Jūsų kelione pasirūpinsime pilnai – patyrusi Estravel komanda visada pasiruošusi patarti, pakonsultuoti bei praturtinti jūsų kelionės maršrutą užsakydami papildomas paslaugas: papildomą apgyvendinimą prireikus, pervežimus, kelionės draudimą, automobilio nuomą, traukinių bilietus, aviabilietus ir kitas kelionių paslaugas.
 • Estravel klientų pagalbos linija – atvira 24/7. Galite būti tikri, kad Jums prireikus visuomet gausite profesionalią pagalbą iškilus nenumatytoms situacijoms visą parą.

Palikti atsiliepimą

Prisijunkite, kad paliktumėte komentarą.

Jums taip pat gali patikti kiti Estravel blogo įrašai: