Blogas

Estravel kelionių ekspertų patarimai, naudinga informacija bei aktualios naujienos kiekvienam keliautojui.

Dažniausiai keliautojų užuodami klausimai šiuo metu

Per paskutines keletą dienų sulaukėme ypatingai daug skambučių. Matome, kad keliavimo poreikis yra didelis, tačiau keliautojams kyla daug klausimų dėl keliavimo tranzitu tvarkos, saviizoliacijos reikalavimų, sienų ribojimų.

Tikime, kad ši informacija yra aktuali daugeliui, todėl dažniausiai užduodamus klausimus susisteminome ir pateikiame atsakymus į Juos visiems kelionių entuziastams. 

Klausimai apie susprogusį “Travel Bubble” tarp Baltijos šalių

 • Ar lietuviams nuvykus į Latviją ir Estiją reikalinga saviizoliacija? 

Lietuviams, nuvykusiems į Latviją, taikoma privaloma 10 dienų saviizoliacija, išskyrus:

 • Saviizoliacija negalioja asmenims, kurie atvyksta prižiūrėti artimųjų arba organizuoti ar dalyvauti laidotuvėse. 
 • Saviizoliacija taip pat negalioja asmenims, atvykstantiems į Latviją sveikatos priežiūros (terapija ir diagnostika) paslaugoms gauti (reikalingas tai įrodantis dokumentas).
 • Saviizoliuotis nereikia keliaujant darbo reikalais, kai sienos kirtimas būtinas darbo ar pareigų atlikimui bei asmuo turi darbo santykius įrodančius dokumentus.
 • Sieną kertant dėl vaiko priežiūros ar formaliojo ikimokyklinio ugdymo paslaugų gavimo (reikalingas paslaugų teikėjo ar švietimo įstaigos išduotas dokumentas) taip pat nereikia saviizoliacijos.
 • Izoliuotis nereikia ir vykstant į formaliojo ugdymo (pagrindinio, vidurinio ar aukštojo išsilavinimo) įstaigas, mokymo programos meno ir kultūros srityje (reikalingas ugdymo įstaigos išduotas dokumentas).
 • Saviizoliacija negalioja asmenims, lydintiems į aukščiau nurodytas ugdymo įstaigas nepilnametį asmenį ar specialiųjų poreikių turintį pilnametį (reikalingas paslaugų teikėjo ar ugdymo įstaigos išduotas dokumentas).

Taip pat esant poreikiui keliauti darbo reikalais, galimos išimtys, gavus Latvijos įmonės specialius patvirtintus leidimus, kad atvykus į Latviją svečiui nebus taikoma izoliacija. Tokius patvirtinimus reikia pateikti viešbučio darbuotojams, apsigyvenant viešbutyje. 

Lietuviams, nuvykusiems į Estiją, taikoma privaloma 14 dienų saviizoliacija, tačiau ją galima sutrumpinti. Jeigu atvykus keliautojas atlieka COVID-19 testą* ir jo atsakymas yra neigiamas – saviizoliacija vykdoma supaprastintu būdu – saviizoliuojantis Estijoje, keliautojai gali eiti į parduotuves ar darbą, išlaikant saugius atstumus nuo kitų žmonių. Norint trumpinti saviizoliaciją, po 7 dienų taip pat galima atlikti pakartotinį COVID-19 testą – jeigu jo atsakymas taip pat yra neigiamas – asmuo gali baigti saviizoliaciją.

*COVID-19 testo kaina Estijoje – 67 €. 

 • Ar lietuviai gali keliauti tranzitu per Latviją ir Estiją?

Lietuviams, keliaujantiems per Latviją ir Estiją tranzitu – apribojimų nėra. Kontrolę šalyje atlieka policija, kuriai pareikalavus, reikėtų pateikti tranzitą patvirtinančius dokumentus, pvz.: kelto ar lėktuvo bilietus, viešbučio rezervacijos ar kitus panašius dokumentus. 

 • Ar keliaujantiems tranzitu per Latviją galioja privalomos saviizoliacijos reikalavimai? 

Privaloma 10 d. saviizoliacija negalioja tranzitu vykstantiems per Latvijos teritoriją, įskaitant atvykimą pavežant arba išvežant keleivį, atvykusį iš užsienio valstybių į Latvijos oro uostus, jūsų uostus, stotis  (rekomenduojama turėti vykstančiojo tranzitu per Latviją kelionės bilieto kopiją).

 • Ar lietuviams grįžus į Lietuvą iš Latvijos ir Estijos reikalinga saviizoliacija? 

Grįžus iš Latvijos į Lietuvą apribojimai netaikomi t.y. nei saviizoliacija, nei COVID-19 testas nėra reikalingi. 

Grįžus iš Estijos, saviizoliacija ir COVID-19 testas yra privalomi. Šie reikalavimai netaikomi tik Estijos piliečiams bei teisėtai ten gyvenantiems žmonėms, grįžusiems ar atvykusiems darbo, studijų, su žemės ūkio veikla ar sveikatos priežiūra susijusiais reikalais.

Taip pat primename, kad grįžus iš bet kurios užsienio šalies, keliautojai privalo užpildyti NVSC anketą. 

Aktualiausia informacija keliaujantiems keltais 

 • Ar lietuviai gali keliauti į Suomiją be apribojimų? 

Šią savaitę į Suomiją lietuviai turistiniais tikslais be apribojimų gali keliauti tik oro transportu iš Lietuvos ir kitų saugių šalių pagal Suomijos Vyriausybės sprendimus.

 • Ar galima keliauti keltais turistiniais tikslais į Suomiją iš Latvijos ir Estijos? 

Į Suomiją keltais iš Estijos ir Latvijos keliauti galima tik darbiniais tikslais. Iš Latvijos visi keltai į Suomiją yra sustabdyti iki 2020 m. lapkričio 1 d.  

 • Ar keliaujant keltais į Suomiją iš Estijos reikalinga saviizoliacija Suomijoje? 

Kadangi Estija papuola į šalių su apribojimais sąrašą (Category 1), lietuviams vykstantiems keltais per Estijos uostus būtų taikoma privaloma saviizoliacija. Lietuviai be apribojimų į Suomiją gali keliauti iš Latvijos uostų bei oro transportu tiesiogiai iš Lietuvos ar kitų saugių šalių (pvz.: Lenkijos). Keliaujant turistiniais tikslais taikoma privaloma saviizoliacija. 

!Svarbu! Keičiantis epidemiologinei Lietuvos situacijai, gali būti įvesti ir kiti apribojimai. 

 • Ar yra keltų maršrutų, kurie keičiasi pagal Baltijos šalių ribojimus kelionėms?

Svarbu atkreipti dėmesį, kad “Tallink” keltų kompanija, atsižvelgdama į Baltijos šalių Vyriausybių nutarimus, atliko keletą svarbių pakeitimų savo plaukimų tvarkaraščiuose. Naujausius pakeitimus pateikiame žemiau:

 • Kruizas Ryga-Helsinkis-Ryga spalio mėnesį nebus vykdomas. Lapkričio ir gruodžio išvykimams užsakyti kruizą galima, kruizą planuojama vykdyti. 
 • Keičiasi kelto Ryga-Stokholmas tvarkaraštis. Kol kas plaukimai šiuo maršrutu stabdomi ir bus pradėti vykdyti tik nuo 2020 m. spalio 27 d. Atnaujintu maršrutu bus galima keliauti tik darbo reikalais. 
 • Kelto maršrutas Talinas-Helsinkis nuo 2020 m. spalio 3 d. turės naujus išvykimo laikus (“Star” laivu). Šiuo maršrutu nuo rugsėjo 28 d. galima keliauti tik darbo tikslais. 
 • Kruizas Helsinkis-Stokholmas-Helsinkis su laivu “Silja Serenade” stabdomas iki 2021 m. kovo 31 d.
 • Maršrute Talinas-Stokholmas keičiasi laivo “Victoria” grafikas iki 2021 m. sausio 5 d. Nuo spalio mėn. pabaigos šis laivas plauks maršrutu Talinas-Stokholmas-Ryga-Stokholmas-Talinas.

Primename, kad Estravel kelionių agentūrą yra vienintelė Baltijos šalyse, turinti savo keltų bilietų užsakymo internetu įrankį. Viską, ką reikia žinoti apie keltų bilietų užsakymą Estravel tiek internetu, tiek per kelionių konsultantus – rasite ankstesniame mūsų blogo įraše

Naudinga informacija besidomintiems saviizoliacijos reikalavimais Europoje

 • Į kokias šalis dabar galima keliauti be privalomos saviizoliacijos nuvykus į šalį ir grįžus į Lietuvą?

Šią informaciją Estravel kelionių ekspertai atnaujina kiekvieną savaitę. Detalią lentelę su keliavimo reikalavimais lietuviams nuvykus ir grįžus iš šalies, rasite paspaudę čia

 • Ar yra šalių, kurios šiuo metu neįsileidžia lietuvių? 

Mūsų žiniomis, iš Europos šalių, lietuvių kol kas neįsileidžia tik Vengrija. Šalis yra uždariusi sienas visoms šalims. Į kitas šalis galima vykti, tačiau joms gali galioti saviizoliacijos reikalavimai. 

Šiuo pandemijos laikotarpiu, informacija, aktuli keliautojams, kartais keičiasi ne dienomis, o valandomis, todėl ypatingai svarbu turėti patikimus kelionių partnerius. Turint klausimų apie Jūsų planuojamą kelionę – visuomet galite kreiptis šiais kontaktais. Taip pat primename, kad mūsų klientams, užsakantiems paslaugas Estravel, pagalbos linija yra atvira 24/7, todėl įvykus svarbiems nenumatytiems pasikeitimams, visuomet turėsite patikimą kontaktą kur kreiptis. 

Keliautojus, norinčius žinoti apie saugiausias kryptis kelionėms, geriausius Estravel kelionių pasiūlymus, išskirtines kelionių užsakymo/atšaukimo sąlygas ir gauti svarbiausias naujienas – kviečiame prenumeruoti Estravel naujienlaiškį, sekti mus Facebook bei Instagram paskyrose. 

Palikti atsiliepimą

Prisijunkite, kad paliktumėte komentarą.