Blogas

Estravel kelionių ekspertų patarimai, naudinga informacija bei aktualios naujienos kiekvienam keliautojui.

Kaip užtikrinti kuo sklandesnį grįžimą į Lietuvą?

Nuo vasario 8 d. sugriežtinus į Lietuvą atvykusių asmenų patikrą, viešoje erdvėje girdime apie susidariusias eiles oro uostuose ir papildomai sugaištą laiką tikrinant privalomų dokumentų duomenis. Kad Jūsų atvykimas į Lietuvą būtų kuo sklandesnis ir patikra truktų kaip įmanoma trumpiau, primename, kad daugumą dokumentų galite pasiruošti iš anksto. 

  • NVSC anketas pildykite iš anksto, dar prieš išvykstant iš svečios šalies, oro ar jūrų uoste ar prieš kertant Lietuvos sieną keliaujant žemės transportu. Teisingų duomenų įvedimas šiuo atveju yra kritinis, siekiant išvengti nepatogumų pasienio patikroje ar oro uoste. Pateikus klaidingą informaciją anketoje, ją reikės patikslinti atvykimo metu (tokiu atveju, tikėtina, kad užsilaikysite oro/jūrų uoste ar pasienyje. Taupykite savo laiką ir palengvinkite darbą NVSC specialistams, savanoriams.
  • Atvykusiems į Lietuvą privaloma turėti atliktą COVID-19 testą. Jeigu testą atlikote dar prieš atvykstant į Lietuvą (48 val. iki atvykimo), turėkite tai įrodančius dokumentus (anglų ar rusų kalbomis).
  • Jei COVID-19 testo iš anksto svečioje šalyje atlikti neturėjote galimybės ir planuojate jį atlikti Lietuvoje – užsiregistruokite testui telefonu 1808 (karštoji COVID-19 linija) dar prieš atvykstant ir patikros metu pateikite registracijos patvirtinimo žinutę. Tokiu atveju nereikės testo atlikimo laiko derinti su NVSC darbuotojais. Testo atlikimas užsiregistravus – nemokamas.
  • Jeigu jau esate persirgę COVID-19 – patikros metu reikės įrodančio dokumento. Būtina turėti gydymo įstaigos pažymą apie tai, kad virusas buvo patvirtintas ne anksčiau kaip 90 d. prieš atvykimą į Lietuvą.
  • Laikykitės saviizoliacijos nurodymų. Atlikite saviizoliaciją 10 d. arba susitrumpinkite ją 7-tąją izoliacijos d. atlikę pakartotinį testą. Apsaugokite nuo viruso save ir artimuosius.

Kelionės mylime mes visi, tačiau elgtis atsakingai turime tiek kelionės metu, tiek grįžę į Lietuvą. Kiekvienas keliais paprastais žingsniais galime ne tik užkirsti virusui kelią, bet ir padaryti NVSC, savanorių ir oro uostų personalo darbą lengvesnį. Atminkime, kad virusą į pasaulį atnešė ne keliautojai, o šikšnosparniai, tad nebūkime jais – neplatinkime viruso! 

Naudingos nuorodos planuojantiems keliones

Palikti atsiliepimą

Prisijunkite, kad paliktumėte komentarą.

Daugiau Estravel kelionių patarimų: