Blogas

Estravel kelionių ekspertų patarimai, naudinga informacija bei aktualios naujienos kiekvienam keliautojui.

Keliauti tampa paprasčiau: saviizoliaciją keičia neigiamas Covid-19 testas

Atnaujinta 2020-11-27.

Remiantis Europos tarybos rekomendacijomis, Lietuva pakeitė galiojusią tvarką ir nuo spalio 26 d. keliauti tapo paprasčiau. Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją, paveiktų šalių sąrašas dabar sudaromas šviesoforo principu, t.y. valstybės ar regionai skirstomi į atskiras kategorijas:

 • Žalios (iki 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų). 
 • Geltonos (nuo 25 iki 150 atvejų 100 tūkst. gyventojų).
 • Raudonos (nuo 150 atvejų 100 tūkst. gyventojų).
 • Pilkos (nepakanka duomenų įvertinti).

Kelionių idėjos į geltonos spalvos šalis. Kelionių idėjos į raudonos ir pilkos spalvos šalis.

Lietuvai jau patekus į raudonos spalvos šalių grupę, paveiktomis šalimis laikomos tik pilka spalva žemėlapyje pažymėtos valstybės ar regionai, todėl atsiveria galimybės keliauti plačiau ir daugiau. Nuo lapkričio 23 d. paveiktomis šalimis laikomos:

 • Šiaurės Airija
 • Velsas
 • Škotija
 • Lichtenšteinas
 • Šveicarija
 • Trečiosios šalys (ne Europos ekonominės erdvės valstybės), kurios neįtrauktos į Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro žemėlapius.

Ką tai reiškia keliautojams?

 • Atvykstantiesiems iš žaliosios, geltonosios ir raudonosios zonų jokie ribojimai netaikomi – nei saviizoliacija, nei Covid-19 testas nereikalaujami.
 • Keliaujantiems iš pilkos zonos šalių, keleiviams atsiranda pasirinkimas – arba privaloma saviizoliacija, arba prašoma turėti atlikto koronaviruso testo neigiamą rezultatą**.

** Testas turi būti atliktas ne seniau kaip 48 val. prieš skrydį ir gautas jo neigiamas atsakymas leidžia išvengti saviizoliacijos reikalavimo.

Testą taip pat galima atlikti ir atvykus į Lietuvą, bet tokiu atveju izoliuotis būtina tik kol gaunamas neigiamas testo atsakymas. Bet ir po to rekomenduojama laikytis tik režimo darbas-namai, vengti viešų vietų, kur yra žmonių susibūrimai. Šiandien koronaviruso pandemijos kasdienybėje, tai rekomenduojama daryti visiems Lietuvos gyventojams.

Estravel komanda taip pat paruošė keliautojo atmintinę saviizoliacijos reikalavimai Europos šalyse ir saviizoliacijos reikalavimai vykstant į tolimas šalis.

Kokie reikalavimai taikomi nuvykus į kitas Europos šalis?

Ne mažiau svarbu išsiaiškinti kokie apribojimai ar reikalavimai taikomi šalyje, į kurią planuojate vykti. Vienas iš pagrindinių reikalavimų – atvykimo deklaracijos/anketos, pildomos dar iki atvykimo. Gauti anketų patvirtinimai pateikiami pasienio kontrolės pareigūnams.

Taip pat dalis šalių reikalauja turėti neigiamo Covid-19 testo pažymą. Testas tokiu atveju turi būti atliekamas 48 ar 72 val. (priklausomai nuo šalies) prieš kelionę. Susistemintą Europos šalių reikalavimų informaciją pateikiame šioje nuolat atnaujinamoje lentelėje.

Svarbu paminėti, kad nors dėl šalių vertinimo šviesoforo principu sutarė visos Europos Sąjungos šalys, kiekvienai jų liko teisė pačiai priimti sprendimus kaip bus įgyvendinama viruso plitimo prevencija. Lietuvos piliečiai turės atlikti saviizoliaciją nuvykę į šias Europos šalis:

Šalis Saviizoliacijos trukmė Alternatyva saviizoliacijai
Airija 14 dienų
Islandija 14 dienų  Dvigubo testavimo procedūra su 5-6 d. izoliacija
Belgija 10 dienų Trumpinti saviizoliacijos negalina. Po septintos saviizoliacijos dienos privaloma atlikti COVID-19 testą.
Jungtinė Karalystė 14 dienų  
Latvija 10 dienų Saviizoliacija netaikoma keliaujantiems tranzitu ir pagal numatytas išimtis
Nyderlandai 10 dienų
Norvegija 10 dienų
Slovėnija 10 dienų Neigiamas Covid-19 testo rezultatas
Suomija 10 dienų Saviizoliacija gali būti sutrumpinta ne anksčiau nei po 72 val., izoliacijos dieną pasidarius COVID-19 testą ir gavus neigiamą atsakymą. Saviizoliacija netaikoma keliaujantiems darbo, mokslo ar teisiniais tikslais bei tranzitu. 
Vokietija 10 dienų Saviizoliacija gali būti sutrumpinta ne anksčiau nei penktą izoliacijos dieną pasidarius COVID-19 testą ir gavus neigiamą atsakymą.

Kelionės į egzotiškas šalis

Džiugu, kad daugėjant skrydžių skaičiui, tolimos egzotiškos šalys tampa vis paprasčiau pasiekiamos. Esant galimybei saviizoliaciją grįžus pakeisti neigiamu Covid testo rezultatu, egzotinės kryptys tampa ir vis patrauklesnis pasirinkimas šios žiemos atostogoms.

Tokios salos kaip Maldyvai ar Jamaika priima ir laukia atvykstančių svečių, tame tarpe ir lietuvių. Daugiau informacijos apie keliones į tolimas egzotines šalis rasite mūsų ankstesniame blogo įraše.

Nepriklausomai iš kur grįžtama, būtina užsiregistruoti

Visiems grįžtantiems/ atvykstantiems į Lietuvą keleiviams oro ar jūrų transportu, dėl visuomenės ir pačių keliautojų saugumo būtina registracija internetu. Užpildžius specialią formą gaunamas QR kodas, kuris pateikiamas vežėjui prieš patenkant į transporto priemonę, o taip pat pateikiamas NVSC registracijos specialistams atvykus į Lietuvą.

Kur dar galima sekti informaciją apie naujausius keliavimo reikalavimus?

Sekantiems kelionių naujienas rekomenduojame reguliariai tikrinti mūsų pateikiamą informaciją blogo įrašuose ar susisiekti su kelionių konsultantu.

Naudingą informaciją apie šalių reikalavimus taip pat galite sekti savarankiškai:

Parašykite komentarą

Daugiau aktualių blogo įrašų iš Estravel kelionių ekspertų: